Barış Akarsu

nuwanda demiş ki:
Birşeyi daha eklemek isterim ki;
Karşıma alıp tartışığım Barış Akarsu dinleyicisini bilinçli ve yazdığım cümlenin nereye gittiğini bilen bir dinleyici sanırdım onda da yanıldım. Daha çok yazdığıma maddeleştirerek cevap veren ama asıl konuları atlayan, her defasında aynı şeyi bocalayan ancak bir türlü kabullenemeyen, bugun bir başkası öyle şeyler yapsa eleştirebilen bir dinleyici türü. Körü körüne allaha bile bağlanmayın, Size iyi tartışmalar.

Tüm yazdıklarını okudum baştan sona evet aslında bu açıdan bakınca bir yerde nuwanda doğru söylüyor dediğimde oldu yok ya burada bariz kasıt içeriyor bu sözleriyle dediğimde ama genel olarak bence, biz Barış Akarsu sevenler neyi sevdiğimizi neyi dinlediğimizi gayet net belirleyebiliyoruz. Körükörüne bir bağlılık değil çoğumuzunki pek çoğumuz yeni yetme insanlar değiliz üniversitemizde mesleğinizde kariyerimizde işimizde gücümüzdeyiz senin söylediğin tarz körükörüne destekleyen insanlar yokmudur tabiki vardır ve var olmaya da devam edeceklerdir ki sanırım onlara fanatik de diyebiliriz ve her sanatçı için rocker rap pop jaz farketmez olabilecek hatta olması gereken bir kitledir, ama böyle bir sınırlama yapmanı ben şahsen kabul etmiyorum :roll: . Barış Akarsu yu sevmemizin en baştaki sebeplerinden biri gerçek anlamda göründüğü gibi olan içi ile dışı aynı olan biri olması yani sana Barışarockta hislerini ve düşüncelerini söyliyen adamla şimdi ki adam tıpatıp aynı adam. Dizide oynaması evet belki çok da benimsenen bir davranış değildi ama yapması gerekiyordu sistem böyle işliyor bunu senin de çok iyi bildiğini düşünüyorum, Yaşar Kurt zamanında Sıdıka da oynadı da düşüncesinden kişiliğinden tarzından bişeylermi kaybetti HAYIR kaybetmedi çokda iyi oldu bu yönünü de herkes gördü ve sevdi onu. Barış Akarsu gerçekten şu camiada rockerım diye geçinen pek çok kimsenin olmadığı olamayacağı kadar rocker . Rock çı olmak saç uzatmak siyah giymek ayrıkı olmak demek değildir. Rock çı olmak demek bence bozuk düzene karşı olmak haksızlıkların karşısında olmak demektir öncelikle tabii buda bence ....

Sena nın da dediği gibi Barış Akarsu annelerimizin babalarımızın içinde öldüklerini düşündükleri bir kıvılcımı yeniden yakmayı başardı bunu sen o bu şu kabul etmek istemese de ailemle ortak paydalarımızın olmasını sağladığı için onlarla birşeyler paylaşmamı sağladığı için bile ona minettarım.

diğer ptrunk ve onun gibi yazanlara şunu belirtmek istiyorum madem sevmiyorsunuz izlemiyorsunuz dinlemiyorsunuz ya bırakın uğraşmayın yormayın kendinizi gidin sevip desteklediğiniz insanların forumlarına yazın ilginç bir durum sadece laf sokmak adına üye olmak aslında birde şöyle birşey varki helal olsun BARIŞ a demek bunca karşılığınıza rağmen girip bu yazılanları bile size okutuyor ya oda bişeydir... :LOL: :LOL: :LOL:

rockerrocker demiş ki:
nuwanda demiş ki:
Birşeyi daha eklemek isterim ki;
Karşıma alıp tartışığım Barış Akarsu dinleyicisini bilinçli ve yazdığım cümlenin nereye gittiğini bilen bir dinleyici sanırdım onda da yanıldım. Daha çok yazdığıma maddeleştirerek cevap veren ama asıl konuları atlayan, her defasında aynı şeyi bocalayan ancak bir türlü kabullenemeyen, bugun bir başkası öyle şeyler yapsa eleştirebilen bir dinleyici türü. Körü körüne allaha bile bağlanmayın, Size iyi tartışmalar.

Tüm yazdıklarını okudum baştan sona evet aslında bu açıdan bakınca bir yerde nuwanda doğru söylüyor dediğimde oldu yok ya burada bariz kasıt içeriyor bu sözleriyle dediğimde ama genel olarak bence, biz Barış Akarsu sevenler neyi sevdiğimizi neyi dinlediğimizi gayet net belirleyebiliyoruz. Körükörüne bir bağlılık değil çoğumuzunki pek çoğumuz yeni yetme insanlar değiliz üniversitemizde mesleğinizde kariyerimizde işimizde gücümüzdeyiz senin söylediğin tarz körükörüne destekleyen insanlar yokmudur tabiki vardır ve var olmaya da devam edeceklerdir ki sanırım onlara fanatik de diyebiliriz ve her sanatçı için rocker rap pop jaz farketmez olabilecek hatta olması gereken bir kitledir, ama böyle bir sınırlama yapmanı ben şahsen kabul etmiyorum :roll: . Barış Akarsu yu sevmemizin en baştaki sebeplerinden biri gerçek anlamda göründüğü gibi olan içi ile dışı aynı olan biri olması yani sana Barışarockta hislerini ve düşüncelerini söyliyen adamla şimdi ki adam tıpatıp aynı adam. Dizide oynaması evet belki çok da benimsenen bir davranış değildi ama yapması gerekiyordu sistem böyle işliyor bunu senin de çok iyi bildiğini düşünüyorum, Yaşar Kurt zamanında Sıdıka da oynadı da düşüncesinden kişiliğinden tarzından bişeylermi kaybetti HAYIR kaybetmedi çokda iyi oldu bu yönünü de herkes gördü ve sevdi onu. Barış Akarsu gerçekten şu camiada rockerım diye geçinen pek çok kimsenin olmadığı olamayacağı kadar rocker . Rock çı olmak saç uzatmak siyah giymek ayrıkı olmak demek değildir. Rock çı olmak demek bence bozuk düzene karşı olmak haksızlıkların karşısında olmak demektir öncelikle tabii buda bence ....

Sena nın da dediği gibi Barış Akarsu annelerimizin babalarımızın içinde öldüklerini düşündükleri bir kıvılcımı yeniden yakmayı başardı bunu sen o bu şu kabul etmek istemese de ailemle ortak paydalarımızın olmasını sağladığı için onlarla birşeyler paylaşmamı sağladığı için bile ona minettarım.

diğer ptrunk ve onun gibi yazanlara şunu belirtmek istiyorum madem sevmiyorsunuz izlemiyorsunuz dinlemiyorsunuz ya bırakın uğraşmayın yormayın kendinizi gidin sevip desteklediğiniz insanların forumlarına yazın ilginç bir durum sadece laf sokmak adına üye olmak aslında birde şöyle birşey varki helal olsun BARIŞ a demek bunca karşılığınıza rağmen girip bu yazılanları bile size okutuyor ya oda bişeydir... :LOL: :LOL: :LOL:

Sistem böyle işliyorsa Başlı başına sistem karşıtı bir organizasyonda yer alıp sisteme yenik düşmeyeceksin.

Dikkat edersen ben dizi için bişey söylemedim dizi ve sonrası için söyledim.

Yaşar Kurt'un oynadığı dizi Aşk meşk dizisi değildi ki olsa bile Yaşar Kurt bir tiyatrocu Kartal Tiyatrosuna bağlı. Para da almadı Barış ne yapıyordu ?

Ayrıca sadece seven insanların yazmasını istiyorsanız size tospembe bir yaşam dilerim barış ta buraya girince ağzı kulaklarına varır yarın gider sabah şekerlerinde şeker olur erir.

Ben Barış'ı gözü kapalı savunmuyorum, eğer bir gün Barış müzik çizgisinden ve benim sevmiş plduğum Barış kişiliğinden saparsa, tabii ki eleştirir ve vazgeçebilirim. Ben şunu söylemek istedim sadece, Barış o programa çıkarak insanlara kötü bir örnek mi oluşturdu, ben Barış'ı böyle tanımazdım dedirtecek bir davranışta mı bulundu veya o yemek programının reytingine katkıda bulunarak suç mu işledi. Programda dedikodu yok, magazin yok, yaptılar yemeklerini gittiler. Ben 2 yıldır Barış'ın yanlış bir programda yer aldığını görmedim.
Ayrıca Nuwanda yazıyı ben sana hitaben yazmamışdım. Forumda okuduğum mesajlara toplu olarak yazmışdım. Maddelerin ne sakıncası var anlamadım.
Barış'ın albümde ki parçaları ve hayatda ki duruşu, Barış'ın sistemin ne tarafında yer aldığını açıkca gösteriyor. .

nuwanda demiş ki:
Ayrıca sadece seven insanların yazmasını istiyorsanız size tospembe bir yaşam dilerim barış ta buraya girince ağzı kulaklarına varır yarın gider sabah şekerlerinde şeker olur erir.
Ayrıca ben de şunu belirtmekte yarar görüyorum, pek anlamadığınızı düşünerek. Barış ve sevenleri bilincli insanlar, ne Barış, beni sevenler böyle istiyor diye duruşundan ödün verir, ne sevenleri tersi durumda bir ödün verir. Bu günkü nokta her iki tarafında çakıştığı noktadır. Ve bana göre bu noktalar birleşip bir düzlem olarak uzayıp gidecektir. Siz içinizi rahat tutun, Barış şeker gibi adam ama , erimeyecek, eritilemeyecek şekerlerden, bir gün sizde boşuna vahlandığınızı anlayacaksınız.

begumcan demiş ki:
Ben Barış'ı gözü kapalı savunmuyorum, eğer bir gün Barış müzik çizgisinden ve benim sevmiş plduğum Barış kişiliğinden saparsa, tabii ki eleştirir ve vazgeçebilirim. Ben şunu söylemek istedim sadece, Barış o programa çıkarak insanlara kötü bir örnek mi oluşturdu, ben Barış'ı böyle tanımazdım dedirtecek bir davranışta mı bulundu veya o yemek programının reytingine katkıda bulunarak suç mu işledi. Programda dedikodu yok, magazin yok, yaptılar yemeklerini gittiler. Ben 2 yıldır Barış'ın yanlış bir programda yer aldığını görmedim.
Ayrıca Nuwanda yazıyı ben sana hitaben yazmamışdım. Forumda okuduğum mesajlara toplu olarak yazmışdım. Maddelerin ne sakıncası var anlamadım.
Barış'ın albümde ki parçaları ve hayatda ki duruşu, Barış'ın sistemin ne tarafında yer aldığını açıkca gösteriyor. .

Sevgili Begumcan senin ne söylediğinde ne anlatmak istediğinde gayet açık arkadaşım anlamak istemeyenlerle yaklaşık 2 senedir burada mücadele veren biri olarak şunu belirtmek isterimki boşver onların kafaları başka şeylerle dolu sanırım daha fazlasını algılamıyorlar biliyormusun at gözlükleriyle dünyaya bakmaya devam ettikleri sürecede bu böyle devam edecek sanırım. Karşı festivalde karşı olunan şeyler le sizin buradaki söylemleriniz arasında dağlar kadar fark var bellki siz asıl o felsefeyi bünyelerinize sindirememişsiniz sizinkisi KARŞIYIZ KARŞI HERŞEY KARŞI parodisi misali bence öncelikle insan olmanın baş kaidesi olarak karşı tarafa saygı duymayı ve dinlemeyi öğrenin sonra gelin konuşalım tartışalım...

Hımmm bilmiyorduk özür sevgili sena, :p

Ellerinize ve yüreğinize sağlık TÜM EMEÐİ geçenlerin kazanımları "HELAL" olsun kocaman teşekkürler. :p

"Hak'dan(Rab,Yaradan)korkmaz mısın ki yalanların dolanları kovalar da yazar parmakım,bilmez misin ki yaradan cızzz yapar parmaklarını ey aciz kulummmm.

Hay Allah yine bozduk topiki akılsız edepsiz maskara parmakıma cızzz.

Helal olsun Barış'a... Burada kim ne yazarsa yazsın hakkı helali Barış'a veriyorsunuz.. Peki o zaman şöyle söyleyeyim... Sizler Barış'ın dizide oynamasını kabulleniyorsunuz..! Kadın programlarına çıkmasını istiyorsunuz... Tamam o zaman artık Barış'a rockçı demekten vazgeçin burada durmadan aynı tartışmaları görmemiş olursunuz... Size de iyi olur aynen bizede... Barış'ın bir görüşü olduğunada inanmıyorum... Geçen sene çevresi onu Barışarock'a yönlendirmişse oraya çıkmıştır... Bu senede diziye yönlendirdiler demekki ki oraya çıkıyor..
Nuwenda bence boşuna uğraşıyorsun dostum.! Bize nasıl hep aynı şeyleri söylüyorsunuz diyern insanlara birşeyler anlatılmaz ki.. .Esas demek istediğini anlamayarak va ya isteyerek bilerek dokunduğu için anlamamış gibi davranılıyor..
Bence Barış'ın sonu bu olmamalıydı..!

arkadaşlar şurada olumsuz yazılar yazan arkadaşlar...mesela bay nuwanda..hemen belirteyim bay nuwanda barış akarsu'nun resmi sitesinin üyelerindendir..size soruyorum barış akarsunun ikinci albümü ''düşmeden bulutlarda koşmam gerek'' i başından sonuna kadar dinledinizmi?? ha bu dinlemeyi internet üzerinden mp3 sitelerinden değil ,orijinal albümünü alarak emeğe saygı göstererek dinledinizmi??çünkü orijinal albümü dinlemek yakışır bir rock severe...herneyse dinleyip ondan sonra albüm hakkında yorum yapın...diğer söylediklerinizin hepsi laf_ı güzafff.. :)

ptrunk demiş ki:
Helal olsun Barış'a... Burada kim ne yazarsa yazsın hakkı helali Barış'a veriyorsunuz..

senin okuduğunu anlamamak gibi bi sorunun var heralde.. dikkat et.. "TÜM EMEÐİ GEÇENLERİN" denmiş..
bu kadar basit bir cümleyi anlamayanın diğer söylenenleri anlaması tabiki beklenemez.. istediğine inanmakta özgürsün.. İNANÇLAR tartışılmaz, FİKİRLER tartışılır.. bu yüzden kendimi yormıcam.. ayrıca ne sonundan bahsediyorsun.. daha başlamadı bile..

sevgili alizez, Barış Akarsu'nun resmi sitesinin üyesi olmak, onu eleştirmemek demek değildir. bu nuwanda'nın en doğal hakkı, herkesin olduğu gibi. tabiki de eleştirecek. ama tabi biraz da albüm hakkında yorum duysak hiç fena olmayacak. burada yapılan yorumlar açık arayanların yazılarıyla dolu. aman bi hatasını görsek de yapıştırsak lafı içgüdüsü var. tuhaf bi zevk alıyolar heralde. (nuwanda'yı bunun dışında tutarak söylüyorum, o kendisine ters gelen durumları paylaşıyor ve biliyorum ki değişmediğini görecek.. zaman..)

abi ben bu adama hasta oldum.hele son albümün ilk şarkısı deli bişi olmuş.bende bazen değşik çıkışlar yapıorum ama soonrada olayların bana söylenen gibi olmadığını ööreniyorum.yeni albüm hayırlı olsun ne diim.yapmış yapacağını bunuda beğenmeyen gitsin müslüm dinlesin.

ptrunk demiş ki:
Barış'ın bir görüşü olduğunada inanmıyorum... Geçen sene çevresi onu Barışarock'a yönlendirmişse oraya çıkmıştır... Bu senede diziye yönlendirdiler demekki ki oraya çıkıyor..
Barış başkalarının yönlendirmeleriyle hareket edecek biri değil çocuk da değil ne yapacağını bilir merak etme..! O kendi doğrularını yaşar,kendi düşüncelerini uygular !!!

Belli oluyor valla... Bu sene Barışarock'a biraz garip çıkardı... Geçen seneden sonra karşılaştıkları bu sene 1000 katına çıkacağı kesindi ve o da bunu bildiği için çıkmadı... Merviii ve diğer arkadaşlar azıcık siz susun başka sevenleri konuşsun varsa...! Söyledikleriniz çok saçma yönlendirilmediğini nerden biliyorsun siz hepiniz aynı evde felan mı yaşıyorsunuz anlamadım... s_e_n_a ben o lafı rockerrocker'a söyledim... Tek Barış'a yazdığım için helal olsunBarış'a demiş... Bu kadar da herşeyi ona bağlamayın..
Bir de hep şu var Barış Çocuk Barış Çocuk... Barış'ı sevenlerin neden çoğu orta yaşın üstü? Hep merak etmişimdir lütfen adam akıllı cevap verin veremiyorsanız da bence susun..!
Nuwenda sitedenmiş sanırm.. Demek ki o körü körüne sevmiyormuş... :)

barış akarsu'nun her yaştan seveni vardır..ayrıca bazı şeylerin hesabını vermek gibi bir sorumluluğumuzda yoktur.albümü dinle ve ona yorum yap..ama dediğim gibi.internetten bedava indirmeden dinle..
:)

arkadaslar yazdıgınız yorumları kısısel tartısmalara baglamayın.
yormlarınız ona yonelık olsun kısısel tartısmalara cevırmeyelım olayları.
ayrıca mesajlarımızı bılgı ıcerıklı yazalım , msj kasmak ıcın degıl.
yazımı tartısma yaratsın dıye degıl bıseyler acıklayıcı olsun dıye yazdım cevap vermeyın.

Evet Barış bize ev açtı BAG derneği kurduk birlikte takılıyoruz Barış bize söylüyor biz de buraya yazıyoruz zaten ondan hep biz yazıyoruz..Mutlu oldun mu.. :p

Ahaha geyik yaptım biraz ama bunu da ciddiye almazlar heralde.. :twisted:

Ben bişi demiyorum zaten olanları izliyorum arada yazıyorum bazen çok gülüyorum biyerden bi falso yakalamaya çalışıp sonra yaygarayı basanlara.. :p

Yazan da çok seveni de sevmeyeni de merak etme 89 sayfayı sadece biz doldurmadık heralde..

Merak ettiğin sorular için de önceki sayfalara yönlendiriyim ben seni.. ;) Gerçi sana beklediğin güzel cevapları vereceklerini düşünüyorum.Cevap veremeyen sussun demişsin yanlış bişi fln söylerim başkası cevap versin en iyisi.. :)

ptrunk demiş ki:
Belli oluyor valla... Bu sene Barışarock'a biraz garip çıkardı... Geçen seneden sonra karşılaştıkları bu sene 1000 katına çıkacağı kesindi ve o da bunu bildiği için çıkmadı... Merviii ve diğer arkadaşlar azıcık siz susun başka sevenleri konuşsun varsa...! Söyledikleriniz çok saçma yönlendirilmediğini nerden biliyorsun siz hepiniz aynı evde felan mı yaşıyorsunuz anlamadım... s_e_n_a ben o lafı rockerrocker'a söyledim... Tek Barış'a yazdığım için helal olsunBarış'a demiş... Bu kadar da herşeyi ona bağlamayın..
Bir de hep şu var Barış Çocuk Barış Çocuk... Barış'ı sevenlerin neden çoğu orta yaşın üstü? Hep merak etmişimdir lütfen adam akıllı cevap verin veremiyorsanız da bence susun..!
Nuwenda sitedenmiş sanırm.. Demek ki o körü körüne sevmiyormuş... :)

eveett senin istediğin tarza bir cevap vereyim biz BAG olarak büüyyükk bir komün şeklinde 68 de çiçek çocuklarının yaptığı gibi Barış ile beraber bir evde yaşıyoruz bu sebepten o ne düşünür ne söyler ne yer ne içer ne giyer hepsini biliyoruz tahmin ederim seni tatmin edecek bir cevap olmuştur :twisted: :twisted:

Her neyse dalgayı bir tarafa bırakacak olursak istersen Barış ın sitesine bir gir bak orayı gör ondan sonra birazdaha derin!!!! eleştirilerde bulun Barış ın rockçı olup olmadığına Allahtan sen karar vermiyorsun busene Barışarocka çıksaydı geçen senekinden daha da büyük bir kalabalığa büyük bir müzik ziyafeti çekerdi geçen sene eleştirmek yada yuhlamak için gelenler bile performansı karşısında barışı alkışlamışlardı ve konser alnı kamp alanına kadar tıklım tıklımdı kendini bilmez bir kaç kişi haricinde herkes performansını çok beğenmişti tüm yıl boyuncada BARIŞAROCK aktivisti olarak her türlü etkinlikte canlı performansıyla yer aldı bu sene çıkmasınıda herkes çok isterdi ama zaman malesef uygun değildi ve olmadı ama seneye olacak yine o sahnede
Barışı sevenlerin yaşlarına gelince mütiş bişey bu mütiş bir bağ oluşturuyor evet yediden yetmişyediye çok geniş bir yelpazeye sahip bunu yapabilen çok az sanatçı vardır ama o bunu başarıyor ama senden ricam lütfen artık düzeyli ve buraya yakışan eleştirilerde bulun albümü dinle ve onun üzerine tartışalım yok sevenlerin yaşıymış yok barışın düşünce tarzıymış yok oymuş buymuş nedir bukadar kuyruk acın anlamıyorumki zorla kimse sana Barış ı sev demiyor ama artık lütfen temcit pilavı gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze sunma kimse kimseye körükörüne bağlı değil kendi fikirlerine sahip ol ve gel onları tartış

Barış ın bir bestesiyle sana şunları söylemek istiyorum....

YALAN OLMUŞ SÖZLER YALAN
BU DÜZENİ BOZUK DÜNYA YALAN
KELLE KOLTUK ALTINDA
GİDİYORUZ BU YOLDA
BIRAKIN YETER BEE
HERGÜN AYNI ŞEYLER
BU DÜZENİ KİM KURDUYSA GÜN GELİR
ELBET BİTER!! :twisted: :twisted:

Geri