Barış Akarsu

hayret

Yaxoo demiş ki:
albümünü dinlemedim ama çok kaliteli olduğunu söyleyemem zanlımca

albüm dinlemeden önyargı vay be , ne hallere geldik ... Arkadaşım çok ilginçsin ya hayret içerisindeyim...bişeyler söylerdim şimdi ama , neyse artık ,
sana hayatında başarılar dostum... :D

yüxexex dergisindeAnadolu rock tarihiyle ilgili bölümde şöyle yazıyormuş aynen şöyle yazıyor.

sanırım yazan veysel çolak o dergide yazarmı bilmiyorum..

gözümüze zorla sokulan popstar yarışmalarından çıkan barış akarsu gibi isimleri bildi çocuklar anadolu rock diye. bi de bu insanları oyunculukla hiç alakaları olmadığı halde dizilerde,reklamlarda,filmlerde oynattı işini bilen ,paraya susamış ticaret adamaları. görmezlikten gelmek imkansız gibi..baba nedir ya haluk levent, kıraç,barış akarsu,ayna , destan,murat göğebakan vs. nereye kadar gidecek. bu insanların hepsinin mi müzik kulağı olmaz. vs vs ..

bende o kişiye şu cevabı veriyorum.

yuxexes dergide barış için yazılanları son derece haksız buluyorum yazıyı yazan arkadaşında bir yazı yazarken azda olsa araştırma yapmasını tavsiye ederim. bunu barışla ilgili söylemiyorum ayrıca. anadolu müziği ile verdiği örnekler ve tarihlerle ilgili hatalarını burdan birer birer yazıp arkadaşı rencide etmek işbilmez müzik kültürü zayıf hasbelkader bir dergiye yazar olmuş biri gibi göstermek de istemiyorum ama.....................................bu boşluğu kendi doldursun. barışın anadolu rock müzisyeni olduğunu nerden çıkarmış barış ne zaman müziğini böyle tanımlamış . ama bildiğim birşey varki barış birilerine diken gibi batıyor ve bu diken her geçen gün büyüyor. Arka uzuvlara dikkat diyorum..

Yazının devamında da ''Her şey para değil.Müzik en büyük kalkan,en güçlü malzeme.Soyut bir gerçeklik.Nasıl pazarlayacağınızı değil de nasıl daha güzel şeyler üretebileceğinizi düşünün.Ve emin olun ki Anadolu Rock bu gördüklerininiz değil..'' demiş Veysel Çolak ve saydığı isimlerin kısaca müziği para için yaptığını söylemeye çalışmış..Destek olmaya gelince yoklar köstek olmaya gelince hemen çamur atılıyor..Madem destek olsun dizide oynuyor demekle olmaz oynamasa bu yazıda adı bile geçmezdi ki artık bazı şeyleri gözünüze sokmak için bu adam dizide oynuyor.. Bir de müziği para için yapıyorlar demiş.Adamın mesleği bu tabi müzikten para kazanacak..Ve isteyerek içinden gelerek yapıyor daha ne..Son olarak da Barıs herdefasında müziğini Anadolu Rock diye tanımlamak istemezken neden zorla bu türe sokmaya çalışıyorlar anlamış değilim..

Yahu bide dikkatimi çekti Yüxexes'e katılmayan kalmadı ama Barış'ı birtürlü çıkarmadılar oraya..(Çok da gerekli değil ya) Sonra da müziği para için yapıyor diyorlar..Para kazanmayıp da senin gibi araştırmadan hakkında bilgisi olmadan yazı yazan adamlara mı muhtaç olsun..Programa çıkartın da daha çok kişiye ulaşayım diye mi beklesin..KENDİ YAÐIYLA KAVRULUYOR BARIŞ..Olacaksanız destek olun ya da hiç çamur atmayın..Yüxexes'i ve Veysel Çolak'ı kınıyoruz !!!

alizez demiş ki:
yüxexex dergisindeAnadolu rock tarihiyle ilgili bölümde şöyle yazıyormuş aynen şöyle yazıyor.

sanırım yazan veysel çolak o dergide yazarmı bilmiyorum..

gözümüze zorla sokulan popstar yarışmalarından çıkan barış akarsu gibi isimleri bildi çocuklar anadolu rock diye. bi de bu insanları oyunculukla hiç alakaları olmadığı halde dizilerde,reklamlarda,filmlerde oynattı işini bilen ,paraya susamış ticaret adamaları. görmezlikten gelmek imkansız gibi..baba nedir ya haluk levent, kıraç,barış akarsu,ayna , destan,murat göğebakan vs. nereye kadar gidecek. bu insanların hepsinin mi müzik kulağı olmaz. vs vs ..

bende o kişiye şu cevabı veriyorum.

yuxexes dergide barış için yazılanları son derece haksız buluyorum yazıyı yazan arkadaşında bir yazı yazarken azda olsa araştırma yapmasını tavsiye ederim. bunu barışla ilgili söylemiyorum ayrıca. anadolu müziği ile verdiği örnekler ve tarihlerle ilgili hatalarını burdan birer birer yazıp arkadaşı rencide etmek işbilmez müzik kültürü zayıf hasbelkader bir dergiye yazar olmuş biri gibi göstermek de istemiyorum ama.....................................bu boşluğu kendi doldursun. barışın anadolu rock müzisyeni olduğunu nerden çıkarmış barış ne zaman müziğini böyle tanımlamış . ama bildiğim birşey varki barış birilerine diken gibi batıyor ve bu diken her geçen gün büyüyor. Arka uzuvlara dikkat diyorum..

kesinlikle katılıyorum sana Barış Akarsu bence anadolu rock yapmıyo ve kendine o tanımlamayı yapmıyo benim anadolu ve doğu matiflerini en sağlam duyduğum grup pentagram idi...

müziği veya herhangi bir işi (mesela dergi yazarlığı , tv programcılığı..) gazoz kapağına yapanlar el kaldırsın lütfennn ;)
bugüne kadar görmezden geldiğiniz, yok saydığınız, anlamsız eleştirilerle karaladığınız BARIŞ AKARSU'yu anadolurock kategorisine de soktunuz ya bravo size..
BARIŞ her platformda müziğini rock olarak tanımladı, rock müziği alt kategorilere ayırmayı reddetti. Adamın kılı tüyü bitti, şimdi sıra bunlara mı geldi?
Arkasında zengin bir ailesi yok, kocaman şirketlerden sponsorları yok. daha iyi müzik yapabilmek için tırnaklarıyla kazıyor. artık yeter YETER!!!
Türkrock müziğinde bir BARIŞ AKARSU gerçeği vardır. beğenseniz de beğenmeseniz de .. dinleseniz de dinlemeseniz de.
EMEÐE SAYGI LÜTFEN..
rock müzik yapıyorum diye ortalarda dolaşan , aslında yaptıkları bal gibi de pop olan biçok kişiyi ve grubu baş tacı eden bu zihniyeti kınıyorum.BARIŞ AKARSU albümünü bir kez bile dinlemeden yapılan bu karalama kampanyasını kınıyorum.

sevilay_06 demiş ki:
BARIŞ her platformda müziğini rock olarak tanımladı, rock müziği alt kategorilere ayırmayı reddetti. Adamın kılı tüyü bitti, şimdi sıra bunlara mı geldi?
Arkasında zengin bir ailesi yok, kocaman şirketlerden sponsorları yok. daha iyi müzik yapabilmek için tırnaklarıyla kazıyor. artık yeter YETER!!!
Türkrock müziğinde bir BARIŞ AKARSU gerçeği vardır. beğenseniz de beğenmeseniz de .. dinleseniz de dinlemeseniz de.
EMEÐE SAYGI LÜTFEN..
rock müzik yapıyorum diye ortalarda dolaşan , aslında yaptıkları bal gibi de pop olan biçok kişiyi ve grubu baş tacı eden bu zihniyeti kınıyorum.BARIŞ AKARSU albümünü bir kez bile dinlemeden yapılan bu karalama kampanyasını kınıyorum.

sevilay yazdıklarıa noktasına virgülüne kadar katılıyorum...
anlamak istemeyen yada anlamayan insanlarda birgün bu gerçeği görecekler eminim ;)

aynı mevzu yüxexes başlığı altında da "copy paste" yöntemiyle dile getirilmiş... ben de aynı yöntemle buraya aynı yanıtı bırakayım o zaman;

Kişisel fikrimi söyleyeyim;

Yazıyı hazırlayan Veysel Çolak, Müzikoloji eğitimi alan, gitar dersi verebilecek düzeyde de gitar çalan müzisyen bir arkadaşımız… yetkin olup olmadığına dair bu göreceli özelliklerini bir yana bırakalım; daha önce hazırlamış olduğu “etnik rock” dosyası, Vedat Sakman ve Murat Köseoğlu gibi isimlerle röportajlar yapabilmiş olması o’nu tanımayanlara biraz daha doğru fikirler verebilir.

yoksa “ne sanıyor kendisini, o kim ki?, bir tarafına diken mi batıyor?" gibi nesnel olmayan yaklaşımlar, eğer ki düşüncelerinde yanlış olan bir şeyler varsa bile bunları çürütemez.

Yani barış’ı “sevelim” derken, bizzat kendiniz o’na zarar verebilirsiniz.

İki hafta önce izmir’den dönerken uçakta barış ve menajeriyle tesadüfen yan yana geldik. Bir insan olarak onun efendiliği ve ölçülü oluşu konusunda olumlu düşünüyordum o gün bir kez daha emin oldum. Ama müzik başka bir konu. Barış müzikal anlamda ne yapmak istiyordu, gerçekten onları mı yaptı?

Bunları daha “düzgün” bir biçimde konuşmak gerek derim

hakikikertenkele demiş ki:
aynı mevzu yüxexes başlığı altında da "copy paste" yöntemiyle dile getirilmiş... ben de aynı yöntemle buraya aynı yanıtı bırakayım o zaman;

Kişisel fikrimi söyleyeyim;

Yazıyı hazırlayan Veysel Çolak, Müzikoloji eğitimi alan, gitar dersi verebilecek düzeyde de gitar çalan müzisyen bir arkadaşımız… yetkin olup olmadığına dair bu göreceli özelliklerini bir yana bırakalım; daha önce hazırlamış olduğu “etnik rock” dosyası, Vedat Sakman ve Murat Köseoğlu gibi isimlerle röportajlar yapabilmiş olması o’nu tanımayanlara biraz daha doğru fikirler verebilir.

yoksa “ne sanıyor kendisini, o kim ki?, bir tarafına diken mi batıyor?" gibi nesnel olmayan yaklaşımlar, eğer ki düşüncelerinde yanlış olan bir şeyler varsa bile bunları çürütemez.

Yani barış’ı “sevelim” derken, bizzat kendiniz o’na zarar verebilirsiniz.

İki hafta önce izmir’den dönerken uçakta barış ve menajeriyle tesadüfen yan yana geldik. Bir insan olarak onun efendiliği ve ölçülü oluşu konusunda olumlu düşünüyordum o gün bir kez daha emin oldum. Ama müzik başka bir konu. Barış müzikal anlamda ne yapmak istiyordu, gerçekten onları mı yaptı?

Bunları daha “düzgün” bir biçimde konuşmak gerek derim
Bunlar düzgün bir biçimde de çok konuşuldu tartışıldı ne kadar konuşulsa da boşa bence..Sizin Barış'ı kabullenmeye niyetiniz yok ama bu bir şeyi değiştirmez Barış kendi yolunda emin adımlarla ilerliyor..Yine de bu soruların cevabını o kadar merak etseydiniz programa alır kendisine sorardınız..

Müzik başka bir konu demişssiniz..Barış da bir müzisyen zaten..Hem de kendini sürekli geliştiren iyi işler yapmaya çalışan bir müzisyen..

Siz değil miydiniz albümü çıkınca programa konuk alacağım diyen..Aylar oldu hani nerde..Üçüncü albümü mü bekliyorsunuz şimdi de.. :)
Barış konserlerini veriyor,çalışıyor,çabalıyor.Birkaç taraflı yayın yapan programa çıkmasa da olur..Bari böyle asılsız yazılar çıkmasın hakkında..

Barış'ın albümünde en beğendiğim şarkılarden birisi ''Yeter Be''..
Dinlemeyen var mı ??? :)

YETER BE

Kurulmuş saat gibi
Çalışıyor bu dünya
Kimler geldi kimler geçti
Hâlâ aynı rüya

Yalan olmuş sözler yalan
Bu düzeni bozuk dünya yalan
Kelle koltuk altında
Gidiyoruz bu yolda

Bırakın Yeter Be !
Hergün aynı şeyler..
Bu düzeni kim kurmuşsa
Gün gelir elbet biter..

Söz-Müzik:Barış Akarsu

""bir işçi günlerce gecelerce çalışır. her şeyin en iyisini yapmaya uğraşır... didinir didinir didinir... işini her ne kadar başarı yapsada kendini bilmez kişiler tarafından asla ve asla kabul edilmez... her zaman bir ön yargı vardır. her zaman kaba saba laflar işitir. takdir almaz... onu sevenler ve işini iyi yaptığını bilenler her ne kadar dil dökseler bile kimseye yaranamazlar. laflarını dinletemezler....""
acaba bu örneği anlayabilecek birileri var mı :?: ;) :D yeterince basit bir şekilde yazdım da :D :D

Youtube’da rekora koşuyor;

Akademi Türkiye yarışmasında aldığı oylarla rekor kıran, yarışma sonrasında da hayran kitlesini yaptığı albümler, konserler ve dizisiyle her geçen gün artıran BARIŞ AKARSU youtube’da da rekora koşuyor. Yalancı Yarim dizisi için yazılan ve aynı adı taşıyan şarkının dizi görüntülerinden oluşan videosu
Youtube sitesinde Türkçe tabirle “şeref listesine” geçti. Haftanın en çok izleneni, en çok favori edileni,yorum yapılıp yıldız verilenleri listesinde yeraldı. Büyük beğeni toplayan şarkı yakında Barış AKARSU nun yeniden basılacak albümünde yer alacak.

YALANCI YARİM
Gözlerin boşluğa dalıp gider
Sahipsiz bakışların benim olsun isterim

Sırlarım acıdan ağlar örer
Kendi kayboluşlarım sende dursun isterim

Ağladım senin için ilk defa
Elimde parçalanmış
Bir hayat var aslında

Hapsoldum söylediğim yalanlara
Çıkışlar hep kapanmış
Ruhum dar sokaklarda

http://www.youtube.com/watch?v=4yroelOOEgc

Yönetici Uyarısı: Mesaj düzeltilmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

sevilay_06 demiş ki:
Youtube’da rekora koşuyor;

Akademi Türkiye yarışmasında aldığı oylarla rekor kıran, yarışma sonrasında da hayran kitlesini yaptığı albümler, konserler ve dizisiyle her geçen gün artıran BARIŞ AKARSU youtube’da da rekora koşuyor. Yalancı Yarim dizisi için yazılan ve aynı adı taşıyan şarkının dizi görüntülerinden oluşan videosu
Youtube sitesinde Türkçe tabirle “şeref listesine” geçti. Haftanın en çok izleneni, en çok favori edileni,yorum yapılıp yıldız verilenleri listesinde yeraldı. Büyük beğeni toplayan şarkı yakında Barış AKARSU nun yeniden basılacak albümünde yer alacak.

YALANCI YARİM
Gözlerin boşluğa dalıp gider
Sahipsiz bakışların benim olsun isterim

Sırlarım acıdan ağlar örer
Kendi kayboluşlarım sende dursun isterim

Ağladım senin için ilk defa
Elimde parçalanmış
Bir hayat var aslında

Hapsoldum söylediğim yalanlara
Çıkışlar hep kapanmış
Ruhum dar sokaklarda

http://www.youtube.com/watch?v=4yroelOOEgc

bu acaba onun müzisyenlikteki kalitesini mi gösterir? Halkın yanında olduğu kişiler ya da halkı yanına çeken kişiler halkı yanlarına çektikleri yönlerinde iyi midir? Ya da halkı yanlarına çektikleri için yaptıkları herişte halk tarafından desteklenmektemidir?

Müziği kim için ve ne için yapar insanlar? Halk için yapanların hedefi daha çok kişiye ulaşabilmektir. Müziği sadece kendisi için yapanlara da saygımız sonsuz. Ama dinleme imkanımız olmadığından yorum yapamıyoruz. BARIŞ ile ilgili her güzel gelişmeyi kötülemek için bu kadar hevesli arkadaşlarmıza da şunu tavsiye edebilirim, lütfen önce dinleyin sonra eleştirin.Barış Akarsu ciddi anlamda kaliteli müzik yapan bir rockerdir.Zaten öyle olmasa bu kadar çok takip edilmez bu kadar çok tartışılmazdı.. ;)

rakamlar aldatıcıdır biraz ya çoğunluğun benimsemiş olması acaba diziye olan hayranlıklarından mı(ki bu da dizi hastası bi gruba işaret eder) yoksa şarkının güzel olmasından mı?İkisi beraber doğruysa,hala eksik var demektir...

sevilay_06 demiş ki:
Müziği kim için ve ne için yapar insanlar? Halk için yapanların hedefi daha çok kişiye ulaşabilmektir. Müziği sadece kendisi için yapanlara da saygımız sonsuz. Ama dinleme imkanımız olmadığından yorum yapamıyoruz. BARIŞ ile ilgili her güzel gelişmeyi kötülemek için bu kadar hevesli arkadaşlarmıza da şunu tavsiye edebilirim, lütfen önce dinleyin sonra eleştirin.Barış Akarsu ciddi anlamda kaliteli müzik yapan bir rockerdir.Zaten öyle olmasa bu kadar çok takip edilmez bu kadar çok tartışılmazdı.. ;)

Barış Akarsu'yu kötüleme gibi bir amacım yoktu. Sadece insanların ilgisinin yoğun olduğu şeyler her zaman en iyi ve ya iyi olarak değerlendirilmemeli şeklinde bir görüş bildirmiştim.

Ancak Barış Akarsu'nun rock müzik adına çok iyi işler yaptığına da inanmıyorum. Ama Murat Göğebakan gibilerden de çok farklı ve yararlı işler yaptığı kanısındayım. Albümlerini bir kaç kez dinlemiştim ama pek hatırlamıyorum, çok ilgimi çekmemişti. Bu tartışma sebebiyle tekrar dinleyeceğim bir yerlerden bulabilirsem.

mersinden_ersin demiş ki:
sevilay_06 demiş ki:

Barış Akarsu'yu kötüleme gibi bir amacım yoktu. Sadece insanların ilgisinin yoğun olduğu şeyler her zaman en iyi ve ya iyi olarak değerlendirilmemeli şeklinde bir görüş bildirmiştim.

Ancak Barış Akarsu'nun rock müzik adına çok iyi işler yaptığına da inanmıyorum. Ama Murat Göğebakan gibilerden de çok farklı ve yararlı işler yaptığı kanısındayım. Albümlerini bir kaç kez dinlemiştim ama pek hatırlamıyorum, çok ilgimi çekmemişti. Bu tartışma sebebiyle tekrar dinleyeceğim bir yerlerden bulabilirsem.
Açıklama için teşekkürler. Ben sizi yanlış anladım sanrım.Önyargısız bir yaklaşımla dinlerseniz albümlerini özellikle 2. albümünü beğeneceğinizi düşünüyorum.Söz ve müzikleri BARIŞ'A ait olan BEN ve YETER BE şarkıları ile ilgili yorumlarınızı merak ediyorum doğrusu.

Geri