Barış Akarsu

O fotoları çekenin içi hiç acımadımı acaba... Kerim Tekin gitti derken Barış Akarsuda gitti.. Kendisinin Hayranı değildim ama Kişiliği nasıl bir insan olduğunu gösteriyordu zaten.. Çok üzüldüm çok..

genç bir adamdı.. iyi bir adamdı.. çok yapacak işleri olduğuna emindim ve çok umutluydum ondan rock adına.. hala inanasım gelmiyor ama yazgı denilen işte bu!!! tüm türkiye ağladı.. Allah en çok ailesine sabır versin. evlat acısı yaşıyorlar :( gitti ve gidişinle yasa boğdu bunca insanı.
elden bir şey gelmez ne yazık.. Mekanın cennet olsun genç adam..
hoşçakal barış..

Bir rocker daha silindi..gerçek bir rocker...bizim gibi...bizden biri..diğer soytarılar yaşarken insan gibi insan diyebileceğimiz değişmeden ve şımarmadan kalan ve daha yapacak çoook işi olan az sayıda müzisyenden birini daha kaybettik..
Barış'a not:(sonsuzlukta yavuz çetin'le ve diğer tüm rockerlarla buluşman dileğiyle)

Barış'a Allah'tan rahmet ailesinede sabır versin yapacak bişey yok ölüme çağre yok olacağı varmış neyse duyunca çok üzüldüm mekanı cennet olsun böyle bi insan bi daha yeryüzüne zor gelir

o, çok sevdiğin ailenin bir ferdi olarak hem çok gururlu, hemde tarifsiz acılar içindeyim derlerdi de inanmazdım ateş düştüğü yeri yakarmış,hakikaten öyleymiş san ölümü hiç ama hiç yakıştırmadım
bu savaştan galip çıkacağına tüm kalbimle inanmıştım. Hele Babanın
o sözlerini duyunca dah bi güçlenmiştim sanki ne diyordu baban? oğlum beni bırakıp biryere gitmez o çok güçlü uyanacaktır ve sana Ahmed Arif'in
dizeleriyle sesleniyordu dayan oğlum diş ile tırnak ile dayan

"ama ölüm adın kalleş olsun" sen galip geldin sanıyorsun ama yanılıyorsun hemde fena halde yanılıyorsun bilmiyorsunki her ölüm aslında yeniden diriliştir ve bu can bu bedende oldukça Barış'ım
sen hep yaşayacaksın rahat uyu

Ne desem boş. Duygularımı klavyeye dökebilsem keşke. gitti... inanmak güç ama gitti. Bu kadar çok seveni olduğunu yaşarken biliyor muydu acaba? belki de o şimdi çok sevdiği Barış ve Cem abisiyle birlikte şarkı söylüyordur... Kim bilir?

Rahat uyu barış...

her ölüm erkendir, bütün hayatlar kısadır...

Barış'la, bir Beyoğlu gecesinde aynı mekanda bulunmuştum, onu hayat dolu ve tutkulu görmüştüm, çevresiyle hareretle bi şeyler konuşuyodu, toplumdan kaçıp bohemyan artistiklere girmiyodu, içimizdeydi..

öyle ya da böyle o bir Rocker'dı, ve bizlere Rock'ın güler yüzü ve insancıllığını da gösterdi..

Rock'n Roll duruşunu bozmamaya çalıştı..

herkesin başı sağolsun..

sevenlerine sabır ve dayanma gücü diliyorum..

söylenebilecek ne kaldı ki...

Türkiyede Rock müzik yaparak kaç kişi popüler olmuştur?

Türkiye de Para kazandıran bi sektör değildir rock müzik.. İnanın kaç kişi tanıyorum o yarışmalara giren kişilerden.. Amatör olarak yaptığı müzik hayatında rock çı diye gezinenlerin hepsi "pop" müzikte devam ettiler meşhur olduktan sonra..

Neden?

çünkü para pop müzikte..

ama Barış Akarsu bunu bildiği halde devam etti rock müziğe... sanatını yapmak istedi... Paradan daha önem verdi...

Diğer bi çok sanatçı gibi medyada kalmak için ne sanatçılarla lafla atıştı. nede bi magazin programında yada paparazilerde gece hayatlarında birileriyle göründü...

Tek göründüğü yer "dizi ve beşiktaş maçları"ydı...

çok istikrarlı bi sanatçı hayatı yaşıyordu. ÖRNEK Bİ SANATÇI YDI.

ne diyebilirizki.. çok erken gitti. yazık oldu... Allah rahmet etsin...

BArış SÜperdi teK KELİMEyle.. ALLAH RAHNET EğlesiN yaZIK olDU BÜLE EFENDİ terBİYELi insanLAR Zor yetişio.. eğer ARKASINDn konuşana......

sabaha kadar ağladım tahmin etmezdim bu kadar duygusal olduğumu ama çok kötü oldum şu anda da onu dinliorum ve int.cafe de gözleri yaşlı bi manyak görüntüsündeyim onu asla unutmayacağım allah rahmet eylesin bişey demeye gerek yok

Çok yazık oldu.Birkaç ay önce barısın kaza yaptıgı kavşaktan geçerken "şu yolun rezilligine bak" demistim arkadasa.bu ülkede insan hayatına maalesef deger verilmiyor.Bu arada birkaç gün önce medyanın ve bazı barış hayranlarının bu işten rant sagladıgını ve olayı demoralize ettigini yazınca üstüme gelmisti bazılari.benim gibi düşünen insanlar çoğunlukta olmuş şimdi.sevindim buna.Barış halkın içinden bir insandi,iyi adamdı.ama medya ve bazı yakışıklı meraklılari onu populist bir kalıba sokmak için elinden geleni yapti.onu müzikten kopartip erkek bir fenomen haline getirmeye çalışanlar çok buyuk zarar verdiler adamcagiza.kendini müzikal anlamda dahada geliştirmesine fırsat bırakmadilar.yinede adam gibi davrandı helal olsun.bu ölümden herkesin çıkarmasi gereken dersler var.allah rahmet eylesin.

Geri