Barış Akarsu

valla bu konu benim nezdimde kapanmıştır. geçmişte yaşayan arkadaşlar daha haybeye konuşup dursunlar biz önümüze bakalım. Barış'ın bundan sonra yapacakları önemli benim için.cover mover beni ilgilendirmiyor.

pentagramından haluk'a,metallica'dan mor ve ötesine kadar herkes cover yapıyo.ses çıkmaz.barış cover yapınca kıyamet kopar.bu çelişkileri anlayabilmiş diilim

duman coverle meşhur oldu,mor ve ötesi yaz yaz la bir nebze olsun hayran kitlesini arttırdı,şimdilik benimaklıma gelenler bunlar,bide mvö güneye giderken,telli turna,feridun da cover yaptı,yazdıkça aklıma geliyo valla,vover yapmak kötü bişi diilki!

tabiki kotu birsey degil tek istegim "mukemmel yorumlamis inanilmaz harika muhtesem" diyerek abartmayin cunku cok vasat bir cover burdan anlayamayanlar var ben bunu deyince "ne! islak islak kotu sarki mi" diye sacma sapan laflar ediliyor dikkatli okuyun sadece cok vasat bir cover ve hersey cok standart buyutulecek bir yani yok adamin ayrica komik komik "sen iyi olsaydin cikardin daha iyisini yapsaydin gorurduk" gibi laflar cok sacma cok merak ediyorum belki album masraflari yarisma tarafindan karsilanmadi ama baris o yarismaya katilmayip her gun ekranlarda olmasaydi da bu seviyede olcagini mi saniyordunuz cok merak ediyorum bu arada emin olun "taninmak" iyi olmak degildir turkiye'de taninmamis ama barisin eline su dokemeyecegi rock'cilar vardir ayrica burda bana bi takim popculari(haluk levent vs..) rock'ci olarak gosterip ornek veriyorsaniz gercekten bosa tartismaya girmisim ben rock "distortionla dort dortluk rock ritmiyle gitar sololariyla" olmaz rock bir durustur dusuncedir iki tane ask sarkisi iki tane insanlarin gonlunu almak icin eskilerden siirler alip bunlara distortion koyarak rock yapilmaz tek onerim "Metropolis" dinleyin ve rock muzigi bire bir tadin iste rock oyle olur aradaki farklara bakin davul ataklarinda bile emin olun bir durus bir dusunce bir farklilik sizi rock muzige doyuran bir tad var baris ne yapiyor 1 tane siir alsin gitar koysun yakisikli yakisikli giyinsin,bi tane cover yapsin meshur olsun(kendi emegi "0") iki de ask sarkisi yapsin ne oldu baris milyonlara hitap edecek bir ROCK'ci oldu ben buna sadece gulerim...

arkadaşım senin vasat dediğin cover bize göre çok güzel.senin mükemmel dediğinde bize göre iyi olmayabilir.herkesin görüşü kendine bizi değiştirecek halin yok sen en iyisi git sevdiğin müzikleri yapan icra eden müzisyenlerin sayfasına gir.çünkü aşağılayıcı konuşmalara cevap bile vermek anlamsız..kendi mükemmelliğine devam et.biz böyleyiz.güle güle.

_FT_.

Kısacası arkasında kimler varsa adamın kendi imaz yada sitilini değiştirerek cok kotu ama bilinçsiz halk kesimini etkisi altına alabilecek Barıs Akarsu yu yaratmışlar.

bu boş muhabbetlere katılamayı hiç düşünmüyordum ama kendisinin de içine dahil olduğu HALK a bu şekilde aşağılayıcı bir ifade ile hitap eden kişi(yada kişilere) bişeyler söylemek istedim..

şimdi ben o ''halk'' tan değilim demeyin...doğduğunuz andan itibaren sizde aşağıladığınız HALK dan bir parçasınız..büyüdükçe kendi seçimlerinizi yapmaya başlayarak belki bazı noktalarda ayrıldınız..sizin deyimiznizle yüksek IQ lu kişilerle iletişime geçip ''halk''ı aşağıladınız yada ti ye aldınız alıyorsunuz..

insanlar kendi seçimleriyle kişiliklerini oluştururlar kimsenin buna söyliyecek lafı olamaz..sizlerin seçimide Barış Akarsu değil bunu anladık..dediniz ki;beğenmedik,ne sesini ,nede müziğini...tamam...buna da kimse birşey diyemez...ama artık kullanılan kelimeler hakaret boyutlarına erişti erişecek..

hem kalitesiz müzikten dem vuruyorsunuz,hem halkın önüne ne konursa onu aldığını söylüyorsunuz hemde rock müziğin hakettiği değeri görmediğini savunuyorsunuz..
katılıyorum evet hak ettiği yerde değil ve sizin gibi düşünenler olduğu sürece de olamaz...şayet bu müziğin değerini bulmasını istiyorsanız eleştri yapmayı öğreneceksiniz...olumlu ya da olumsuz...sonra bu işle meşgulseniz kendinizi göstereceksiniz insanlara...(bu ülkede ki ekonomik seviyeden haberdar olduğunuzu düşündüğüm için herkesin albüm almak,konserlere gitmekve hatta internet üzerinden istedikleri müzikleri elde edememe gibi bir durumları olduğunun farkındasınızdır..bu sayının ne kadar kısıtlı ve yetersiz olduğunun da..bu ülke 70 küsür milyon insandan oluşuyor ama bu nüfusun 1/4 ü bile rock müzik dinleyicisi değil..belki benim beklentim büyük...ve tv insanlara ulaşmanın en kolay yolu...çünkü maddi olarak bir bedel ödenmeyen tek şey!!)

medya ve şirket desteği gibi konular zaten çok ayrı birazcık bakıp gören kimlerin arkasında bu desteklerin olduğunu görür ve o na göre konuşur...

sözün özü demek istediğim bu ülkede kaliteli müziğin anlaşılmadığını savunuyorsanız ve insanların kendilerine ne verilirse onu aldığını da düşünüyorsanız..o zaman onlara kendinizi gösterin..bir almazlar iki almazlar ama sonra onların dikkatlerini çeker kaliteli müziği almalarını sağlarsınız...

ANLARSINIZ YA DA ANLAMAZSINIZ..bu tamamen size kalmış..

ama KALİTELİ MÜZİK YAPMAK;DUYMAK İSTİYORSANIZ KLAN HALİNDE YAŞAMAYI VE AT GÖZLÜKLERİNİZİ BİR KENARA BIRAKIP KENDİNİZİ İNSANLARA GÖSTERİN...

Şu başlığa ne zaman girsem bir tartışma var.. Dinlediğiniz müzik tarzları vardır belli başlı kategoriler var tamam.. Neyi ispatlamaya çalışıyosunuz anlamıyorum. Dinlerken zevk alıyorsanız, sizi anlatıyorsa tamamdır. Rock yapıyor pop yapıyor bunun kavgası çok komik arkadaşlar.. Barış Akarsu ile ilgili birşeyler varsa onları yazın...

Umarım gerçekten 2. albümü kusursuz bir rock albümü olur.Gerçekten Türkiye piyasasının en çok ihtiyacı olan şey bu.Kusursuz,herşeyin tertemiz olduğu bir rock albümü(yanlış anlaşılmasın ilk albüme kötü demiyorum)...

alla alla ? ilk albüme kötü demiyor musun? haftalardır ne diyorsun da şimdi çark ediyorsun. kusursuz albüm kaç tane var bu ülkede. bana göre pentagramdan başka kusursuz müzik yapan yok rock adına.

kusursuz ya da mükemmel diye birşey yoktur zaten..en yakın vardır ancak..mükemmel olursa biter..herşey biter..tüm sanat dalları için geçerlidir..insanlık her zaman mükemmele ulaşmak için çabalar...

ben kimsenin kusursuz işler yapmasını istemem şahsen çünkü peşisıra çöküş gelir ki bu da hiç arzu etmediğim bir durumdur...

Gel gör benide Volkan Öktem ve Serdar Öztop un muhteşem performansları ve Barış ın muhteşem yorumu Yunusun olağan üstü sözleri sence yeterli ve somut bir örnekmidir.
Ya da benim kimdir o yu dinlerken sürekli içimin cız etmesi gözlerimin dolması bu bir örnek olurmu?
cd yi yeniden dinlemene yetermi dersin??
şimdi gel gör beniyi dinledim tekrar muhteşem hissettim kanım damarlarımdan daha hızlı aktı diyebilirim..

cagor1 demiş ki:
kusursuz ya da mükemmel diye birşey yoktur zaten..en yakın vardır ancak..mükemmel olursa biter..herşey biter..tüm sanat dalları için geçerlidir..insanlık her zaman mükemmele ulaşmak için çabalar...

ben kimsenin kusursuz işler yapmasını istemem şahsen çünkü peşisıra çöküş gelir ki bu da hiç arzu etmediğim bir durumdur...
çok güzel açıklamışsın.bende tam olarak mükemmelliğin olmasını istemem.dediğin gibi herşeyde o mükemmeliği sürdüremezsin.ama amacının mükemmeli yakalamak yada en azından yakalamak için mücadele verebilmektir.barışta bu mükemmelliği yakalamaya çalışan bi sanatçıdır.kusurları tabiiki vardır ve olacaktır da.önemli olan dinleyiciye doğruları ve güzelliği yansıtabilmektir

bursa da kurban konseri öncesinde çıktı...gayet kötüydü...sesi sadece Cem Karaca nın şarkılarına gidiyor...çok sıkılmıştım dinlerken....inanın bana duman falan söyledi bayaa kötüydü...

bizler ne dersek diyelim değiştiremeyecez galiba bu barış takıntısını.acaba barış bu tartışmalarımızdan haberdar olsa ne cevap verir merak ediyorum.
sizi bilmem ama barış bence geleceğin en iyi müzisyenlerinde ve sanatçılarından biri olacak.zaten o yolda emin adımlarla yürüyo.bazılarıda barışın yoluna barikat kuruyo.yapacak işleri yokmuş gibi

Geri