Mor ve Ötesi

fulya_m_o_r demiş ki:
Aynı paneli Küresel BAK'ın Ank. aktivistleri olarak biz organize etmeye çalışıyoruz Serkan'la da görüştük... henüz yer ve zaman belli değil... ama olacak yakın bir zamanda inşallah.....
Haber verirsen çok mutlu olurum...
Bir de geçen Güneye Giderken'e rasladım Power Türkte akustik konserdeki halini klip gibi arada yayınlıyolar hoş olyor bence raslıyınca çok mutlu oluyorum...

(biraz geç olsa da...)mor ve ötesinin izmir konserinde bizzat şahit olduğum olay...iki arkadaş(sordum 92lilermiş) konser başladığında çığrınıyorlardı haruna kereme...kız kereme baaak deyip eliyle kalp yaptı ve buraaak seni seviyorum diye bağırdı..yanındaki"o burak değil kerem" "hayır burak baksana bas çalıyo" "onun çaldığı bas değil bak telleri fazla gitar o"(istifini bozmadan) "kereeem seni seviyorum"....işte bunlarla aynı anda mor ve ötesinin SON( :!: :!: :!: ) şarkılarını söyledik konserde....

kill_all_rock_stars demiş ki:
soulatabyss demiş ki:
dün Bursa'da yapılmış olan "dünya yalan söylüyor" isimli paneldeydim. konuşmacılardan biri de Harun Tekin'di.
"ağzı olan konuşuyor" lafı çok uygun burda... harun ne zaman ilgilenmeye başlamış bu konularla merak ediyorum. 1 yıl mı? ne büyük bir birikim. aydınlat bizi haaaruuuun :)
senin altında daha b.klu bezlerin duruken harun bu tür şeylerle ilgileniordu.. tamam..... ..

durun arkadaslar polemige gerek yok savasmayin sevisin hasickteareya tasalanma bosuna cunki herkes harunun kultur ve bilgi seviyesini biliyo zaten,takma boyle konulara ve bu tarz yorum yapanlara.. Bu arada bu ayki gs dergisinde harun tekinin reportaji var... isteyen alsin okusun ;)

ala aynı konser de bizde payımıza dusenı aldık eee hata bızde tam harunun önundeydık sınırlerım bozuldu soyle mutlu mesut olaysızca izleyemedık neyse öğrendığım kadarıyla mayısta bır konser daha varmış ama yanlısta olabilir

hasickteareya demiş ki:
soulatabyss demiş ki:
dün Bursa'da yapılmış olan "dünya yalan söylüyor" isimli paneldeydim. konuşmacılardan biri de Harun Tekin'di.
"ağzı olan konuşuyor" lafı çok uygun burda... harun ne zaman ilgilenmeye başlamış bu konularla merak ediyorum. 1 yıl mı? ne büyük bir birikim. aydınlat bizi haaaruuuun :)
senin altında daha b.klu bezlerin duruken harun bu tür şeylerle ilgileniordu.. tamam..... ..
sen avukatısın galiba :) harundan yaşım da büyük ayrıca. bir yıl öncesine kadar çiçek böcek dışında birşeyden konuşmuyordu, birden savaş gündeme oturunca savaş karşıtı oluverdi. waaaw! haruuuun! moda'nın sıkı takipçisi. yalnız hatırlatmak lazım, savaş hep vardı. o çiçek ve böceklerle oynarken de. birden toplumsal duyguları kabardı. tamamen ticari bu tavır, yalan dolan... samimiyetsizler... yarın bush yanlısı olurlarsa hiç şaşırmam...

hasickteareya demiş ki:
soulatabyss demiş ki:
sen avukatısın galiba :) harundan yaşım da büyük ayrıca. bir yıl öncesine kadar çiçek böcek dışında birşeyden konuşmuyordu, birden savaş gündeme oturunca savaş karşıtı oluverdi. waaaw! haruuuun! moda'nın sıkı takipçisi. yalnız hatırlatmak lazım, savaş hep vardı. o çiçek ve böceklerle oynarken de. birden toplumsal duyguları kabardı. tamamen ticari bu tavır, yalan dolan... samimiyetsizler... yarın bush yanlısı olurlarsa hiç şaşırmam...

sana katılıyorum.
geçliğe sempatik görünmek için radikal havalarına yatanların ticari olgular beslediğini görmek zor deil ama birazda zeki olmak lazım.
çünkü geçliğin çoğu ne verirlerse yiyor.
bu kötü.
harun tekin e soruyorlar albümün gidişatı hakkında ne düşünüyorsun
eleman bush gelmesin diyor bu ne saçmalık ya=)
sanki bush ondan onay bekliyor=)

son dönemde siyasi görüşleri müziğinin önüne geçti buna katılıyorum!!

ama harun tekin yukarda bi yerde tabir edildiği şekilde MODAya uymak için savaşa karşı olan insanlardan değildir

ben avukatı falan değilim ama durumun bundan ibaret olduğunu bilen biriyim.

dead_poet demiş ki:
son dönemde siyasi görüşleri müziğinin önüne geçti buna katılıyorum!!

ama harun tekin yukarda bi yerde tabir edildiği şekilde MODAya uymak için savaşa karşı olan insanlardan değildir

ben avukatı falan değilim ama durumun bundan ibaret olduğunu bilen biriyim.

Sana tamamen katılıyorum. ASlında birçok insan bunu yediremiyor. Mor ve Ötesi'nin yakaladığı büyük başarı birçok grubu,sanatçıyı ve fanlarını kıskandırdı bence. Birde ''Bir Derdim Var'' klibinin tv de dönmesiyle birçok Mor ve Ötesi aşığı çıktı. Ama bunların çoğ sadece son albün,mlerini bilen ve ilk albümlerinin Yaz olduğunu sanan ezik kişiler. Ve eğer bir insan MvÖ dinliycekse buna ilk albümden başlamalı. Ama bence en baba albümü Gül Kendine idi.

Neyse ya muhabbet yine cambazcilara dogru gidiyo en iyisi el atalim olaya.... Derin esmerin soyledigi parcalar hangileri, alperinde soyledigi parcalarda varmi, sehir albumunde...

Ben de o albümün içinden ´Gece´ şarkısını...Kişiler,kişilikleri ve tepkiler yerine yaptıkları müzik ile ilgili konuşmak çok daha iyi ;)

Ferry demiş ki:
Neyse ya muhabbet yine cambazcilara dogru gidiyo en iyisi el atalim olaya.... Derin esmerin soyledigi parcalar hangileri, alperinde soyledigi parcalarda varmi, sehir albumunde...
alper ithafı söylüyor
sabahın köründe, uyku, sessizlik, the faithful lover, reality ve pastı da derin söylüyor

bence Turk müziğinin ihtiyacı vardı protest karaktere. cambazın bir tepki parçası olması ve hit olması çok önemli sadece "AŞK" şarkıları tutmuyo demekki

dün akşam mor ve ötesi trabzon konserindeydim. Konserin başlama saati 19:00 dı ama bizi içeri 20:00 da aldılar ve konser de 20:10 gibi başladı. Ve grup her zamanki gibi özür dileyerek çıktı sahneye. Ayıp denen bişey var ya.. Neyse

Allahtan konserde yanımda fazla 'Cambazcı' yoktu da en azından doğru düzgün bişeyler dinleyebildim. Ama dediğiniz gibi, tek başına 'Balıklar' söylemek çok zevkli oluyormuş

Performans son derece iyiydi, konser öncesi rezilliği affettirdiler en azından

evet ya ne bir sürü cambaz tayfası olmus yas ortalamasıda 07 yas gurubuu gecen izmir konserinde eskilerden bii biz vardık morvedelisi ile eski şarkıları kimse4 bilmiyordu herkes aptal aptal izlişyordu ama herseye ragmen 23 songiden balıklar vede beyazı caldılarya o yeter... sen yine cok sanslıymıssın cambaz tayfaları yokmus ortalıkta.... ;)

Geri