Mor ve Ötesi

mor ve otesinin yeni albüm sebebiyle web sitesine baktım biraz önce. o kadar koka kolaya ve onun müthiş festivaline laf eden, orda burda demeçler veren, bu adamlar, bakıyorum da koç grubu (migros, fiat vs) gibi markaların altında konser veriyorlar artık

http://www.kocfest.com.tr/tr-TR/Sponsorluklar/

mor ve ötesinin koka kola'ya olan değişik bakış açısı, sadece kolasını migros'tan almakmış demek ki haaa, gidince bir de efes pilsen'ini alıyodur. malum, adı "efes pilsen one love festival" olan ve "sponsor'un adının sanatçının adından büyük yazılmasına karşıyız" diyen bi adamların sonudur bu...

sposorlara karşı mıyım? hayır! sadece aşk böcek müzikleri yapıp da, moda diye bir önceki albümünde protest takılan adamların maskelerinin düşüşüne gülüyorum. "yalancının mumu yatsıya kadar yanar"! deyip sözlerime son verirken kendilerine şu an dinlemekte olduğum rashit'ten "tüketiciyim" şarkısını armağan ediyorum (harbi harbi söylüyo adalar, hangimiz değiliz ki). "ben değilim" diye bağıran bu abilerin en yakın zamanda bu şarkıya cover yapmaları lazım bence, daha dürüst olur.

buzlukola demiş ki:
şebnem ferah ismini gördüm düet olarak. ama daha dinleyemedim maalesef. hayırlı olsun yeni albümleri...

küçük sevgilimde şebo eşlik ediyor.. albümün en anlamlı en güzel parçası belki de en çok sevilecek..

rahat bir albüm olmuş. bilindik Mvö sound olarak kayıtlar her ne kadar yurt dışında yapılmış olsa da bir fark yok... yine yumuşak soft music, sözler sitem yargı...

bilmiyorum en azından bu albümde birazcık değişim beklerdim..

98 yapım parça ayrıca küçük sevgilim bu arada...

sevenlere dinleyenlere iyi keyifler, başarılar kendilerine..

bir parça varki mastika havasında (şirket) konserler için yapıldı galiba...

benim tarzım uymadı bir türlü Mvö ile, çünkü gitarlar yine bu albümde kısık daha doğrusu üstü kapalı. ne bekliyorum ki ben de aslında =)

neyse albüm böyle işte...

albümü dün aldm ve dinlemeye basladm bir yorum icin erken ama güzel bir albüm olmuş şarkı sözleri cok anlamlı ...Küçük sevgilim en begendigim parca simdilik albüm kapagı falan cok güzel olmuş bu arada ama cok piyasa olacak bi albüm deil bnce......dinlemek isteynlr özel msj atsn link verebilrm...

Albumu Çok aşırı beğendim..Tebrik ederim kendilerini..Hepsi süper parçaların..Gitarlar ön planda değil demiş bi arkadaş,katılmıyorum.Nakaratlarda rahatsız edici bile olduğu oluyor sesten..Yani çok sağlam bi album.. :D

Bende bayıldım doğrusu. Yalnız şirket isimli parçayı ilk dinlediğimde kurbanın bir şarkısını anımsattı bana acaba sadece bende mi böyle bir etki yarattı meraktayım..
Cuma günü burdalar kralım yaniii 8)

sonunda!!

aLbümdeki tüm şarkıLarı dinLedim..ve sindire sindire dinLeniLmesi gereken,içinde birçok anLamı buLunduran parçaLar oLduğuna karar verdim..bu açıdan beni mutLu etti..."bazıLarı"na yöneLik oLmuş..

[benim küçük sevgiLim sen bana neLer yaptın kırdın defaLarca.....onLar biLmez..] :roll:

Blackeagle8 demiş ki:
dinlemek isteynlr özel msj atsn link verebilrm...

İyi b.k yersin afedersin. Herkes senden link alsın emi. Zaten korsan yüzünden piyasası olmayan bi müziğin dinleyicisi durumundayken bence terbiyesizlik yaptığın. Orjinalını almayı hakeden bir albüm olduğunu düşünüyorum.

Albüm hakkında yorumuma gelince, vasat kategorisine koyan arkadaşlara "gül kendine" albümünü dinlemelerini öneriyorum. Mor ve ötesi zaten bu müziği yapan bir grup. (ki bence çok güzel bir müzik).Ama "Dünya Yalan Söylüyor" gibi bi eşini az rastlanan albümden sonra herkes en az o kadar daha iyisini bekliyordu. Ben bir tek "şirket" şarkısından sonra yıkıldım. Ritminden sözlerine kadar bence resmen piyasaya oynanmış. Mor ve ötesinin buna ihtiyacı yok bence.ki her şarkısının sözlerini yabancı parça gibi dinliyoruz mor ve ötesini hatta ben hepsini uzun uzun düşünüp anlamlar çıkarabiliyorum. bunun yanında "şirket mirket anlamam, anlasamda anlamam, bana saldırıyorsa, gözünün yaşına bakmam" sözlerini biraz yadırgadım. Ama Parti, Kördüğüm, Kış Geliyor, kulağıma ilk çarpan şarkılar. Ama bu albümde dinledikçe yeni şarkılar çıkarıcak ve güzelleşicektir diğerleri gibi..

ozgur196 demiş ki:
Blackeagle8 demiş ki:
dinlemek isteynlr özel msj atsn link verebilrm...

İyi b.k yersin afedersin. Herkes senden link alsın emi. Zaten korsan yüzünden piyasası olmayan bi müziğin dinleyicisi durumundayken bence terbiyesizlik yaptığın. Orjinalını almayı hakeden bir albüm olduğunu düşünüyorum.
bnde orjinalini aldım ztn sdece bulamayanlara yardımcı olmak istedm!!verdigmz parayı hakeden bi albüm bencede dinlenmeli..dinledkce daha güzel bir tat bırakıyo bnce...ilk dinledgmden dha cok etkilenyrm tekrar tekrar dinledikce.......

albumu yeni aldım ve ilk defa dinliyorum su anda... sozleri politik yapacaz diye kasmasalarmıs daha iyi olurmus... cunku komik duruma dusuyorlar... soyledikleriyle yaptıkları celiski yaratıyor... ama gitarlar konusunda en sert mvo albumu olmus diyebilirim... biraz daha dinleyip,sindirdikten sonra daha saglıklı yorum yapabilirim...

Geri