Mor ve Ötesi

Blackeagle8 demiş ki:
ozgur196 demiş ki:
Blackeagle8 demiş ki:
dinlemek isteynlr özel msj atsn link verebilrm...

İyi b.k yersin afedersin. Herkes senden link alsın emi. Zaten korsan yüzünden piyasası olmayan bi müziğin dinleyicisi durumundayken bence terbiyesizlik yaptığın. Orjinalını almayı hakeden bir albüm olduğunu düşünüyorum.
bnde orjinalini aldım ztn sdece bulamayanlara yardımcı olmak istedm!!verdigmz parayı hakeden bi albüm bencede dinlenmeli..dinledkce daha güzel bir tat bırakıyo bnce...ilk dinledgmden dha cok etkilenyrm tekrar tekrar dinledikce.......
Sen orjinalini almış olabilirsin ama senin orjinal CDlerin üzerinden bunu yayman, korsan kapsamına giriyor. Ayrıca; Türkçe konuşursan daha sağlıklı diyaloglar kurabilirsin.

Saygılar.

iki defa bastan sona dinledim ve bir gul kendine kadar iyi olmadıgına karar verdim ki bence mvo den oyle bir album daha cıkmaz... ama kıs geliyor,kucuk sevgilim,buyuk dusler,ayıp olmaz mı en dikkatimi ceken parcalar oldu... ben gidip biraz daha dinleyim birkac sarkı daha cıkar :p

gul kendine de siyasi mesaj verme,belli bir kitleyi cekme gibi kaygıları yoktu,cok samimi muzik yapıyorlardı... ondan onceki iki album bırak zaman aksın ve sehirde cok iyi albumlerdi... birde o albumler son albumlerdeki kayıt kalitesinde olsaydı super olurdu... zaten bana gore en iyi mvo sarkıları(beyaz,yalnız sarkı,23,hayat,gece,canlı yayın,sessizlik,past,the faithful lover,ne) bu albumlerdeydi...

kill_all_rock_stars demiş ki:
sposorlara karşı mıyım? hayır! sadece aşk böcek müzikleri yapıp da, moda diye bir önceki albümünde protest takılan adamların maskelerinin düşüşüne gülüyorum.

Arkadaşım mor ve ötesi'ni ne kadardır takip ediyorsun veya uzun zamandır takip ediyorsan yakından mı ediyorsun bilemiyorum ama onları uzun zamandır oldukça yakından takip eden biri olarak söylüyorum ki bu protest takılma olayı modadan falan değil; farkındalık modayla gelmez, modayla geleni de yüzeyselden öteye geçemez,kısa sürede söner. Ama onların yıllardır süregelen söylemleri yüzeyselden öte.Bu, şarkılarla yeni yeni bu kadar bariz bir şekilde belli edilmeye başlandı o kadar. Yoksa 4-5 yıl önce mor ve ötesi forumundaki yazılarında,röportajlarında veya ne bileyim bu derece popüler olmadan önce katıldıkları programlarda falan da onların "yükselen değerlerin peşinden gidelim de popüler olalım" kaygısı gütmedikleri belli oluyordu. Şarkılarına niye yeni yeni yansıdığına da kendimce şöyle bi yorum getiriyorum: sonuçta hassas konulara değiniyorlar ve bunu usturuplu bir şekilde ama yine de düşünceden ödün vermeden yapmak gerek. Bunun için de her açıdan bir olgunluğa erişmek gerekiyordu ve onların bu olgunluk dönemine de Dünya Yalan Söylüyor rast geldi... Koçfest olayına gelince, ona ben de şaşırdım ama yine de yargısız infaza karşıyım işin aslını astarını bilmek lazım... :?

Ayrıca ben beğendim albümü, kişisel sebeplerimden ötürü eski albümlerin tadını vermiyor olsa bile gerçekten güzel bir albüm olmuş. 1-2 şarkı Bırak Zaman Aksın'ı anımsatıyor... Küçük sevgilim ve çocuklar ve hayvanlar zaten eski şarkılardı; ama çocuklar ve hayvanlar biraz değişmiş, Burak'ın şarkısı zaten ve Burak söylüyordu diye hatırlıyorum. Neyse ki Burak'ın yorumladığı başka bir şarkı(sonu belli) var, ziyadesiyle mutlu oldum=)) Bir de mor ve ötesi'nin albümlerinin birbirleriyle karşılaştırılmasını mantıksız buluyorum; çünkü adamlar zaten hiçbir albümlerinde kendilerini tekrar etmiyorlar ki zaten etmemeleri de gerekiyor. Çıkış şarkısı olarak Şirket yerine başka bir şey seçilebilirmiş ama :roll:

cok acık bir sekilde tribunlere oynuyorlar... harun tekin en son "canlı canlı" adlı magazin programında goruldu birde muhabirlerle sohbet etti... populerlik insanları nerelere getiriyor iste... ayrıca baska bir harun bombası da; deniz akkaya nın cıkardıgı dishy adlı dergide deniz akkaya ile aynı yataga girip poz vermistir kendisi... hatta bu da magazin basınında "umarız bu pozlar harun un sevgilisi pelin batu ile arasını bozmaz" diye haber oluyor.... bu mu simdi spesifik rockcılık??? adam resmen sistemin bir parcası olmus... orda burda "kahrolsun amerika","halkların kardesligi" bilmem ne nutukları atıp tutmak kolay... kendilerinin celiski diye bir sarkısı vardı,harun bu sarkıyı cok iyi tanımlıyor yaptıklarıyla... muziklerini dinlerim ozellikle eskileri,bu devrimci gencler maskesine burunmeden onceki donemleri gercekten basarılıdır... ama mumkunse bu kadar seyden sonra cıkıp harun insanlara politika yapmasın... ehh be adam bari bastan gosterseydin ne oldugunu da insanlar hayal kırıklıgına ugramasalardı...bundan sonra kendisinin 24 saatini gosteren bir tv programı bekliyoruz kendisinden :!: mumkunse kral tv de olsun :LOL:

albumu aldim ama tam hepsini cok iyi dinlemedim. Dinlediklerim arasinda favorim kucuk sevgilim. ama yine de bu albumde bir cambaz ya da bir derdim var bulamadim. neyse biraz daha dinliyim bakalim.

chei_cornel e katılıyorum. Bunun parçası olup ta laf etmek çok yanlış. O zaman tabiiki insanların aklına bunu yaparak kitle kazanmak istiyorlar sorusu geliyor. Ama şöylede bir çelişki var.. Mor ve ötesi Tartışmasız Türkiyenin en büyük rock grubu sayılır. Peki neden böyle bir şey yapsın?? neden dinleyicilerine istediği hissettiği müziği dinletmesin. Belki de Mor Ve Ötesi "Dünya Yalan Söylüyor" la Türkiyede yargıladıkları kesimide kendine çekip ardından böyle politik bir albümle onlarıda etkilemeye mesaj vermeye çalışıyor olamazmı?? İşte o zaman Harun Deniz Akkayayla o yatakta ne geziyor??? Kafam karıştı....

Ama albümde yine güzel parçalar var. Fakat katılıyorum. Bir Derdim Var güzelliğine yaklaşacak kalitede bir şarkı dinleyemedim....ki Aşk içinde, Serseri gibisi bile yok denliebilir...

chris_cornell demiş ki:
cok acık bir sekilde tribunlere oynuyorlar... harun tekin en son "canlı canlı" adlı magazin programında goruldu birde muhabirlerle sohbet etti... populerlik insanları nerelere getiriyor iste... ayrıca baska bir harun bombası da; deniz akkaya nın cıkardıgı dishy adlı dergide deniz akkaya ile aynı yataga girip poz vermistir kendisi... hatta bu da magazin basınında "umarız bu pozlar harun un sevgilisi pelin batu ile arasını bozmaz" diye haber oluyor.... bu mu simdi spesifik rockcılık??? adam resmen sistemin bir parcası olmus... orda burda "kahrolsun amerika","halkların kardesligi" bilmem ne nutukları atıp tutmak kolay... kendilerinin celiski diye bir sarkısı vardı,harun bu sarkıyı cok iyi tanımlıyor yaptıklarıyla... muziklerini dinlerim ozellikle eskileri,bu devrimci gencler maskesine burunmeden onceki donemleri gercekten basarılıdır... ama mumkunse bu kadar seyden sonra cıkıp harun insanlara politika yapmasın... ehh be adam bari bastan gosterseydin ne oldugunu da insanlar hayal kırıklıgına ugramasalardı...bundan sonra kendisinin 24 saatini gosteren bir tv programı bekliyoruz kendisinden :!: mumkunse kral tv de olsun :LOL:
Ne yapmalı sizce hiçbir yere çıkmamalı kimseye resim vermemeli sadece tek yönlü siyaset'mi gütmeli çok yanlış düşünüyorsunuz, bu ülkede sadece düşüncelerini açıklamış bir müzik grubu M.V.Ö. ne bir örgüt ne siyasi parti nede birilerinin güdümündeki bir grup, sadece müzisyenler. Bence beklentilerinizi biraz hafifletin onlara da biraz insan gözüyle bakın ve ne yaptıklarına değil ne söylediklerine bakın, artık kral tv izlemekten de vazgeçin bence. 8)

insanlar istedikleri kanali izlerler. kimseye sunu izlemeyin bunu izlemeyin demenin bir manasi yok bence.
yillar once mavi sakal kral tvnin verdigi odulu reddedince olanlari bir hatirlayin...

rock muzik yapiyor diye sadee belli kanallarda sadee belli programlarda mi olacaklar?
tabiki secicilik guzel ve dogru ama asiriya kacmadan ve sadee onlari biz dinleyebiliriz seklinde bir soyleme donusturmeden...

album bence hos olmus ve dinlendikce bazi sarkilarin anlasilacagini ve sevilecegini dusunuyorum. dilerim yeni album basarili olur. bol bol konserlere...

ozgur196 demiş ki:
Belki de Mor Ve Ötesi "Dünya Yalan Söylüyor" la Türkiyede yargıladıkları kesimide kendine çekip ardından böyle politik bir albümle onlarıda etkilemeye mesaj vermeye çalışıyor olamazmı??

Şahsen ben böyle olduğunu düşünüyorum. Yani Dünya Yalan Söylüyor'dan önce ne kadar büyük bir kitleye ulaşıyorlardı ki? Anlatmak istedikleri, sesleri kaç kişiye ulaşıyordu? Oldukça kısıtlı bir kitleye... Bu da çok etkili bir yöntem. Deniz Akkaya'yla aynı yatakta fotoğraf çekitrme ve bunun gibi bir sürü olaya gelince, sonuçta popülaritenin de gerektirdiği bazı şeyler oluyo yani sen popüler olup da getirilerini, götürülerini ve gerektirdiklerini hesaba katmadan davranamazsın ki... Hem yapmayın arkadaşlar magazincilerin nasıl haber peşinde koşturduğunu,bir ünlü yakalasak da çarpıtabildiğimiz kadar çarpıtsak yaptıklarını diye yırtındığını biliyorsunuz siz de :D Gazeteciyle konuşmuş da ne olmuş konuşmasa da "Flaş flaş Mor ve Ötesi'nin vokalisti Harun Tekin çok sinirliydi sevgilisi Pelin Batu'yla kavga mı ettiler?!" diye haber çıkacak... iki ucu b.klu değnek meselesi... :roll:

chris_cornell demiş ki:

+1...offf be usta ne güzelde yazmışsın öyle helal olsun..yorumlarını bekliyorum bu kesmedi :D

bu ulkede mvo gibi birsuru rock grubu var... bunların bazıları cok populer bazıları daha kucuk bir kitle tarafından tanınıyor... grup ismi vermiyorum cunku olayın iki grubu kıyaslama muhabbetine gelmesini istemiyorum... anlayan anlar zaten kimlerden bahsettigimi... bu bahsettigim grupların ve muzisyenlerin mvo gibi surdurdukleri bir politika da yok... sadece muzik yapıp,duygularını yansıtıyorlar sarkılarına... ama hicbirisi magazin basınında yer almıyor...gazetelerin kultur-sanat koselerine roportaj veriyorlar ya da muzik dergilerine kapak oluyorlar... yani hicbir sekilde cıkıp 70 milyona sistemden yakınmıyorlar... buna ragmen de sistemin parcası olmadıklarını zaten yapmadıklarıyla belli ediyorlar... mvo ise hem bu sistemi elestiriyor,hem de bu sistemin icinde basrolde yer alıyor... madem karsısın bu sisteme diger meslektaslarının yaptıgı gibi muzigini yap,konserini ver,albumunu yayınla,kultur-sanat dergilerinde gorun sonra cekil kenara... ya da sistemi elestiren,muhalif tavrını bir kenara bırak o zaman bu yaptıklarına ses cıkarmaz kimse zaten... ornegin;teoman her fırsatta siyasetten hoslanmadıgını ve ilgilenmedigini belirtiyor... her turlu magazin programındada gorunuyor,kimse de cıkıp hesap sormuyor... cunku soyledikleriyle celismiyor... mvo nun yaptıgı muhalif olma meraklısı yeni nesilin duygularını somurmek... sen yine yap "gul kendine" gibi bir album senin gercek dinleyicin 3er tane alsın satıs grafigin de yine "dunya yalan soyluyor" daki gibi olsun ama biz "harun yalan soyluyor" demeyelim :!:

Kış Geliyor favorim oldu,Küçük Sevgilim ilk dinleyişte benimsenebilecek kapasitede bir çalışma olmuş..

Burak'ın söylediği Sonu Belli ayrı bir olay.

eski dinleyici olarak,çok sevemedim albümü,gitar tonları dahada sert'leşmiş Dünya Yalan Söylüyor albümüne göre ki,ben o albümüde çok sert bulmuştum,1996-1999 dönemi asla geri gelmiyeceğini böylelikle anlamış olduk.

evet mor ve ötesi'nin savundukLarı değerLerLe davranışLarı -son zamanLarda- çok çeLişmekte...chris_cornell dediğin gibi bir nevi popüLer küLtüre maLzeme oLduLar...

Mor ve ötesine bu albüm için ne kadar teşekkür etsem azdır...

DYS albümünü mor ve ötesi hayranları arasında bir çok tartışmaya neden olmuştu..Bunu eski dinleyiciler yaşadı genelde..Bir çok kişinin gönlünde taht kurdu ’’cambaz ve bir derdim var’’ şarkılarıyla.Ama bu kadar göz önünde olmaları bunun yanında bir çok da dezavantaj getirdi..

Bu albüme bakıyorum ve çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim ne bir cambaz ne de bir derdim var bu albümde..Belki ’’şirket’’ hareketli olduğundan yine hafif rüzgarlar estirebilecektir ama sonuç ortada..Biz bunu istiyorduk..DYS albümünden sonra tabiki yine göz önünde olacaktır mor ve ötesi ama bu çok iyi bir iş çıkardıklarını örtemez..

Albümde Burak Güven in ’’sonu belli’’ şarkısını yorumlaması ayrı bir şey zaten..Çok güzel olmuş ve sesini özlemişiz gerçektende...Ozan Tügen yine albümde..

Şebnem Ferah ın ’’küçük sevgilim’’ e yaptığı vokal ayrı bir hava katmış şarkıya..Albümde bütün şarkıları sevdim diyebilirim.Sadece ’’saklama’’ dan aynı hazzı alamadım o kadar..

Sonuç olarak yeniden aramıza hoş geldin mor ve ötesi..

Unutma biz seni cambazla sevmedik..

Geri