Mor ve Ötesi

dün televizyonda hande yener'in konserinden görüntüler vardı.başladı şarkıya dedim ki bu şarkı tanıdık geliyor..sonra şarkıya "biiir derdim var artık" diye girince şok oldum..yere çömelmiş o şarkıyı söylüyordu halk konserinde..mor ve ötesi piyasa oldu konuşmaları devam ederken artık piyasa şarkıcılar mor ve ötesi söyler oldu..bakalım bu nereye kadar devam edecek :!:

g_k_c demiş ki:
dün televizyonda hande yener'in konserinden görüntüler vardı.başladı şarkıya dedim ki bu şarkı tanıdık geliyor..sonra şarkıya "biiir derdim var artık" diye girince şok oldum..yere çömelmiş o şarkıyı söylüyordu halk konserinde..mor ve ötesi piyasa oldu konuşmaları devam ederken artık piyasa şarkıcılar mor ve ötesi söyler oldu..bakalım bu nereye kadar devam edecek :!:

hande yener bir kaç konserde daha söylemişti bir derdim varı yeni bişey değil yani neyse olan olmuş artık...

bence hiç bişi yapmıyorlar ama davullarını beğeniyorum mesela bir derdim var dı sanırım onun davulu kulağa cok hoş geliyor...Ama sevmiyorum grubuda müziklerinide.

harun'u kimse benden cok sevemez.Mor ve ötesi dünyanın en iyi rak grubu pöh

hımmmmm benim herhangi bir konuda fikrim yok ama biraz ara verirlr gibime geliyor ve bence kesinlikle dinlenmeye ihtiyaçları var bana göre kafalarını toplamaları lazım....özellikle rock istanbul'dan sonra...

Bir mekanda 'bir derdim var' parçasının bir dj tarafından içine edildiğini ve sözde mor ve ötesi hayranlarının bu parçada salak salak hareketlerle oynadığını gördüm.Bu zihniyeti kınıyorum ve onlara bu grubun şarkı sözlerinde neler anlatmak istediğini hatırlatmak isiyorum.(çok sinir oldum ya!)

METANET demiş ki:
Bir mekanda 'bir derdim var' parçasının bir dj tarafından içine edildiğini ve sözde mor ve ötesi hayranlarının bu parçada salak salak hareketlerle oynadığını gördüm.Bu zihniyeti kınıyorum ve onlara bu grubun şarkı sözlerinde neler anlatmak istediğini hatırlatmak isiyorum.(çok sinir oldum ya!)
insanlardan anlamak istemiyenler var ama mor ve ötesinin sözleri kolay felsefi birazcık anlayana..doğru-düzgğn dj mi kalmışki günümüzde??3-5 tane felan işte...

Ne habersin, ne Türk'sün
Seni gören yollara dökülsün
Kul oldun, köle oldun
Kurşun geçirmez cam oldun

Bütün dünya izler durur
Afet-i azam bekler durur
Hedefini al, piyasanı al, her şeyi al

Yandı dertler bitti tasa
Ben kurbanım bu cambaza
İki gözüm kadar eminim sen yoksun

Kul oldun, köle oldun
Kurşun geçirmez cam oldun
Cin oldun adam çarptın
Cellat oldun, kelle uçurdun

Bütün dünya izler durur
Afet-i azam bekler durur
Hedefini al, piyasanı al, her şeyi al

Yandı dertler bitti tasa
Ben kurbanım bu cambaza
İki gözüm kadar eminim sen yoksun

Var mısın, yoksun.
Var mısın, yoksun.
İki gözüm, eminim, sen yoksun.

Sakın tepki göstermeyin, cidden anlamadım. Bu sözlerin neresi savaş karşıtı :)

mvö birgün bizi anlıcaklar demisti ya sanırım o gün bugün değil
bu sarkı yani cambaz tv ye tv programcılığına yapılmıs bir sarkı
yani ortada bir gariplik yok eğer bir gariplik varsa oda insanların
bu sarkıyı hala busha yada savasa yazılmıs oldugunu sanmalarıdır

METANET demiş ki:

ben bunu powertürk'teki Adrenal-in programında gördüm ve sinirlerim bozuldu. zaten kerem kabadayı kasarak davul çalıyo ve onun bu emeğinin içine direk s*çm*şl*r. :evil: :evil: introyu da 80 kez tekrar ettiler ve "yeter lan" dedim.
ve de son ODTÜ konserinde (daha önce de söylemiştim) bir kaç kendini bilmezin rock konserinde pavyonda oynar gibi oynadıklarını gördüğümde "güleyim mi ağlayayım mı" sorusu birden kafama dank etti , şok oldum zaten.

deadly demiş ki:
Sakın tepki göstermeyin, cidden anlamadım. Bu sözlerin neresi savaş karşıtı :)
biz zaten savaş karşıtı sözcüğünü kullanmadık ama yine bir şeyler anlamak isteyenler klibi(fondaki görüntüleri-cambaz) seyredebilir.bir derdim var ın da sözlerinde açık açık her şey dile getiriliyor.

dolaylı yoldan savaş karşıtı oluyor... şöyle ki... bu şarkı habertürk e karşı yazılmış... ve habertürk de savaş yanlısı yayın yapıyor... insanların gözlerini boyamaya çalışıyor...bu yüzden de şarkı savaş karşıtı oluyor.

alsaca demiş ki:
mvö birgün bizi anlıcaklar demisti ya sanırım o gün bugün değil
bu sarkı yani cambaz tv ye tv programcılığına yapılmıs bir sarkı
yani ortada bir gariplik yok eğer bir gariplik varsa oda insanların
bu sarkıyı hala busha yada savasa yazılmıs oldugunu sanmalarıdır
sence neye yazılmış???

deam_US demiş ki:
dolaylı yoldan savaş karşıtı oluyor... şöyle ki... bu şarkı habertürk e karşı yazılmış... ve habertürk de savaş yanlısı yayın yapıyor... insanların gözlerini boyamaya çalışıyor...bu yüzden de şarkı savaş karşıtı oluyor.
bak bu görüş hiç aklıma gelmemişti...ama bence öyle değil...

ben şarkıyı ilk dinlediğimde böyle algılamıştım... ama üzerinde bir çok yorum yapılabilir. bu arada tv ye ve tv programcılığına yapıldığı doğru... ama ben habetürk ün yayın anlayışından dolayı aynı zamanda savaşa karşı olarak da görüyorum... bu da bnm bakış açım...

Geri