Mor ve Ötesi

pure_evil demiş ki:
"ayıp olmaz mı" şarkısını dinledikçe töreye yazılmış bir şarkı diye düşünmeye başladım...kartonette kızla oğlan ve bir de cadı gibi birşeye benzeyen kukla var??

orasını bilemem ama 'kızın en güzel, en hafif giysisinin' gelinlik olduğunu biliyorum. oğlanda da damatlık var. sözlere bakılırsa töreyle pek alakası yok gibi görünüyor?

Bence oradaki kukla, kötülüğü simgeliyor. Sarkıda diyor ya, "benzemezsek onlara" o kukla kendine benzenilmesini isteyenleri, içinden hep kötülük geçen kendi egosunun peşinde koşan şahsı temsil ediyor.

maresalx demiş ki:
şirket'in sozleri cok sacma tipki seni kendime sakladimdaki gibi anlamsiz sozleri ama arka arkaya dinleyince melodi kulaga cok hos geliyor..

ozellikle 02:25 ten sonrasi cok hos..

Bence bu sarkı müzikal ve soz olarak guzel. Sozlerinin sacma oldugunu düşünmüyorum. Aksine, piyasayı elinde bulunduran bazı dünya şirketlerine gondermeler yapmışlar ve herşeyin onlardan ibaret olmadığını soyluyorlar açık açık...

ya da herkes kendi düşüncesine göre dinlesin şarkıyı mesela geçen gün ayıp olmaz mı şarkısını hoşlandıım çocuğu düşünerek dinledim hani gidiim söliim diyorum ''bu işler o kadar kolay mı'' filan diyo şair soradan daha onu adam gibi tanımadıım aklıma geliyo doru sölemişin filan diyorum :cry: karışıktı bayaa ya....

bu adamları cıkardıkları ılk albumlerınden berı takıp edıorum son albumunde onları "ozellıklede harunu" fakedenlerden dıılım bu grup için bence solenecek cok fazla bişy yook cunku adamlar gercekten cook ii müzik yapıolar son albumlerını cıktıı ılk gun aldım aslında ılk basta pek begenmedım ama albumu aldıktan sora grup izmire konsere geldıınde o sarkıları bıde canlı dınnedıımde gercektende dıer albumlerıne bağlı kalmadıklarını dıer albumlerınden daa farklı bı album yaptıklarını gordum..son albumları beklentılerımın uzerınde bu adamlar gercektende cook ııler sarkılarının hepsi ayrı bi tat kesınlıkle son albumunu de almanızı onerırım...;):):)

pure_evil bunları merak edip araştırman çok hoş. seni tebrik ederim bunu yapmayan ve doğal olarak da gerçek MOR VE ÖTESİ'ni anlayamayan o kadar çok kişi var ki.. ama benim sana tavsiyem kendin düşün. "büyük düşler"de benim çözemediğim ya da çözdüğümü sandığım o kadar çok anlam var ki.. mor ve ötesi dinlediğim zaman albüm kapağını alır çözmeye çalışırım.. :)

haklısın..ben sadece başkalarına bu şarkı neyi çağrıştırmış diye merak etmiştim=)

mor ve ötesi 18 Temmuz salı akşamı saat 21.00'da harbiye açıkhava tiyatrosunda..biletler 67 YTL,56 YTL,45 YTL olarak değişmektedir..

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

pure_evil demiş ki:
haklısın..ben sadece başkalarına bu şarkı neyi çağrıştırmış diye merak etmiştim=)

mor ve ötesi 18 Temmuz salı akşamı saat 21.00'da harbiye açıkhava tiyatrosunda..biletler 67 YTL,56 YTL,45 YTL olarak değişmektedir..
Evet yıllardır beklediğimiz grup sonunda geldi ülkemize...
Dünyaca ünlü grup More & Oteasy sonunda Türkiye'de

Fiyatlara bak aman yarabbi sanki Iron Maiden geliyo :!:

aysu_ demiş ki:
pure_evil bunları merak edip araştırman çok hoş. seni tebrik ederim bunu yapmayan ve doğal olarak da gerçek MOR VE ÖTESİ'ni anlayamayan o kadar çok kişi var ki.. ama benim sana tavsiyem kendin düşün. "büyük düşler"de benim çözemediğim ya da çözdüğümü sandığım o kadar çok anlam var ki.. mor ve ötesi dinlediğim zaman albüm kapağını alır çözmeye çalışırım.. :)

nedir ki
zıplarlar
ego tramplenlerinde
kadınsız erkeksiz bir şehvet düşünün
oyundur, oynarlar
bitmiyor işgalleri
ben seni oralardan çekip almadım mı?

şimdi burada çzoumle yapacak olursak ılk basta nvö şu ankı dunyanın bır tanımlamasını yapmış,ve cesıtlı yakınmala duymus,ama son cumle bıraz ılgınc ben senı oralardan cekıp almadımmı??

sankı Allah insanı karsısına almıs sole dıyor:ben defalrca sana bu yaramazlıkları yapma demedımmı?

bu kadar sert mi
cevabın bana
aşkın öldüğü yerde

bu kadar mert mi
kaosun dili
aç şu kalbini
söyle

hayatın gerçek mi?

ardından ınsan cevap verıyor,ve cevaba karsılık soylenen sozlerde bunlar,(insan yaptıklarına devam ederek sert bır cevap vermıs)

nedir ki
yıkarlar
kırılgan rüyamızı
ışıksız ve renksiz mimarlar düşünün
oyundur, oynarlar
bitmesin işgalleri
uzundu sokaklar
yürümek isterdim

gördüm
gördüm
gördüm
büyük düşler gördüm

mvö burda hayatın o sıradancı akısının dısındakı ınsanların adına konusmus(bız bu degıulız manasında)
su soz zaten herseyı anlatıyor,oyundur oynarlar,bitmesın ısgallerı,uzundu sokaklar yuremk ısterdım(bu sokakla neyı sımgelemıslerdır onu cıkaramadım) ve en sonunda kednı ısteklerının olmasını ımaknsız olarak nıteleyıp,bunların sadece buyuk bır dus olduguna karar vermıslerdır:) ben bole tanımlıyorum

bence albümleri çok güzel olmuş.... ilk çıkış parçası şirket olmasaydı belki daha iyi olurdu ama tabii onların tercihleri... bence darbe en iyi parça ;)

Geri