Mor ve Ötesi

dinlediğimiz sanatçı-grupları adeta ailemizden yada arkadasımızdan bırı halıne getırmeyelim,yalnıca yaptıkları muziği tasvip ediyorsak dinleyelim sevelim sayalım etmiyorsak dinlemeyelim ama yine sayalım(bkz.emeğe saygı).zevklerımızın önüne geçen kişisel problemlerımız yalnızca kendımızı ilgilendirir tabıı.

saygılar

mor ve ötesi türkye'de yeni bir çizgi oluşturdu sosyak durumları konu alan bi albüm yaptılar ve başarılı oldular.Onlarda bezen ikili oynamak zorunda kalabilirler şirket şarkıları şirketlere karşı oldukalrını anlatabillir ama bu karşıtlıklarını gündeme getirmek içinde şirketleri kullanabilirve onlardan yardım alabilirler..bu insanın doğasında var..ben grubu dinliyor ve beğeniyorum...

şirketin tam olarak bildiğimiz kuruluş olan 'şirket'lere karşı yazılmış olduğundan emınmısınız?ne bileyim belkide başka bişey düşünüp yaptılar şarkıyı bilemeyiz

işte morveötesi'nin bunu söyleyeceğini sanmıyorum. onlar ne için yazdıklarını anlatırlarsa biz görüş darlığı çekeriz. bunu istemiyorlar. kendimiz bulalım?

mor ve ötesini cambaz şarkısıyla tanıdım ve çok büyük hayranlarından biriyim.mor ve ötesini çözmek gerçekten de zordur.(sözleri anlaşılmaz biçimde olabiliyor şirket gibi..).ben bu grubun duygularımı yansıttığını düşünüyorum.belki sizde olmuyordur ama beyaz, son giden, boşver, daha mutlu olmam, balıklar şarkılarını en iyi örneklerden verebilirim.tüm albümleri var bende.sosyal bir yapıya sahip olmaları müziklerine çok etkili bir biçimde yansıyor doğrusu.ama yinede çok güzel çalıyorlar ve tüm şarkılarının sözleri bir nevi etkileyici.konserleri gerçekten mükemmel oluyor katılıyorum :) (Ama MTV Türkiye lansman partisinde beni hayal kırıklığına uğrattılar o ayrı!) :roll: bu hayranlığı alışkanlık haline getirdiğim için kendime kızıyorum çünkü müzik ve hayranlığın bir parçan oluveriyor, kurtulamıyorsun.

SONY BMG & PASAJ MÜZİK

TurkRock best of album

Şebnem Ferah, Duman, Mor ve Ötesi, Manga, Aylin Aslım, Hayko Cepkin, Çilekeş, Ferudun Düzağaç,Gripin, Badem, Athena,Anima, Redd, Vega, Kurban, Ogün Sanlısoy, Seksendört, Teoman gibi bir çok isimin de şarkıları albümde yer almakta.

1. DUMAN - SENİ KENDİME SAKLADIM
2. MOR VE ÖTESİ - CAMBAZ
3. ŞEBNEM FERAH - CAN KIRIKLARI
4. OGÜN SANLISOY - BİLMECE
5. maNga & GÖKSEL - DURSUN ZAMAN
6. KURBAN - YİNE
7. VEGA - ELİMDE DEÐİL
8. REDD - FALAN FİLAN
9. ANİMA - JOKER
10. ATHENA - ÇATALYÜREK
11. SEKSENDÖRT - AFFET
12. AYLİN ASLIM VE TAYFASI - GÜLYABANİ
13. RASHIT - TEKER TEKER
14. FERİDUN DÜZAÐAÇ - DELİ
15. ÇİLEKEŞ - KENDİMDEN GERİYE
16. GRİPİN - ELALEM
17. HAYKO CEPKİN - YARASI SAKLI
18. BADEM - ALA GOZLERİNI SEVDİGİM DİLBER

bir kaç kişi dışında kafamdaki isimler cuk diye oturmuş... teşekkürler aysun buarada almanya turnesinden bayağ başarılı dönmüş grubumuz ve duyduğumuza göre uzun soluklu bir almanya turnesi olabilirmiş ... gene anadolu kaldı ufff

Geri