Zakkum

hey Alalahım ya plecebo'ya benzetiyorlsr ortalıkta bu kadar lp,lb özentisi grup var onlara gelince laf yok ama...bırakın ya bunları

"has Türk" demedim ki , "has... Türklermiş" dedim, şaşırdığımız zaman kullandığımız bir argo vardır ya, o işte ....
nasıl öyle anladın yahu, öle anlamak ta çok zor bişey çünkü :)

bir de özenti demeyin, daha önce de belirtildiği gibi,
ben bu grubu 7 yıldır biliyorum, sahnede hep böyleydiler..
değişen bişi yok, önce canlı performanslarını dinleyin :)

herkes The Cure, Placebo diyor da ondan önce bana grubun vokalinin besteyi yorumlama tarzı Gripin'in vokalisti Birol'la çok bezer geldi. belki bu yorumlama tarzının müzik literatüründe bir ismi vardır... hani benzetme yapmak istemezsem de, albümü ilk dinlediğimde aa Birol dedim.

RBC demiş ki:
herkes The Cure, Placebo diyor da ondan önce bana grubun vokalinin besteyi yorumlama tarzı Gripin'in vokalisti Birol'la çok bezer geldi. belki bu yorumlama tarzının müzik literatüründe bir ismi vardır... hani benzetme yapmak istemezsem de, albümü ilk dinlediğimde aa Birol dedim.

bence alakası yok Birol'la...

Bu işte emekleri var bu yüzden düşünüpte birşeyler söylenmeli..müziği biraz güzel ama placebo özentiliği gördüm görünüşlerinde bakalım ilerleyen zamanlarda neler olcak..

RBC demiş ki:

bende aynı yorum tarzını gördüm.. aslında ilk başta çikolata ya "tam bi hit olmuş" işte çokda mükemmel bi beste ve kalite beklenemez dedim.albümü aldım.rndg adlı parça placebo "bulletproof cupid" e çok benzemiş intro tarzında sadece rifler farklı aynı aranje hemen hemen aynı davullar...biraz soğudum ilk dinlediğimde şok oldum.ama albümün tamamını dinleyince beğendim önyargılı bakmamak lazım.. tabiiki tarz yapıcaklar pantolon gömlek giyip çıksalarmıydı yani..anlıyorsun,yaralısın,kapat perdelerini yi çok beğendim. tabi bu placebo tonlamaları bence volkan başaran la da alakalı sonuçta çilekeş-deftones dada aynı şey geçerli..çilekeşide çok severim ama deftones la çok benzer ataklar... tam aynı tonlar şimdide placebo yla zakkum un aynı tonlamaları hatta çok benzer efektleri...

ama besteler güzel bence oda yeter zaten sanki albüm alıyoda insanlar bide utanmadan beğenmeme zahmetinde bulunuyorlar laf atmak için.(sözüm meclisten dışarı)..ben beğendim..

RBC demiş ki:

aman diyim Birol delikanlı çocuktur:) karıştırma

albumu sindirmek lazım, ilk dinlediğinizde bazı çağrışımlar olabilir,
ama ağlat beni mesela çok özgün..
ahtopotları da çok beğendim.. ama teomanla düet yapılan şarkı zehr-i zakkum da kesinlikle hit olucak bence..

Geri