pena tekniği?

Kaish;
alternate yaparken, alt tellerdeyken elini kullanmadığın tellere koyarak, üst tellere gelince de rahat edeceğin bir şekilde dene bi istersen. Ben böyle daha verimli alternate picking yapabiliyorum..

picking öğrenilecek birşey değil zamanla oturur kendinize göre,benim görüşüm...bir şekilde yapmak için ne kadar zorlarsanız zorlayın bir süre sonra unutup tekrar bildiğiniz gibi yaparsınız.

Tabi kendinizi böyle yapacam diye kasabilirsiniz de,ama öyle kendini kasan,pür dikkat gitar çalan,gitarı çenesine değdiren birini görünce kusasım gelir.

anti-social demiş ki:
picking öğrenilecek birşey değil zamanla oturur kendinize göre,benim görüşüm...bir şekilde yapmak için ne kadar zorlarsanız zorlayın bir süre sonra unutup tekrar bildiğiniz gibi yaparsınız.

Tabi kendinizi böyle yapacam diye kasabilirsiniz de,ama öyle kendini kasan,pür dikkat gitar çalan,gitarı çenesine değdiren birini görünce kusasım gelir.
ilgincmis.
benim sahsi gorusurum de, "calisin, daha cok calisin" seklinde. sebebi de acik, parcayi dogru-hatasiz calmak icin gitari cenene dayamaya ihtiyac duymamak ve rahat olmak istiyoran calisacaksin.

arkadaşlar bi sorum var...
picking yaparken..atıyorum mi telinde 3 vuruş yaptık üst alt üst şeklinde..la telinden aynı hızla devam edecez..mi deki akışa göre ve picking kuralına göre la teline ilk vuruş alt olması gerekiyo..yani herzaman bi aşşa bi yukarı şeklinde..ancak benim alıştığım tarz bu değil..mi den üst alt üst ile başlayıp la telinede üst ile devam ediyorum..yani tel geçişlerinde aynı yönde iki darbe oluyo..iki yıldır bu şekilde çalıyorum.şimdi bikaç eğitim videosu takip ettim ve bunun kesinlikle yanlış olduğunu söylüyolar..ve benide zorladığı yerler oluyo..yani dengesizlik yaratabiliyo çalarken özellikle akıcılığı baltalayabiliyo..
şimdi egzersiz deniyorum ama öyle alışmışımki bu şekilde asla tel geçişlerinde yöntemi uygulayamıyorum..yani hızımı çok çok kesiyo..ve bu şekilde öğrenmeye çalışmak ölüm gibi geliyo...dostlar şimdi ben kendi yöntemimde diretmelimiyim yoksa sıfırdan diğer yöntemimi öğreneyim..tavsiyeleriniz nedir..

Arkadaşlar bir sorum olucak. Şimdi ben penayı işaret ve başparmağımın yüzüyle tutarak dik çalıyorum çok hızlı alternate picking e ulaşabiliyorum tamamen bilekten çalarak. fakat çalarken bi çığlık attırmam gerekse elimi büküp başparmağımın yanını tele sürtmem gerekiyor bildiğiniz harmonic yani. fakat bu hızlı parçalarda zor oluyor. acaba diyorum başparmagın yüzüyle işaret parmagının da yanıyla tutulan teknikle mi çalmayı öğrensem. sweep te böyle daha kolay oluyor.karar veremedim. öteki türlü de çok hızlıyım :( Yardım edebilirim diyen varsa msn den kamera açıp gösterebilirim. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum:(

Geri