Redd

ben ilk albümlerinden sonra biraz zamana ihtiyaçları olduğunu düşünmüştüm ama haksızlık etmişim. ikinci albüm müthiş olmuş bence. arayı fazla açmadan bu kadar iyi bir albüm yaptıkları için tebrik ediyorum kendilerini. geçtiğimiz cumartesi tv makinasında çıkacaklar diye 3'e kadar bekledim. o saate kadar aralarda kestireyim dedim kabus gördüm. rüyamda yılmaz morgül kick hareketleri yapıcam deyip suratıma suratıma zıpladı sıçradım bir iki kere. bir baktım saat 3 olmuş redd nihayet sahnede falan filanı icra ediyor.

Televizyon makinasinda ilk defa canli olarak izledim. Canli performanslari bence iyi.

Albume gelince ilk albumu sevmistim ikinci albumden de ozellikle Hala Ask Var mi sarkisini sevdim.

Bol Sans...

en iyi sarki sözu yazan grup olayina hiç katilmiyorum, Kargonun ilk 4 albümüne bak derim, anlarsin o zaman,

Ilk albümlerini dinlemedim sadece o kliplerini gördüm ve hiç begenmedim, Belki yanlis parçalara klip çekildigi için sevmedim, ama ikinci albümlerini aldim herkes guzel dedi, Ve gerçektende guzel bir album olmus,

Artik melek degilim süper bir parça, falan filan, dünya çok guzel parçalar

m.ş.ş başkadır tabi kargonun en güzel sözlerini yazdı. hatta şiir kitabı da var. ama ben redd derim, şarkı sözleri derinliği açısından

ben diyim 600.000 fersah sen ne dersen de :)

redd'in bir sözü varya "mutlu olmak için sevmek için görme işitme mutlu olmak için sevmek için bilme çok düşünme " harbi adam koymuş şeklini bizim yıllarca anlayamadıklarımızı yada yapmaya bile cesaretimiz olmayan şeyleri bir anda anlatmış;) helal olsun...

televizyondan ziyade konser performanslarını siddetle oneririm acıkcası. inanarak yazılmıs sozlerle icine sinmis muziklerin uyumunu hissederek gosteriyorlar performanslarını ...
yasamak , gormek, dinlemek lazım.

esras demiş ki:
27 Mayıs 2006 tarihinde Kuruçeşme Festival Alanı’nda, Converse Unimayfest’06
saat: 14.30

umarım gideceğim..albümü dün aldım.3-4 şarkı dinleyebildim henüz.ve ilk albümden daha güzel olduğunu söyleyebilirim.Sözler daha oturmuş,müzik rock sounduna daha yakın..Başarılar...

rock sound una yakın mı ? bence şöyle bir kavram karmaşası var. amerikan stili nu-metal grupları ile ingiliz tarzı rock gruplarını birbirindne ayıralım. redd nu-metal değil yada alternatif rock degil . turkıyede nu-metal ve alternatif rock grubu fanları redd rock grubu değil diyor. alakası yok redd rock grubu bence bakınız u2 ya u2 bir rock grubudur. ama metallica ya da tools la alakası yoktur ya da kornla u2 ya pop diyende cahilin bayrakla koşanıdır. redd 2. albumunde rock yapmıştır. ilk albumu biraz daha dingin belki biraz dark side of the moon ağırlığında. pink floyd da popçu diyin de yıkılalım. sözlere bakın melodilere ve duzenlemelere bakın millet. ben çilekeş de dinliyorum duman hayranıyım ama redd in yeri bambaşka .. manga ya ayrı sempatim var . armutla elmayı karıştırmayalım. ya sevelim ya sevmeyelim oramızdan buramızdan kavram uydurmayalım. en buyuk turk rock müziği.

sağlam bir gruba benziyor..takip edeceğim gruplardan birtanesi olacak...çok komik ayrıca da son klipleri daha yayınlanmadan rtük tarafından fazla erotik bulunarak kaldırılmış...:p

keni adıma yukarıda yazılanlara cevap vermem gerekirse,
Redd'i ve müziğini en çok sevip savunanlardan biriyim..Ama rock müzik dediğimde aklıma gelen ilk gruplardan biri değildir Redd..Bunun tartışması da hep yapılmıştır ilk albümden bu yana.Grup üyelerinin müzikleri anlatma çabaları ve "Rock yapıyoruz" söylemlerini takip edenler bilir...
Kavramlarla uğraşmamak kısmına katılıyorum ben,nasıl ki Metropolis ya da Duman,Orhan Gencebay ya da Özdemir Erdoğan şarkılarını yorumluyorsa ve beğenerek dinliyorsak ve önemli olan da buysa,kendi adıma "adı ne?"bunun demekten çoktan vazgeçtim ben..
Yalnızca Rock'a daha yakın dedim..Çnk onların pop grubu olduğu fikri yaygındır..Özet:ben severim,dinlerim..öneririm...

elijah dostum yazdıklarına katılıyorum gerçekten iyi müzik yapıyorlar ama şöyle birşey var insanlar pekte artık rock yada pop yaptıklarını düşünmüyorlar bi tek biz bunu biliyoruz.. yangi tarza yakın oluklarını .banada sorarsan rock değil.daha cok pop.rock karısımı birşey :LOL:

Geri