Haluk Levent

ogun demiş ki:
Sevgili Zebrail arkadaşım bu albüm ilk önce başlı başına yapılacak olan bir albümdü,Fakat haluk levent kendi albümü hazırlılarını yaparken bir an önce de bu albümü aradan cıkartmak istiyordu.Eğer albümün kapağındaki Haluk Levent'in yazsıın okursan orada bu albümü neden yapmak istediğine dair başka bir acıklama daha bulabilrisin.Neyse albüm cok kısa bir süre içinde cıkmalıydı.Cünkü bu albümün gelirleri ilk başta Tsunami için gidecekti fakat daha sonra yeterli miktarda gelir toplandıgı düşünülerek ve biraz da duygusal davranılarak,Baba Beni Okula Gönder kapmanyası için DMC ile 10 türkü 1 şarkı olmak üzere bu albüm için anlaşma yapıldı....Albüm 6 7 aylık bir sürec içine,iyi veya kötü beğenilir ya da beğenilmez Haluk Levent'in kendi grup elemanlarından oluşan Arbak Dal,Göktuğ Şenkal,Burak Kulaksızoğlu ile beraber yapıldı.Bütün Her şey bu gruba aitti...Umarım anlasılmıstır.DEdiğim gibi eğer özel bi sorunuz olursa ve bilmiyorsanız daima sorabilirsiniz....ve bi tavsyem olacak LÜTFEN BİLİDÐİNİZİ SANDIGINIZ SEYLERİ DOGRU BİLİP BİLMEDİÐİNİZİ KONTROL EDEREK YAZIN...YAZIN Kİ size gelen cevapları daha obkejtikf bir şekilde anlayın.objektif diyorum cünkü cogu yazılan yazı malesef herkes kafasına göre yazıyor...
saygılar...
senin sorduğun soru şuydu:haluk levent bu albümü neden yaptı?ve diyorsun ki bu kampanya için .herhalde sorudan kastın bu cevaptı...ama kardeşim bende diyorum ki yanılgı içindesin.haluk leventin hayaliydi böyle bi şey ve onun için yaptı.albümün geliri de kampanyaya bağışlandı...yani böyle kampanyaya bağışlayacağım diye bi albüm yapmadı...bu daha sonra planlanan bi şey oldu...

ogun demiş ki:
tek bir soru hadi bakalım....

Haluk Levent Annemin Türküleri albümünü neden yaptı?

Bu soruya cevap bulamazsan ben cevap vereceğim.
Saygılar arkadaşım

tek bir cevap....
o da albüm kapağında yazılı

Türkü topraktan gelir. Yaşanılmış ne varsa onu anlatır. Saftır. Duyguların giderek köreldiği, insanın kendi suyunu, havasını zehirlediği bu yaşlı dünyada sevgiye hükmeder. Türkü topraktan gelir. İnsan toprağa gider. Elinizdeki bu çalışma bir insanın toprağa borcu.

Artık albüm niye yapıldı kavgalarını bıraksanız Barışarock sitesinde 3 yazı dikkatimi çekti biri Barış Akarsu için Haluk Levent için diğeride her ikisi için yazılmış.Yazı ekte bu konu üzerine yorumlarınız neler.....

Beyler Haluk Levent isminin geçtiğini gördüm. Haluk Levent'in şu an Rock'n Coke'un bu sene çıkartmayı düşündüğü kişilerden olduğunu ve Türkiye'de Rock müziğe Pop ve Arabesk katanların başında geldiğini hatırlatırım...

HARDBLACK demiş ki:
Artık albüm niye yapıldı kavgalarını bıraksanız Barışarock sitesinde 3 yazı dikkatimi çekti biri Barış Akarsu için Haluk Levent için diğeride her ikisi için yazılmış.Yazı ekte bu konu üzerine yorumlarınız neler.....

Beyler Haluk Levent isminin geçtiğini gördüm. Haluk Levent'in şu an Rock'n Coke'un bu sene çıkartmayı düşündüğü kişilerden olduğunu ve Türkiye'de Rock müziğe Pop ve Arabesk katanların başında geldiğini hatırlatırım...

HARDBLACK :evil: onu söyliyene selam söyle halt etmenin ötesinde bir yorum bu :evil:

ayrıca bu ögeleri ne kadar gözardı etmeye çalışsanızda Türkiye nin gerçekleri ve bunları bir tek Haluk Levent in kullandığını söylemek saçmalık ötesi önemli olan harmanı iyi yapabilmek . Hayret bişey ya .... :evil:

zebrail demiş ki:
ogun demiş ki:
Sevgili Zebrail arkadaşım bu albüm ilk önce başlı başına yapılacak olan bir albümdü,Fakat haluk levent kendi albümü hazırlılarını yaparken bir an önce de bu albümü aradan cıkartmak istiyordu.Eğer albümün kapağındaki Haluk Levent'in yazsıın okursan orada bu albümü neden yapmak istediğine dair başka bir acıklama daha bulabilrisin.Neyse albüm cok kısa bir süre içinde cıkmalıydı.Cünkü bu albümün gelirleri ilk başta Tsunami için gidecekti fakat daha sonra yeterli miktarda gelir toplandıgı düşünülerek ve biraz da duygusal davranılarak,Baba Beni Okula Gönder kapmanyası için DMC ile 10 türkü 1 şarkı olmak üzere bu albüm için anlaşma yapıldı....Albüm 6 7 aylık bir sürec içine,iyi veya kötü beğenilir ya da beğenilmez Haluk Levent'in kendi grup elemanlarından oluşan Arbak Dal,Göktuğ Şenkal,Burak Kulaksızoğlu ile beraber yapıldı.Bütün Her şey bu gruba aitti...Umarım anlasılmıstır.DEdiğim gibi eğer özel bi sorunuz olursa ve bilmiyorsanız daima sorabilirsiniz....ve bi tavsyem olacak LÜTFEN BİLİDÐİNİZİ SANDIGINIZ SEYLERİ DOGRU BİLİP BİLMEDİÐİNİZİ KONTROL EDEREK YAZIN...YAZIN Kİ size gelen cevapları daha obkejtikf bir şekilde anlayın.objektif diyorum cünkü cogu yazılan yazı malesef herkes kafasına göre yazıyor...
saygılar...
senin sorduğun soru şuydu:haluk levent bu albümü neden yaptı?ve diyorsun ki bu kampanya için .herhalde sorudan kastın bu cevaptı...ama kardeşim bende diyorum ki yanılgı içindesin.haluk leventin hayaliydi böyle bi şey ve onun için yaptı.albümün geliri de kampanyaya bağışlandı...yani böyle kampanyaya bağışlayacağım diye bi albüm yapmadı...bu daha sonra planlanan bi şey oldu...

Kötü bir şey mi peki....Haluk Levent zaten bir çok şekilde yardımda bulunan bir sanatçı ve bunu cogu insan bilmez,o da bilmesini istemez.
Merak etme bunun on katı yardımı zaten yaptı,bu kadar ufak bir yardım sana cok büyük gibi gelmesin...

ogun demiş ki:
zebrail demiş ki:
ogun demiş ki:
saygılar...

Kötü bir şey mi peki....Haluk Levent zaten bir çok şekilde yardımda bulunan bir sanatçı ve bunu cogu insan bilmez,o da bilmesini istemez.
Merak etme bunun on katı yardımı zaten yaptı,bu kadar ufak bir yardım sana cok büyük gibi gelmesin...
tabi ki iyi ve takdir ettiğimi daha önce de söyledim zaten...sen diyorsun ki bu albümü bu kampanya için yaptı..işte burda hatalısın diyorum.istediği için çıkardı albümünü bu kampanya için falan değil gelirini de çıkardıktan sonra o kampanyaya bağışladı.

haluk levent geçenlerde kanalların birinde albümü neden çıkardığını açıkladı zaten... türkü albümünün yıllardır hayali olduğunu ve bunu yaparken de iyi bir işe vesile olmayı istediğini, aslında başka bir yer düşündüğünü ama baba beni okula gönder kampanyası başlayınca onu tercih ettiğini ve çalışmalarını hızlandırdığını söyledi...
albüm kapağında yazan da cabası...
coverlardan bahsedenler var...
coverla çıkış yapıyor diye yapılan diğer çalışmalar göz ardı edilemez...
rock'n coke çıkarmayı düşünebilir ama acaba haluk levent oraya çıkmayı düşünür mü??? bence önemli olan bu...
yine tv de kendi müzik tarzıyla ilgili söylediği birşeye rasladım...
ben bu topraklarda yaşıyorum, bu toprağın kültürüyle, duygularıyla besleniyorum dolayısıyla müziğime de yansıyor, bunu yapmaya devam edeceğim dedi...

bizler herşeyi beğenmediğimiz ve beğenmek zorunda olmadığımız gibi o da herkesi memnun edemez ve etmek zorunda da değil... müziğini içinden geldiği gibi yapmasında ne sakınca var ya da bu insanları neden rahatsız ediyor anlayamıyorum açıkçası...
şahsen ben genel olarak yaptığı müziği beğeniyorum ve kendisine saygı duyuyorum...

s_e_n_a demiş ki:
1.
coverlardan bahsedenler var...
coverla çıkış yapıyor diye yapılan diğer çalışmalar göz ardı edilemez...
rock'n coke çıkarmayı düşünebilir ama acaba haluk levent oraya çıkmayı düşünür mü??? bence önemli olan bu...

2.
bizler herşeyi beğenmediğimiz ve beğenmek zorunda olmadığımız gibi o da herkesi memnun edemez ve etmek zorunda da değil... müziğini içinden geldiği gibi yapmasında ne sakınca var ya da bu insanları neden rahatsız ediyor anlayamıyorum açıkçası...
şahsen ben genel olarak yaptığı müziği beğeniyorum ve kendisine saygı duyuyorum...

1. HL HİÇBİR ROCK FESTİVALİNE ÇIKMAYACAKTIR!!!!!!... bunu bizzat kendisi söyledi!..

2. daha ne denir ki?? yani sonunda lafı tam oturtan biri oldu :p

Festivale katılmasını istediğin sanatçılar diye bir anket yapılıyor sitede...Açıkcası o listede ben Barış Akarsu'yuda görmek istiyorum:))))

Tabi listedeki herkes katılsa muhtaşem olur....:))))

Haluk ve Barış'ı aynı saHnede görmeyi bir kez daha çok isterim:))))

www.halukweb.com dan aynen kopyadır...

HALUKWEB
I. ÇEVRE VE GENÇLİK FESTİVALİ
23-24 TEMMUZ 2005 ANTALYA (Topçam-Küçükçaltıcak)

Merakla beklenen festivalin ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Müzik ve eğlencenin yanı sıra, toplumsal sorunların da gündeme getirilmesi düşünülen festivalin, 23-24 Temmuz tarihlerinde gerçekleşmesi planlanmaktadır. Festivale Haluk Levent’in dışında rock müzik sanatçılarının, yazarların ve çevre örgütlerinin de katılması için çalışmalarımız devam etmekte...Katılımcıların tam listesi ilerleyen günlerde belli olacaktır.

İki günlük festivale katılım ücreti 55 YTL olarak belirlenmiştir. Bu bedele çadır ücretleri dahil olacaktır. Festivalin düzenlenebilmesi için gerekli olan son bir koşul ise yeterli katılımın gerçekleşmesi. Ne kadar katılım olacağını tahmin etme konusunda bize yardımcı olmak için festivale katılmayı düşünen arkadaşlar, lütfen başvuru formunu doldursun. Ayrıntıları iletmek üzere ilerleyen günlerde bu haber güncellenecektir.

abi özgün rock düşünceni sonun kadar destekliyorum çünkü sen bu düşüncen harika sen harikasın seni sonun kadar dinleyicin olcaz bunu unutma.....
ANKARALI OLMAK BİR AYRICALIKTIR

Bir süre önce Antalyada 1. HalukWEB Çevre ve Gençlik Festivali adı altıdna geniş kapsamlı bir rock festivali düzenleyeceğimiziduyurmuştuk. Bu kadar kapsamlı bir festivalin bu kadar kısa bir sürede organize edilemeyeceğini anladığımızdan festivali 1 sene ertelemeyi uygun bulduk.

Festival iptal edildi ama bir kaç gün için de Saros da yapılacak küçük bir kamp ile ilgili başvuru formu ve bilgilendirme haberi sitede yer alacak.

Bu üzücü durumdan dolayı özür dileriz.

Geri