Djinn Stylo (Alternative Metal) - Ankara

Konseri düzenleyen, bizi destekleyen Ahmet'e
Kaos sırasında bize moral verip, sahneden inmememiz gerektiğini söyleyen Hicri Bozdağ'a
Abdurahman abimize,
Maddi manevi desteğini esirgemeyen CROSSFIRE Bülent'e
Tayfaya!
Dinleyen, gelen herkese
Teşekkürler...

Bizim tayfaya;

Öner'e, Kubilay'a, Tuna' ya, Hakan'a,
Medya koordinatörümüz Çağlar'a, ve bizim tüm müridlere,

sizler olmadan biz bir hiçiz! (konser esprisi he he)

Cinler sizinle olsun

cinler bizimle bizlerde cinlerleyiz (müriy'd) olmasını dilemediğimiz seyler oldu ama neyse önce haggard a sonrada bizlere çalarak kalitenizi ve karizmanızı gösterdiğiniz ve bizlere eğlenme fırsatı verdiğiniz. Teşekkürler ve başarılar.

(bu kadar kızdırabileceğimizi sanmıyordum ama bu kadar korkutabileceğimizi sorsanız bakın ondan eminim derdim)

CAOS A.D

biz yeri gelince eğlenmesini sevdiğimiz grupla birlikte kafa sallamasını gerektiğindede köyündeki gibi halay çekebileceğini zanneden iki üç salak tipi ezmesinide biliriz.
sizi gidi halay kızları sizi pogalandınız. aman dikkat gore ezer geçer. ne pardon korkuttuk mu ? korkmayın korkmayın insan yemeyi bıraktım

djinn stylo söylenilenlerin aksine pazar günü mükemmeldi herşeyiyle!!!coşkun un verdiği cvp duyulmaya değerdi..süperdiniz!!! zihniyet dardı sdc..sizleri sevoorum!!!

Pazar gecesii gercekten unutulmaz bi geceydi...saygısızlık sınırını zorlayanlar karsılıklarını aldılar fazlasıyla!!! UMARIM BU ONLARA KÜPE OLUR!!!
Gercekten muhtesem bi atmosfer vardı ve görülmeye değerdii!!! vee bu atmosferi bize yasatan DJINNSTYLO yaa SONSUZ TESEKKÜRLERR!!!
MÜRİYDD

pazar günü uykusuzluktan ölmek üzereyken arkadaşlarımın gazıyla sırf onlarla takılmak için öylesine gittiğim, kara kedi dışında sahne alan gruplardan hiçbirini bilmediğim bir konserdi. ama bana Djinn Stylo gibi bir grubu tanıma fırsatı verdiği için öncelikle konseri düzenleyenlere teşekkürler :LOL:
sahne hakimiyetiniz, besteleriniz, özellikle bestelerinizi çalarken kendinize olan güveniniz, soundunuz çok başarılıydı (vokaldeki arkadaşın saygısızlığa verdiği tepkiyi de unutmamak gerekir). gitaristin ekipmanını merak edip sahnenin önüne gittikten kısa bir süre sonra sevimsiz olaylar yaşandığı için hevesim kursağımda kaldı ama yine de sizleri tanıdığım için çok mutlu oldum. kesinlikle bir fanınız daha oldu :taptim
artık bir dahaki konserde yarım kalan keyfimize devam edeceğimize eminim
tekrar geçmiş olsun arkadaşlar, başarılarınızın devamını dilerim
görüşürüz :elsalla

konserden once grubun ısmını hıc duymamıstım.. dogruyu soylemek gerekırse cok ta merak ettım grubun ne oldugunu cunku arcane ve melatonın gibi iki koklu ve iyi grubun ustunde cıkacak olan grup cok ıyı olmalıydı.. konser oncesı sorduk sorusturduk.. kimi hard core dedi kimi nu metal dedi... sonucta grup kendini alternatif metal isminde sınıflandırıyor.. neyın metal neyın degıl olması uzerıne bellı bır sınır cızmek olanaksız ama benım sınırlarım ıcınde grup kesınlıkle metal muzık ıle alakası olmayan bır grup.. ama olaya objektıf baktıgımız zaman kendı tarzlarında oldukca basarılılar.. ama onların bu basarısı orada bulunan kıtlenın muzıgı sevmesı o muzıkte eglenmesı eslık etmesi ve saygı duyması gerektıgı anlamına kesınlıkle gelmıyor bence.. 6 metal grubunun cıktıgı bır konserde bır tane nu-metal(bana gore) grubu koymak cok buyuk bır hata.. grup sahnede calarken murıd dıye adlandırdıkları seyırcılerı dısında kımse eglenmıyordu bana gore... yanı 10 kısı eglenırken 200 kısı sıkılıyordu.. grubun murıdlerı belkı metal sevıyor olabılırler ama ıcerdekı 200 kısı malesef nu metal sevmıyordu.. sonuc olarak metallıca nın yenı halı metal camıası ıcınce bu kadar dıslanmısken metallıcanın son albumunden parca calan bır grubun sevılmesı beklenemez dıye dusunuyorum.. bırde bana gore halay muhabbetıne vokalın verdıgı tepkı yerınde degıl gaza getırıcı, tahrık edıcı bır mudaheleydı.. bence ortada bır arbede oldu ıse bunun temelınde bu anons yatıyordu.. sonuc olarak bence bır metal konserınde djınn stylo nun prım yapması pek mumkun degıl ama tarzlarında cok ıyıler.. kendılerıne basarılar dılıyorum...

saygı insanların barındırmal zorunda olduğu bir niteliktir, eğer bir konser programında çalmaları uygun görüldüyse buna kimsenin bir doğruluk yanlışlık ölçütü koyması söz konusu diildir. ama haklısın deniz, metal camiası özellikle ankara camiası gerçekten kendini dolduruşa getiren kısıtlı kalıplarda hareket etmeye çalışan eski niteliğini kaybetmekte olan bir kitledir. sadece bizlere has bir özellik olan her tarza bir isim kulbu takılması da ayrıca tartışılır bir konu. 10 kişi eğlenirken 200 kişinin sıkıldığına inanmak da mümkün değil, arkadaşlarına hoş gözükmek için çakılı kalan bir kısım olduğu gibi geri kalan 100 kişi de pür dikkat dinliyordu. (300 kişi vardı). metal müzik içerisinde alakası olmadığını düşünmek de başka bir hayret uyandırıcı nokta. kendi zevklerine uymaması ise kabul edilebilir ve anlaşılır bir durum.
beğenmek veya beğenmemek kişilerin bileceği bir, ama bir DJINN STYLO gerçeğinin var olduğu kabullenilmelidir.
umarım metal camiası kendi girdabında boğulup gitmez, çağa ayak uydurarak kalıplarını yıkabilir.
Djinn Stylo'ya başarılar.

benim merak ettiğim bir şey var konsere gelen herkes sizin müridiniz olmak zorunda mı? vokal her konserde seyircinin tepkisine göremi hareket ediyor ve grup ona göre mi çalıyor.peki grubun vokalisti arkada sevişenler neden grubu dinlemiyorsunuz demedi buda çok büyük saygısızlık adamlar orda çalarken siz birbirinizin orasını burasını okşayın olcak iş mi.hiç kimse djinn stylo nun müziğini sevmek zorunda değil ve mekanda istediği gibi hareket edebilir ve kimsede biri halay çekmiş biri sikişmiş diye kavga çıkaramaz.

Necroshine'a katılıyorum; Djinn Stylo ya da bir başka grupta da arkada sevişenler var örneğin. Onların gruba karşı duydukları saygının halay çekenlerinkinden hiçbir farkı yok. Her iki durumda da sahnedeki müzik ilgisini çekmeyen insanların eğlenmeye çalıştığını görüyoruz. Bence vokalistin bu duruma sahneden tahrik edici söylemlerle katılmaması lazımdı.

Olayın müzik kısmına bakarsak Djinn Stylo günün en iyi sound çeken grubuydu (Karakedi'yi izlemediğim için ayrı tutuyorum). Her ne kadar müziklerine ilgi duymasam da tarzlarında kaliteli oldukları gerçeği yadsınamaz. Çalışmalarında başarılar diliyorum...

necroshine demiş ki:
benim merak ettiğim bir şey var konsere gelen herkes sizin müridiniz olmak zorunda mı? vokal her konserde seyircinin tepkisine göremi hareket ediyor ve grup ona göre mi çalıyor.peki grubun vokalisti arkada sevişenler neden grubu dinlemiyorsunuz demedi buda çok büyük saygısızlık adamlar orda çalarken siz birbirinizin orasını burasını okşayın olcak iş mi.hiç kimse djinn stylo nun müziğini sevmek zorunda değil ve mekanda istediği gibi hareket edebilir ve kimsede biri halay çekmiş biri sikişmiş diye kavga çıkaramaz.
Arkadaşım üslubuna dikkat et bu 1.. Bir ikincisi olaylara objektif bak biras (başarabilirsin bunu)... Muriy'd kavramı sadece kendi içimizde barındırdıgımız bir olaydır.. Yani sağdaki soldaki adam müriy'd e vakıf olmadıklarından dolayı ayrıdırlar ve muriy'd bu grubun hem arkadaşlarıdır, hem düşünürleridir,hemde severek ve devamlı dinleyenlerindendir.. vs.vs. Şimdi yazını çoK garip taraflara çektiğinin farkında olmadan yazdığın fikrine kapılaraktan sana düzgün bir uslüpla cevap yazma gaffında bulunacagım.. Umarımm anlarsınn (Hoş burda bildiklerimi herkese anlatmanın da bir anlamı yoK...Kısaca açıklayıcı rol üslenmekten nefret eden bi adamım)Arkadaki insanların ne yaptıgından gruba ne ??? Dinlemek istemeyen normal insanlar gibi tavrını takınır ve dısarı çıkar..(Bak ne kadar güzel böylee) Eğer gruptan hoşlanmamış arkadaşlar vardı ise neden dışarı çıkıp konserin bitmesini beklemediler.. Tepkilerini fiziksel değil de dısarı çıkarak daha kolay yerine getirebilirlerdi.. Nasıl bir taşlama yaptın sen gruba böyle anlamak mümkün değil.. Yani yaşına mı veriyim dicem ama tanımıyorum bilmiyorum seni.. 3 mesajın oldugunu gördüm daha da fazlanı bilmiyorum.... Haa şunu da söyliim.. Herkes heryerde istediği gibi davranma lüksüne de sahip diildir arkadaşım.. ok?? Öyle herkes herşeyi yapamazz. Burası Texas değil.. Belimizde silahlarımızla dolaşmıyoruz..Medeni olun birazz.. Şimdi müriy'd e sunu sorabilirsin tabii.. 'SAygısızlıklara hep saygısızca mı cevap verirsiniz siz ?'' Bu da müriy'd in tercihidir ;) Saygısızca yapılan bir müdahale söz konusu,sözlü taciz ve grup Chaos A.D'yi çalarkende üzerimize tekmeler eşliğinde bir pogo ortamına giriş var.. Tahrik eden bizmiyiz yoksa tahrik olunanmıyız bir düşün.. Sen konserde diildin sanırım.. Duygusal davranmanın gereği yoK.. Kimsenin sevdigi müziğe dediğimiz birşey yok... Djiin Stylo'yu kimse sevmek zorunda da değil tabiiki..Bizim takıldıgımız nokta bu değil..Yapılan saygısızlığa bir cvpdır müriy'd in yaptığı.. Ben yineleyerekten daha kallavi daha dolu, olaylara daha objektif bakmanı tavsiye ederim senden bunun ötesine geçme lüksüm bilmiyorum varmı..? Çok uzun oldu bu konser geyiğiyle dönen laflar..Yeterinde artık herkes kendi işine baksın.. Bitti gitti geçmiş olsun işte...

deerrudolf demiş ki:
Necroshine'a katılıyorum; Djinn Stylo ya da bir başka grupta da arkada sevişenler var örneğin. Onların gruba karşı duydukları saygının halay çekenlerinkinden hiçbir farkı yok. Her iki durumda da sahnedeki müzik ilgisini çekmeyen insanların eğlenmeye çalıştığını görüyoruz. Bence vokalistin bu duruma sahneden tahrik edici söylemlerle katılmaması lazımdı.

Olayın müzik kısmına bakarsak Djinn Stylo günün en iyi sound çeken grubuydu (Karakedi'yi izlemediğim için ayrı tutuyorum). Her ne kadar müziklerine ilgi duymasam da tarzlarında kaliteli oldukları gerçeği yadsınamaz. Çalışmalarında başarılar diliyorum...

necros un yaklasımı olaylarla alakalı olmanın aksine çok çocukça ve terbiyesizce.. bu yüzden ben o kısmı ignore ediyorum.. asıl garip olan sen yetişkin gibi görünmene rağmen ona katılabilmen..
Halay çekmekle çiftleşmek arasında nasıl bir bağlantı kurulabilirki?
Halay: Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde genellikle davul ve zurna eşliğinde toplu olarak oynanan bir halk oyunu.. Bu bir metal konserinde, etnik hardcore grubuna sırıta sırıta yapılırsa, HALAY ÇEKMEK DEÐİL, ALAY ETMEK olur.. Öteyandan saygı ve seviye sınırlarını zorlamadığı sürece herkes içinden geldiği gibi davranabilir buda temelde şu anlama gelirki hiçkimse aklına eseni yapamaz, yaparsada hak ettiği yere gelir. Kimsenin onu hak ettiği yere göndermek gibi bir gayrete girmesine gerek bile yoktur zira yaptığı terbiyesizlik, seviyesizlik veya saygısızlık yüzünden hak ettiği yerin zeminini kendi kendine oluşturmuştur..

Mürid Hakan..

öncelikle şunu söylemek istiyorum;
o gece garajda yaşanan olaylar için üzgünüm.
biz DJİNN STYLO sahnesini ortaya koyduk.
fakat bazı arkadaşlar yanlış şeyler yapınca olaylar patlak verdi.mesela bir insan
pogoya neden TEKME atarak gelir orasını bilemem veya
halay çekerek sahneye EL HAREKETİ yapmak ne kadar ETİKTİR ya da sahnede birileri varken ''karakediii'' diye bağırmak
ne kadar özgüven dolu ve APTALCA bir harekettir onuda bilemem.ondan sonrada çıkıp bana bu herif ''PROVAKATÖRDÜR''
ona buna laf giydirip milleti galeyana getiriyor demek ne kadar doğrudur onuda bilemem.yada sırf 5.grup olduğu için
bir gruptan kafadan nefret etmek ne kadar KİBİR gerektirir onu hiç bilemem.lafım kimseye değil.yanlış anlaşılmasın
kimse djinnstylo dan haz almak zorunda değildir.biz kendimize inanıyoruz.herkes mürid olmak zorunda da değil.ama bizi
seven ve dinleyen herkesi mürid olmaya davet ederiz.biz sadece sahneye çıkıp çalan ve aşağı inen bir grup olmak istemiyoruz.olayımızı yaşamak ve gerçek hayata canlı bir varlık gibi geçirmek istiyoruz.çünkü bu djinn stylo nun oluşum/yaşama biçimidir.

mürid için;

hakan ; ruhani gücün,her daim kafamda açtığın akımlar, bize her daim inandığın ve çabaların için,
(orıya gelmiyen senidin olüm)
kubilay delisi ; sırtlan gibi bana yanaşan herkesi öldürebilecek samimiyette ve arkadaşım olduğun için
( hrrrrrr)
öner ;salladığın uzun rapunzel gibi saçların ,çabaların ve bize inanıp desteğini hiç esirgemediğin için
( eee o zamaann)
murat ; deli saçması hareketlerin, patates burnun ve bizi yalnız bırakmadığın için
( m.a.n kasa )
tuna ;bize hep inandığın ve herkesten garip kendine has ve acayip zıplayış tarzın ve samimiyetin için
( abi ağzımda garip bi tatoluştu)
nurhan ;o iri cüssen,üzerime yaptığın sinir bozucu espriler ve abim gibi olduğun için
(jvc)
hüseyin ; kızlardan başka birşey konuşmadığın ve hep ısmarladığın redbullar için
(aha garıya bah la!!)

o gün müridle olamayan ;

eser; beni resmen yatıran o ince esprilerin
(fevzi çakmak , şu anda açıklayamam) ve call of duty de pis almanlara karşı silah arkadaşım olduğun için
alaaddin; süper bere ve gözlüklerin ve poğaçalar için ve ayrıyetten delikanlı olduğun için
( biliyon bunlar o kadar delikanlı değiller ben sanaa ölürüüüümmm)

bunun yanında ; organizatörümüz ahmet'e,tolganın kardeşi tunaya ,emreye,uğura,çağlara,abdurrahman abiye,
crossfire bülent abiye ve o gün garajda bizi dinleyen ve SAYGI gösteren herkese sonsuz teşekkürler.

plugged_out demiş ki:
necros un yaklasımı olaylarla alakalı olmanın aksine çok çocukça ve terbiyesizce.. bu yüzden ben o kısmı ignore ediyorum.. asıl garip olan sen yetişkin gibi görünmene rağmen ona katılabilmen..
Halay çekmekle çiftleşmek arasında nasıl bir bağlantı kurulabilirki?

Eğer mesajımı tekrar ve dikkatlice okursan halay çekmekle çiftleşmek (auahua bu tabire bayıldım ama) arasındaki bağlantıyı kurarsın. Benim değinmek istediğim amaçlarının ortaklığıydı. Sonuçta her iki işi de yapanlar grubun müziğine ısınamayan ve saygı duymayanlar...

Bu arada bu gereksiz konunun devamı gruba zarar verir. En azından ben daha fazla yanıt yazmayacağım (zaten yazacak bir durum da yok ki ortada :LOL: ). Umarım grup elemanları da daha fazla uzatmaz bu konuyu.
Çalışmalarınızda tekrardan başarılar arkadaşlar...

:twisted: :twisted: basarılarının devamı dilegiyle kosmaya devam kim tutar seni
djin and stylo barısarock konserinde ve odtü senliklerine tekrar katılmanı dileriz :twisted: :twisted:
huseyin :twisted: pecenek :evil: :twisted:

Alanya - 11 Mart Cumartesi - Havana Konseri için

Evet Alanya'da bir konser hazırlığı içindeyiz. Eğer bir aksilik çıkmazsa Havana Bar'da 500 kişilik bir yerde konser vermeyi düşünüyoruz. Şimdilik kesinleşmiş bir şey değil. E zaten kesinleşince herkesin haber olacaktır. Haydi hayırlısı...

Geri