Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Bensunaf tan gitar alınacaktı bir sürü engel çıktı misal 500 km kadar :d arkadaş bulundu onunla gitar denendi ki bensunaf her türlü yardımda bulundu uygun mekana gitarı getirmek konusunda.sora başka bir arkadaş bulunup gitar alındı vesselam uzun oldu ama kimse sesini çıkarmadı. Anlaşılan fiyat üzerinden ben hesaba para yatırdım arkadaş da aldı gitarı.Teşekkürlerimi sunuyorum burdan. Birde gitar buraya gelse :d

Bir ay kadar önce 01 nickli kişiye 20 Mayıs'tan 15 Haziran+birkaç günlüğüne gitar ayırdım. Bu süre içerisinde kendi isteği doğrultusunda 3 tane kargo firması ile Balikesir-İzmir kargo fiyatlarını görüştüm. Son olarak olarak gitarı özene bezene paketledim. En son 14 Haziran'da MSN'den görüştük ve maaşını alınca parayı göndereceğini söyledi. 17 Haziran'a kadar sabırla bekledim, fakat kendisinden haber alamadım. Forumu gezerken kendisinin 15 Haziran'da başka bir gitar aldığını gördüm.
Bu ne biçim bir davranıştır? Bu kadar uzun süre ayırdım gitarı, birçok kişiyi reddettim ayırtıldığı için, o kadar emek verdim işimin gücümün arasında... Şu an farklı bir şehirdeyim ve gitarı 1 ay daha satamayacağım.
İnsanların zamanıyla, planlarıyla oynamak bu kadar basit olmamalıydı. İşin en ucuz tarafı ise kendisinden 14 Haziran'dan sonra hiçbir telefon, mesaj, e-mail, özel mesaj almamış olmam.
Kendisini haklı bulduğu bir nokta varsa istediği kadar savunma yapabilir.
Herkese saygılar...

gogostar demiş ki:
Bir ay kadar önce 01 nickli kişiye 20 Mayıs'tan 15 Haziran+birkaç günlüğüne gitar ayırdım. Bu süre içerisinde kendi isteği doğrultusunda 3 tane kargo firması ile Balikesir-İzmir kargo fiyatlarını görüştüm. Son olarak olarak gitarı özene bezene paketledim. En son 14 Haziran'da MSN'den görüştük ve maaşını alınca parayı göndereceğini söyledi. 17 Haziran'a kadar sabırla bekledim, fakat kendisinden haber alamadım. Forumu gezerken kendisinin 15 Haziran'da başka bir gitar aldığını gördüm.
Bu ne biçim bir davranıştır? Bu kadar uzun süre ayırdım gitarı, birçok kişiyi reddettim ayırtıldığı için, o kadar emek verdim işimin gücümün arasında... Şu an farklı bir şehirdeyim ve gitarı 1 ay daha satamayacağım.
İnsanların zamanıyla, planlarıyla oynamak bu kadar basit olmamalıydı. İşin en ucuz tarafı ise kendisinden 14 Haziran'dan sonra hiçbir telefon, mesaj, e-mail, özel mesaj almamış olmam.
Kendisini haklı bulduğu bir nokta varsa istediği kadar savunma yapabilir.
Herkese saygılar...

Bİr yanlış anlaşılma olmuş sanırım...

Doğru bir gitar aldım ,aldım almasınada bu gitarı Bursadan bir arkadaşla takas yolu ile aldım :)

Ve üzerinede beş kuruş para vermedim...

Şu an bursada olduğum içinde irtibat kuramıyorum ve halada almaya niyetliyim :)

Böyle saçma sapan ve bilinçsizce iddialara gerek yoktu :)

Neyse canın sağolsun...

Ben herhangi birşeyi iddia etmiyorum. Yaşanmış şeyleri anlatıyorum. Yaklaşık bir ay bekletip söz verdiğin tarihte gitarı almadığından bahsediyorum.
Bursa'da internet kafe yok mu? Cep telefonun yok mu? Haber vermedin... İzmir'deki arkadaşım hala gitarı göndermeyi bekliyor. Sana ve kişiliğine saygı gösterip ciddiye alıp organize olduk, emek verdik, çaba sarfettik. Sonuç: hiç...
Dün gece de msnden sadece merhaba deyip çekip gittiğini de ben biliyorum.
Değişik bir insanmışsın memnun oldum...

Sevgili muazzam ben satmaktan vazgeçtim, yani o gitarı 01'e satmayacağım. Şu an gitar İzmir'de ben Kayseri'deyim. Başlığı da sildirdim. 1 ay sonra nasıl olsa satılır.
İlginç olan: o kadar iyi niyetliymişim ki aynı meblayı teklif eden ve 1 ay gibi gecikme teklif etmeyen insanları 01'im arkasına sıraya koymuşum.
Sevgili neogitarist ve OnurBattal, BT4 gitarım var fakat o satılık değil, asla satmayı düşünmüyorum. Manevi değer... Satılık olan Epi Special'dı.
neogitarist, BT4'için ne kadar ciddi bir anlaşmanız vardı bilmiyorum ama galiba BT4'ü parçalayacaktı, modifikasyon amacıyla. Uyum konusu yüzünden derin araştırmalar yapması gerekiyor. Gecikme bana doğal geldi...
Bu arada burası sohbet yeri değil de; 01, kalbini kırmak istemiyorum eğer yanlış birşey, haddimi aşan birşey söylediysem kusura bakma, sadece üyelik görevimi yaptım.
Saygılar

gogostar demiş ki:
Ben herhangi birşeyi iddia etmiyorum. Yaşanmış şeyleri anlatıyorum. Yaklaşık bir ay bekletip söz verdiğin tarihte gitarı almadığından bahsediyorum.
Bursa'da internet kafe yok mu? Cep telefonun yok mu? Haber vermedin... İzmir'deki arkadaşım hala gitarı göndermeyi bekliyor. Sana ve kişiliğine saygı gösterip ciddiye alıp organize olduk, emek verdik, çaba sarfettik. Sonuç: hiç...
Dün gece de msnden sadece merhaba deyip çekip gittiğini de ben biliyorum.
Değişik bir insanmışsın memnun oldum...

Vallahi çok ilginç bir insansın :) ,amacın nedir onuda anlamış değilim...

Sen bana ayın 17 sinde Kayseriye gideceğini söyleyerek bir kere olayı zora sokmuştun,ve bu durumda benimde ister istemez zor duruma düştüğümü enine boyuna tartışmıştık...

Bana haber vermeden,sormadan soruşturmadan,yahu kardeşim sen gitar alacaktın başına bir işmi geldi demeden (telefonumu adresimi,e-mail mi msn imi cart curt herşeyimi biliyorsun :) ) buraya abuk subuk şeyler yazıyorsun...

Şehir dışındaki bir insan (ki buraya geleceğpimi sana günler önceden belirttim,ne amaçla geldiğimi belirttim işlerimin uzaması durumunda işin sakata bineceğini filan filan..) nasıl gitar işiyle ilgilenebilir? Günde 13-14 saat çalışan bir insanım,bazen yorgunluktan kendi adımı unutuyorum,ki işimi gücümü bırakıp gitarlamı uğraşayım?

Bunların hepsinden haberin vardı :) ,ama sen gelip burda sanki hiç bir şeyden haberin yokmuş gibi,anlayamadığım bir amaç için uğraşıp duruyorsun...

Amacın nedir arkadaşım?

Bir sıkıntın varsa eğer bunu ,bana ulaşarak halledebilirsin(halledebilirdin).

İşin en garip tarafıda bence,(farz etki ben seni iddia ettiğin gibi yarı yolda bıraktım),alış-veriş yapınca iyi,yapmayınca kötü oluyor insanlar bune zihniyettir?

Müzisyenlikten vazgeçip resmen tüccar olmuşsunuz,ama ben esnaflıkta yapıyorum,tüccarlıkta esnaflıkta bu değil...

İnsan bazen "canın sağolsun " demesini bilmeli...

Baştan söyleyeyim, "canın sağolsun" gerçekten tüm iyi niyetimle söylüyorum. Umarım işlerini halledip Balıkesir'e dönmüşsündür. Gitarı alıp almaman çok önemli değil diyorum. Önemli olan; bir ay bekletip -ki bence o tip bir söz 3-5 günlük bir sözden çok daha ciddi ve itibarlıdır- zamanı gelince sözünde durmaman. Olay günü haklı olarak çok gerildim ve forum halkını uyardım. Yanlış birşey değil bu davranışım.
01 demiş ki:
Sen bana ayın 17 sinde Kayseriye gideceğini söyleyerek bir kere olayı zora sokmuştun,ve bu durumda benimde ister istemez zor duruma düştüğümü enine boyuna tartışmıştık...
Allah aşkına söylesene, zaten 17 Haziran'a kadar alman gerekmiyor muydu? Bana ne zor duruma düşmenden? Bir ay beklemiş bir hafta daha beklesin mi diyorsun?
01 demiş ki:
Bana haber vermeden,sormadan soruşturmadan,yahu kardeşim sen gitar alacaktın başına bir işmi geldi demeden (telefonumu adresimi,e-mail mi msn imi cart curt herşeyimi biliyorsun :) ) buraya abuk subuk şeyler yazıyorsun...
Şehir dışındaki bir insan (ki buraya geleceğpimi sana günler önceden belirttim,ne amaçla geldiğimi belirttim işlerimin uzaması durumunda işin sakata bineceğini filan filan..) nasıl gitar işiyle ilgilenebilir? Günde 13-14 saat çalışan bir insanım,bazen yorgunluktan kendi adımı unutuyorum,ki işimi gücümü bırakıp gitarlamı uğraşayım?
Seninle konuştuk ya: parayı yatırıp yatırmayacağını haber verecektin... Hadi bunu da geç, 1 ay söz vermişsin hiç mi saygın yok da böyle terbiyesizce gitarla mı uğraşayım diyorsun? Hadi ben o parayı başka bir yere kanalize etmiş olsaydım? Ben mahçup olmayacak mıydım? Bunları düşünemiyor musun? Haber vermemeni hala anlamyorum. Bir mesaj çekmek 5 dakikanı almaz... Dersin ki "Kusura bakma, durumumu msnde anlattım, alamayacağım." Ben de derim ki; "Bak 01 kardeş, olmadı bu yaptığın, neyse elden gelen birşey yok, ben nasıl olsa satarım, kolay gelsin" derim. Biz bu diyaloğa yaklaşamadık bile.
Ayrıca söylesene, araması gereken ben miyim sen misin? Umursamazlığını o günlerde anladığım için hiç çekinmeden tüm bu tartışmaları başlatan mesajı yazdım.
Hem günde 13-14 saat çalışırken gitarla mı ilgileneyim derken, Bursa'da üzerine 5 kuruş vermeden gitar takaslamak mı kolay yoksa bahsettiğim mesajı atmak mı kolay?
01 demiş ki:
Bunların hepsinden haberin vardı :) ,ama sen gelip burda sanki hiç bir şeyden haberin yokmuş gibi,anlayamadığım bir amaç için uğraşıp duruyorsun...
Evet hepsinden haberim vardı. Her türlü sakatlığa rağmen gitarı paketledim, ev arkadaşıma söyledim gerekince devreye girip sana gitarı ulaştırması için -ki onu ayarlamak için yarım saat yalvarıp prosedürü anlattım onun o yoğun ortamında. Sonuçta herşey hazır fakat sen ortaya 21 haziranda çıkıyorsun... (20 desek daha doğru olur: Tarih: Sal 21.06.2005 0:16) Söylesene haksız mıyım?
Çok şükür ki canına falan birşey olmamış... Belki böylebir sebepten olsaydı gerçekten üzülürdüm. Fakat öyle olmadığı için yazıyorum...
01 demiş ki:
Amacın nedir arkadaşım?
İşin en garip tarafıda bence,(farz etki ben seni iddia ettiğin gibi yarı yolda bıraktım),alış-veriş yapınca iyi,yapmayınca kötü oluyor insanlar bune zihniyettir?
Amacım açık. Madem burda bir piyasa var, olacaksa tam rekabet piyasası olsun. Herkesin piyasadaki bilgilerden haberi olsun... Saklayarak şimdiye kadar her türlü fayda gördüğüm (belki sen de dahil) foruma ihanet etmiş olurdum. Gitar nasıl olsa satılır...
01 demiş ki:
Müzisyenlikten vazgeçip resmen tüccar olmuşsunuz,ama ben esnaflıkta yapıyorum,tüccarlıkta esnaflıkta bu değil...
Böyle yorumluyorsan tamam öyle olsun. Hiç bir tüccarın böyle bir ortamda 1 ay mal ayıracağını sanmıyorum.
Canın sağolsun diyorum tekrar, iyi ki başına bir şey gelmemiş.
Tüm forumu rahatsız ettiğim için, böylesine özet bir başlıkta tartışma içinde bulunduğum için herkesten özür dilerim. Saygılar...

"HomeMadeWine" ile sorunsuz bir alisverisim oldu kendisine tesekkur ediyorum.
alisveris gerceklestikten ertesi gunu sabahi alet kapimdaydi.. ayriyetten telefonla aramisti baya bilgilendirdi sagolsun.

iyi bir insan iyi bir arkadas :)

gogostar demiş ki:
Baştan söyleyeyim, "canın sağolsun" gerçekten tüm iyi niyetimle söylüyorum. Umarım işlerini halledip Balıkesir'e dönmüşsündür. Gitarı alıp almaman çok önemli değil diyorum. Önemli olan; bir ay bekletip -ki bence o tip bir söz 3-5 günlük bir sözden çok daha ciddi ve itibarlıdır- zamanı gelince sözünde durmaman. Olay günü haklı olarak çok gerildim ve forum halkını uyardım. Yanlış birşey değil bu davranışım.
01 demiş ki:
Allah aşkına söylesene, zaten 17 Haziran'a kadar alman gerekmiyor muydu? Bana ne zor duruma düşmenden? Bir ay beklemiş bir hafta daha beklesin mi diyorsun?
01 demiş ki:
Seninle konuştuk ya: parayı yatırıp yatırmayacağını haber verecektin... Hadi bunu da geç, 1 ay söz vermişsin hiç mi saygın yok da böyle terbiyesizce gitarla mı uğraşayım diyorsun? Hadi ben o parayı başka bir yere kanalize etmiş olsaydım? Ben mahçup olmayacak mıydım? Bunları düşünemiyor musun? Haber vermemeni hala anlamyorum. Bir mesaj çekmek 5 dakikanı almaz... Dersin ki "Kusura bakma, durumumu msnde anlattım, alamayacağım." Ben de derim ki; "Bak 01 kardeş, olmadı bu yaptığın, neyse elden gelen birşey yok, ben nasıl olsa satarım, kolay gelsin" derim. Biz bu diyaloğa yaklaşamadık bile.
Ayrıca söylesene, araması gereken ben miyim sen misin? Umursamazlığını o günlerde anladığım için hiç çekinmeden tüm bu tartışmaları başlatan mesajı yazdım.
Hem günde 13-14 saat çalışırken gitarla mı ilgileneyim derken, Bursa'da üzerine 5 kuruş vermeden gitar takaslamak mı kolay yoksa bahsettiğim mesajı atmak mı kolay?
01 demiş ki:
Evet hepsinden haberim vardı. Her türlü sakatlığa rağmen gitarı paketledim, ev arkadaşıma söyledim gerekince devreye girip sana gitarı ulaştırması için -ki onu ayarlamak için yarım saat yalvarıp prosedürü anlattım onun o yoğun ortamında. Sonuçta herşey hazır fakat sen ortaya 21 haziranda çıkıyorsun... (20 desek daha doğru olur: Tarih: Sal 21.06.2005 0:16) Söylesene haksız mıyım?
Çok şükür ki canına falan birşey olmamış... Belki böylebir sebepten olsaydı gerçekten üzülürdüm. Fakat öyle olmadığı için yazıyorum...
01 demiş ki:
Amacın nedir arkadaşım?
Amacım açık. Madem burda bir piyasa var, olacaksa tam rekabet piyasası olsun. Herkesin piyasadaki bilgilerden haberi olsun... Saklayarak şimdiye kadar her türlü fayda gördüğüm (belki sen de dahil) foruma ihanet etmiş olurdum. Gitar nasıl olsa satılır...
01 demiş ki:
Böyle yorumluyorsan tamam öyle olsun. Hiç bir tüccarın böyle bir ortamda 1 ay mal ayıracağını sanmıyorum.
Canın sağolsun diyorum tekrar, iyi ki başına bir şey gelmemiş.
Tüm forumu rahatsız ettiğim için, böylesine özet bir başlıkta tartışma içinde bulunduğum için herkesten özür dilerim. Saygılar...

Sen bu msj ı yazmakla meşgul olduğun anda ,za5ten seninle msn de konuyu tartışıyorduk ama neyse :) ...

Evet,bizim işimizde bir ton aksilik oldu,hemde ikimizinde elinde olmadan,bunları sende iyi biliyorsun,buna rağmen eğer amacın art niyet aramaksa yanlış yapıp haksızlık edersin...

Benim bursaya gideceğimden haberin vardı ama lanet olsun 1 gün önceden gitmek zorunda kaldım,doğal olarakta parayı yollayamadım,yolasam bile senin gönderdiğin adreste kimse olmayacağı için aleti karşılayacak kimsede olmayacaktı...

ikimizinde elimde olmayan sebeplerden dolayı alış-verişi gerçekleştiremedik,bu doğal bir olay olabilir illa bir art niyetmi aramak lazım?

Ne yani bu aleti alıcam deyip almayarak benim elime ne geçecek,karım ne olacak?

Ha bu arada foruma bu olayı yazarak neyi amaçlıyorsun anlayamadım?O yazdığın mazeretlerde gerçekten inanılır gerçekliğe sahip değil...

Msn de uzun zuzun görüştük ama sendende forumdanda tekrar tekrar özür diliyorum,böyle olsun istemezdim...

"Dragonchaser" adlı arkadaştan Rocktron Gainiac aldım. 10 üzerinden 10 resmen. Kargo için en uygun kutuyu seçmiş alet büyük olmasına rağmen 5 milyon lira gibi ufak bi kargo tuttu. İçine darbe önleyici malzeme koymuş. Alet tertemiz tonlar çok güzel. (Squier Stratla rectifier tonu alıyom resmen ehe) Ödemeyi yaptığım günün ertesi hemen kargoladı. Kesinlikle bu abime güvenebilirsiniz :)

Bu son mesajım olsun bu konuda:
Art niyet değil... Burası forumun günlüğü gibi birşey foruma sıklıkla takılıp alışveriş yapan insanların feedbacklerini yazdıkları bir alan. Olumlu ya da olumsuz...
Bundan önceki mesajım herşeyi açıklıyor. Ben insanları çevreme toplayıp 01'den nefret edin, kendisi iğrenç bir insandır, terbiyesizdir, şerefsizdir gibi amaç dışı şeyler söylemiyorum. Sadece yaşananları anlatıyorum. Herkes bunu istediği gibi değerlendirir. Seni tanıyanlar tanıyor. Belki bu başlıkta seninle ilgili yazılmış olumlu feedbeckler de vardır. (Hatırlamıyorum, şimdi okumadım)
İnsanlara "ona inanmayın bana inanın" demeye gerek yok. Herkes kendi durumunu anlatıp noktayı koymuş. Hala yanlış yaptığımı söylüyorsun, buna inanmıyorum. Yapmam gerekeni yaptım haddimi aşmaya çalışmadan.
Teşekkürler, saygılar...

Geri