Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

o zaman alım satım ayrılsın ve buraya ayrıca t.c. kimlik numarasıyla kayıt yapılsın hem böylece birden çok nickname alıp uyanıklık eden hıyarlardan kurtuluruz

"TEMİZ ALIM-SATIM FORUMU" kampanyasını açıyorum. forum moderatörleri buradaki herkesten isim ve T.C. kimlik numaralarını istesinler ve dosyalasınlar. alım-satım forumuna ilan bırakan herkesin ilanını kontrol ediyorlar sonuçta. ilanı bırakan şahsın isim ve T.C. kimlik numarası eksikse o ilanı "isim ve T.C. kimlik numaranız eksik" notunu bırakıp kilitlesinler. hatta bunu anketleştirebiliriz. ne dersiniz?

ozbeksel demiş ki:
"TEMİZ ALIM-SATIM FORUMU" kampanyasını açıyorum. xxxxxxxxx işte benim T.C.kimlik numaram alışverişimiz olacak arkadaşlar buradan baksınlar bilsinler. Ya da forum moderatörleri buradaki herkesten isim ve T.C. kimlik numaralarını istesinler ve dosyalasınlar. alım-satım forumuna ilan bırakan herkesin ilanını kontrol ediyorlar sonuçta. ilanı bırakan şahsın isim ve T.C. kimlik numarası eksikse o ilanı "isim ve T.C. kimlik numaranız eksik" notunu bırakıp kilitlesinler. hatta bunu anketleştirebiliriz. ne dersiniz?

peki ya t.c. vatandasi degil isek? :)

DrB'nin notu: Yukardaki mesajda Ozekbeksel'in T.C. kimlik numarasi benim tarafimdan silinmistir. Duyurulur. ;)

B

Bence de T.C. kimlik numarasini burada yayinlamak ne kadar dogru bilemiyorum. Belki uzun sureler ABDde yasamak beni biraz paranoyak yapti bilemiyorum. Selcuk bu arada eger silmek istersen haber ve numaralari ucururuz! ;)

Bence bu sekilde hadise birden patlar, yani alis satis davasina dediginiz gibi T.C. kimlik numarasi ile yaklasmak ne kadar dogru bilemiyorum. Onun yerine bence:

I. Buradaki bilgiyi bir listeye toplamak cok faydali bir fikir. Kim ak kim saibeli kim kara belli olacak.

II. Eger nickini tanimadiginiz birisi ile is yapiyorsaniz o zaman guven hadisesinde dikkatli olunuz. Yani para transferi yaptiktan sonra posta beklemek gibi isler giriyorsa araya baska turlu de halledebilirsiniz. O da asagida:

III. Basliklarimizda sehir bilgisi bence iste tam bu acidan cok onemli. Eger hic tanimadigim birisi ile is yapacaksam belki ayni sehirde olmayi tercih edecegim. Veya ayni sehirde degilsem, en azindan saticinin sehrinde bulunan ve buradan tanidigim nickini bildigim kisiye guvenip ona kontrol ettirecegim. Hatta ona parayi yollayacagim, ve de aleti onun postalamasini rica edecegim.

Tabi hersey karsilikli bugun siz yaparsiniz belki obur gunde sizin yardim ettiginiz insan sonra size yardim edecek insana yardim eder vs... Bundan dolayi ucuncu sahis hadisesini her ne kadar kurumsallastirmanin yine gereginden buyuk bir adim oldugunu dusunsem de, bu hadisede birbirimize bu cins yardimlar yapmanin (ama zoraki degil tabi) hepimiz icin cok faydali olacagini dusunuyorum.

IV. PARA PARA PARA!!! Daha da guven istiyorsak arkadaslar artik bu hadiseye bir is seklinde bakmamiz lazim gelecek. Ne bileyim Selcuk'un dedigi gibi bir hadise icin bence baglandigimiz ortam bize bu cins seyleri sagladigi icin bir para kazanmasi lazim. Bu illa bizden gelecek bir odemeyle olmayabilir, belki buraya konan reklamlardan kazandiklari gelir ile yapmayi tercih ederler bilemiyorum. Ama belki de bu cins bir hadiseye gore bir tasarim gelir ama tabi bu da ucretli olur. Bence bu durum biraz sallantili, yani bir asamadan daha buyuk olsa katilimci sayisi boyle ucretli bir servise ebay falan usulu kalkis saglayabilir. Ama bunun icin bir sekilde katilimci sayisinin yeterli olmasi lazim, zira o zaman kapali bir klube donmeye basliyor.

Mesela buna benzer bir durum LEs Paul forumunda yasandi. Super bir yerdi tabi arada sahtekarliklar (hem de binlerce dolarlarla alakali) oluyordu, ama genelde cok iyi bir yerdi. Bir ara ust uste pazar degeri 5000 dolar falan olan gercek PAFlarin kopyalari orada ust uste satilinca iki sene falan once, LPF dedi ki artik arkadaslar biz kagit kalem kullanarak "ozel bir uye" statusu yaratacagiz. Yillik 20 dolar olacak, adamlarin SSK numarali kayitli olacak. Ve ancak onlar burada satis icin bir ilan verecekler. Ne oldu tahmin edin! O kadar hacimli LPF bir anda inanilmaz hacim kaybetti.

Ve bu orayi tabi durdurmadi, ama simdi oradaki hacim hic bir sekilde eskisi gibi degil. Zira baska kaynaklar da var (ebay mesela), millet oralara yoneldi, ve kaybeden bir yerde LPF oldu.

Onun icin bu cins hadiselerde ince dusunup tasarimi ona gore koymak ona gore tasarimin katilimcilari nasil etkileyecegini, ve de katilmicilarin bu cins bir tasarim karsisinda ne gibi hareketler yapacaklarini ongormemiz lazim. Aksi taktirde olandan daha kotu bir duruma gelmenin alemi yok diye dusunuyorum.

Benim kisaca diyecegim su:

Kapsamli bir liste yapalim ve de bu listeyi ilk mesajda guncelleyerek tutalim. Daha once bunun hakkinda konustuk. Bu dizinin iste 13 sayfasinda yazili olan bilgiler kisa bir sekilde (nispeten) toplansin. Kim kimle islem yapmis ve problem olmus yada olmamis. Bu hadisede bu dizinin su andaki ihtiva ettigi bilgi bence yeterli.

Gelecekte bu liste belki kabararak devam edecek, ama o zaman da ne bileyim daha basit cozumler bulmaya baslayacagiz. Mesela yildiz veririz bilemiyorum, yani birisi buradan 10 temiz islem yapmissa bir yildiz alir ve general usulu herkes bilir. Yildizi bir ters bir islemle (sahtekarlik ihtiva eden) bozulur bozulmaz onu ayrica konusuruz, simdi daha bence o asamada degiliz. Sadece su liste isini ben derim ki ciddi ciddi halledelim.

Daha once de demis oldugum gibi bir babayigit cikip butun su 13 sayfadaki bilgileri yapsa ya bize. Cok ise yarayacak bir bilgi olacak bu. Neyse ilgilenen olursa bekleriz.

B

Ben T.C. kimlik numaramı sildim teşekkür ederim DrB ancak şu anda babamın bürosundayım, kendisi avukat, bana söylediği şudur ki T.C. kinlik numarası gizli bir bilgi değildir internetten nüfus idaresinin sayfalarınadan her istediğiniz kişinin T.C. kimlik numarasına ulaşabilirsiniz. Yalnız benin ileri sürdüğüm yöntemin bence çok olumlu sonuçları olur eğer uygulanırsa. kolay gelsin...

hayır göktuğ soyadını ver bana nvi.gov.tr adresinden söyliyeyim sana kimlik numaranı. bu kadar basit ve özel birşey değil. dediğim gibi babam avukat ve 65 yaşında deneyimli birisi o yüzden tehlikesi olmadığını bir kez daha beyan adayim.

DrB demiş ki:
Daha once de demis oldugum gibi bir babayigit cikip butun su 13 sayfadaki bilgileri yapsa ya bize. Cok ise yarayacak bir bilgi olacak bu. Neyse ilgilenen olursa bekleriz.

B

Bu görevi üstleniyorum. ilk fırsatta elimden geleni yaparım. herşeyi de modlardan beklememek lazım ;) liste şu şekilde olsun şu bilgileri de içersin gibi fikirleriniz varsa buraya yazın lütfen.

Şimdi ben de dahil herkes listedeki eleştirilere ve puanlamaya itiraz edecektir bir şekilde doğru veya yanlış.Çok maşakkatli iş olacak gibime geliyor ama yapılsa süper olacak...Vay efendim itiraz ediyorum ben öle yapmadım da böyle yaptım cart curt...

Ben ilk başta herkes buraya T.C. kimlik numarasının yazmasını kastetmemiştim. Forum üye kayıt formunda T.C. kimlik numarası diye bir bölüm olmalı, buraya yazılan numara ile adsoyad birbirini tutmalı. Bu bir kişi birden fazla üyelik almamalı.. Zafer666 ı dolandırdan kişi de başka bir kullanıcı alamamalı burdan ve gidip baska forumlarda insanları kandırmayı denemeli. (malı, meli,malı,meli :) ) Benim kastettigim sey buydu.. Alım-Satım haricindeki topiclerde de buna ihtiyac oldugunu sanıyorum.

Revee ile sorunsuz alış-veriş yaptım biraz değişik bir sistem kuallandık ama gayet iyi bir şekilde geldi gitar tebrik ediyorum kendisiyle nice alışverişler yapalım diyorum :LOL:

Knife-Party demiş ki:
Revee ile sorunsuz alış-veriş yaptım biraz değişik bir sistem kuallandık ama gayet iyi bir şekilde geldi gitar tebrik ediyorum kendisiyle nice alışverişler yapalım diyorum :LOL:

evet degisik bir sistem kullandik ama sorun cikmadi..

gule gule cal

(jackson ps2yi sattim)

bu günün ilk tesekkürünü ben yazayim Dragonchaser kardesimize cok tesekkür ediyorum persembe günü bir alisverisimiz oldu kargo su an elime ulasti paketlemedi titizligine ayriyetten tesekkürler kutunun içindeki 10 yüz milyon baloncuk içinde tesekkürler (aslinda baloncuk degil ya neyse :LOL: )

saygilar
DT :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:elsallaa :elsallaa :elsallaa :elsallaa :elsallaa :elsallaa

Eywallah ben teşekkür ederim :) deliturko ile aramızda yüzlerce km olmasına rağmen 1-2 saatte hallettik işi.

Bu arada laf aramızda o baloncukları (ya da herneyse) zamanında biriktirme hastalığım vardı! Ne bilim çok sevimli gözüküyolar, renk renk, çeşit çeşit eheuheu :LOL:

Neyse tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan ;)

CaglarS yani nasıl teşekkür edilir bu adama bilemiyorum. çok istediğim bi gitar vardı ama denemek gerekiyodu istanbuldaydı gitar. çağlar saolsun gitti denedi tüm alış verişi o yaptı hatta bir sürü de saçmalıkla uğraşmak zorunda kaldı. gitarı temizledi ve sap entonasyon ayarlarını bile yaptı 2 gün uğraştı ve yolladı bu adamın hakkı nasıl ödenir bilemiyorum bu iyiliği yapabilecek kaç kişi var onu da bilemiyorum. onunla bi alışveriş yapmadım ama yine de yeri burası diye düşünüyorum bu yazının Çağlara güvenmezseniz kimseye güvenmeyiniz diyip sonlandırıyorum tekrar çooooooook çççççççççooooooook teşekkürler :)

Geri