Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Blackened85 demiş ki:
KoNt87'ye zoom g9.2tt sattım güzel alışverişti her ne kadar kendisini görememiş olsam da :)

ehuehe alet tertemiz kayıtlarla uğraşıyorum,cok eğlenceli.
Herkese blackened85 gibi insanlarla alışveriş yapmak nasip olsun kolay hızlı ve ilgili bir arkadaş kendisi.Teyzemler gitti aldı onlara çaldı falan :) ben vuruk kırık yoksa alın gelin dedim ama saolsun misafir etti kendisi,başka alışverişlerde görüşürüz umarım :)

geçtiğimiz hafta ms pozitron un emektarı Mustafa Gündüz kardeşimizle ( ozgurmavimg ) kamera karşılığında MS rc booster + ts 9 combo pedal şeklinde takas gerçekleştirdik. Kendisi pazarlık aşamasında , gönderim aşamasında ve pedalı ben aldıktan sonra da teknik destek konusunda çok kibar ve anlayışlı davrandı. Gerçekten son dönemlerde yaptığım güven sorunu yaşamadığım en güzel alışverişlerden birisiydi. Gösterdiği tüm hassasiyet ve emekleri için kendisine teşekkür ediyorum. Ms pozitron un daha da gelişmesi dileklerimle.

sertershach 'a powerengine pe60 sattım, stormone 'a pod xt live sattım, bir sorun yaşamadık.

contradictionswithin 'den pod xt satın aldım, aynı gün kargoya verdi. ayrıca çok da temiz kullanmış. güvenilir bir arkadaş.

yutup123458 demiş ki:
:arrow: Alım-satım yaparken problem yaşamayacağınız tanıdıklarım;
...
---> jms_jms
...
bu jms_jms nickli arkadaş (adı melihti galiba) zamanında bana (ve 1 üyeye daha) sahte dimarzio x2n manyetik satmıştı. sahte olduğu ortaya çıkınca manyetiklerin bir arkadaşının olduğunu ve onun da kendisine kazık attığını söylemişti. sonra da baya bir süre (1 yıl falan) para ayarlamaya çalışıyorum diyerek geçiştirdi (geri almak istese 1 senede 70tl bulabilirdi herhalde). bir süre sonra da sıkılıp ben bıraktım peşini. diğer manyetiği alan arkadaş ne yaptı bilmiyorum belki üzerine gidip almıştır parasını.

:roll:

Evet jms_jms Melih, doğru. Kendisi sadece bu siteden ya da internet yoluyla her hangi bir siteden tanıdığım biri değil, gerçekten tanıdığım biridir. O yüzden problem yaşamazsınız listesine yazmıştım.

Benim okul biteli uzun zaman oldu, iş güç başladı, onun okul hala devam ediyor farklı şehirde falan, bayağı zamandır görüşemiyorum açıkcası. Bu manyetik olayından da haberim yok malesef. Hem kendisi ile görüşemiyorum uzun zamandır hemde bu siteye pek uğramıyorum artık. Okuyuncada şaşırdım.

Olayın iç yüzünü hiç bilmiyorum ama beni şaşırtan Melihin böyle bir olaya karışmasının dışında, manyetik markalarının DiMarzio olması. DM ile işi olmaz, kullanmaz. Yani gerçekten arkadaşları ile alakalı bir durum olabilir çünkü hem okul çevresindeki hem yaşadığı şehirdeki tüm arkadaşları bu işler ile ilgilenen kişiler. Bir ihtimal, olabilir.

Ama yinede hiç bir bilgim olmadığı için konu hakkında en ufak bir şey diyemiyorum, sadece tahmin bunlar. Kendisi ile konuşursam tekrar yazarım buraya.

Uzun zamandır pek alış veriş işleriyle uğaşmıyordum.Yakın zamanda 2 problemsizalış veriş gerçekleştirdim siteden 2 arkadaşada cok teşekkür ederim:::ds-1 ve j caft case için.İsimlerini unuttuğum içinde özür dilerim.Benim alışveriş anlayışım alışverişin -30 dk kadar sürmesi :)5-10 lira aramıyorum çoğu zaman:) Ama soyle bir durum varki burada ilan veren birçok arkadaşın sahibinden.com da da ilanı var.Burada farklı fiyat belirtip orada cok daha yüksek fiyat belirtiyorlar bunu hiç ama hiç hoş bulmuyorum.Şahsen oyle bir ilanınız varsa site dışında-- oranında linkini verin yada hiç olmazsa 5 dk ayırıp buraya fiyatını güncellediğiniz gibi başka yerlerdeki ilanlarınızıda lütfen güncelleyin. Hadi bunu yapmadınız fiyatı nedir diye sorduğumuzda tel yada ö.m ile en azından yaptığınız indirimi bildiriniz.Aki takdirde salak yerine koyulmaktansa 1000 lira daha fazla para vermeyi tercih ederim.Bu konuyla ilgili 5-6 parça amayı düşündüğüm şeyden vazgeçtim ve o arkadaşlarla alış veriş yapmakda hiç içimden gelmiyor.Sakın olada kimse buradaki üyelere daha ucuza vermesi normal vs gibide bişey soylemesin ticaret bir iştir ve iş ahlakı bence toplumların kaderi için en önemli unsurlardan biridir.Yanar dönerlik iş ahlakına sığmayan bir harekettir.Tutturabildiğim fiyata satayım mantığı ise bu olguyla bağdaşmaz.Yoksa kişinin, ailesi vs ile olan ahlaklı tavırları iyilik dolu olması vs beni ilgilendirmez beni onunla yapığım işle ilgili ne kadar dürüst olması ilgilendirir.Saygılarımla...

Bugün Luuca nickli Sadık ve edeniz89 nickli Deniz ile alışveirş yaptım. İkiside çok dürüst ve sıcakkanlı arkadaşlardır. İkisine de referansım.

Kolay gelsin...

merhabalar arkadaşlar bu sayfaya ilk kez birşeyler yazacağım 191 sayfanın da tamamını okumuş bulundum bazı notlar alındım komik ki dolandırma,bozuk ürün ve sözlere sadık kalmama son 2 yıl içinde artmış :D
(acayip çetele tutarım).Ben de mağdur olduğum bir durumu yazayım slckzrn nickli kişi ile gitar takası için anlaştık.Gitarımı kargoya hiç bir şekilde vermeyeceğim için bir sorun çıkarsa telafisi olmayacağı için buluşacağımız ve benim yaşadığım şehir olan ankara'ya (öğrenci olduğum şehirden) o kadar işimin ,yoğunluğun arasında götürdüm.Mal gibi 350 km gitarı götürdüğüme mi yanayım yoksa gitarı takas edemediğime mi ya da bu adamın bana takastan vazgeçtiğini söylemediğine mi yanayım.Arkadaşlar sakın ola slckzrn nickli üyeyle alışveriş yapmayın, illahaki yapacaksanız siz onun ayağına değil o sizin ayağınıza gelsin.Herkese iyi forumlar iyi günler..

Konu alışveriş yaptğım birisi ile ilgili değil ama nereye yazsam bilemedim. aşşağıda linki bulunan siteyi daha önceden bilen kullanan var mı merak ettim, sitede Türkiyede ikibin lira olan gitarlar 300-350USD ve bazıları Türkiye ye bile ücretsiz kargo fakat kafama takılan mesela bu gibsonların arkasında MADE IS USA yazıyor ama gerçekten orjinal amerikan üretimi gitarlar mı yoksa taklitlerimidir

http://www.tradetang.com/for-sale/N...tric-Guitar-Free-shipping/135300-2136789.html
http://www.tradetang.com/wholesale+gibson+les+paul.html

O gitarların klavyesinden, fotoğraflarından bile Replica olduğu anlaşılıyor. Akıl var mantık var sizce bu fiyata orjinallerini bulabilmek mümkün mü? Keza "Made In China" olduğu açıkça belirtilmiş.

WildRose demiş ki:
Konu alışveriş yaptğım birisi ile ilgili değil ama nereye yazsam bilemedim. aşşağıda linki bulunan siteyi daha önceden bilen kullanan var mı merak ettim, sitede Türkiyede ikibin lira olan gitarlar 300-350USD ve bazıları Türkiye ye bile ücretsiz kargo fakat kafama takılan mesela bu gibsonların arkasında MADE IS USA yazıyor ama gerçekten orjinal amerikan üretimi gitarlar mı yoksa taklitlerimidir

http://www.tradetang.com/for-sale/N...tric-Guitar-Free-shipping/135300-2136789.html
Ben bir tane sipariş verdim bakalım gelince göreceğiz. :)

gigadeth demiş ki:
WildRose demiş ki:

Ben bir tane sipariş verdim bakalım gelince göreceğiz. :)

o sitede bi yerde bi yazı okudum bi kısmını buraya yazayım

Our 100% satisfaction guarantee allows you to buy with confidence!
The items are MADE IN CHINA. They are ones that some of you guys are seeking for, but they are with good and WELL worth the money you pay.
In the rare instance of defective item, please be sure to contact us first and let's figure out good way to solve it.

kısaca bunlar o sattıkları ürünün taklit olduğunu, ama çok iyi birer taklit olduğunu söylüyorlar, ayrıca çin malı olduğunu da yazmışlar =)

psionic_ demiş ki:
yutup123458 demiş ki:
:arrow: Alım-satım yaparken problem yaşamayacağınız tanıdıklarım;
...
---> jms_jms
...
bu jms_jms nickli arkadaş (adı melihti galiba) zamanında bana (ve 1 üyeye daha) sahte dimarzio x2n manyetik satmıştı. sahte olduğu ortaya çıkınca manyetiklerin bir arkadaşının olduğunu ve onun da kendisine kazık attığını söylemişti. sonra da baya bir süre (1 yıl falan) para ayarlamaya çalışıyorum diyerek geçiştirdi (geri almak istese 1 senede 70tl bulabilirdi herhalde). bir süre sonra da sıkılıp ben bıraktım peşini. diğer manyetiği alan arkadaş ne yaptı bilmiyorum belki üzerine gidip almıştır parasını.

diğer manyetiği melih e ben satmıştım.arkadaşım bana orjinal diye verdi ve bende hiç bakmadım güvenip.sonra melih e sattım.sonra orjinal olmadığı anlaşıldı ve ilanına yazdı.ben bunu görür görmez manyetiği geri alıp iadesini yaptım.ilanındada belirtmiştir buradan da yazabilir halada msn de görüşür bilgi alışverişi yaparız yani karşı tarafın hakkını noktasına kadar gözetirim.

--ancolya123 nickli gökhan kardeşimle alışveriş yaptım.sağolsun bana güvendi pedalı ilk kargoladı.anlattığı gibiydi.dürüt bi arkadaş ilgili.sonra ben pedalı alıp parayı gönderdim.temiz bi alışverişti.

--mastercihan nickli cihan abiye case sattım.dediği gibi yarım saat sürmedi zaten pedalımı tamir etmişti.bilgilerine çok değer verdiğim muhabbetine doyum olmayan bir kişiliktir.saygılar abi.

Komikhocuk demiş ki:
psionic_ demiş ki:

diğer manyetiği melih e ben satmıştım.arkadaşım bana orjinal diye verdi ve bende hiç bakmadım güvenip.sonra melih e sattım.sonra orjinal olmadığı anlaşıldı ve ilanına yazdı.ben bunu görür görmez manyetiği geri alıp iadesini yaptım.ilanındada belirtmiştir buradan da yazabilir halada msn de görüşür bilgi alışverişi yaparız yani karşı tarafın hakkını noktasına kadar gözetirim.
nasıl yani anlamadım? manyetikleri zaten melih sattı sen nası melih'e satıp geri alıyosun?

melih bu uşak da oturan bi arkadaş benim bahsettiğim :D ona aralık gibi ben satmıştım sahte olduğu anlaşılınca manyetik konusunda para verdim artı manyetikde önda kaldı.yani sorunu çözmüştük.tabi bahsettiğimiz melih ise?

Geri