Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Sanırım anlatılmak istenen ve benimde katıldığım nokta şu; siz ilanı American Deluxe Fender olarak açtınız, hatta üzerinde Dimarzio manyetik falan da vardı. Sap Deluxe idi ama gövde değildi. Yani gitarın orjinalliği bozulmuştu. Sonuçta evet, tonu şahane falan filan olabilir, ama alan kişi satmak istediğinde "İşte Fender canım, ama gövdesi farklı" dediği anda işin rengi değişir. Ben olsam almam mesela o gitarı, çoğu insan almaz. Burada insanların anlatmaya çalıştıkları o. Ayrıca bu olaydan sonra hakkınızda ciddi suçlamalar oldu, dönüp tek bir cevap bile vermediniz ve 3 yıl sonra dönüp çzel ders ilanı verdiniz, ki bence orada size söylenenler yine saçma ve haksızcaydı. Ama bu toplama Fender mevzuunda 2010 yılında yapmanız gereken bir açıklama vardı. Gitarın sahibine açıklama yapmış olabilirsiniz, ama forumda "satıı kaçtı" şeklinde akılda kaldınız. O üzücü tabi.

Sen almazsın orjinal olmadıgından, ama ben alırım, ben o parcaların herbirini tektek stevemac'den alıp kurdum o gitarı, gövdesinide erkan sızarlar yaptı, bunların hepsi ilanda satısta acıklanmıs bilgiler, bulandırmaya gerek yok ortalıgı, bunu senin tercih edip etmeyecegin sana kalmış bir durum

İlanı görmedik foruma yazılanları gorduk senin yazdıklarında guzelde kafada su soru ısaretlerı var;

Bırıncısı acaba ılan nasıldı, acıkladım dıyorsun ama gıtarı alan adam oyle demıyor custom deyıp kandırdı benı govde farklı cıktı paramıda gerı vermedı alısverıs yapmayın dıyor, sende bunun uzerıne cıkıp tek laf etmıyorsun.

Buradakı olay artık tıcaret bu arada muzısyenlıkle alakası yok alan adam gıtarı calmayacak satacak da olabılır senı ılgılendırmez sen bır gıtar satıyorsan her seyı ıle dogru bılgıyı vermelısın

Kı gıtarı alan kısıye ve yaptıklarına bakınca sanmıyorumkı sen ılanında govdesı Erkan Sızarlar kalan parçaları Steave Mac sapıda deluxe demene rağmen alıpta sonradan kandırdı benı desın. Kı ılanı gorenlerde aynı fıkırde sende acık acık hayır boyle boyle yazdım dıyemıyorsun

Artık ınsanlara olgun olun demeden once kendın olgun ol yapman gerekenı yap en buyuk olgunluk hatayı kabul etmektır

Bu kadar ınsan senın ıcın kazıkladı bızı yada az kalsın bız kazıklanıyorduk dıye bosuna yazmaz.

Eger alan arkadas gitar "fender custom shop"tu diyip bu gitarın fender cıkmadıgını falan soyluyorsa yalan soyluyor, nedenini de bilemiyorum, ama öyle birsey dedigini dusunmuyorum cunku bu gitarı alırken govdenin erkan sızarlar oldugunu sapın deluxe oldugunu vs.. herseyden haberi olarak aldı.. Burda anlamsız bir karalama mevcut, sığ dusunceli bir sürü insan mevcut.. neden cevap yazmadıgımı anlamıs olmanız lazım

He yanlışta anlamayın olayı dallandırıp budaklandırmak değil amacım ama size gelen eleştirilere sığ düşünceli derken diğer arkadaşı yalancı olarak nitelendirmek üzüntü verici. Neyse kapanmış gitmiş 3 sene önceki olay önemli değil ama açıklama bekleyen arkadaşlar vardı onlar sıkıntı yaratmış olabilir neyse bol müzikli günler.

Oyle birsey soylemedim okuyup oyle cevaplayın, oyle soyluyorsa yalandır ama oyle soyledigini dusunmuyorum dedim zaten öyle bir itham yok ortada, fender aldımda fender cıkmadı sekinde... bilmem anlatabildim mi

Simdi dostum

Sana cok basit bir hesap yapıyorum ve kalanını sen dusun, bugun bir deluxe sap aldıgında o sap 700dolar tutar, burguları kilitli cok kaliteli bir burgu setiydi sadece o 150dolar tutuyordu, manyetikleri dimarzionun setiydi oda nerden baksan 300dolar tutar, ben o gitarı yaklasık 1000dolar civarına satmıstım, ki bu saydıklarımı topladıgında bile fiyat suanda 1150 oldu,

Daha bunun icinde gitarın govdesi, ic elektronik aksamı (megaswitch vardı, sadece o switch 50dolardır), potansları, knobları, gövde isciligi, hepsinin bir araya gelme isciligi, oturtulmus ayarları vs.. vs..

Kısacası fiyat performansta albilecegin en iyi gitardı.

Simdi gelelim arkadasın neden böyle dedigine, gitarı bunların hepsini bilerek yani custom yapılmıs oldugunu bilerek her detayını o sekilde aldı, daha sonra kendisi bu gitarı parcalayıp ısıklara tutup belli testler yapıp, gövde üstünde iscilikte (!) dedigine göre bazı ufak delikler oldugunu farketti, ben bunlar neden olur neden olmaz en ufak fikrim bile yok, ben sadece caldıgım gitara bakarım, ve sen bu gitarı custom erkansızarlar gövde oldugunu bilerek alıyorsun, bu kadar parcalayıp paranoyaklık yapılacak bir durum varsa ortada fender custom shop'ta gitar yapıyor 10bin dolar 2sene bekleme süreli onada gidilebilir.

Bende bu konu hakkında bir bilgim olmadıgını, benim gitarın tonundan ve kalitesinden cok memnun oldugumu, bu gitarı arkadasım Özgün Güntürkün kullandıgını daha sonra bana gectigini soyledim, gitarı begenmedin gönderirsin geri, ama gitarı parcalayıp üzerinde deneyler yaparsan boyle bir sansın olmaz. Benim diyebilecegim tek birsey, sen sadece parca parasından bile daha ucuza aldıgın bu ton yelpazesindeki bir gitarı begenmiyorsan, git 10bin dolara fender custom yapıyor 2sene beklemeli olur. Bu kadar ben hic bir seyi uzatmam uzatamam, yakışmaz artık bu kadar

Merhaba Arkadaşlar,

Yazılanlardan anladığım bu tartışmaları yapan arkadaşları rahatsız eden ne pop için gitar çalınması,ne de müziğin ticaretleştirilmesi.Tek sıkıntı bu vatandaşın uzun aradan sonra Turkrock’ta tekrar ilan açması.Başka şekilde belli etmeye çalışmışlar ama konu başka şekil almış.Ben kırk yaşındayım teşhisim budur.Yanıldın derseniz bende o zaman konu neden kapanacağına buraya taşındı diye sorarım?
Bu noktaya gelmişken sanırım herkes benden bir açıklama bekler durumda ;

Kısa özet geçeyim,bahsi geçen şahışla anlaştığım falan yok,lütfedip iletişim kursaydı belkide orta yol bulunurdu ama kendisine bu durum için ilk telefon açışımda sorularıma cevap vermek yerine “ben kimim sen biliyor musun,kimlerle çalışıyorum,kimleri tanıyorum”gibi full ego,alakasız konu dışı bir yaklaşımdan sonra telefonu suratıma kapatmış,sonraki günlerdeki aramalarıma,diğer iletişim yollarıma cevap vermemiştir.
Dolayısıyla şahsi çözemediğim içinde konuyu foruma ilgili topice taşımış sizlerinde iki hafta boyunca tanık olduğunuz gibi burada da muhattap olmamıştır.Haklıysa o zaman savunurdu,saat saat okuduğu halde niye sustu da şimdi aslan kesildi diye soruyorsunuzdur kendinize.Sanırım bunca zaman sonra bile sizlerin açılan ilandan rahatsızlık duymanızın temel nedenide bu olmalı.Yoksa ilan Pinhani'de çalan Akın Eldes'den gelse böyle soruların yöneltileceğini hiç sanmıyorum.
Hatta bu kişiyle yakın arkadaş olduğunu belirten ve vicdani rahatsızlık duyan 2 forum üyeside gitarın gerçek hikayesini ve kendisiyle ilgili başka vakalarda sormadığım halde anlatmışlardı.8 haziran 2011 öncesi özel mesajlarım kutudan silinmiş şu an kimdi ne yazdı hatırlayamıyorum ulaşabilecek varsa benden izin almasına gerek yok buyursun baksın.
Şimdi ortalıkta gitarda yok,malesef laf yetiştirecek halimde.Bu konuyla ilgili ben gereken herşeyi zamanında yazdım,hem gereksiz uzamaması,hem de keyfimi bozmamak için ilk ve son kez yazıyorum.Eğer ilan duruyorsa şayet bir yerlerde buradaki soruların tüm cevaplarını bulabilirsiniz.Tartışacaksanız özelden yazınız,ama o gitarın erimiş fretlerini değiştirebilecek kadarda konuya hakimim ona göre yazın lütfen.
Burada okurken birkaç sayfa arkada başka bir konuya tanık oldum ve üzüldüm.İki kelamda bu konudan bahsetmek isterim.”Hakimamca” Bülent benim 9 yıllık görüştüğüm çok iyi bir arkadaşım,zamanında beraber proje de yaptık,başka paylaşımlarda.Geçen yaz bana ziyarete geldiğinde hediye gitarla gelmiştir ki sadece bir örnek.(fotoğraftaki kafa parlatma operasyonunun hesabınıda kendi ödemiştir.) Bu cömert ve kaliteli insanın kendisini dolandırdığından şikayet edenlerin zararını seve seve karşılayacağım,yeter ki ispatlayabilsinler.Fotoğrafı çeken Serdar Öztop’tur,o gün aynı masada kurtalan expres tam kadro ve Hayko Cepkin’de vardı.Şunun için belirtiyorum bu forum 16 yaşındaki çocuklardan ibaret değildir,birilerinin üç dört yılda bir mesaj atması,ya da ders verme şansı sunması kimseye bir lütuf da değildir.Bu forum Bülent örneğinde olduğu gibi çok ciddi birçok müzisyenler tarafından takip edilmektedir.
Sadete gelirsek,forumu ve tanımadığı insanların bile haklarını koruma ve savunma ihtiyacı duyan bu arkadaşlara tek tek teşekkür ediyorum.Bu kadar dost kazanmış olmaktan çok mutluyum.Okuyan herkese teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Dosyalar

• DSC07494.JPG
    DSC07494.JPG
    121.5 KB · Gösterim: 540
Kısa özet geçeyim,bahsi geçen şahışla anlaştığım falan yok,lütfedip iletişim kursaydı belkide orta yol bulunurdu ama kendisine bu durum için ilk telefon açışımda sorularıma cevap vermek yerine “ben kimim sen biliyor musun,kimlerle çalışıyorum,kimleri tanıyorum”gibi full ego,alakasız konu dışı bir yaklaşımdan sonra telefonu suratıma kapatmış,

Yazık diyorum sadece, neyin derdi neyin karalaması oldugunun farkına varamadım bunun, varmak istiyormuyum, icinde olmak istiyormuyum bunun hakkaten acaip bisey, su yukarıda yazdıgın sey, tamamen yalandan ibaret başka birşey degil. Acıklamayı yaptım yukarıda, sende o gitarı bilerek aldın, kalkıp nasıl anlattıysan buradaki insanlar bana fender almış fender cıkmamıs gibi seyler soyluyor, bide ustune kalkıp telefonda sana bunu soyledigimi soyluyorsun

Telefonda konustum, mesajla konustum, buradan ozel mesajla konustum, ilan altında konustum, yani bi insanın kac yerden bişey denmesine ihtiyacı olur ki, ben bunu anlamıyorum, ama benim her yere yetisecek takip edicek bir medya takip mekanizmam yoktu, hala da yok, eger moderator arkadas beni bilgilendirmese boyle boyle bu mesajı oraya tasıdım istersen bilgilendir diye, yine ben onu görmeyip birsey demeyecektim.

Yine yukarıda yazdıgımı mesajlarımı okumadan, gercekle alakası olmayan birsey yazmıssın buraya, ben tekrar yazayım bunu; gitarı bunların hepsini bilerek yani custom yapılmıs oldugunu bilerek her detayını o sekilde aldın, daha sonra kendisi bu gitarı parcalayıp ısıklara tutup belli testler yapıp, gövde üstünde iscilikte (!) dedigine göre bazı ufak delikler oldugunu farkettin, ben bunlar neden olur neden olmaz en ufak fikrim bile yok, ben sadece caldıgım gitara bakarım, ve sen bu gitarı custom erkansızarlar gövde oldugunu bilerek alıyorsun, bu kadar parcalayıp paranoyaklık yapılacak bir durum varsa ortada fender custom shop'ta gitar yapıyor 10bin dolar 2sene bekleme süreli onada gidilebilir. O gitarın sadece parcaları gitarın fiyatından cok daha fazla tutuyordu, ve tonu muhtesem bir gitardı. Ve sende custom gitar sevdiginden bunu aldın, ve sende cok iyi biliyorsunki fiyat performansta alabilecegin en iyi gitardı bu, hala da oyle, bu kadar bu govde icindeki durumların sebepleri vs..leri icin üstelemen karsısında artık en son bana ben nereden bileyim bunu dedirttin bana ki ben nereden bileyim, hayatımda hic bir gitarı sokup parcalayıp ısıklara tutup govdesinde bir incelemede bulunmadım bulunmamda caldıgım gitara bakarım ben...

Herseyi zamanında bende sana soylememe ragmen, konuyu uzattın bir orta yol bulmayı zorlaştırdın.

Bahsettigin Akın Eldes, Akın abi beni gayet iyi bilir, nasıl bir karakterde bir insan oldugumu sorarsan, cok insan bilir, hayatımda kimseye ben kimlerleyim bilmemne falan filan yapmıslıgım yoktur, olamazda...

Benim burada ilan acma sebebim, buradaki genc gitarcılara yardımcı olmak bişeyler paylaşmaktı, fazlası degil, cevaplardan tatmin olmayıp konuyu boyle carpık insanların aklında bırakıp gidince bu sekilde acıklamalar gerekiyormus sonradan bende bunu ogrenmis oldum.

Eger sen bu kadar forumlarda klavye basında biseyler arayısına girmeyip, parcaladıgın gitarı toparlayıp bana gondersen parasını da geri alırdın, ki bu bile sacmaydı cunku sen hem bilerek bir custom alıyorsun, hem bunu parcalarından bile daha ucuza alıyorsun, tonu muhtesem olan bir gitar sahibi oluyorsun, üstüne kalkıp gitarı parcalıyorsun, üstüne cevaplarımla yetinmeyip, üstüne ingiltere'den dönmemi beklemeyip (o zamanlar bir iphone yoktu forum takip edelim elimizde telefon, o zaman yurtdısı tarifesi diye birseyde yoktu) yazılar yazıyorsun, sonra emin ol senle ilgisi yok, bunu yapan en yakın arkadasımda olsa bir sansı kalmaz...

Dahada uzatmak bende istemiyorum, tatsızlaşıyor giderek, ben cekiliyorum, ama üzüldüm hakkaten su abuk subuk gercekle yakından uzaktan alakası olmayan alıntı yaptıgım mesajını gorunce...

Son düzenleme:
Bu kadar cevap cok bile bu konu icin, konu tekrar gundeme geldi getirenlere acıkladım, o zaman sen gundeme getirdin sanada acıklamıstım, yetinmedin, beklemedin, kendin baska bir yol izledin, zaten farkettiysen sen sordun diye acıklamadım bunları tekrardan baskaları sordugundan acıkladım, eger bunla da yetinmeyen olup daha da yazarsa bundan sonraki hic bir mesaj daha da uzatma cabalarının icinde goremessiniz beni, sonra bunada birileri alınıp 3sene sonra kalkıp bizde yazdık cevap vermedin demesin.

Bazı kısım seni haklı bulacaktır, bazı kısım beni, ama isin icine yalan dolan karıstırmassak sevinirim

Ayrıca http://turkrock.com/konu/43779/ hala cop tenekesinde duruyor konu okumak istersen,

"Yazılanlardan anladığım bu tartışmaları yapan arkadaşları rahatsız eden ne pop için gitar çalınması,ne de müziğin ticaretleştirilmesi.Tek sıkıntı bu vatandaşın uzun aradan sonra Turkrock’ta tekrar ilan açması"

demişsin, okuyup bi arastırsaydın ne konusuldugunu ne oldugunu, onunda dedigin gibi olmadıgını gorurdun, bu klasik pop-rock-sanat-para tartısmasıdır. Haklılar haksızlar herkes bildigini savundugu biraz ilanın dısına cıkan bir tartısma olmustur, eminim bilmeyenlerde o topicden biseyler ogrenmistir...

Ayrıca facebook hesabında :
Behiç AyhanÖndeki 2 parça ash gövde,sap deluxe strat olduğundan dot ler kendinden pearl,manyetikler S.Duncan alnico 2 takım.Les paul'ün heryeri modifiye çok uzun sürer manyetikler 4 kablolu S.Duncan custom custom ve 59 zebra.Switch lerle 9 farklı karakteristik ton alınıyor.Evet abi hastasıyım naturelin bu arada beyaz stratın rengi senin jeff gibi windsurf yapacağım çok özendim.
25 Haziran 2012, 17:33 · 1

Benden aldıgın gitarımla ilgili Barış Şahinin sorularını cevaplamışsın gayet keyifli, benim bu kadar seyden sonra anlamadıgım bu gitarı herkese övebiliyorsun, ama burada yazdıkların bambaşka şeyler, ben insanlara bırakıyorum ne anlamak istiyorlarsa onu anlayabilirler...

Lafın özü suanda sende yazmıssın yazacagını, bende yazdım, daha fazla konusmak istersen özelde devam edebiliriz bu konuyla ilgili tekrar bastan anlatırım sana, burayı telegol programına cevirmenin alemi yok, birşeyleri arastırmadan, okumadan, dinlemeden, dogru duzgun hatırlamadan, beklemeden yorumlar emin ol garip gozukuyor

Benden bu kadar acıklama yeterli, iyi aksamlar

Son düzenleme:
Facebook'ta "Bodrum bekle beni" konulu bodrum tabelasının önünde çektirdiğin fotoğraf yayınladında,"nerede çalacaksan söyle seni görmeye geleceğim" dedikten sonra beni yasaklamıştın,kaldırmışsın demek ki...
a) "Öndeki 2 parça ash gövde,sap deluxe strat olduğundan dot ler kendinden pearl,manyetikler S.Duncan alnico 2 takım.Les paul'ün heryeri modifiye çok uzun sürer manyetikler 4 kablolu S.Duncan custom custom ve 59 zebra.Switch lerle 9 farklı karakteristik ton alınıyor." ;
Bu gitar gerçek deluxe'dır senin ilana bakan herkesin anlayacağı üzere en ufak parçasının bahsi geçen gitarla alakası yoktur.Ayrıca orijinal hard case'de vardır.Gitar hala bende olduğu için ispatı çok kolay.
b) "Barış,fretlerin değişim zamanı gelmişti,fretleri söküp boardın cilasınıda çıkardım.Sonra bu jockomo'nın sticker'larından uygulayıp üzerine tekrar cila attım kalıcı olması için.İlk önce kendim fretleri çaktım fakat aletsizlikten bazı perdelerin radyusları kaçırdım.Daha sonra yeniden çakması için Ufuk'a göndermiştim";
Nerede övgü var hocam ?iftiranın alemi yok.İlanda fretlerin durumu anlatan bir açıklaman var mı?bak unutmuşum ben bunu bir de ona bir dünya para verdik,bence sen iyi bak incele gövdenin üzerindeki senin 1.sınıf her yeri yalama olmuş köprün mü?acaba 1.sınıf köprü için neden değiştirilme ihtiyacı duyulur?Topic için teşekkürler geri kalan falsolar ilanda bahsediyor ilgisini çeken baksın.
Bana attığın özel mesajları kopyala,ya da özelden at merak ettim.Evet tabi ki bilerek aldım eskiden beri beyaz gövdeli bir stratım olsun isterdim ve ilanın uygun geldi,sanki bedava almışım gibi bu neyin suçlaması?1800 TL ucuz bir rakam mı?.Daha önce bu forumdan 3 gitar aldım ve hatta "sıfır ayarında" diye satılan ve çizik darbe içinde gelen gitara bile eyvallah dedik.Kimseye iftira atmadıkta sana mı denk geldi?Sayende daha da netten 2.el almıyorum.
Ben ilanın hepsini okudum,bu rahatsızlık olmasa kimse durduk yere ilanında polemik yapmaz,bana da durduk yere özel mesaj atıp uyarmaz.Yoksa senin gitaristliğine kimsenin bir şey dediği yok.Kaldı ki alakasız ders ilanında bile bu konu gündeme getiriliyorsa tespitim doğrudur.
Benim halen iphone'um yok,bu mesajı yurt dışından yazıyorum ve bu açıklamaları buradaki bana değer vermiş insanlar için yapıyorum,bunun dışında kimseye ne ispat zorunluluğum var,ne de açıklama.Bu hem suçlu hem güçlü savunmalara laf yetiştirerek aynı seviyeye inmeyeceğim çünkü sonu gelmeyecek.Benden bu kadar selametle...

Ne istedigini bilmeyen kimse 2. el almasın mumkunse evet, hele hele sadece maliyeti 2500tl bulan (iscilik haric), tonları taş gibi olan custom bir gitarı 1800tlye alıpta, üzerinde cesitli muhendislikler deneyip biseyler ispatlamaya ugrasmasın, hadi diyelim hic birsey istedigin gibi gitmedi, biraz sabredip geri göndersin parasını iade alsın, ben ulasılması zor bir adam degildim hala da degilim. Beni totalde 1-2 defa arayıp ulasamayıp ki cok normal boyle bisey, bin tane isle ugrasılabiliyor o an ki bende yurtdısındaydm zaten, forumlarda ortalıgı karıstırıp hem topic altına, hem buraya bisürü sey yazıp, döndügümde karsıma bunlar supriz yumurta gibi durursa ben bidaha bunlarla muhattap olmam, dogal olarak ilk yazan ilk intiba bırakır cok normal.. beni cok kisi tanımaz bu forumda yazan cizen takip eden oyle herkesle bir alısverisim biseyim yoktur, buradan tek yaptıgım sey sessiz sedasız milletten bisiler almak olmustur, tek sattıgım sey o fenderdi oda sana.. Gerisi hep arkadas cevresinden ben alayım diyip alan insanlar... dedigim gibi arkadas sormasaydı yine yazmazdm, ama yazsaymısım keske o zamanda hataymış,

Bana iftira atma diyosun senin soyledigin cogu sey iftira mesajında malesef, ben kimim sen biliyormusun falan filan demişim, beni tanıyan kime soylesen bunu herkes güler şu yazdıgın şeye. 3sayfa once gordugun bir arkadasının hikayesini yazıp, arkadasını kollayıp ustune bide zararını telafi edicegini yazıp sonra konuyu bana baglayıp, masada rakı icerken fotografını soyluyorsun, bu fotografı kimin cektigiyle beraber. Yani ne alaka bunların hepsi, bi tiyatro mu yapıyoruz, laf salatası mı?? Ya bişeyleri dogru hatırlayıp konusalım madem konusuyorsak bu kadar sene sonra, yada hakkaten sen haklı ol, herkes ne anlıyosa onu anlasın, devam edelim gidelim.

Keske biraz sabırlı olup, biraz tanısaymıssın beni bu kadar buralara yazana kadar, arkadaş bile olurduk, ama su sabırsızca yarattıgın durum sayesinde kim ne anlıyosa o oluyor, daha oncede soyledim bazısı seni haklı gorur, bazısı beni. Aynı sey benim icinde gecerli kimseye bisey ispatlamak zorunda degilim hele buraya hic degilim. Abuk subuk bir durumu tanıdıgım insanlar soyledigi icin, boyle bi soru geldiginden yazmak istedim seni de kötüleyen birsey yazmadım zaten, hatta okursan boyle boyle fender almıs custom cıkmıs gibi soyleyen bile oldu, nerden insanlar bu fikre kapıldı hic bilmiorm, bu sekilde mi aktarıldı insanlara onu bile takip etmedim senin o ilk msjlarını gordukten sonra, ama bende o arkadasa soylemistm, oyle oldugunu soylememistir bilerek custom aldı diye.

Sıfır gitar diyip ciziklerle dolu gitarlar aldıgını soyluyorsun baskalarından, benimle bir alısveris yapıp kullanmadıgım bir gitarın normalde sökmeden etmeden gormedigin kısılarını sokup problemler oldugunu soyleyip burada ahkam kesiyorsn benden cevap bile beklemeden, adama sorarlar neden hep sen konusuyorsun bi cevap yok hayırdır, bu alısveris yaptıgın adam ortalıktan kaybolucak bi tip degil, hergun bir yerde, oldugu yerde belli zaten diye. Ama kimse onuda sormayı akıl edememiş, sende devam ettirmişsin meydan boşken.. tek yapıcagın sey o gitarı ya bana geri gondericektin ben sana tesekkur edicektim tmm bulmussn bunları halledeym oyle yapalm diye, yada sana bir kısım para gonderip bunları yaptırman icin, oyle halledicektik, yanlıs yolu sectin, durum boyle oldu. Insan iliskileri bu kadar basit seyler üzerine kurulmuyor, ne sen cocuksun ne ben.

Ortada bir yanlıs var ama emin ol benim kadar sende sorumlusun. Ama sana gore tek kazanan olmus yazdıklarından bu anlasılıyor, sen oyle dusunuyorsun, benimde diyecek baska birseyim kalmıyor, varsın oyle olsun, gorusmek üzere..

Son düzenleme:
Geri