Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Dogru kardesim dogrudur sensin herkes gordu bu arada seni suclu bulan insanlari tanisaydm haksiz oldgum halde beni savunacak bu forum gecmisi bulunan insanlari referanslarima kaydederdim suclamalrini mantik cercevesinde yap :)

Yazdığıma gene cevap vermeden konu dışına kaçıyorsunuz, zaten amacım size artık bir şeyleri anlatmak değil. Çünkü siz karşınızdakinin yazdıklarını okumadan kendi mantığınza davet ediyorsunuz, objektif olarak biri incelediğinde mantık dışı hareket emediğimi görecektir.
Madem buraya yazdınız, bende durumlara açıklık getirdim. Ama sizin gibi safsatalar yazmadım.
Her yazdığım, konu dışına çıkmadan açıklama yapmaktı. Yukarıda da dediğim gibi..
En azından özür dilemeyi bilseydiniz, yaptığım açıklamaların bilincine az da olsa varıp insan kınamadan önce tanımak gerektiğine inansansaydınız olaylarlar bu kadar büyümezdi.

Ozur dilemesi gerekenin sen oldgunu herkes soyledi anlamayan sendin :)
Yazılanlar tam okunamdığı için olmasın o ? İNSAN KARALAMAK bu kadar kolaysa, beni kınıyorsan ve arından hiçbir net açıklama yapamıyorsan zaten özür dileme fiilinide senden beklemem pek de akıl karı olmaz.
Seni arayan, prolemi çözümlemek isteyen benim. Buna yanaşmayan ve ardından bu tutumları sergileyen sensin. Ama senin benle ne hazımsızlığın varsa, benle daha alışverişini neticelendirmeden buraya aksettriyorsan bu senin ayıbındır.
Yazdıklarında bir adım öteye gidemediğini ve kısa kısa geçiştirmece, konu dışına sapmaca olduğunu her msjımda da söylemişimdir.

bak kardeşim madem cevap istiyorsun . tutturmuşsun bir yazdıklarıma karşılık vermiyorsun diye söylermisin neden vereyim olayı yaşayan benim be kendi yaşadığım olay hakkında fikrim i değiştireceksin sabahtan beri atmadığın alan ve ifitra kalmadı karalıyorsun dedin yok iteliyorsun dedin yok kargoya vermedin bile dedin yok caydın yok onlar arkdaşların neyine cevap vericem saygısız ve çirkin iftiralarınamı dır dır dır bukadar adam toplandı haksızssın kardeşim dedi hiç birimi okumadı hepsi cahil senmisin bir tek zeki olan ? itamların saygısızca edebi konuşup alttan alttan edepsizce vurduğun lafları anlamıcak kadar cahil değiliz sadece yoruldum sana yazmaktan senin kadar boş zamanım yok kardeşim yazamıyorum hepsi o 70 tl den başka param yok dediğinde yalan uzlaşmaya çalıştım hikayende yalan defalrca aramak iki adet çağrı atmakla olmuyor bu arada defalrca aradıysan çıkar göster :) İNSANLAEI KARALAYAN HAKSIZ YERE ZAMANLARINI ALAN İŞİNE GELDİĞİ GİBİ DAVRANIP MALLARA EN ASGARİ ŞEKİLDE KONUP KARŞI TARAFI BENCİLCE YARGILAYAN SENSİN BEYEFENDI yazılarım artık böyle ağır olacak bilgin olsun madem böyle istiyorsun

bak kardeşim madem cevap istiyorsun . tutturmuşsun bir yazdıklarıma karşılık vermiyorsun diye söylermisin neden vereyim olayı yaşayan benim be kendi yaşadığım olay hakkında fikrim i değiştireceksin sabahtan beri atmadığın alan ve ifitra kalmadı karalıyorsun dedin yok iteliyorsun dedin yok kargoya vermedin bile dedin yok caydın yok onlar arkdaşların neyine cevap vericem saygısız ve çirkin iftiralarınamı dır dır dır bukadar adam toplandı haksızssın kardeşim dedi hiç birimi okumadı hepsi cahil senmisin bir tek zeki olan ? itamların saygısızca edebi konuşup alttan alttan edepsizce vurduğun lafları anlamıcak kadar cahil değiliz sadece yoruldum sana yazmaktan senin kadar boş zamanım yok kardeşim yazamıyorum hepsi o 70 tl den başka param yok dediğinde yalan uzlaşmaya çalıştım hikayende yalan defalrca aramak iki adet çağrı atmakla olmuyor bu arada defalrca aradıysan çıkar göster :) İNSANLAEI KARALAYAN HAKSIZ YERE ZAMANLARINI ALAN İŞİNE GELDİĞİ GİBİ DAVRANIP MALLARA EN ASGARİ ŞEKİLDE KONUP KARŞI TARAFI BENCİLCE YARGILAYAN SENSİN BEYEFENDI yazılarım artık böyle ağır olacak bilgin olsun madem böyle istiyorsun

Ben size hiç çağrı atmadım, aradığımda telefonu meşgule attınız :)
Diğer aramamalarımda da telefona bakmadınız ki uzun uzun sonuna kadar çaldırdım. Hatta sanalpazarla iletişime geçip satıcıya ulaşamıyorum bir de siz ulaşmayı deneyin şeklinde bilgi verdim.
o zaman yapacak bir şey yok dedim her şeyin üzerine seninle konuşmamı bekliyorsan diyecek lafım yok
Bu ifade zaten, benle konuşmamak için telefonlara cevap vermediğinizi açıkça belirtiyor, ne diyeyim ki başka.. Kim çelişki içerisinde.. kim yalanlar söylüyor acaba..
Yalan konuşulan bir husus varsa budur, bunu ilk mesajdan beridir yapıyorsunuz. Bende sizin tüm asılsız konuşmalarınıza net cevaplar veriyorum.
Sonra bu cevaplara hoşunuza gitmediği için, net yazılar olduğu için saldırganlık ile yaklaşıyorsunuz.
Tüm konuşmalar mevcut, buyurun bir daha okuyun isterseniz.
İlk mesajımda yazdığım bazı kısımlara katılmayanlar oldu ve bunları dile getirdiler.
Ki bu gayet güzel bir durumdur, buranın serbest kürsü olduğunu gösterir.
Bende zaten gerekenleri, tek tek cevapladım. Ardında kimse de bir şey yazmadı siz hariç..
Ben kimseyi kınamadım ve karalamadım da, sizin burada yazdıklarınıza sadece cevap(lar) verdim. Sizin ilk mesajınız yukarlarda mevcuttur. Beni tanımadan hakkımda asılsız yazdıklarınız ayıptır.

Sürekli yazmayacağınızı belirtip, rahatsızlığınızı dile getirmenize rağmen burada olmanızda gariptir. İniş çıkışlı yazılarınız, ardından sana gününü göstereceğim öfkeniz suçluluk psikolojisinin bir göstergesi olmasın yoksa? Sürekli zamanınız olmadığını söyledğiniz halde, bir cevaplama tutumu sergileyişiniz zaten çelişkili olduğunuzu göstermiyor mu? Benim olaya yaklaşımım ve uslubum en başından beri nettir. Sizin benle olan hazımsızlığınıza anlam getirememiş olsam da, diğer konulara açıklık getirdiğim içinen azından mutluyum.

Son düzenleme:
Olay saptırılmış, böyle bir cümle ağzımdan çıkmamıştır. Ürünü satın almadan önce, kargo ücreti konusunda ki hassasiyetimi dile getirmiştim.
'Kargoyu teslim almam geri döner, ücreti satıcı cebinden çıkar'
böyle bir şey katiyen demedim, olaylara yaklaşırken ve yazarken madem 'tarafsızsınız' o zaman her iki kişinin yazdıklarını da tam okuyup, anlayarak yazınız. Burada bir terbiyesizlik varsa sizin davranışınızdır, samimice tarafsız yaklaştığınızıda göremiyorum ne yazıkki..
Pekala en azından yurt içi kargo ya verdirir , sigorta istemeyeceğini bildirirsin 30 liralık kargo bedeli 16 liraya düşer ;) madem birçok alım satım yaptınız bunu bilmeniz lazım dı

konuşmaları çarpıtmakta üstüne yok müthiş bir mixersin :)
Yazılanlar karşısında sadece bu yorumu çıkarabilmiş olmanız da gerçekten tuhaftır, net olan bir yazıda sadece 'çarpıtmak' ve 'mixer' tabirini kullanmış olmanız söyleyeceğiniz net başka bir şeyiniz olmadığının göstergesidir ki zaten bu en başından beridir böyleydi.
Gereken tüm açıklamalar yapıldığına göre ve söyleyecek bir sözünüz kalmadıysa ki son yazdığınızdan bu çıkıyor durumun son bulması güzel.

Pekala en azından yurt içi kargo ya verdirir , sigorta istemeyeceğini bildirirsin 30 liralık kargo bedeli 16 liraya düşer ;) madem birçok alım satım yaptınız bunu bilmeniz lazım dı

Evet, zaten orjinal ambalajında olmayan her üründe sigorta yapılmaz. Bunu açıkça biliyorum.
Ancak sandığınız gibi sigorta olmadığında fiyatı yarı yarıya düşen bir durum söz konusu değil, yurtiçi kargoyla bu tip bir gitarı sigortasız olarak en aşağı 25tl den yollayabilirsiniz. Ki şu an itibariyle gidip hesaplatın bundan daha üst bir rakam çıkacaktır.
Yakın zamanda gönderdiğim kargoların irsaliyeliri durmaktadır.
Düşünün ki ptt kargonun 40tl ye göndereceği ürünü yurtiçi kargo nekadara yollardı..
Burada ki mevzu kargo seçimi değildir, ki ptt benim seçimimdir bunu kimse burada yadırgayamaz gereken açıklamasıda zaten yapılmıştır. Yazıya müdahil olmak istiyorsanız geçmiş sayfalara bakmanızı rica ederim.

Son düzenleme:
Evet, zaten orjinal ambalajında olmayan her üründe sigorta yapılmaz. Bunu açıkça biliyorum.
Ancak sandığınız gibi sigorta olmadığında fiyatı yarı yarıya düşen bir durum söz konusu değil, yurtiçi kargoyla bu tip bir gitarı sigortasız olarak en aşağı 25tl den yollayabilirsiniz. Ki şu an itibariyle gidip hesaplatın bundan daha üst bir rakam çıkacaktır.
Yakın zamanda gönderdiğim kargoların irsaliyeliri durmaktadır.
Düşünün ki ptt kargonun 40tl ye göndereceği ürünü yurtiçi kargo nekadara yollardı..
Burada ki mevzu kargo seçimi değildir, ki ptt benim seçimimdir bunu kimse burada yadırgayamaz gereken açıklamasıda zaten yapılmıştır. Yazıya müdahil olmak istiyorsanız geçmiş sayfalara bakmanızı rica ederim.
Ben sizin ptt kargo demenizi yadırgamıyorum.. Bir gitar Alıyorsunuz.. Bir avuç büyüklüğünde pedal değil.. Bir pedal ı bile kutusuyla yollarken ptt kargo 10 tl alıyor.. Madem 70 tl lik gitara 40 lira ödemem diyorsunuz.. O zaman siz hiç şehir dışı gitar alımı yapmayın.. Bir ürün almak için.. Masrafını göze almıyorsanız sizin düşünceniz.. Benim dükkana gelip 160 tl dediğim çeyrek altın a 159.5 a arayanlar gibisiniz.. 159 u gözden çıkarıyorlar.. 50 kuruş derdindeler.. Siz de 70 i gözden çıkarıyorsunuz en sağlam en hatasız şekilde yollanacak şekildeki karara itiraz ediyorsunuz.. Peki çok kötü bir ambalajlama olsaydı.. 20 lira tutsaydı.. Kırık değil de çizik oluşsaydı.. ??

Hala burdasınız hala da durum değişmemiş senin gerçekten vaktin bol dostum. Sen bu adama önce kargoyu hesaplat beni ara sonra işime gelirse alırım dedin mi? o da sana tamam ben 1 saat PTT ile cebelleşip kargo hesaplatayım sen de işine gelirse alırsın diye bir taahhütte bulundu mu? Başka hiç birşey yazmadan evet ya da hayır dersen kafidir.

Birçok kez şehir dışına gitar ve elektronik cihaz gönderdim,hiçbirinde böyle bir durumla karşılaşmadım.Prosedür basit yani ;
  1. Malı satarsın
  2. Adresi alırsın.
  3. Hangi kargo ile gönderileceği kararlaştırılır.Bir firma seçilir.
  4. Kargo firmasına gidilip kargo verilir.
  5. Tamamen satıcının inisiyatifine kalmış bir durum olarak(sattığım bir üründe yaşadım)Kargo pahalı tuttuğu için sattığım üründen bi 10 tl indirim yapmıştım.
İnsanların güvenini sarsmamak lazım.Daha sonra bir işiniz olduğunda muhattap bulamazsınız yoksa.
Açıkçası haksız olanın kim olduğu belli.Birçok kişi aynı fikirde.Çok uzatmaya gerek yok bence.

Ben sizin ptt kargo demenizi yadırgamıyorum.. Bir gitar Alıyorsunuz.. Bir avuç büyüklüğünde pedal değil.. Bir pedal ı bile kutusuyla yollarken ptt kargo 10 tl alıyor.. Madem 70 tl lik gitara 40 lira ödemem diyorsunuz.. O zaman siz hiç şehir dışı gitar alımı yapmayın.. Bir ürün almak için.. Masrafını göze almıyorsanız sizin düşünceniz.. Benim dükkana gelip 160 tl dediğim çeyrek altın a 159.5 a arayanlar gibisiniz.. 159 u gözden çıkarıyorlar.. 50 kuruş derdindeler.. Siz de 70 i gözden çıkarıyorsunuz en sağlam en hatasız şekilde yollanacak şekildeki karara itiraz ediyorsunuz.. Peki çok kötü bir ambalajlama olsaydı.. 20 lira tutsaydı.. Kırık değil de çizik oluşsaydı.. ??
Konuya hakim değilsiniz,
yukarıdaki mesajımda, geçmiş yazılanlara bakmanızı öneririm.
Saptırarak yazdığınız için düzeltiyorum, alışveriş yapmadan önce özel kargo şirketleri ile gönderim yaparsa muhtemelen 30tl civarı tutacağını ve ptt ile gönderdiğinde normalde 15-20tl aralığında gönderebileceğini düşünerek ptt seçimini yaptım.
Kargo ücreti konusunda da hassas olduğumu dile getirdim, alışveriş öncesi.
Gelecek gitar elektro gitar, ebat olarak klasik ve elektro gitarlara göre paketi ve desiside illaki az olacaktır.
Bir elektro gitarın ebatı bellidir, isterseniz en sağlam ve hacim kaplayacak paketlemeyi yapın ptt kargoyda 25tl den fazla tutacağını sanmıyorum.
Buzdolabı göndermiyoruz sonuç olarak, minimal bir paketleme de 15-20tl tutan ürün, biraz daha hacimli bir paketlemede 20-25tl tutacktı en fazla.
Söylemek isterimki defalarca 15tl ye ptt kargo ile gitar gönderimi yaptığımı hatırlarım..
Buradaki amacım konuşma esnasında gitarı almamaya yönelik değil, daha avantajlı şekilde alternatif üretmekti.
Ama satıcı telefon konuşması esnasında öfekeli biçimde beni dinlemeyerek, tehditler savurarak suratıma kapattı. Daha sonra defelarca arasamda ulaşamdım. Sonra buraya gelip durumu tam netliğiyle aktarmamış.

Şehir dışı bu zamana kadar bir sürü gitar aldım-sattım. Sorun yaşamadım, çünkü alım-satım yaptığım kişiler bu işlerde benim gibi hasastı.
@Gariban_Kuyumcu, bu ay içerisinde 5-6 tane farklı şehirlere pedal yolladım ve sabit 6.5tl tuttu, 10tl de yanlışınız var. Ptt nin fişleri elimde duruyor.
Yukarıda da yurtiçikargo ile ilgili net olmayan bir bilgi paylaşmışsınız. Eğer asılsız vet net bilginiz yoksa lütfen yazmadan önce gözden geçirinz.
Gerekenler zaten tartışıldı. Ama konuya müdahil olmak istiyorsanız yazlan ve cevapladığım tüm mesajları okuyunuz. Zira olaya sadece tek taraflı yaklaştığınızı görüyorum, altınlarınızdan örneğiniz gerçekten tuhaf. Ben satılan ürüne yönelik fahiş fiyatlar verip elde etmek istemedim, ki bu durum bile alıcı-satıcı arasındadır.

Gönderim yapacak kişinin de kargo seçimi konusunda sorumluluğu vardır, eğer alıcının kargo şirketi satıcıya uymuyorsa alışverişe girmemelidir.
Alışveriş öncesi ptt kargo ile gönderdimde bir sorun olup olmayacağını satıcı ile görüştüm, bir sorun teşkil etmeyeceğini söylediğinden ortak karar ile hareket etti.

Paketleme konusundaki sorumluluktan satıcı sorumludur evet, ancak bu hangi kargoyu gönderirseniz gönderin zaten öyle. Bu forumda emin olun yüzlerce ürün göndermişimdir ve bu sorumluluğu da yüzlerce kez üstlenmişimdir merak etmeyin.
Kargonun sağlıklı bir şekilde gönderilmesi demek, kat kat karton altına sarmak mıdır acaba?
Gitar üretici fabrikaların tasarladığı gitar kutuları buzdolabı büyüklüğünde mi? Bu işin bir satandartı olmalı değil mi?
Evet zaten var, herkesin bildiği gitar kutuları. 100tl lik bir gitardan tutunda 1000tl lik ya da daha pahalı bir gitar dahi bu kutular içinde taşınıyor.
Kutuyu sağlam bulmayanlar da, o ebattaki bir kutu içerisine ekstra koruyucu malzeme koyarak gönderisini destekleyebilir ve paketini daha sağlama alabilir.
Uygun kutu ve paket ile gönderim yapılmıyorsa, zaten kargo ücretinin artacağı gibi kargoda da sorun teşkil etme olasılığı artacaktır.
Bunları neden göz ardı ediyorsunuz anlamış değilim.

Son düzenleme:
Birçok kez şehir dışına gitar ve elektronik cihaz gönderdim,hiçbirinde böyle bir durumla karşılaşmadım.Prosedür basit yani ;
  1. Malı satarsın
  2. Adresi alırsın.
  3. Hangi kargo ile gönderileceği kararlaştırılır.Bir firma seçilir.
  4. Kargo firmasına gidilip kargo verilir.
  5. Tamamen satıcının inisiyatifine kalmış bir durum olarak(sattığım bir üründe yaşadım)Kargo pahalı tuttuğu için sattığım üründen bi 10 tl indirim yapmıştım.
İnsanların güvenini sarsmamak lazım.Daha sonra bir işiniz olduğunda muhattap bulamazsınız yoksa.
Açıkçası haksız olanın kim olduğu belli.Birçok kişi aynı fikirde.Çok uzatmaya gerek yok bence.
Evet olay açıkça bu, ama gözden kaçan kısımda ,ben net olarak ürünü almaktan henüz vazgeçmemişken satıcının öfkelenip durumda uzlaşmaya yanaşmaması. Ben kendisine net olarak ürünü almadığımı ifade etmedim, durumu çözmeye yönelik adımlar atarken satıcı sürekli öfkeli davranışlar sergiledi ve telefonu suratıma kapattı.
Daha sonraki aramalarımda ulaşamadım kendisine, daha sonra da olaylar bu boyut kazandı. ödemesini dahi yaptığım bir gitarı neden almamak istiyeyim ki?
Buradaki husus kargoyu gönderirken, gönderiyi hesaplatırken bir yanlışlığın olabilmesi durumuyudu esasen. Mümkünatı varsa gidip kontrol etmesini talep ettim.

Hala burdasınız hala da durum değişmemiş senin gerçekten vaktin bol dostum. Sen bu adama önce kargoyu hesaplat beni ara sonra işime gelirse alırım dedin mi? o da sana tamam ben 1 saat PTT ile cebelleşip kargo hesaplatayım sen de işine gelirse alırsın diye bir taahhütte bulundu mu? Başka hiç birşey yazmadan evet ya da hayır dersen kafidir.
Hala burada olmamdan rahatsızsanız o zaman siz yazmayabilirsiniz, sizin benden daha çok vaktiniz olduğunu görüyorum bu arada.
İşime gelip gelmeme durumu zaten yok, gönderilen bir kargonun hesaplanırken yanışlık olabilme ihtimaline karşılık bir talepde bulundum ben.
Keyfi bir tutum sergilemedim. Satıcı telefonlarıma cevap verseydi, ya da konuşma esnasında en azından, sözümü kesmeden beni dinleyebilseydi , suratıma telefonu kapatmasaydı zaten bu konuda çözüme de ulaşabilirdik.

Son düzenleme:
arkadaşım tek dediğin şey cevap veremiyorsun sayfalarca cevap yazdık anlamamakta inatçısın her yazdığına sayfalarca yazı yazmamızı cevaplar vermemizi beklemektesin bu nasıl olabilir ki olayı sende net bri şekilde anlattın bende bir kez net bi şekilde anlattım üzerine defalarca anlatmamın ne mantığı var ki hayır sen anlatmamış olsan tamamda anlattın ve insanlar gördü iki gündür verilen cevaplar hepsi benim arkadaşım olamaz dimi çünkü bir saatten sonra dayanamamış uyumuşum hani bu forumda beni bu kadar tanıyan ve destek olan varsa da oda ayrı bir güven ve gurur verici bir şey ama ne yazık ki yazanları tanımıyorum keşke tanıyor olsaydım ve referansım olsalardı şimdi bana yazdıklarıma cevap vermiyorsun diyeceksin olayı o kadar fazla çarpıttın ki hangisine vereyim bir yerde bana suçluluk pskolojisinden bile bahsettin yahu ama inan şizofren değilim konuştuğum ufacık küçücük şeyleri bile cımbızla çekip beni suçsuz durmaya düşürmeye çalıştın ama kimse buna inanmadı ne yazık ki zamanın yoksa nasıl yazdın dedin ne yazıkki çalışmam gereken vize sınavından dolayı ne yapayım artık sana pabuç bırakmamak içi,n telefondan girip yazdım ne yazık ki ama yarım yamalak bir insan bu kadar mı kabulsüz olur satcağım gitarı da olan referanslarımızı da mahfettin yetmedi çamur attın yetmedi hatalı tutarsız konuşmalar yapmam için elinden geleni yaptın olmadı olması imkansız uzlaşmalardan bahsetmişsin yukarda mego1 :)

çok güzel bir öneri sundu her konuşmayı yanıtlayan sen onun çözüm önerisine hiç bir şey demedin cevap bile vermedin uzlaşan insan o kadar konuştuk ben seni iki kere aradım o zaman diyeceğin birşey varmı dediğimde kardeşim ben bu gitarı senden bir şekilde alacam ne olursa olsun sen bunu paketledin uğraştın diye önce bir teskin edersin yok kardeşim bu fiyatla kapıda kalır tabirimi kullanmadan önce sonra yaptığın defalarca değil iki aramaya cevap alırsın biride zaten çarşı içerisinde olduğum için duymamış cevap verememişim her neyse defalarca farklı bir şeydir 2 kere farklı her yazdığımı bir güzel çarpıtıyorsun herkesin yazdığına sayfalarca verecek cevabın var suçluluk psikolojisi demişken lisede sağlık bölümünden çıktığım için üniversitede sağlık alanında eğitim gördüğüm için psikolojiyi iyi bilirim suçluluk psikolojisi öyle senin çözeceğin türden bir durum değil canım kardeşim :)

arkadaşım tek dediğin şey cevap veremiyorsun sayfalarca cevap yazdık anlamamakta inatçısın her yazdığına sayfalarca yazı yazmamızı cevaplar vermemizi beklemektesin bu nasıl olabilir ki olayı sende net bri şekilde anlattın bende bir kez net bi şekilde anlattım üzerine defalarca anlatmamın ne mantığı var ki hayır sen anlatmamış olsan tamamda anlattın ve insanlar gördü iki gündür verilen cevaplar hepsi benim arkadaşım olamaz dimi çünkü bir saatten sonra dayanamamış uyumuşum hani bu forumda beni bu kadar tanıyan ve destek olan varsa da oda ayrı bir güven ve gurur verici bir şey ama ne yazık ki yazanları tanımıyorum keşke tanıyor olsaydım ve referansım olsalardı şimdi bana yazdıklarıma cevap vermiyorsun diyeceksin olayı o kadar fazla çarpıttın ki hangisine vereyim bir yerde bana suçluluk pskolojisinden bile bahsettin yahu ama inan şizofren değilim konuştuğum ufacık küçücük şeyleri bile cımbızla çekip beni suçsuz durmaya düşürmeye çalıştın ama kimse buna inanmadı ne yazık ki zamanın yoksa nasıl yazdın dedin ne yazıkki çalışmam gereken vize sınavından dolayı ne yapayım artık sana pabuç bırakmamak içi,n telefondan girip yazdım ne yazık ki ama yarım yamalak bir insan bu kadar mı kabulsüz olur satcağım gitarı da olan referanslarımızı da mahfettin yetmedi çamur attın yetmedi hatalı tutarsız konuşmalar yapmam için elinden geleni yaptın olmadı olması imkansız uzlaşmalardan bahsetmişsin yukarda mego1 :)

Böyle bir beklenti içerisinde değilim, yazdıklarınızla siz birçok şeyi çarpıttınız ki bunların tümüne zaten cevap yazdım, alıntıladım.
Satıcı ve alıcı arasında bazen anlaşmazlıklar olabilir, bu durumu ilk etapda satıcı-alıcı çözümlemelidir. Çözümleyemedimi, o zaman 3.şahıslara aksettirilebilir buraya yazılabilir. Ancak benle olan probleminizi, benle çözemeyip karalamacı bir yaklaşımla buraya kendi ağzınızdan dahil etmeniz hoş değil.
Ben telefonda kargo ücretinde bir hata olabileceğini söyledim, mümkünatı varsa düzeletme imkanınız varsa bu yola başvuralaım dedim.
Daha sonraki konuşmamızda ise beni dinlemeden suratıma telefonu kapattınız.
Sizi aramalarıma da cevap vermediniz, eğer bu tutumda olmayıp da benle konuşsaydınız belki alışverişi halletmiş olacaktır.

Geri