Line 6 Pocket Pod Hakkında Yardım

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Cyclone tarafından 19 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba,komşulardan gelen şikayetler nedeniyle gitar çalamıyorum.Daha önce hiç prosesör kullanmadım, acaba Line 6 pocket POD ile amfi kullanmadan direk kulaklıkla çalınabilir mi ? Ürünün tanıtıcı videolarına baktım, böyle bir özelliği olduğundan bahsediliyor ama kullanıcı incelemelerindeyse böyle özelliğinin olmadığı söyleniyor. Kullanan,duyan, bilen varsa lütfen yardım etsin.

  Bahsettiğim ürün ; http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=7702&gid=370
   
 2. Evet var, direkt o şekilde çalabilirsin, zaten kendi içinde pre-amp ve kabim simulatörlerini seçiyorsun. Tabii kaliteli bir kulaklık öneririm, yani gidip 20 tl'lik kulaklıkla verim alamazsın, frekansları net duyamazsın. Ürünü şahsen kullanıyorum, özellikle usb ile PC'e takıldığında arabirim software'i ile çok verimli kullanılıyor. Alet üzerinden kullanmak biraz daha zor, çünkü tuş sayısı az. Kalite olarak POD 2'e benziyor ama pratik değil.
   
 3. Çok teşekkür ederim.
   
 4. bu arada pocket podlar 2'e ayrılıyor, seninki express modeli. benimki bir üst modeli. ama mantık aynı, yani yine kulaklık bağlayıp kullanabilirsin veya PC'e line-in'den girip direkt gürültüsüz kayıt yapabilirsin.
   
 5. Evet onu biliyordum ama konuyu yazarken neden Express yazmamışım bilemiyorum :D Gerçekten yardımınız için teşekkür ederim, alınık ilanımı açtım bakalım ne olacak :D
   
 6. [​IMG]

  gördüğümüz üzere bir kulaklık çıkışı bir de amfi çıkışı var.. amfi çıkışından da jak çevirici ile, kulaklık çıkışı ile de kulaklık yardımı ile çalışabilirsiniz.
   
 7. Peki birşey sormak istiyorum, dün tünele gittim ve fiyatlara baktım da sormayı unuttum,acaba bu ''preamp'' özelliği her prosesörde var mı ? Mesela Zoom G1XN'de var mı ? Çünkü kime sorsam o fiyat aralığında en iyi prosesör bu dediler. Ama dediğim gibi benim amacım ton yakalamak değil kulaklıkla çalmak. Zoom'un girişlerine baktım, sadece amp out ve guitar in var.
   
 8. The first thing you notice with the G1N / G1XN is its totally new drive sounds that we developed using our state-of-the-art ZFX modeling technology. Featuring 15 amp andstomp-box models that faithfully replicate every detail of the classics from gain settings to harmonic character, the G1N / G1XN delivers natural expression from nuanced playing to total bone-sizzling shreds. And our new, original amp models designed especially by Zoom for the G1N / G1XN will amaze. It's never been easier to edit effects. Simply select the effect module with the selector knob then edit the value with the value knob. That's all there is to it. You can easily design your own tones to suit to your music. Dedicated buttons for saving patches, a bank switcher and integrated rhythm patterns make fine-tuning your sounds a breeze. A chromatic tuner is available simply by stepping on the two pedal buttons simultaneously. And with bright LED indicators, you'll get easy operation even on a dark stage.

  evet tanıtım yazısında var olduğunu anlıyorum preamp in..
   
 9. pocket podların tek eksiği footswitch seçeneğinin olmaması...footswitch i olsa stüdyoya taşıma açısından büyük rahatlık olabilirmiş...
   
 10. pre-amp olması yeterli değil. kabini de olmalı, yoksa pre-amp'den kulaklığa düzgün ton alamazsın. ayrıca kulaklık çıkışı yoksa. amp-out'a kulaklık takamazsın, empedansı farklıdır. genelde klasik prosesörlerde pre-amp, kabin seçeneği bulunmaz, daha çok overdrive, distortion ve fx efektler bulunur ve amfiye ihtiyaç duyarlar. o sebeple ayrıca bir de amfi simulatörleri mevcut. sansamp gt2, tri-ac, podlar, v-ampler gibi.
   
 11. mod yaptırabilirsin uygun fiyata =)
  www.youtube.com/watch?v=x2pLPsxs4w0
   
 12. Öncelikle araştırıp zahmet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Ama bu yazıda amfisiz kulaklıkla çalma ( pre-amp veya kabin herneyse ) özelliği olduğunu söylemiyor. Ben yarın yine tünele gidip sorayım en iyisi, çünkü 4-5 farklı yorum okudum, kimisi var diyor kimisi yok diyor cidden kafam çok karıştı :)
   
 13. Peki bu Zoom veya Boss'da bu dediğiniz özellik var mı tam anlayamadım. Cidden çok kafam karıştı, şimdi benim yapmak istediğim şey sadece şu ;

  Gitarı prosesöre,prosesörü de kulaklığa bağlamak :D Yani arada ne amfi olacak, ne bilgisayar, ne ses kartı vs.vs.vs :D
   
 14. zoom veya boss da o dediğin özelliğin olmadığını üstte açıkladım.
   
 15. bunu görmüştüm oldukça zorlama :) ps2 kolundan gitar rig modu vardır birde :)
   
 16. Teşekkür ederim o zaman Line 6 pocket pod express alacağım.Gerçkten yardımlarınız için minnettarım.
   
 17. 15 amfi ve stombox modellemesi var demek 15 adet amfi preampi mevcut demek bro.
   
 18. orası doğru ama kulaklık çıkışı yok :) o sebeple arkadaşın işine yaramaz. bir de pod modellemeleri daha iyidir.
   
 19. evet biliyorum ancak arkadaş cihazı sorduğu için araştırıp yazdım. yoksa bence de pod daha mantıklı bir seçim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş