Gitar Yapımı :)

'Elektro Gitarlar' forumunda Cclef tarafından 11 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. merhaba forumdaşlar..
    kendi gitarımın hayvani tonlara sahip olması sebebiyle kendimi yumuşacık sıcacık bi gitar alma gereğinde hissettim.. :) daha sonra maddi durum sebebiyle dandik bir
    h-s-s gitar aldım.. ve şuan scalloped yapıyorum ve daha sonra manyetik modifiyesine gidilecek :) scalloped işlemi çok uğraştırıcı ve sorunlu bir işlem sabrınız yoksa önermem veya canınız tatlıysa.. :) hepsi aynı ölçüde yapmaya çalış fln (ne kadar uğraştıysamda %100 aynı olmuyor :D ) herneyse :) ortaya güzel bi gitar güzel bi sound çıkacak :)

resimleri yakında eklicem :)

2. aşama aşama koysaydın bea :p :D

3. Scalloped zor iş hata istemez kolay gelsin.

4. üşengeçlik oldu biraz kardeşim :)

5. aynen ve ne yazıkki öyle :)

6. [​IMG]gitarım bu beyler :) nasıl ? :) malmsteen çakması rengi var :) kirli beyaz flaştan tam gözükmüyor ama..

scalloped işlemine başlama anı ardından sapa , eğeye küfretme :) daha sonraya bırakma ve headstock zımparalamaya geçtim :):)

buda headstockın en son hali (vernik gelecek daha) bu arada "buğra karabay" bendeniz :D"herkül" de 9 ay önce vefat eden 10 yıllık dostumun ismiydi :/

şimdilik resimler bu kadar :) işlemlere devammmm :)

Alper bunu beğendi.
  7. scalloped işlemini merak ediyorum takipteyiz Usta!

8. Ben headstocktaki olayı çok beğendim :) Nasıl yaptığını anlatır mısın?

9. zımpara zımpıra zımpara :) sonra çizimine güvendiğin bir insan :) ben dövmecime gittim :) cd kalemiyle yazdık kafamızda belirleyip sonra vernik :)
    bekle kardeşim resimlere az kaldı :) gerçi beğenmezsin belki :( :D

10. Baya iyi olucak gibi .. Özellikle de scalloped . :)
    Ama scalloped 'u yaparken bi hata olursa geri düzelmez . O yüzden acele etme hocam .. Yavas yavas :)

11. geliyooooo geliyoooo resimler geliyooooo :)

bitmedi daha çalşmalara ve parmakları s*********** meye devam :) :)

vigiliante bunu beğendi.
  12. dengenin ortada olmasına dikkat et derim :D fazla acele etme :D

13. ne bakımdan :D daha çok yolu var kardeşim bunun :)

14. dediğim gibi ilk perdeleri biraz daha az alaydın keşke :) tabi kişisel tercih meselesi bu, ama sonuçta orda bend olmayacak, vibrato olmayacak...

15. allah akıl sabır versin zor iş ugraşılmaz kagıt zımpara kullanmanı öneririm bu arada daha rahat olur

16. Vallahi oyle lanet ettim:) bide en tehlikelisi yaninizda bi arkadasiniz varsa "dur lan bi yapiyim" demesi..:) hey hoy dur demeden 1 perdem pert:)

17. ama logo hoş :D beyendim

18. manyetikler geldii :) bir adet paf pro 2 adet kramer single :)
    yalnız paf pro bana error verdirdi.. stock humbucker 2 kablo ile bağlı(biri pota biri swicthe) paf proda var 3 kablo :D

Bu Sayfayı Paylaş