Son Dört (Rock) - Ankara

Son Dört'ün önümüzdeki programı;
29 Şubat Cuma 17.00 Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü BEYCAFE..
13 Mart Perşembe 13.00 ODTÜ MT Rock şenliği...
22 Mart Cumartesi 20.30 Kızlırmak Tenedos Cafe...
Herkezleri bekleriz.....

tebrikler arkadaşlar uludag uni fest. e muhteşem iş çıkardınız besteleriniz çok güzel solist muhteşem bascı süper kopuyo tebrikler başarılar bundan böyle takipçinizim :)

wanatolia teşekkür ederiz yorumun için bizde çok eğlendik bursada.. Bol bol uğrayacağımız bir şehir olacak bursa =)

Bu arada Bu Pazar SonDört 20.00 da Biziz'de sahne alacaktır. Öss akşamı görüşmek üzere..

arkadaşlar açık konuşiyim sizden bi yol olmaz. istediğiniz yerde çalın isteğiniz besteleri yapın ayrıca bi parçanız bi yerden arak geçen radyo odtü de bi yabancı şarkı dinledim o şarkının sonundaki bölüm kesilip sizin klip parçanızdaki şarkıda kullanılmış. nese grubunuzdaki hiçkimsenin albenisi yok o tipler ne yaa!birazda görüntü lazım. grup fotolarınız da ayrıca komedi. vokal kemeri o kadar sıkmış ki pantolan press olmuş. bu arada bi tane klibinizi izledim serdar mı ne öle bi eleman çekmiş tam parçanızın ismini bilmiyorum ama hayatımda izlediğim amatör grup kliplerinden en kötü olanıydı. offf yaaa beyler bi revizyona gidin bu böyle gitmez!!

fab demiş ki:
arkadaşlar açık konuşiyim sizden bi yol olmaz. istediğiniz yerde çalın isteğiniz besteleri yapın ayrıca bi parçanız bi yerden arak geçen radyo odtü de bi yabancı şarkı dinledim o şarkının sonundaki bölüm kesilip sizin klip parçanızdaki şarkıda kullanılmış. nese grubunuzdaki hiçkimsenin albenisi yok o tipler ne yaa!birazda görüntü lazım. grup fotolarınız da ayrıca komedi. vokal kemeri o kadar sıkmış ki pantolan press olmuş. bu arada bi tane klibinizi izledim serdar mı ne öle bi eleman çekmiş tam parçanızın ismini bilmiyorum ama hayatımda izlediğim amatör grup kliplerinden en kötü olanıydı. offf yaaa beyler bi revizyona gidin bu böyle gitmez!!
Artniyetli bir yorum gibi geldi bu bana. Bir derdin mi var kardeş?

MG

fab demiş ki:

Selamın aleyküm genco..

fab'ın yorumları çok sert olabilir, ama en azından fab'ın açık sözlü bir eleştirmen olduğunu kabul etmemiz gerekir...

İnanın Batı'da çok daha sert eleştiriler yapılıyor.

Nasıl siyasiler eleştiriliyorsa, sanatçılarda konumları itibariyle en ağır bir şekilde eleştirilebilirler. Adı üstünde sanatçı... Sanatçı zirveye oynar!
Eleştiren kişi küfür ve hakaret etmediyse, zirveye oynayan sanatçılar da her türlü eleştiriye katlanmak zorundadırlar. Kıyafetiyle, saç modeliyle, gülüşüyle; özetle her şeyiyle...

Leman Dergisi'nin Tayyip ile ilgili karikatürleri, fab'ın eleştirileri yanında solda sıfır kalır. Buna rağmen Tayyip açtığı davaları kaybetti.

Bir de kanka muhabbeti var forumlarda...

Nora başlığında, fab'ın aşağıdaki sözleri bu kanka olayını bence çok güzel açıklamış:
fab demiş ki:
alt yapılar gitar davul gayet güzel ama vokalin sesi ve şarkı sözlerini tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederimm.

çevrenizdekiler, arkadaşlarınız oldukları için bestelerinize objektif yorum yapamayabilir ve sizi yanıltabilirler ama dışardan birinin eleştirilerini dikkate almanız sizin için daha değerli olabilir. yoksa rock'n dark ta bi POP grubuna elenmezdiniz.

bu konularda kesinlikle art niyetim yok yada bir derdim yok zaten olması içinde bir sebep yok kimseyi tanımıyorum o grupta. sadece iyi bir amatör grup dinleyicisi olarak biraz sert olsa da eleştirilerimi dile getiriyorum. bu forumda beni galiba piyanist nickli arkadaşım anladı çok teşekkür ediyorum ona. tabiki bana destek olun demiyorum yaptığım size göre yanlış ta olabilir ama ben kimsenin söyleyemediği gerçekleri yazmaya başladım foruma. çünkü her grubun arkadaş çevresi ay çok güzel olmuş ay ne harika diye gidiyo. bence bu yanlış yani Allah aşkına bu elemanları bu görüntüyle kim dinler o klipteki tripler ne o giyim kuşam ne vokalin bir grupta herzaman frontman olması gerekirken o vokalin ve grup arkdaşlarının o halleriyle arkadaş çevresinden başka kim konserlerine gelir? baştan da söylediğim gibi kesinlikle bi kastım sıkıntım yok. dışardan biri olarak eleştirilerimi dikkate alırlarsa onlar kazanır. ayrıca her gruba böyle eleştiri yapmıyorum ve yapmıcam da elbette. iyi seviyede olan potansiyelli gruplara da yorum yazıyorum ve yazmaya devam edicem. daha önce konserlerine gitmiş olduğum veya uzaktan takip ettiğim bestelerini dinlediğim gruplara da yorum yazıcam ileriki zamanlarla. ben sadece iyi yada kötü yönde eleştiricem beni kaile alan daha iyi bi seviyeye gelir dinlemeyene diyecek bişeyim yok.

Sevgili fab'ın mesajına harfiyen katılıyor, ayrıca yaptığı cesur yorumlar için kendisini kutluyorum.

Kendisi art niyetli olsaydı, Black Tooth'u da eleştirirdi... Eleştirmedi.
Demek ki art niyet yok fab'da.

fab'ın eleştirilerini her babayiğit yapamaz...
Tepki almaktan korkar, dışlanmaktan korkar...
Biz eleştiri sevmeyen bir toplumuz...
En yakın örnek: Fatih Terim ve talebeleri Çek'leri yenmiş...
Ama Fatih Terim o düğün gecesinde bile hâla intikam peşinde... Medyaya nasıl çattığını lütfen bir hatırlayalım.

Bir de yine bu forumda, bir Hasan Cahit Örter olayına şahit oldum.
Sayın Hasan Cahit Örter, hayretler içinde kaldığım bir şekilde eleştirilere hakaretamiz tepki vermeye başladı...
Sonuçta forumdan atıldı...

Sen sanatçısın..
Tepkilere; müziğinle, duruşunla, felsefenle ve davranışlarınla cevap vereceksin... Sanatçı fazla konuşmaz, performansını gösterir!

Üzüldüğüm nokta, fab gibi kişilerin toplumumuzda çok az sayıda olmaları.

Geri