Rocks 'N

vermeyecekler demek istedin heralde.. unutmaki gecen sene rock n roll caldık dıye sahneden ındırılen bizdik.. yıne bu sefer sahnedeyken sureklı sahne kenarından cok sert calıyosunuz artık inin dıyerekten konserı 15 dakka erken bitirilen grupta yıne biziz.. neyse umarım müzik klubu toplantılarını takıp edersınız ve okulun icinde gercekten neler dondugunu,bazı seylere kımlerın destek kimlerın kostek oldugunu gorursunuz.. bir rockfest bile yapamadıkki utanıyorum, konsey butce ayıracaz dedi hatta ses sistemleri ile bizzat baskan ve ben gidip anlastık ama festıval baslangıc tarıhınden 2 gun kala bu butcenın verılemeyecegını sans eserı ogrendık.. yanı bazı seyler kubun deil konseyın elındedır arkadaslar.. umarım anlatabılmısımdır..

ya insanların çoğu konuşmaktan başka bişey yapmıyor nedense...
rockfest in iptaline "bilkent" tepkisini koysaydı herşey daha farklı olabilirdi...

bilkent deyince insanların aklına tiki-con con tanımlaması geliyor...

ama rockfest e tepki koyabilseydik, rock' a talep olduğunu anlayabilselerdi elleri mahkum bi rockfest yapmak zorunda olduklarını anlarlardı

rockfesti yaptırmak, sonrasında iki hatta üç güne çıkartmak, değişik türlere fırsat tanınması hatta değişik türler için atıyorum "doom day" yada ne biliyim "nu metal night" lar yapmak ve en sonunda bilkenti duyanların aklına cip-cop dan farklı birşeyler gelmesi bile bizim elimizde...

eheh tabi sadece maille , forumlarla olucak şey değil bu.... insanların artık gerçekten "koyun"luktan çıkmaları gerek sanırım....

Forumlarda + mailde "Rock dinlemek istiorm-bıktm hande yenerden...vs, bi rock festival olsun" diyen çoğu kimse Ne rock dinleyicisydi ne de böle bşiye istiodu....onlarn tek derdi bengü,gülşen,hande gelmesin de ne olursa olsundu...bu sebepten rock feste sığındı çoğu kşi "rock kitlesi" ayağına...sonuç belli...Bengüyü,gülşeni taşlıcaz dienlern çoğu eminm en önde oynayanlar olmuştur....Rock fest isteyen insan Rock a doymayan ve hakkına kdr dinleyendr kanımca...ha ROCKFEST iptal oldu, mantıken dinlemeye daha da acıkmaları lazımdı...gelin görelim ki mayfest şenlik alanında çaldık ettik...kimler eğlendi? top oynayanlar, kafaları iyi olanlar vs vs...biz rock çalarak eğleniosak "dinleyen" de dinleyerek eğlensin derm...ya da millet forumlarda + maillarda ahkam kesmesin...çok iyi bliorz biz Rocks'N olarak gerçek ve sahte kitlenin ne olduğnu...son olarak şnu söliiim, bu mantaliteler ( şenlik alanında rock istiorz dien ama konserlere gelmeyen sözüm ona müzik kitleleri...vs vs) olduğu sürece ROCKFEST bi utopya olarak kalıcaktır...gelin çarşamba saat 1de gazi universitesinde bi daha izleyn bizi...kitleler varmıymş yokmuymş...sonra belki bi kaç kşi model bilkent etiketinden sıyrılmaya çalışır Rock adına....

Katılıyorum walla şu bilkentle ilgili olanlara, bir bilkent öğrencisi olarak şiddetle rock festivali veya rock geceleri istiyoruz. Hatta belki size de söylenmiştir müzik cok sert olmasın diye ritim gitarın ve bassın sesini kıstılar. Yani sizin monitörlerden sadece ses geliyodu. Bide galiba davulun crossunda sorun vardı bi ara.. Herneyse bu bilkentin müzik klübü üyeleri olan insanlar yine gülşeni vs vs gibi isimleri getirsin, getirmesin demiyorum ama su rock konserlerini de yapsınlar ya... Yani gerçekten cok ayıp ya.. Sen gülşeni getiriyosun ondan sonra dısarıdan bi dolu gereksiz insan geliyo ve sağı solu dağıtıyo.. Doğunun çimlerini gören bilir.. Yani adamlar çimleri yakmışlar ya.. Bu kadarına da yuh artık.. Herşeyi geçtim bilkentin rock dinleyen insanlarını biraz sağduyuya cağırıyorum müzik klübüne baskıda bulunmak için.

ya üniversitedir sonuçta her kesime hitap etmek her talebi karşılamak gibi bi yükümlülükeri war...

ama ben bassın sesini kendim zor duydum, gülşenin bassçısının sesi doğu kampüsünden merkez kampüsüne geldi...

neyse, umarım bi gün bilkent rock fest de olucak ... ama o zamana kadar tek amacım bilkent dışında çıktığımız yerlerde bassı sonuna kadar duyurmak için verdiğim savaşa devam etmek olucak...

çünkü sadece "sert olmasın" diye değilde bazı müzik zevki yoksunu mixer başında oturan amcalar da sırf "bass duyulmasada olur" mantığıyla açmıyorlar bassın sesini :LOL:

umarım gazide böyle bi durumla karşılaşmayız, leziz playlistimizi kimse katletmez... çıkar bi güzel çalar ineriz

Bilkentli arkadaşlarla özel mesajdan da haberleşebiliriz bu meseleleri...Öncelikle konseyin tavrı çok kötü...Müzik klübü zaten gönülsüz bu işlere...Bir de rock/metal dinleyen kitle olarak fazla suskunuz sanki...

Kendi başıma Mayfest'e ve bazı şeylere isyan ettim bilkenftp.com'da ama sonra aldığım tepkileri okumanızı isterim Mayfest başlıklarında...Rica ederim okuyun,nickim aynı orada da...

Rocks N' konseri de şansıma ders vaktine geldi.Gidemedim... :-(

DJlerin çaldıkları MTV rock şarkılarına "şükür" dedim ya...Normalde o şarkılar bilgisayarımda falan yoktur.

Artık bir şekilde sesimizi duyuralım.Rock klübü kuralım,metal ve rock müziği savunalım şu okulda...

Bu arada...Gülşen'in bass sesi merkeze geliyordu.Duman oldukça sert çaldı.Okul kendi gruplarına böyle saçma nedenlerle yaklaşmamalı...Rockfest desen ayrı hadise...Hiç önem bile vermemişler,ne mail geldi ne afiş asıldı.Rock müzik sert diyerek sesi kısmak çok saçma...hiphopun gereksiz gürültülerinden 1000000 kat anlamlı sestir distortion sesi...

night_slash_rain demiş ki:
eywallah abi.. saloasın destegin icin.. bencede artık rock toplulugu kavramının olusması lazım okulda.. seneye ilk is bu klubu acmak icin basvurmak olacaktır..

Sen sağolasın.Bu klüp işini cidden düşündüğünüzde PM'den bana da ulaşırsanız sevinirim,elimden geldiğince katılırım ayrıca üye de getirebilirim. ;)

Başarılar...

Bu arada gerçekten söylemeden geçemiyicem solo gitarcınız cok iyi ya, solistiniz de aşağıda kalmıyo. hani :) Yani sweet child o mine cok iyiydi.. Diğerleri de gayet güzel di ama ah su mixer başında duran amcalar ah..

MeSSiaH_sic demiş ki:
Alper gördüğüm en iyi vokallerden biridir, hakkını vermek lazım meslektaşımın ;)
Tesekkur ederim Hakan'cim :) cok sagol.

Konser kotunun iyisiydi, sahneden sesler guzel geliyordu ama meger ilk parcada falan benim sesim kendi monitorumden gelenlermis, ana hoparlorlerden sesim gitmiyormus vesaire.

Bu arada muzik kulubunun rock senligi konusunda caba gostermedigini kesinlikle soyleyemezsiniz, senlik kulup yonetimi tarafindan aylar oncesinden planlanmaya ve gerekli kisilerle konusulmaya baslandi, hersey tamam derken ve senlige sadece birkac gun kala izin verilmedigi ortaya cikti. Ondan sonra oeeh diyor tabi kulup yonetimi de :D

Rock kulubune gelince, hepiniz biliyorsunuz boyle birsey icin kesinlikle izin alamayacaginizi... Gecen yillarda da boyle denemeler basvurular oldu, hepsine verilen tek yanit, zaten okulda bir muzik kulubu olduguydu, muzik kulubu teoride tum tarzlari bunyesinde barindiriyor. Ama pratikte rock dinleyicilerinden ve icracilarindan baskalari kulubu pek kullanmayi dusunmuyor... Muzik kulubunun deneyimli uyelerinden biri olarak boyle bir kulup icin izin alinamayacagini iyi biliyor olmalisin aslinda Ahmet'cim.

Neyse cok konustum, konsere gelen herkese cok tesekkurler, yenilerinde gorusmek uzere :D

Ben anlamıyorum burası nasıl bi okul ya..Gerçi güsel diyosunuz bilkent deyince akla tiky con con mekan geliyo değiştirmek lazım diye de, hakkaten öyle ki..kimsenin kaale almadığı bi azınlık halindeyiz. 1-2 grup da bunları keser diye mi düşünüyolardır nedir anlamadım ki..adamların derdi her kesime hitap eden şeylerin olması deil zaten..çoğunluğa bakıyolar bariz..biz nası up dıp tıp tıs dinlemeye katlanabiliyosak onlar da sertse serte katlansınlar.(heyt sinirlendim :p ) Zaten şenlik dedikleri şenlik değil..Anca araba standı açsınlar, yemekler değerinin 2 katına satılsın, insanlar sömürülsün..ee çoğunluğun gönlünü yapcak bi de 300 500 patlattılar mı iş bitiyo zaten..millet eğlenmekten çok piyasaya gitmiyosa ben de neyim :D nese, bilkentte 4.yılım böyle geldi, bu rock/metal dinleyicisinin sayısı artmadıkça ya da bu kesim bastırmadıkça bu iş böyle de gider..gerçi her girişim fiyaskoyla sonuçlanıyo o da ayrı..

buarada konseriniz güseldi arkadaşlar ama daha iyilerini de dinledim sizden
:? gerçi bu kadar aksiliği we çabanızı düşüncek olursak süperdi :D onurcum çok iyiydin sen buarada..hakkını weriyosun dawulun :) hepinizi sewiyorum we de takdir ediyorum..gazi de görüşcez işallah :)

innuendo demiş ki:
Rock kulubune gelince, hepiniz biliyorsunuz boyle birsey icin kesinlikle izin alamayacaginizi... Gecen yillarda da boyle denemeler basvurular oldu, hepsine verilen tek yanit, zaten okulda bir muzik kulubu olduguydu, muzik kulubu teoride tum tarzlari bunyesinde barindiriyor. Ama pratikte rock dinleyicilerinden ve icracilarindan baskalari kulubu pek kullanmayi dusunmuyor... Muzik kulubunun deneyimli uyelerinden biri olarak boyle bir kulup icin izin alinamayacagini iyi biliyor olmalisin aslinda Ahmet'cim.

Ya bir kitle oluşturup ona göre gitsek...Müzik klübü bizi hiçbir şekilde ifade etmiyor çünkü...1.sınıfım ben çok umutlu oldum herhalde... :)

bende bu isi cozmezsem benım adımda ahmet deil.. 3 seneye yakındır klupteyım gercekten ciddi tek girisim gormedım bakalım sonuna kadar zorlayınca neler olacak??

Kingofloss sen hos guzel konusuyosunda biraz boşsun be baba..Okulda serdar öztop hasan cihat konserleri oldu mayfeste guruplarımız çıktı ortalama seyirci sayısı dinletilerde 30-40 konserlerde 50 belki sen diyosun dersim vardı falan filan ben çok kişi tanıyorum bu organizasyonlarda dersini asıp katılan gerek kulüp içerisinde gerek kulüp dışında ya mantık bakımından iyi söylüyosunda icraat sıfır..hangi organizasyona katıldın bu sene yapılanlardan??bi söle bakalım açıkçası sizleri pistlerde görmek isteriz:D Rock kulübü olayına gelince size kesinlikle söyliym %10000000000 bu kulübü açamazsınız imkanı yok çünkü okulun müzik kulübü var ha eğer organizasyonlarına katılmadan toplantılara gelmeden ben memnun diiilim diyosanız bu kulüpten 2 hafta sonra seçimleri var söz hakkını sonsuza dek sizlere verelim..Bazı işler foruma post atmak kadar kolay diiil konseyle üst düzey bilkent görevlilerinle uğraşmak ya da bahsettiğimiz sanatçıları bu okula getirmek o kdr kolay diiil..Ahmet paşam senden de destek görmek isterdim bu konuda ama hadi neyse..Adam bi rock dinletisine 30 kişi zor katılıyo ben rockfest denilen şeye nasıl izin ve para veriym dediğinde ben ne diycem sen bana bi cvp ver nitekim konseyden insanlar o gün izlemeye geldi bakalım olayı neymiş diye baktılar bi avuç insan sonra sakın bana niye şöle böle demeyin önce sahip çık sonra hesap sor..Bu sözlerim herkese..Hadi bakalım kolay gelsin...

abiy yapmayalım böyle hoş olmadı rocks 'n adı altında konu kaydı gitti...

pm kullanalım
bilkent müzik klubü adlı başlık açalım falan

burda rocks 'n konuşalım

diyelim ki hobba ne güel çaldık efenime söliim şurda yapamadık burda batırdık falan

değilmi

haklısın galiba mert.. konu kaymıs gitmis.. neyse bu konuyu burada kapatalımda okulda toplantıda tartısmaya devam ederiz.. galiba haftaya carsamba 13:00 gibi gazi senliklerindeyiz.. orayada bekleriz herkesi :D

Zeratul demiş ki:
Kingofloss sen hos guzel konusuyosunda biraz boşsun be baba..Okulda serdar öztop hasan cihat konserleri oldu mayfeste guruplarımız çıktı ortalama seyirci sayısı dinletilerde 30-40 konserlerde 50 belki sen diyosun dersim vardı falan filan ben çok kişi tanıyorum bu organizasyonlarda dersini asıp katılan gerek kulüp içerisinde gerek kulüp dışında ya mantık bakımından iyi söylüyosunda icraat sıfır..hangi organizasyona katıldın bu sene yapılanlardan??bi söle bakalım açıkçası sizleri pistlerde görmek isteriz:D Rock kulübü olayına gelince size kesinlikle söyliym %10000000000 bu kulübü açamazsınız imkanı yok çünkü okulun müzik kulübü var ha eğer organizasyonlarına katılmadan toplantılara gelmeden ben memnun diiilim diyosanız bu kulüpten 2 hafta sonra seçimleri var söz hakkını sonsuza dek sizlere verelim..Bazı işler foruma post atmak kadar kolay diiil konseyle üst düzey bilkent görevlilerinle uğraşmak ya da bahsettiğimiz sanatçıları bu okula getirmek o kdr kolay diiil..Ahmet paşam senden de destek görmek isterdim bu konuda ama hadi neyse..Adam bi rock dinletisine 30 kişi zor katılıyo ben rockfest denilen şeye nasıl izin ve para veriym dediğinde ben ne diycem sen bana bi cvp ver nitekim konseyden insanlar o gün izlemeye geldi bakalım olayı neymiş diye baktılar bi avuç insan sonra sakın bana niye şöle böle demeyin önce sahip çık sonra hesap sor..Bu sözlerim herkese..Hadi bakalım kolay gelsin...

Abi tüm derslerden devamsızlığın 0 olursa sende doğru dürüst birşeye katılamazsın...

xesbane demiş ki:
o kişi ben oluyorum sanırım :)
erdemin yerini doldurmaya çalışacağım...

Kolay gelsin abi, Rocks'N zor gruptur basarilar :D...Bakiyorum forum bayaga karismis, bizi neden cikarmadiniz diye kizanlar, ilgisizlikten dert yakinanlar..Beyler hepinizin kacirdigi cok onemli bir nokta var oda "populerlik"...Hasan Cihat Orter veya Serdar Oztop Turkiye'nin yetistirdigi en onemli ve en basarili gitar virtiozleri olabilirler, ama ben onlarin Bilkent'te veya herhangi bir baska universitede bir salonu doldurabilecek kadar cok populer olduklarini dusunmuyorum, bu sebeple neden insanlar rock'a bu kadar ilgisiz demek yerine Turkiye'de rock u temsil eden gruplari (Duman, Mor ve Otesi, Kargo,..) soylesilere getirmenizde fayda var, Athena'dan Gokhan soylesiye gelse 30 kisi mi gelcek yapmayin allah askina :p..zaten ilk gun yapilan Duman konserinde yasanan izdihamda Bilkent'te insanlarin rock dan bihaber olmadiklarinin gostergesidir..Daha dun Tushe ODTU de 2000 kisiye son 3 sarki olarak `Yasandi Bitti Saygisizca`, `Ele Gune Karsi` ve 'It's a sin` caliyorsa ve bir stadyum dolusu insan hop hop zipliyorsa bunun sebebi insanlara bildikleri sevdikleri seyler yaninda kendi bildikleri sevdikleri seyleri calmak yani nabza gore serbet vermektir...Kimseye abi biz Kiss den 15 tane sarki caldik, cok guzel caldik ama kimse eslik etmedi diye kizmayin, cunku bende bilmedigim sarkilara eslik etmem genelde :))...Birde Gokhan (Tushe) i dun izlerken bizim daha once seyirciyi sarkilara katmada basarisiz oldugumuz gercegine sahit oldum, Gokhan sarkilarin bircok kismini seyirciye soyletmeyi basardi, ben bu konuyuda bi dusunun derim..ama moral bozmayin Rock'n bilkente inatla 2 yilda bircok sarkiyi ogretti sevdirdi, populer seyler calip kolay a kacmiyorsaniz o zaman insanlarin caldiginiz seyleri populer hale getirmesi icin zaman taniyin..`don't cry` buna guzel bi ornektir...hadi eyw

eheh acık "kolay olmayan" bi grupmuş :D

o yüzden ahmet artık galiba demeye başladı gazi konseri için...

rocks 'n bana gerçekten bilkentte de ii birşeyler yapılabilir rock adına gibisinden umut veren bi gruptu... ve sene başından beri bilkentte izlediğim en sağlam gruptu...

ama rocks 'n in tuşe olmasına daha çok var gibime geliyo...

yani herşey sahneye çalıp çıkıp inmekle bitmiyo...
öncelikle kişiler arasındaa bağlar olmalı diye düşünüyorum birebir değil ama harbi "grup olmak" anlamında hemde çok sağlam bağlar olmalı...

rocks 'n bunu sağlarsa ve önündeki diğer problemleri bu "grup olmak" felsefesinden güç alıp aşabilirse bırak tuşe olmayı (popülarite açısından) bir athena bir kargo hatta (abartalım biraz) pentagram olmaması için hiç bi sebep yok (kendi grubum diye söylemiyorum tabii ki :p)

tuşenin seyirciyle oynayabilmesinin sebebi de birincisi yine popülarite (adamların bi çizgisi war ve bunu bilen adamlar o çizgide müzik dinleyeceklerini bilerek gidiyorlar oraya, istediklerini alıp dönüyorlar, tabii ki eşlik edecekler) ikincisi adamlar kaç senelik grup çıkmadıkları yer çalmadıkları şey kalmamış eh, o kadar deneyimin meyvası da sahnede duruş, seyirciyle oynama, canlı performansı tavana vurmak olacaktır...

Geri