Lityum

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda skatheist tarafından 25 Nisan 2005 tarihinde açılan konu

1. -silindi-

2. [​IMG]

Aynı :
    --------

Kadın beyaz işte sen
    Adam siyah işte sen
    Çektin gittin yine sen
    Kırık dökük yine ben

Aynı sen aynı ben aynı yer
    aynı keder

Aslında buralarda herşey aynı

Kurak bir çöl belki ben
    Ama yakan güneş sen
    Araftaki bir ruh ben
    Günahımın adı sen

Köpek :
    -------------

Gördüklerin yalan değil canın acısada
    Gördüklerin yalan değil canın acısada
    Aldatılmak kolay değil bu ilk olsada
    günahım çok
    dönüşüm yok

Köpek gibi ayağına kapansam da
    sakın beni yatağına geri alma

Artık benim gitme vaktim
    bu zor olsa da
    Eksilmişim kirlenmişim
    bu canımı tenimi etimi kanatsada

Giderim ben
    yüreğinden

Hatun :
    ------------
    Boyalı saçlar başlar
    Havaya kalkmış kaşlar
    Kendine bir av arar
    (o alaycı bakışlar)
    acımaz parçalar

Kara bir büyü yapsa
    Gözlerimi dağlasa
    Kalbime mühür bassa
    Bana sökmez bunlar

Hatunun canı kötü şeyler ister
    Günahun tadı içine işler
    Bir yanı sevip sevilmek ister
    Bir yanı beni mahvetmek ister

3. Dilimize özen göstersek!!!!!!!!!!

Onun dışında şarkılar çok güzel ama şarkıları güzel yapan kesinlikle vokalistin kendince oluşturmaya çalıştığı tarz değil. Düzgün bir artikülasyonla daha iyi olacaktır.Suni durmuş birazcık...

daha güzel çalışmaları sabırsızlıkla bekliyorum şahsen. Potansiyel var kesinlikle bomba.....

buarada kimse anlamaz diye mi şarkı sözlerini eklediniz :)

Grup kimlerden oluşmaktadır.Ne yapar ne eder? Ne içer ne sever? Bunları da foruma eklerseniz iyi olur zira böyle açılması gerekiyor forumların.

4. "LITYUM" cuma günleri saat 22:00 'de Kadıköy "CRIMSON" da..bekleriz..

5. arkadaşlar yukarıdaki mesajda belirtilen kayıtlar eski vokal arkadaşımızla kaydedilen haldedir.. Lityum'um yeni kayıtları yakında yayınlanacaktır..

6. RunRabbitRun'ında dediği gibi . Bu şekilde başlık açmamanız gerekmekte . Grubunuzu tanıtın öncelikle , nerelerde çaldınız, bu güne kadar neler yaptınız , gruptaki elemanlar kimler . Öncelikle bunları yazın lütfen .

7. Alternative Rock içerikli repertuarıyla bar programları yapan "Lityum", kendi bestelerine ağırlık vererek önümüzdeki yıllarda profesyönel müzik piyasasına iddalı bir albümle girmek için hazırlık yapmaktadır.
    Grubun programlarında en çok ilgi gören parçaları "Köpek", "Hatun" ve "Aynı" isimli bestelerimizdir.
    Bu yaz yeni solistiyle çalışmalarına başlayan Lityum, kayıtlarını yenileyerek yakında bir demo albüm çıkaracaktır.
    Lityum Cumartesi günleri saat 22:02-00: arası Kadıköy CRIMSON 'da sahne almaktadır.

LITYUM
    Gitar : Aycan KARADAŞ
    Bas gitar : D. Bora BARUTÇULAR
    Davul : Burak AKTAŞ
    Vokal : Ender Furkan YAŞAR

8. ''Hatunun canı kötü şeyler ister
    Günahun tadı içine işler ''

hatunun canı ceker, şeytan aklını basindan alir ka...
    azicik benzemiş galiba..esinlendiniz heralde=)

9. kısmen bi söz berserliği var ama esinlenme olarak tabir edebileceğim kadar yok açıkcası.zaten müzik olarakta baya fark var.ama bu tür durumlara bir çok şarkıda rastlayabiliriz. Haklısın belki andırıyo birbirini ama bigün şarkıyı dinlemeni isterim..teşekkürler yorumun için:)

10. Şarkılar güzel ama , sanırım eski vokalin gerçekten Türkçeye ve şarkı söylemeye biraz kastı varmış :) Hatun'u dinledim Gerçekten vokalleri saymazsam fena şarkı değil .

11. teşekkürler ilgilendiğin için..bir gün programa da beklerim..umarım canlı olarak dinlediğinde de beğenirsin

12. yanlız şunu söylemeden geçemiycem ki eski vokal arkadaşımız bu şarkıların sözlerini ve vokal yorumunu yapan kişidir..bence çok yürekten yapmış..evet bazı problemler söz konusu ama inanın adam yüreğinden söylemiş..benim için en güzel yanı bu, arkadaşımı tebrik ederim ..
    zaten müzik benim için ilahi bi kudret..bu nedenle müzik yüreğinin, beyninin, benliğinin derinlerinden gelmeli..

13. çarşamba günü bizi PULP ta yanlız bırakmayan dostlarımıza ve dinleyicilerimize teşekkürler..

14. arkadaslar hepinizi bekleriz cuma gunleri crimsona....

15. Lityum 20 Eylül Salı akşamı tekrar Taksim PULP ta..hepinizi bekleriz..

16. LITYUM Cuma ve Cumartesi günleri CRIMSON da..bekleriz...

17. bakalım kim dur diyecek:)..geliyoruz...bekleyin...

18. arkadaşlar ben cuma günü sizleri izledim çok iyiydiniz ama gitarist iniz biraz ağır kalıyodu sizin yanınızda vokaliniz iyi basçınızda çok iyiydi :) hem sahne duruşu hemde tonları çok güzeldi eğlendirmeyi iyi becerbiliyosunuz arkadaşlarıma grubunuzun reklamını yapıcam bu hafta umarım tekrar gelebiliriz.....iyi çalışmalar..

19. teşekkürler herzaman bekleriz..ama çaldığımız mekan değişecek..avrupa yakasında bi yerde çalmayı planlıyoruz..eğer burayı takip ederseniz yeni anlaştığımız yeri yazıcaz burda..programlarımızdaki seyircilerimizde bi harikaydı doorusu saolsunlar, hem onlar hem biz eğleniyoruz:)...selamlar

20. arkadaşlar galiba bardan ayrılmışsınız neyse...yeni mekanda sizleri yalnız bırakmıycaz 5 arkdaşımla gelicem yalnız ufak bi şartım var..
    basçınızın telefonunu yada msnini verirseniz..:;) bence çok karizmatik .. ki bi kaç kişiden daha duydum...:) ..neyse arkdaşlar görüşmek üzere cevaplarınız bekliyorum...