Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

merhabalar . muhtemelen konusu geçmiştir ama 105 sayfa içinde 10 sayfa falan okudum bulamadım bi sonuç bende yazıyım dedim.ibanez rg 1570 gitarım var sap pozisyonuna paf proda karar kıldım gibi de köprüye ne taksam bi sonuca varamadım böyle tok dist olsn palm mute larda başarılı olsun istiyorum ne önerirsiniz acaba?
teşekkürler

dostlar geçen ebay den bir manyetik seti aldım texas special diyerekten koyu renk sarımı var kabloları da texas special gibi bezli olanlardan uçları da yuvarlatılmamış buraya kadar herşey güzel ama ölçtüğüm zaman
sap:5.96 (olması gereken 6.2)
mid:6.17 (olması gereken 6.5)
köp:6.78 (olması gereken 6.5-7.1 )

çıkıyor olması gereken değelerle alakası yok sizce bu durum nasıl açıklanır bu manyetikler sahte falan mı yoksa ara sıra bu değerler değişebiliyor mu ya da koyu sarım başka manyetik var mı?
cevaplandırırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

pagwon demiş ki:
merhabalar . muhtemelen konusu geçmiştir ama 105 sayfa içinde 10 sayfa falan okudum bulamadım bi sonuç bende yazıyım dedim.ibanez rg 1570 gitarım var sap pozisyonuna paf proda karar kıldım gibi de köprüye ne taksam bi sonuca varamadım böyle tok dist olsn palm mute larda başarılı olsun istiyorum ne önerirsiniz acaba?
teşekkürler

bendede aynı gitar var. sapta evolution kullanıyorum. köprüde tonezone var. biraz tiz buluyorum tonezone u ama gayet güçlü bir manyetik distin keyfine varıyorsun. midlere yüklenip kullandığında tadından yenmiyor. şiddetle öneririm.

Selam arkadaşlar elimde Epiphone LP-100 model bir gitar var.Bu gitarı bir kenara atmaktansa biraz iyileştirmek istiyorum.Üzerine EMG 81-85 taktırmayı düşünüyorum.Fikir almak istiyorum.

arkadaşlar fender gitarıma lace sensor manyetik aldım fakat manyetikleri kaldırıp indirmeye yarayan vidaya elim değdiği zaman gürültü oluyor. sanırım sorun vidanın girdigi yerin metal olmasından kaynaklanıyor yada ben öyle düşünüyorum.. çünkü diger manyetiklere baktım onlarınki plastikten acaba düşüncemde haklımıyım yoksa bağlantıda falanmı sorun vardır yardımlarınızı bekliyorum:(

Güzel bir konu açmışsın bence eğer sert müzik yapıcaksan trash metal vs.. duncan derim ama tatlı tonda güzel sololar diyorsan EMG 2sinin yeri çok farklı

bende ibanez rg580 var. köprüde dimarzio tone zone kullanıyorum. kursta warlock çakması bir extreme gitarla harmonik denedim ve süper ses çıkıyordu ama aynı amfi, aynı ayarlarla benim tone zonedan o kadar kolay,güzel ve temiz harmonik alamıyorum. sebebi ne olabilir? o gitardan daha iyi harmonik çıkma gibi bir ihtimal var mı?

Merhaba arkadaşlar. Jackson professional gitarımın manyetklerini değiştireceğim. Şu anki dizilim S-S-H şeklinde.

sap için single boyutunda humbucker ve köprü için normal humbucker (4 conductor), orta için de single arıyorum. Gitar jackson professional ve pickguard yok. Aradığım özellikler :

- sap manyetiği dediğim gibi single boyutunda, 4 conductor, pasif, seymuor duncan veya dimarzio. slash'in meşhur les paul tonuna yakın olması mükemmel olur.

- köprü için normal boyutta, yine 4 conductor, yanık vintage distortion tonuna uygun, pasif, seyomur duncan veya dimarzio. michael schenker'ın ya da randy rhoads'un tonlarına yaklaşabilmesini tercih ederim.

- orta manyetik single olacak; marty friedman'ın scenes ve introduction albümlerindeki clean tonuna yakın bir ton elde etmek istiyorum.

Tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkür ederim.

s470e tonezone taktım çok iyi drive almakla beraber cleanda çok kötü. pafpro mu air norton mu önerirsiniz biraz da cleanları düşünerek. bi manyaklık yapıp seymour duncan custom custom mu taksam sapa köprü manyetiği olmasına karşın(çok övüyolar çünkü). bide signle önerisi bekliyorum.

kısacası sapa air norton mu paf pro mu?
single'a hs3 mü evolution single mi?

veya başka bişey de önerebilirsiniz

yusu demiş ki:
s470e tonezone taktım çok iyi drive almakla beraber cleanda çok kötü. pafpro mu air norton mu önerirsiniz biraz da cleanları düşünerek. bi manyaklık yapıp seymour duncan custom custom mu taksam sapa köprü manyetiği olmasına karşın(çok övüyolar çünkü). bide signle önerisi bekliyorum.

Soruyu biraz daha açabilmeniz mümkün mü? Clean'ler çok kötü derken sorun tam olarak nedir? Örneğin ton çok mu boğuk yada çok mu keskin? Açıkcası aynı seri (sadece köprüsü farklıydı) Ibanez sahibi oldum, karakter olarak oldukça tiz bir yapısı vardır..

Clean'deki sıkıntınızı biraz daha açarsanız iyi olur, ona göre yönlendirmelerde bulunabiliriz. Bu tarz sorular pek net sorulmadığı için bir çok kişi yorum yapmaya çekiniyor diye tahmin ediyorum.

Reeve demiş ki:
yusu demiş ki:

Soruyu biraz daha açabilmeniz mümkün mü? Clean'ler çok kötü derken sorun tam olarak nedir? Örneğin ton çok mu boğuk yada çok mu keskin? Açıkcası aynı seri (sadece köprüsü farklıydı) Ibanez sahibi oldum, karakter olarak oldukça tiz bir yapısı vardır..

Clean'deki sıkıntınızı biraz daha açarsanız iyi olur, ona göre yönlendirmelerde bulunabiliriz. Bu tarz sorular pek net sorulmadığı için bir çok kişi yorum yapmaya çekiniyor diye tahmin ediyorum.

nasıl anlatıyım tonezone baya tizdi sesi tiz ded değil vıcık demem daha doğru olur, bi tanıdğımda tg 550 var onun da tonezonu baya bi vıcık geliyo gitarla ilgili deil sanırım pek.
buyüzden sapta cleani de iyi olan bi manyetik arıyorum

Slmlar Gibson Les Paul Standart serilerinde bulunan burstbucker pro manyetiklerin hem zebra(siyah beyaz) hemde klasik gibson manyetiği görünümlü olanları var. Ama iki çeşidi de burstbucker pro ismiyle geçiyor. Bu manyetiklerin arasında ton farkı da var mıdır? yoksa sadece görünüm olarak mı fark var?

maun gitara kaliteli manyetik ne olabilir. Seymor duncan veya dimarzio markalarından hangi modeller maun gitarlarda kullanılır (sap gövde maun ) ? Veya başka marka önerirseniz o da olur.

Geri