Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

LuciferioN demiş ki:
arkadaşlar Cort m600 gitarimdan cok memnunum klavyesi şekli vsvs.. Fakat manyetikler istediğim sesi vermede yeterli değil.. Genel olarak high gain solo tonları almak istiyorum ve harmonikleri çok iyi alan bir manyetik olmalı, sololarda falan parlak bir sesi olmalı , mud oluyor sololarda ben ne türlü drive kullansam da şu anki manyetiklerle :evil: , ayrıca aktif manyetik de kullanmak istemiyorum bu yüzden emg tarzı birşeyler düşünmüyorum.. maximum 100 150 dolara nasıl bir kombinasyon elde edersem istediğim sese yaklaşırım sizce...? :? Buarada gitarım H-H.

Yardımlarınız içn şimdiden teşekkurler..

atalay abimiz öneride bulunmuş seymourduncan custom(sh-5) da güseldir bayağıda güçlüdür deneyebilirsin, manyetiği aldığın zaman hemen satma şansın var hata yaparım diye korkma al beğenmedin sat üstüne biraz koy yenisi al şeklinde sonuca ulaşabilirsin kolay gelsin

Arkadaşlar ibanezlerin üstündeki Powersound manyetiklerin çıkışlarını bilen var mı sayısal değer olarak ?
Bir de bir sorum olacak Paf Pro ve FRED manyetikleri birini neck birini bridge olarak kullanıcak olsaydım hangisini necke takıp hangisini bridge pozisyonuna takmamı önerirsiniz ve birde powersound manyetiklerin yerine bunları taktığımda "Gain" kaybı yaşarmıyım çünki powersound sesinden aslında memnunum fakat bunlar onlardan daha az gain verir ve distortionda gain,drive kaybı yaşarsam çok pişman olurum=( ve bu manyetiklerin harmoniclere nasıl tepki verdiğini söleyebilirmisiniz ?

tavsiyen ve ilgin icin sagol deliturko.. bir sorum daha olacak su anki stock manyetiklerin uzerinde metal kaplama var su gibson les paul lerdeki gibi.. bu tarz kaplamaların sese bir getirisi yada sesten bir goturusu var mıdır? yoksa bu model sadece goze hitaben mi bu celik kapagı bulundurur? :?

DreamofStyks demiş ki:
Arkadaşlar ibanezlerin üstündeki Powersound manyetiklerin çıkışlarını bilen var mı sayısal değer olarak ?
Bir de bir sorum olacak Paf Pro ve FRED manyetikleri birini neck birini bridge olarak kullanıcak olsaydım hangisini necke takıp hangisini bridge pozisyonuna takmamı önerirsiniz ve birde powersound manyetiklerin yerine bunları taktığımda "Gain" kaybı yaşarmıyım çünki powersound sesinden aslında memnunum fakat bunlar onlardan daha az gain verir ve distortionda gain,drive kaybı yaşarsam çok pişman olurum=( ve bu manyetiklerin harmoniclere nasıl tepki verdiğini söleyebilirmisiniz ?

paf pro bridge de nasıl olur tam bir fikrim yok ama fred i neck için çok öneren gördüm.. bende neck manyetik konusunda kararsız kaldım, aslında evolution neck 10 numara bi arkadaşımız ama biraz daha yumuşak olsun istiyorum.. paf pro düşündüm neck için ekseriyetten gidelim diye ama aklım bluesbucker da kaldı :)

bence dimarzio olucaksa

evo+paf pro
x2n+paf pro
x2n+tone zone
evo+tone zone
tone zone+paf pro

güzel olur diye düşünüyorum :)

edit:Humbucker from Hell unutulmamalı arkadaşlar strat tonu verebiliyormuş sanırım sağlam birşey yumuşak olur :)

Knife-Party demiş ki:
bence dimarzio olucaksa

evo+paf pro
x2n+paf pro
x2n+tone zone
evo+tone zone
tone zone+paf pro

güzel olur diye düşünüyorum :)

edit:Humbucker from Hell unutulmamalı arkadaşlar strat tonu verebiliyormuş sanırım sağlam birşey yumuşak olur :)

marshall plexi miz var ise dimarzio super distortion ve paf kombinasyonu bunu atlamayalım :twisted: :twisted: :twisted:

herkese selamlar.arkadaşlar gitarım ibanez grg 270b.bu gitara hangi manyetikleri takmamı önerirsiniz pek bi fikrim yok manyetik konusunda.marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda.(bi de unutmadan:D tarzım heavy metal olcak ona göre overdrive için sert tonlar istiyorum)

selam arkadaşlar..ibanez rg 450bk limited edition marka bir elektro var.manyetikleri v7-s1-v8..ben bunları zamanla değiştirmek istiyorum..tarz olarak bir tarzdan gitmesemde post rockla uğraşıyorum ama bunun yanında hard rock grubunda çalıyorum ve sert tonlarda bazen hoşuma gidiyor..bana tavsiye edebileceğiniz manyetik modelleri var mıdır? şimdiden teşekkür ederim...

Geri