Blackstar Amplifications

İmzandaki bu kadar gitar, bu kadar alet edavat bende olsa ben de çatarım tabi sağa sola :)

Şaka bir yana, sen mesela sahne diyorsun ya, ben evde kullanacağım mesele o; ama o tokluğu evde almak istiyorum suç mu! :(

İkisi de 2. el olmak üzere Ht 20 ve Ht 5210 amfilerden birini alacağım; ancak karar veremedim bir türlü.

İmza, alet edevat gelip geçici hep. Bakarsın, gün olur kalırız yine MG15'e Epiphone Special'a :)

Suç olup olmadığına komşuların karar verirler. Civarıma taşınmadıkça benim için hava hoş :)

@Sarı Kurdele de HT-20 peşinde. Aslında kısık seste performansı iyiyse 5 watt yerine 20 watt alınır. Ola ya, sahneye çıkarsın falan, kendini emniyette hissedersin stadyum olmadıkça. Ben 15 watt Marshall denedim, performans kısık seste iyiydi. Amfinin sorunu, benim tonunu beğenmememdi. Beğeneydim alırdım. Onun yerine Ceriatone aldım ama, merette kısık ses kavramı yoktu :D Bence HT20 al, boşuna niye fazladan hoparlör ağırlığı çekesin? Onun yerine transformatörün ağırlığını çek, ama tondan emin ol. HT5'in çizgisi belli, gidebileceği sınır belli. HT-20 bana daha versatil görünüyor ne yalan söyleyeyim.

HT20 ben çok kısa bir süre deneyebildim.
Sizce nasıl?
HT5'ê göre nasıl?
Özellikle drive'ın boğukluğuı yok gibi geldi bana ht5teki?
Sizce de öyle mi?

Birde master volume'la bedroom amp moduna düşürebiliyor musunuz ince bi ayarla yoksa attenuator şart mı?
Drive boğuk maalesef onuda Maxon OD808 ile bir ölçüde hallediyorum. Yatak odası seviyesinde çalınabiliyor. İllaki Attenuator gerekmiyor. (bende var ama bağlamıyorum)

Ht20 + sonic stomp şart anlaşılan..
Tabi bu kişisel zevk ama, sonic stomp ıda kullanıyorum genede boğuk geliyor bana. Blackstar ın tonu tek başına gerçekten kulağı tam doldurmuyor cılız bir ton, öyle gürül gürül değil, kendine has bir tonu var evet ama, açıkçası tam olarak benim aradığım şey değil. Bu nedenle OD808+Compressor+Decimator+Sonic Stomp takviyesi ile kullanıyorum.
Ancak bu şekilde aklımdakine yaklaşan bir şeyler elde ediyorum.
Kötü bir amp değil ama dediğim gibi çoğumuzun aradığı o gürül gürül sımsıkı ve net drive tonuda yok açıkçası. Gerçi böyle bir ton için tonla para ödemek gerekiyor. :)
Eğer amfiye 5000 TL vermeyecekseniz, hesaplı bir high gain amfi arıyorsanız Blackstar bence doğru seçim.

neye göre boğukluk??
onu söyleyelim önce.
mesaya göre marshall'a göre tüplü amfilerine göre tabiki de boğuk çünkü 2 tane preamp lambası var
ne kadar ekmek o kadar köfte
1000 liraya gidip mesa ya da marshall alamazsın zaten

Hoparlör işini yabana atmayın. bir hoparlörün kendine gelmesi için mutlaka çalınması gerekir. Yani aslında cihazın asıl tonunu alıp kullanmaya başladıktan bir kaç ay sonra anlayabiliyoruz.
O albüm soundu denilen şeyi vermek için bilhassa bu hoparlörler tercih ediliyor olabilir fakat eğer tizler yoksa, mikrofonla kaydettiğiniz zaman tizleri ekolayzırla oluşturmaya kalkığınızda o iş yalan olur. Yoktan var edilmiyor. Orta ve üst frekanslar eğer insanlarla çalıyorsanız duyulmanız içinde gerekir.

Hoparlör kişisel zevktir. Değiştirmesi çok kolaydır ve en bariz cevap veren modifiyedir. 8 inch gibi çapları küçümsemeyin. 8 inchte hoparlör yoğun bas üretemeyeceği için kaydetmesi daha kolaydır. Gayet iş yapar, almaya değer.

Tabi koyu bir ton mesela tek başına çaldığında insanın hoşuna gidiyoır. Hiçbirşey yapmadan albüm tadında soundlar :D

Bu arada demodaki soundu pek beğenmedim. Adamdan kaynaklı da olabilir.

neye göre boğukluk??
onu söyleyelim önce.
mesaya göre marshall'a göre tüplü amfilerine göre tabiki de boğuk çünkü 2 tane preamp lambası var
ne kadar ekmek o kadar köfte
1000 liraya gidip mesa ya da marshall alamazsın zaten

Engl lerin hemen hemen tüm modellerinde 2(4 gain stage) tane preamp lambası var ama en yüksek drive a sahip amplilerden. Tabiki alışılmışın dışında bir tasarımı olmasından da kaynaklı bir durum fakat mesa rectifierlar da 4 gain stage sahibi mesela. Blackstar da ki mevzu biraz farklı ama ilk yapan ve en başarılı olan onlar değil. Bence peavey'in çok daha başarılı hibrit amplileri var.
Para konusuna katılmıyorum, yakın fiyatlara çok güzel all tube ampliler var.

Engl lerin hemen hemen tüm modellerinde 2(4 gain stage) tane preamp lambası var ama en yüksek drive a sahip amplilerden. Tabiki alışılmışın dışında bir tasarımı olmasından da kaynaklı bir durum fakat mesa rectifierlar da 4 gain stage sahibi mesela. Blackstar da ki mevzu biraz farklı ama ilk yapan ve en başarılı olan onlar değil. Bence peavey'in çok daha başarılı hibrit amplileri var.
Para konusuna katılmıyorum, yakın fiyatlara çok güzel all tube ampliler var.

Ne mesela? Ht 20 yerine ne tavsiye edersin? Verdiğin tavsiye ve biraz araştırmayla direk yönümü değiştirebilirim.

Geri