Şöyle Bi Başlık Olsun Canı Sıkılan Girip Saçmalasın...

Üstad adamlık müzik ile ölçülemez... Sen ben bu işi keyif için yapıyoruz ama isim vermeyim ne gitaristler var pop orkestralarında çalan! Senim benim bildiğim müzikaliteyi yutan, çıkartıp tekrar yutan tanıdıklarım hemde... Bence ağır olmuş sözün... Müzisyen müzisyene sayğı duymalı ve herkesin herkesten öğrenmesi gereken şeyler olduğu bilmeli... Pop/hafif batı dediğin müziği hakkıyla icra eden adamlar jazz armonisi yutmuş adamlar bunuda hatırlatayım tırnak içinde...

içinden gelen müziği değil de popüler kültür içinde günü birlik, günü kurtarmak ve geçici olarak tutunmak amacıyla müzik yapan müzisyenler isterlerse yeni bir teknik üretsinler, herkes tarafından yetenekleri, bilgileri kabul görsün hatta büyük üstat dediğimiz adamlardan onay alsınlar; yine de ne kadar saygı görmeliler? bahsettiğiniz bu "ne gitaristler" şu pop gruplarında çalan "ne gitaristler" pop müziği seviyorsa, üretmeyi seviyorsa pop müzik yapmalılar elbette lakin şuanda ekranlarda pop müzik etiketiyle sunulan müzik sadece popüler müziğin yani müzik endüstrisinin dayattığı üretmeye ve hissetmeye karşı bir tavırdan fazlası değil. Yani lafımın özü şu benim için çok iyi müzisyen kitle kaygısı duymadan kendi yapmak istediği müziği yapan müzisyendir. beğenilir beğenilmez orası kişinin kulağına ve zevkine kalır. Ülkedeki müzisyenlerin kaçı yapmak istediği müziği yapıp insanlara dinletebiliyorlar? O yüzden lütfen sadece enstrümana ait teknik bilgileri bilen kişileri "iyi müzisyen" kategorisine koymayın. Çalmak ve bilmek ayrı üretmek, hissettirebilmek, yaşamak farklı. Ama tabi bunların hepsi benim düşüncelerim o yüzden "kesinlikle bunlar doğrudur!" gibi bir tavrım yok o yüzden saygılarımla

edit: ha bir de takım tutar gibi grup, müzisyen desteklemeyin ne olur. hepsini aynı anda da dinleyebilirsiniz yahut sevmediğiniz, beğenmediğiniz sadece hitap etmiyordur. bu da kötü olduğu anlamına gelmez ya da çok sevdiğiniz bir grubun/müzisyenin çok iyi olduğu anlamına gelmez.İyi kötü yoktur zevkler ve hisler vardır. sanatın hiçbir dalı yarış değildir.Ama tabi ki sanatı layığı ile yapanlar için geçerli

hepimiz haklıyız bence , 750 liralık gitarım varken 2000 lere bakardım şimd onu sattım tekrar aynısını istiyorum para yok.. :( efexs ekstra içiyorum heheehehehehehehe

Telefonu her elime aldığımda ''Arama Kaydı'' yazısını görünce gülüyorum Şahin K. Film ismi yapsın bunu :)
Bide soyadı Aktaş olan arkadaşlarla tanisinca oluyo bu bana , arka arkaya soyadını söyletmek istiyorum :(

Geri