Özlem Tekin

delirmiştim bu dergiyi gördüğüm an,zaten özleme yeni yeni sevdalanma zamanlarıydı,bu saçlar ve bu çizmelerden sonra vazgeçilmezim olacagını anlamıstım o an...

bugünkü sabah gazetesinde tam sayfa ropörtaj vardı..şöyle ki:

"HOKKABAZDAKİ OYUNCULUÐUYLA ALKIŞ ALAN ÖZLEM TEKİN:

"CEM BU ROLÜ SAÇ YIKAMA LAVABOSUNDA TEKLİF ETTİ"

Cem Yılmaz ın üçüncü filmi Hokkabazda rol alan ünlü rockçı Özlem Tekin,bu filmin kadrosunda var olmaktan dolayı çok mutlu."Cem Yılmaz la film yapmak en büyük hayalimdi ..ve Cem in bu rolü ban teklif ettiği yer ilginçti! Galada acaip utandım.Ben oynuyorum,herkes seyrediyor çok acaip!" diyen Tekin,"Film iki kere izlenip benim oyunuluğuma dikkat edilmeli" diyor...

[size=10pt]Bundan 10 yıl önce rock müziğinin asi kızı olarak tanıdık Özlem Tekini...İlk albumu "Kime Ne" den bu yana ,kimi zaman 'dağları deldi',kimi zaman
'laubali ' dedi.,ama her yaptığıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Sadece müzikte değil oyunculukta da kendini kanıtlamaya çalıştı.'Karaoğlan ' ve 'Sil Baştan' adlı dizilerden sonra 'Mucizeler Komedisi'nde canlandırdığı Sütiye karekteriyle oyunculukta "Ben de varım" dedi.Tekin ,şimdi Opet sponsorlugunda geçen cuma gösterime giren Hokkabaz ın Fatması olarak büyük beğeni topluyor.Yönetmenliğini Cen yılmaz ve Ali Taner Baltacı nın üstlendiği film,Tekin in ilk sinama deneyimi olmasıyla da büyük önem taşıyor..

Röportaj sırasında kendisiyle ilgili ipuçları vermekten de geri kalmayan 35 yaşındaki Tekin,Taksimdeki mekanlara gitmediğini,Bodrum gündoğan da yaşadığını ve küfürden hiç hoşlanmadığını söylüyor..[/size]

**Uzun süredir ortalarda görünüyordunuz.Hokkabazla piyasaya yeniden bir dönüş yaptınız.bu süreci anlatabilirmisiniz?
ÖZZ:Film çok uzun bir zaman aldı.Bakmayın yedi haftada çekildi denmesine.Bu sadece 'motor' denmesinin ve 'tamam kestik' denmesinin süreci.
Bu dönem içinde konser almadım,müziği bir kenara bıraktım.Yoksa ortalıkta olmamak değil bu.Söylediğiniz; magazin programlarına çıkmamak ,galalara ve davetlere katılmamaksa,evet o anlamda ortalarda görünmedim.Ben 50 bin kişiye konser veriyorum ama basında yer almıyor.Çok büyük sponsorlu olmadığı yada ben boynuz takıp çıkmadığım sürece haber olmuyor;ama bu bizim iş yapmadığımız anlamına gelmiyor.Biz konserlerimize devam ediyoruz.Üniversitelerin rock müziğe ve rock konserlerine ihtiyacı var...

**Cem Yılmaz sizi bu projeye nasıl seçti?
ÖZZ:Bunu ben de tam olarak bilmiyorum.."beni nasıl ve neden seçtin?" gibi sorular sormadım.Bundan sonra da sormayacağım.

**Niye?Merak etmiyormusunuz?
ÖZZ:Gerek yok,fikir yürürtmeyeyim,en yakın zmand Cem e sorup size haber vereyim.Cemle film yapmak en büyük hayallerimdendi.İyi ki bu rolu bana teklif etmiş.Hatta şöyle diyorum;"Filmi ikinci kez seyrettikten sonra benim oyunculuğuma dikkat edilmeli.Bu rol değişik bir oyunculuk gerektirdi.Rolü teklif etmesi de çok heyecanlıydı...

**Nasıl yani?
ÖZZ:Çok komik...Bunu filmin DVDsi çıktığında kamera arkası bölümünde de göreceksiniz.Kuafördeyim Cem aradı."Orada kal sana bir şey anlatacağım" dedi..Kuafördeki saç yıkama lavabolarında ikimizin de saçı yıkanırkenkonustuk.Hemen kabul ettim.."Kimler var " deyince Mazhar Abiyi söyledi.O andan itibaren yaşadıklarımı anlatamam.En azından çıkardığım işten yönetmen ve yapımcılarımızın memnun olduğunu biliyorum.Bundan sonra oyunculuğa devam edeceğim.Artık şarkıcı-oyuncu diye anılacağım.Filmde benim de kendimden memnun kaldığım ,kalmadığım yerler var.Şu an kendimi izlerken kendimi çok tecrübesiz buluyorum.Ama bu bütün oyunculara oluyormuş..

**Filmdeki Fatma karekterine hazırlanırken neler yaptınız?
ÖZZ:Kör dövüşü.....(gülüyor)Nacizane Cem in bir lafı vardır."Biz çekirdekten yetişmeyiz" diye...Hakikatten içgüdülerine güvenmek zorundasın."Şunu bir sorayım " dediğim anlar oldu..Sonra dedim ki;"Beni doğal oyunculuğumu beğendikleri için seçtiler"..O anlamda ders almak gibi bir çalışma yapmadım..İçgüdülerime güvenmek zorundaydım."Böyle bir filmi seyrederken bu kızın nasıl oynamasını isterdim" diye düşündüm.Seyirci gözüyle bakıyor ,izlerken zevk alacağım şekle getiriyorum...

**Filmi izlemeye devam edecekmisiniz?
ÖZZ: İki galamız daha var.Sinemada gidemeyebilirim.Çünkü galada acaip utandım..Ben oynuyorum herkes seyrediyor,çok acaip bir durum.Bu fikre alışmış değilim,zaman alıcak..Belki 10 defa daha seyrettikten sonra biraz daha objektif olmaya başlayabiliim...

**Bu karakteri canlandırırken sizi en zorlayan ne oldu?
ÖZZ: Ben Fatma Nur Gaye Türksönmez i üç farklı karaktere böldüm..Önce kasabadaki kız,sonrasında farklı şekiller çiziyor..Aynı kızı bir film içinde üç
farklı şekilde canlandırmak zaten zor.Söylediği gibi düşünmeyen bir kız.Seyirciye ikinci kez izlemelerini tavsiye ederim..Ayrıntılar detaylarda gizli...

** Cem Yılmaz galadan sonra oyunculuğunuzla ilgili bir eleştiri getirdi mi?
ÖZZ: O eleştirisini çekimler sırasında sahne sahne söyledi...Film bittikten sonra ise " Herkes seni çok çok beğeniyor..Seyrednlerin hpsi seni söylüyor " gibi şeyler söyledi...

**Sizce Cem Yılmaz nasıl bir yönetmen?
ÖZZ: Tecrubesizliğimden dolayı bu sorunun sorulması gereken kişi ben değilim.Benim kaç tecrubem var ki?İlk oynadığım dizide her bölümü başka yönetmen yönetti..Ben yönetmen olarak bir Sil Baştan da beraber çalıştığımız Gül Oğuz u bilirim...Çok başarılı bir yönetmen..Ama şunu söyleyebilirim ki;Cem Yılmaz ve Ali Taner Baltacı o kadar uyumlu iki yönetmendi ki;herkes oyunculardan ne istendiğini o kadar iyi biliyordu ki;bize yazılanı oynamak kaldı...

**Sizinle yapılan bir ropörtajda "Filmde argo varmıydı?" sorusunu "Olsaydı rahatsız olurdum,yok heralde." demişsiniz.Alternatif bir ismin argodan hoşlanmaması ilginç..
ÖZZ: Dikkat ettimde filmde üç tane falan küfür anlamına gelecek şey var.Onlar da hafif.Nefret ederim küfürlü konuşmadan.Yanımda konuşanları da uyarırım.Bir tek album kayıtları sırasında tek tük kullanırrım..Kaydı yapan arkadaştan hep özür dilerim.Öyle bir huyum var..

**Bir röportajınızda "Filmde beni en çok gelinlik sahnesi zorladı" diyorsunuz.O zaman sizi gerçek hayatta gelinlikle göremeyeceğiz...
ÖZZ: Valla bir moda dergisinin kasım ayı çekimlerini yaptık..Orada da " asla giymeyeceğiniz şey ne?" sorusuna "gelinlik" dedim..Evleneceğim ama yaşlanınca...

**" Çocuk sahibi olmak istersem evlenirim" diye bir cümle okumuştum sizin le ilgili...
ÖZZ: Çocuk istemiyorum..Katiyen Çocuk yapmayacağım..

**Erkek arkadaşınız okuyunca çok üzülecek ama..
ÖZZ: Erkek arkadaşım olmadığı için bir şey yapamayacak.Erkek arkadaşım olmak isteyenlerde ona göre ayaklarını denk alacak!Abuk sabuk hayallere kapılmasınlar.Zaten hiç merakım yoktur yani..Ben köpek severim..

**Pitbull'unuza noldu?
ÖZZ: Pitbull um doğurdu..11 yavrusu oldu..şimdi Adana da bir çiftlikte yaşıyor.Gitmiyorum görmeye.Ama en kısa zamanda Seren Serengil inki gibi bir süs köpeği almak istiyorum..O da "3-2-1 MOTOR "deyince havlayacak..öyle eğiteceğim..(gülüyor)

**Dövmeleriniz oyunculuk için sorun yaratıyor mu?
ÖZZ: Evet kimi zaman.Aslında yurtdışınd olsa kolay olur.Orada bankada çalışan insanlarda bile dövme oluyor.Bizde pek yok.Dolayısıyla dövmeli olmak bizde eksi puan.Sil Baştan sırasında çok güçlük çektik.O kızın dövmeli olmaması gerekiyordu.50 derece sıcakta Diyrbakırda ben uzun kollularla oynadım.Müzikalde hiç dikkat çekmedi.Filmde çok şanslıydım.Çünkü onu gerektiriyor.O kızın inzndırıcılığı için büyük artısı oldu.En başından beri düşündüğü böyle bir sahne ise ,Cem e de büyük rahatlık olmustur.Bakalım bir sonraki projede ne yapacağız dövmelerle..

**Sildirmeyi düşünüyormusunuz?
ÖZZ: Katiyen düşünmüyorum.eklemeyi bile düşünüyorum.Dövme böyle bişeydir.çok ciddi bağımlılık yapar.Olan yeri değil dövme olmayan yerleri görmeye başlarsınız ..Hakikatten bir tane yaptırdıktan sonra arkası geliyor..Benim üç tane dövmem var...

**Tekrar müzikalde oynamak istiyormusunuz?
ÖZZ: O kadar istiyorum ki..Filmden sonra bana dizi teklifleri yağacağı yönünde düşünceler oluştu.Benim gönlümde yatan aslan ise,ocak yada şubat ayı gibi olabilirse yeni bir müzikal yapmak.Böyle bir düşünce var ama gerçekleştirirler mi bilmiyorum.Olmazsa bakacağız film mi olur album mü...Belki hepsinden vazgeçip album yaparım....Aslında daha iyi olur.Hayranlarım beni şarkı söylerken görmek istiyor..

**Müzikte mi yoksa oyunculukta mı kendinizi daha güvenli hissediyorsunuz?
ÖZZ: Müzik biraz daha zahmetli oluyor..A dan Z ye her aşamasını ben yapıyorum.Şarkı yazmaktan başlıyor,düzenlemeler,kayıtlar,mastering,mix,kapak tasarımı,promosyon,klip yönetmeni,giyeceğim kıyafet,klibin hangi kanalda ne zaman yayınlanacağı...Herşeyi ben planlıyorum..

**Bütün şarkıcılar böyle mi çalışıyor?
ÖZZ : Fikrim yok ama ben müzik anlamında kolay kucaklanmış bir sanatçı değilim.Album yaptığım zaman rockçılar bile bir adım geri durur.Benim dinleyicimde bir ürkeklik vardır.Çünkü algılanması kolay bir müzik yapmıyorum.Onun etkisi olabilir.Benim gibi düşünmemiş şirketlerle çalışmamın etkisi de olabilir..

**Müzik çalışmalarınız var mı?
ÖZZ: Şu galaları bitirip bir önümüzü görelim.Daha sonra mutlaka gelecektir..Bağlı oldugum bir şirketin olmaması özgürlüğü bu!!.....

ntv'deki söyleşi'de cem'in bi lafı var "öz'ün oyunculuğu öz'e bişi kazandırmaz izleyicilere bişiler kazandırır " galiba doğru söylüyor biz hayranları onu daha fazla görme imkani yakalıyoruz zaten öz tam bi yetenek ihtiyacı olan tek şey müzik... :evil: :twisted: :evil:

özlem tekin müzikte olduğu kadar oyunculuktada gerçekten başarılı.böle sinema filmlerinde oynaması sevindirici ama müziğede verdiği önemi azaltmaz die umuyorum

pyrox un gönderdiği röportajda okuduumuz gibi ÖZZ ümüz bundan sonra şarkıcı-oyuncu diye anılacağını sölemiş bunun zaten hep arkasındadım şimdi onunda böle demesi gerçekten çok hoşuma gitti
seni hep destekliyorum ÖZZ üm ve bu forumdakilerinde böle düşündüğünü sanıyorum dewammmm arkandayızzzz ;) :D :D

rock öldü yapılacaksa rap yapılmalı diyen(bununda dağları deldim zart zurt yaptım şarkıyısla şaka olmadığını kanıtlayan),sonra efendim bir röportajında ılımlı gözükme için alternatif pop yapıyorum diyen(bak burda doğru söyleyen),daha sonra seçtiğim müzik türü ülkemizde pek kabullenmiyor diye röportajlar vererek güya rocker olduğunun altını çizen,ne sesi ne adam gibi şarkısı olan,türk rockına hiç bi katkısı olmayan höngürdek(ekşisözlükte hissettim kendimi.. :)

kendi düşüncen..ama tınnn..duydun mu bak bi daa tınnnn...
bi sürü isim var sevmediğim müzisyen..(sadece öz ve şeboyu severim gerçi).bi kere bile birinin sayfasına girip bakmamısımdır...nedir bu insanlardaki merak anlamadım sırf çenkirmek için girme zahmetinde bulunurlar sevmedikleri insanların konu başlıklarına...
belki de sevmediklerinden diil,çekemediklerindendir..
olsun bu çatlak seslere rağmen özz bu ülkenin rock yada alternatif yada pop yada fantezi herneyse kraliçesi..

herkes türkiyede çatır çatır rock yapıyo ya :LOL: ,
varsın özleminki rock olmayıversin..valla sırası geldiğinde ebru gündeş bile dinlerim..hayatım ve ruhum bi soundun kalıplarına sığacak kadar "küçük" diil benim.. :evil:

o da senin görüşünde sakin ol :D kadının yani bi yerlerine ettin komple ama tatlı kadın sesi falan fena diyil bence.. ama albümleri hep sıfır güzel albümü yok ya !!

pentagramurat demiş ki:
demek hayatının belli bir sınırları yok?belli bir yolu yok?

bana edebiyat yapmaya çalışma hayatının bi yolu yok bilmem ne diye..30 yaşındayım ve her yolunu gördüm ben hayatın..hayatın belli kıstaslar arasında sıkışıp yasanmayacak kadar oldugunu da...at gözlüğüyle bakıldıgında çok az bi kısmının görüldüğünü de..bi noktaya tutunup ben hayattaki yerimi yolumu buldum dediğin an ne büyük hata ettiğini de..sadece rock dinlemediğim için yolum amacım yok diye düşünüyosan bilemem..ama sen yolunu bulduğun anda hayat kendi yolunu değiştiren bi tarza sahip...kim oldugumu ve "neden" olduğumu biliyorum..bilinmesi gereken temel şeyi yani...bi noktada takılıp kalmadığım için seviyorum hayatı..iyisini kötüsüyle kıyaslaadığım için tanıyorum hayatı...
ve bu yüzden seviyorum özz ü...
bu ülkede ilk kadın rock diye tanıyıp bildiğiniz isim kim?
çok mu zordu kendini böyle tanıttıktan sonra,zaten altyapısı bu oldugu halde dangır dangır 10 senedir aynı şeyi yapması özzlemin..
o hep bi öncekinden farklı bişey olsun diye çabaladı..kendi de ben rock yaptım demedi..ikinci album türkiyenin elektronik sounda sahip ilk ve en kalitelli albumudur hala..3.de farklı bişeyler denedi,dörrdüncü de yine kendini tekrar etmedi..ama son album illaki rock altyapı ama rock+başkaseyler
hayatı gördüğünüz kadar sanmayın..yarın biraz daha açıp bakın dünyaya,belki baska yeni renklere uyanırsınız....

hayatım ve ruhum bi soundun kalıplarına sığacak kadar "küçük" diil benim..

bu söz mü beni yolsuz yönsüz amaçsız kıldı gözünüzde...üzgünüm ama böyle ...
olmam gerektiği gibi diil ,oldugum gibi yaşıyorum..yok bu benim tarzıma uymaz,bu bii bozar gibi düşünceleim yok...istiyosam yapabilirimi benimsemişim...
burda ki "küçük "kelimesinde bi küçümseme yoktur..belirteyim..sadece kendimi ifademdir..

pyrox un bu kadar güzel açıklamalarına rağmen hala daa bazı şeyleri desteklemeniz çok saçma onun anlatmak istediklerini anlamadıınızı da sanmıyorum.Üstelik
(hayatım ve ruhum bi soundun kalıplarına sığacak kadar "küçük" diil benim..) diyerek ne kadar güzel bir şey söylediinide tekrar hatırlatmak isterim
ne kadar sizin gibi kişilere (ÖZZ ümüzü sewmediini iddaa edip ama bu başlık altında da bunu belirtmeye çekinmeyen kişilere)cewap wermek istemesekte kendimizi tutamıyoruz :evil:
LÜTFEN İYİ OLMAYAN DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZMAYIN BU BAŞLIK ALTINA
(eğer sewmiyorsanız yazma gereği bile duymazsınız zaten ;) ))) :evil:

Geri