Özlem Tekin

morvedelisi demiş ki:
Yıllar öncesi 'Şebnem Ferah' la birlikte aynı dönemlere denk gelen albüm çakışmaları nediyle dinleyici kitlesi ikiye bölünmüştü,eskiler hatırlar..

Şebnem'ciler Özlemciler diye,aslında bu Trajikomik durum pek çok insanında,ileri zamanda olşucak olan Müzik anlayışına büyük bir referans oluşturmuştu,ister istemez..

'Şebnem Ferah' sevenler her daim daha Sert müzik dinleyerek büyümüş,'Özlem Tekin' sevenler ise,altyapısında daha Alternatif şeyler barındıran hatta 'Electronica'ya kadar giden bir Müzik anlayışları oldu..

bende her zaman 'Şebnem Ferah' dinleyenlerin yolundan gittim ama ne zamana kadar.. sanırım 'Perdeler' şarkısıyla çıkış yaptıktan sonra,herkes farketmesede o dönem farketmiştim bir şeylerin bundan sonra ters gidiceğini,düşündüğüm de oldu..

'Şebnem Ferah' kendini yenilemekten öte tekrar etmeye başladı,belki benimle aynı fikirde olmıycak pek çok kişi ama demek istediğimi 1996 dönemini birebir yaşamış insanların demek istediklerimi çok iyi anlıycağını düşünüyorum.

konumuz olan 'Özlem Tekin'i ele alırsak,her zaman birbirinden faklı altyapısı olan şarkılar yapmayı ve istediklerini yapabilicek insanlarla çalışıp kendi içine sinen bir düzenlemeyle sevenlerinin karşına çıkmayı tercih etti.

Konser görüntülerini izlediğimde hala içindeki farklı Vokal teknikleri ve Asi'liğin hiç birşey kaybetmediğini anlamam zor olmuyor açıkçası, özellikle 2. albümü olan 'Öz' albümündeki pek öne çıkmayan 'Tarlalar' şarkısını çok güzel bir düzenlemeyle tekardan sevenlerine sunan 'Özlem Tekin' halen dinlemekten sıkılmayacağınız ve kendini tekar etmeyen bir Sound ve Proje'lerle karışımıza çıkıyor..
yıllar öncesi koyu bir 'Şebnem Ferah' dinleyicisi olan ben,3. albümü çıkarmadan önce bunları söyleceğimi asla düşünmezdim..

anlatmak istediğimi gelicek olursam,artık 'Yerli Müzik' olayını takip etmiyorum yıllardır..ama bunları yazmak istedim.. halen 'Özlem Tekin' televizyona çıktığına kanal değiştirmiyorsam,kötü yorum yapmıyorsam,Youtube.com gibi sitelere girip Konser'de neler yapıyor acaba diye arada bakıyorsam.. 'Özlem Tekin'i hala seviyorum demektir.

aslında 'Seviyorum' kelimesi azımızdan çok kolay çıkan bir sözcük ama ne kadar büyük bir laf olduğunuda unutmayalım.. son olarak 'iyiki ülkemizden 'Özlem Tekin' gibi biri çıkmış' diye büyük bir laf ediyor,benimle aynı duyguları paylaşan tüm 'Özlem Tekin' sevenlerine selam ediyorum.

Not: 'Şebnem Ferah' mı ?.. umrumda değil.

m.jpg

1997 dönemlerinden bir foto.

sana katılmıyorum şebo hakkında son albümünü dinlemedin galiba,neyse,özleme gelince;son albümü çıkmadan önce(10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0);''metal albümü,çok sert,süper''gibi kelimeler kullandı albümü aldım heyecanla disc-man'e taktım bi kaç şarkı dışın'da fos...ama özlemi kötülemek değil amacım sadece şaşırdım metal albüm yaptım diyince sanırım artık solo albüm çıkarmayacakmış artık ozz diye bi grup la çalışacakmış...

serox demiş ki:
tekin08 demiş ki:
Ya bende sinir olmaya basladım artık. özlem ne yaparsa yine de desteklerim ama bence artık abartmaya basladı.
hakvermiyor değilim tekin08 fakat biraz ılımlı olalım. Heves işte geçecek. Kendisi de dediği gibi albümle gönlümüzü alacak.

Üstelik yeni bi haber. OZZ grubunun elemanlarından Ete Kurttekin kendi solo albümüyle aramızda olacak... Şarkılar bitmiş ve editlenmiş durumda sanırım üstünde hala çalışılıyor. Özlem'in nasıl bi katkısı olur bilemiyorum ama bize güzel bi süpriz yaparsa daii olur diyorum 8)

arkadaşım sen takmışsın heves heves diye ama öz'den daha iyi oynayanlar var sadece öz bazı profesyönellerin önünü kesiyor o kadar bide hep bi iki dizide oynarlar oyuncuyum diye geçinirler...

Özlem iyi oynuyor demedim zaten. Ve dediğimin arkasındayım. Sadece heves. Bilmediğin şeyler hakkında yorum yaptığının da farkındasındır umarım.

panik_431 demiş ki:
morvedelisi demiş ki:
Yıllar öncesi 'Şebnem Ferah' la birlikte aynı dönemlere denk gelen albüm çakışmaları nediyle dinleyici kitlesi ikiye bölünmüştü,eskiler hatırlar..

Şebnem'ciler Özlemciler diye,aslında bu Trajikomik durum pek çok insanında,ileri zamanda olşucak olan Müzik anlayışına büyük bir referans oluşturmuştu,ister istemez..

'Şebnem Ferah' sevenler her daim daha Sert müzik dinleyerek büyümüş,'Özlem Tekin' sevenler ise,altyapısında daha Alternatif şeyler barındıran hatta 'Electronica'ya kadar giden bir Müzik anlayışları oldu..

bende her zaman 'Şebnem Ferah' dinleyenlerin yolundan gittim ama ne zamana kadar.. sanırım 'Perdeler' şarkısıyla çıkış yaptıktan sonra,herkes farketmesede o dönem farketmiştim bir şeylerin bundan sonra ters gidiceğini,düşündüğüm de oldu..

'Şebnem Ferah' kendini yenilemekten öte tekrar etmeye başladı,belki benimle aynı fikirde olmıycak pek çok kişi ama demek istediğimi 1996 dönemini birebir yaşamış insanların demek istediklerimi çok iyi anlıycağını düşünüyorum.

konumuz olan 'Özlem Tekin'i ele alırsak,her zaman birbirinden faklı altyapısı olan şarkılar yapmayı ve istediklerini yapabilicek insanlarla çalışıp kendi içine sinen bir düzenlemeyle sevenlerinin karşına çıkmayı tercih etti.

Konser görüntülerini izlediğimde hala içindeki farklı Vokal teknikleri ve Asi'liğin hiç birşey kaybetmediğini anlamam zor olmuyor açıkçası, özellikle 2. albümü olan 'Öz' albümündeki pek öne çıkmayan 'Tarlalar' şarkısını çok güzel bir düzenlemeyle tekardan sevenlerine sunan 'Özlem Tekin' halen dinlemekten sıkılmayacağınız ve kendini tekar etmeyen bir Sound ve Proje'lerle karışımıza çıkıyor..
yıllar öncesi koyu bir 'Şebnem Ferah' dinleyicisi olan ben,3. albümü çıkarmadan önce bunları söyleceğimi asla düşünmezdim..

anlatmak istediğimi gelicek olursam,artık 'Yerli Müzik' olayını takip etmiyorum yıllardır..ama bunları yazmak istedim.. halen 'Özlem Tekin' televizyona çıktığına kanal değiştirmiyorsam,kötü yorum yapmıyorsam,Youtube.com gibi sitelere girip Konser'de neler yapıyor acaba diye arada bakıyorsam.. 'Özlem Tekin'i hala seviyorum demektir.

aslında 'Seviyorum' kelimesi azımızdan çok kolay çıkan bir sözcük ama ne kadar büyük bir laf olduğunuda unutmayalım.. son olarak 'iyiki ülkemizden 'Özlem Tekin' gibi biri çıkmış' diye büyük bir laf ediyor,benimle aynı duyguları paylaşan tüm 'Özlem Tekin' sevenlerine selam ediyorum.

Not: 'Şebnem Ferah' mı ?.. umrumda değil.

m.jpg

sana katılmıyorum şebo hakkında son albümünü dinlemedin galiba,neyse,özleme gelince;son albümü çıkmadan önce(10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0);''metal albümü,çok sert,süper''gibi kelimeler kullandı albümü aldım heyecanla disc-man'e taktım bi kaç şarkı dışın'da fos...ama özlemi kötülemek değil amacım sadece şaşırdım metal albüm yaptım diyince sanırım artık solo albüm çıkarmayacakmış artık ozz diye bi grup la çalışacakmış...

yazdığın bilgi diyebiliceğimiz kelimelerden elbette haberim var,ama anlatmak istediğimi senin hiç anlamadığında apaçık ortada. senin takıldığın konu sanırım beğendiğin sanatçıya karşı yapılmış sana ters gelen yorumum,elbette herkes benim gibi düşünmek zorunda değil ki zaten sizin gibi düşünenlerinde çıkıcağını,sende dahil hepimiz biliyoruz..

ama diyorsan ben çok sert müzik dinlemek istiyorum içim kıpır kıpır,kimse beni anlamıyor,ben hep sert müzik dinliycem,asla diğerleri gibi olmak istemiyorum,ama istediğim tarzda şeyler bulamıyorum gibi düşünceler içersindeysen,biraz araştırmakta fayda olucağını düşünüyorum.. çokda uzaklarda araştırmana gerek yok,açılan başlıkları bir bir göz atmanda fayda olucağını düşünüyorum.. ama onlare bana yetmiyor dahada sert birşeyler istiyorum Yerli olması gibi bir kaygım yok diyorsanda 'Dış Kaynaklı Rock' bölümüne bakmakla, yepyeni şeyler keşfetmekle, alınan hazzıda sana tavsiye ediyorum..

amaç tartışmak değil,amaç azda olsa uzlaşmak..

ama şuda bir gerçekki gerçekten 'Özlem Tekin'i severek büyüyen kitleninde aradığı şey 'Özlem, 'Heavy Metal' yapsın,'Brutal' yada 'Scream' Vokal tekniğinde söylesin' gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum..

pek çok topluluk ve sanatçının çıkardıkları albümlerdeki 'Sound' olayı konserlerine yansımamaktadır.. nedenide gayet basit.. şarkıları konserlerde 'Live' olarak çaldıklarında ister istemez daha 'Sert' diye tanımlayabiliceğimiz bir 'Sound' orataya çıkıyor.. zaten konser görüntülerine baktığımızda 'Özlem Tekin'in eskiden beri verdiği konserlerde,albüme nazaran hep daha Agresif bir hava hakim.. ki buda çok doğal bir durum.. ve seninde dediğin gibii 'artık solo albüm yapmıycakmış 'Ozz' adı altında albüm yapıcakmış' haberini veren 'Rolling Stone' dergisinde yapılan Röpt. olatında 'Özlem Tekin' şunları söylemiştir..

'albüm yaparken sound'un 'Pop'olması benim için birşey farketmiyor.. şıkkıdı şıkkıdı olsun ne olursa olsun o albüm için yapılan bir Sound olayı.. konserlerde istediğim gibi söyleyebiliyorum şarkıları ve çok daha sert bir 'Sound' çıkıyor ortaya..' kısaca bundan anladığımızda şu oluyor,albümlerdeki 'Sound' bahane,konserlerdeki 'Sound' ise şahane..

yazdığım şeylerden pek çoğunuzun haberi olduğundan eminim ama yinede yazmak istedim.. belli mi,belkide ileride bunları okuyan birilerine yardımcı olmuşuzdur..

sevgi saygı bizden,gülüceklerde sizden olsun efenim.. bugünlük esen kalalım.. kolay gelsin.

ozlem_tekin.jpg

aaretha demiş ki:
ne kadar abartıldı,Hokkabaz'daki rolü
muhteşem performans,muhteşem performans ..

pek çok kişinin üstesınden gelebılıceğı basıt bir roldü,bence oynadığı karakter.Ya da filmdeki oyunculuğu oyle abartıldı ki zor bir karakter canlandırıcağını düşünüp filmi izleyınce bu muymuş,diyorsun :p

Evet.. olağanüstü bir Performans elbetteki değildi ama nelerin üstüsinden geleceğini,sadece 'Vokal' olmakla yetinmeyeceğini anlatır nitelikteydi.. bunca zaman kamera karşısında yaptıkları..

en özel durum şudur kanımca.

filmi izlerken,gayet doğal ve samimi bir şekilde oyanadığını gözlemleyenlerin,yüzlerindeki gülümseme..

ekran1.jpg

vallahi öyle açıklamışsınki bize yazacak birşey kalmamış..o kadar yazmışsın özlem tekini seven bir insan olarak hiç sıkılmadan okudum ve gerçekten çok doğru tespitlerin var.. Bu yazılardan dolayı seni tebrik ediyorum..

Web sitemize gelip soranlar için açıklama:

morvedelisi demiş ki:
m.jpg

Resimdeki arkadaş o dönemki eşi Pashan Music'tir. AIDS'ten vefat etmiştir, bunun üzerine Özlem medyayı susturmak için ayda bir AIDS testi yaptırdığını ve böyle bir problemi olmadığını açıklamıştır.

Fotonun altında belirtildiği üzere yıl 1997 resimdeki arkadaşı Doğuş'a benzetenler bile olmuş pes doğrusu :LOL:

'Pashan Music' olduğunu birilerinin yazması güzel şey.

kendisi yurtdışında grup Sex olaylarına katıldığı için AIDS olduğuna dair konuşmalar çıkmıştı o dönem..

aynı fikirdeydim bende.

aaretha demiş ki:
ne kadar abartıldı,Hokkabaz'daki rolü
muhteşem performans,muhteşem performans ..

pek çok kişinin üstesınden gelebılıceğı basıt bir roldü,bence oynadığı karakter.Ya da filmdeki oyunculuğu oyle abartıldı ki zor bir karakter canlandırıcağını düşünüp filmi izleyınce bu muymuş,diyorsun :p

Bana göre çok harikaydı. Neden? Tabiki olağan üstü bi performans sergilediği için değil. İlk uzun bir filminde bu kadar doğal ve samimi olduğu için.

Müzik çalışmalarına gelince ise www.ozlemtekinfan.com 'da OZZ forum başlığı altında harika haberler var... Okumanızı tavsiye ederim ;)

Hokkabaz daki rolünde birşey dikkatinizden kaçmış sanıyorum. Orada film içinde artı bir rol yapıyordu ve o yapamadığı rolu orada izleyiciye gösteriyordu sonrasında gerçekteki amacı anlaşılınca rol içinde rol yapma gereği duymadan daha farklı bir performans sergilemiş :) Birde biz nedense bir kalıp içinde olan insanı başka şeylere yakıştıramayız aa bu rolu bu nasıl oynar. Bir kadın gerçekte anne değilse a bu kadan nasıl anne rolünü oynar annelik hiç yakışmamış yapamamış deriz. gibi gibi.

benayevsen demiş ki:
Hokkabaz daki rolünde birşey dikkatinizden kaçmış sanıyorum. Orada film içinde artı bir rol yapıyordu ve o yapamadığı rolu orada izleyiciye gösteriyordu sonrasında gerçekteki amacı anlaşılınca rol içinde rol yapma gereği duymadan daha farklı bir performans sergilemiş :) Birde biz nedense bir kalıp içinde olan insanı başka şeylere yakıştıramayız aa bu rolu bu nasıl oynar. Bir kadın gerçekte anne değilse a bu kadan nasıl anne rolünü oynar annelik hiç yakışmamış yapamamış deriz. gibi gibi.

gerçekten özümsenmiş ve kaliteli yazıyorsun. kutluyorum. Forumda harikasın ve katılıyorum tabi ki sana... ;)

Morvedelisi ile görüşmüştük! Gerçekten müziği özümsemiş biri olduğunu anladım. Harika tercihleri ve zevki var. E onun böle konuşması da çok normal bir şey zaten ;)

haklımıyız ozaman müzik önem verilmesi,arastırılması,ve ögrenilmesi gerekeken bir konu en büyük derstir bilmeden konusanlardan olmayalım gercegi gercegin özünü ögrenerek yorumlar yapalım yani morvedelisi gibi :)

Geri