MFÖ

forumda 'agu' döneminde bir üye olarak, ilk mesajımı MFÖ :arrow: AGU albümü için yazıyorum. İlk izlenimler; kartonet çok başarılı, altın harflerle MFÖ, gümüş harflerle AGU :) İlk 3 parça sardı hemen beni : Muaf, Milli Park, Vurgun Yedim. Olduramadım, eski gözağrım zaten, ama 'ne bileyim ben' in bu versiyonunu sevmedim. Hoşgelmiş MFÖ, zaten hiç gitmemişlerdi ki 8)

bir de 'o neydi o' diye bir şarkı var, favorilerimden. Bu kadar saçmasapan işin içinde gayet dinlenebilir bir mfö albümü. Dikkatimi çeken, Alanson sözlerini esirgemiş sanki bizden, bir tek bu dediğim parça var, adam yazıyor kardeşim dedirtiyor :)

albümün adını begenmedim.
albümün kapağını beğenmedim.
albümün sound'unu begenmedim
albümdeki hiç bir parcaya kanım ısınamadı.

ama yine de bu herifleri çok seviyorum.

mfö 'nün en özensizce hazırlanmış albümü.

neden özensizce sorusunun cevabı kapakta başlar , şarkılarda biter. toplama şarkılarla yapılmış bir albüm. bir kaç eski parça ve aysel gürel desteği. '' nerde eski mfö şarkıları '' diyesimiz gelir bu albümü dinledikçe. :D

ele güne karşı , güllerin içinden , yalnızlık ömür boyu , gözyaşlarımızı bitti mi sandın gibi parçalar bulamadım albümde. böyle bir albüm gerekli miydi diye düşünüyorum..gereksiz olmuş.

mfö albümü denince insan daha büyük beklentilere kapılıyor..

çok fazla dinleyemedim ama ilk izlenim olarak kötü bi albüm olmadığını söyleyebilirim, yalnızca mvabdan sonra daha rock bi albüm bekliyordum, babalar daha çok klavye takviye etmişler, yine de tekrar tekrar dinlenilesi şarkılar yok değil, benim şu an favorim milli park, 'orman değiliz artık milli parkız' slogan gibi olmuş
bi gözyaşlarımızı bitti mi sandın yok belki ama hiç bi efsaneden her dönem çok büyük işlere imza atması beklenemez , mfö bence sevenlerini hayal kırıklığına uğratmayacak kendini dinleten bi albüm yapmış...

MFÖ beni gerçekten üzdü bu albümleriyle, Ne yapmak istediklerini pek anlamadim, Basit bir pop albümü olmus,
Hele Sari laleler kral tv de o gicik sarkilara benziyor Neyse ben pas diyorum ben begenmedim

Nerde Gözyaslarimizi Bitti mi sandin? Buselik makami gibi sarkilar

MFÖ nün bu albümünü ben beğenmedim açıkçası..Zaman zaman yaşanan kaygılara vuruyor; arada olur öyle diyerek; daha sonrakileri beklemeye koyuluyorum şimdiden..Mazhar ın sözlerini kısıtlamadığı,,Gözyaşlarımızı Bitti Mi Sandın türevinden şarkılar bezeli daha nice albümler diliyor ve bekliyorum..Eskileri gönül rahatlığıyla dinleyerek..

M-F-Ö hepsi birbirinden çok farklı müzik anlayışında ama birleşince ortaya çok güzel şeyler çıkartıyolar.
Alanson grubun hitler prensi,sözlerini allayıp pullamasına gerek yok öylece verdiğinde bile kalbimize dokununabiliyo.
Fuat MFÖ'nün batı ayağı gibi,Özkan ise her zaman farklı bir renk,eğlenceyle duyguyu karmanlayan adam rolünü üstleniyo..
AGU'yu sewemedim ama MFÖ'yü sewiyorum yaaa..Onlar bi başka,yılların kalitesi.Birçok şarkısı yıllardır farklı farklı anılarıma damgalanmış gibi..

Bu odada defalarca aşık oldum sana sen inanmadın..Sakin sakin sabah 6 doyasıya şimdi kawuşmak zamanı..avcun avcumun içinde ,dudaklarında ellerim,ne lüzum var aşkı tarife..gündüz rüyası bu afife ;)

Geri