Sanal Amfiler

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Dezuh tarafından 17 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. İyi akşamlar beyler. M-Audio Fasttrack USB-II modelinde bir ses kartım var. Bu karta bağladığımda ve direct monitor'ü aktif ettiğimde hoparlörlerden ya da kulaklıktan ses alabiliyorum. Gitarı direk bağladığımda kayıt programlarında kayıt da alabiliyorum. Fakat Guitar Rig, Guitar FX, Amplitube gibi programları kullanarak, gitara distortion gibi efektler vermeye çalıştığımda başarılı olamadım. Daha doğrusu bu programlardan hiçbiri input'tan gönderilen sesi algılamadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba, yardımlarınız için teşekkürler.
   
 2. Guitar Rig için, Audio And MIDI Settings'e girip Driver kısmını asio seçiyosunuz. Device kısmı M Audio Usb Asio olucak. Yalnız asio4all gibi şeyler yüklü olmasın pc'de. Sadece ses kartının kendi driver'ı yüklü olucak.
   
 3. Hocam o durumda şu an zaten, fakat ses alamıyorum program içerisinden yine
   
 4. Bende m audio mobilepre kullanıyorum, yaklaşık 2 gün uğraştım bu sorun için.
  Birçok sebebi oluyor. Mesela onboard ses kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın tamamen. Driver'ı silin, kartı bağlayın en baştan yükleyin. Tekrar deneyin programdan. Çakışma olabiliyor. Rig'î ilk açtığınızda winamp, media player vs. açık olmasın. Ha birde device kısmında, "generic low latency asio driver" seçeneği var mı "m audio usb asio" seçeneği dışında.
   
 5. ASIO4ALL adlı bir program var. Google'da araştırıp güvenli bir yerden yükleyin. ASIO4ALL'da M-Audio'yu, Guitar Rig'de de ASIO4ALL'u seçin..

  EDİT: Aegnor Luinwe 'nin asi4all ile ilgili tavsiyesini yazdıktan sonra gördüm. Yoksa başka şekilde ifade ederdim. :) Kusura bakmasın..
   
 6. Asio4all ile olmuyor malesef. Bu tarz kartların zaten asio driver'ı kendi sürücülerinde mevcut. Ekstradan asio4all yüklendiği zaman kart hiç çalışmıyor. Asio4all yüklü ise tamamen kaldırılmalı. Pc'de yalnızca m audio'nun driver'ı olmalı.
   
 7. Ben aynı kartı o şekilde çalıştırıyorum.
   
 8. Doğrudur. Laptopta mı masaüstünde mi kullanıysunuz? WİnXp ise çalışıyor, Win7de sıkıntı çıkaıyor.
   
 9. Hocam, dediğiniz yeri biraz kurcaladım, outputlarda sıkıntı varmış sanırım, yanlış şeyleri kaynak olarak görüyordu, biraz da diğer özellikleri kurcaladıktan sonra hallettim sanırım, teşekkür ederim :)

  ayrıca asio4all kısmını bir hayli kurcalamıştım; fakat o haldeyken hiçbir yerden ses alamamıştım
   
 10. Masaüstü ve WinXP. Win7'ye mümkün olduğu kadar bulaşmayacağım...
   
 11. Dezuh amplitube'u da çalıştırabiliyor musunuz şimdi?
   
 12. WinXpde sorunsuz çalışıyorlar zaten, sorun win7. :)
   
 13. asio4all olmadan benim sistemimde amplitube 3 çalışmıyor, ama örneğin guitar rig'de sorun yok.
   
 14. Çok garip. Ben winxp kullanırken çok iyiydi, asio4all kullanıyordum. Hatta direk rig'deki sesi kaydedebiliyordum. Win7 kullanım hakları cart curt, diyerekten dağıttı bizim tezgahı.
   
 15. evet, amplitube'da sorun yaşadım gerçekten
   
 16. birde windows daki midi player ın kapalı olması gerekiyor . ben guitar pro açıkken kullanmaya çalışıyordum asio da midi açık diye bir uyarı vardı windows waweble synth di galiba onu kapattım sonra asio çalışmaya başladı
   
 17. asio4all sanal bir asio sürücüsüdür son derece sağlıksızdır, düzgün ses kartlarıyla beraber asio4all kullanmak... yorumsuz.. zaten ses kartı driver ini yüklerken asio driver i da otomatik olarak yüklenmektedir.
   
 18. GitarPedal'da da Amplitube ve fast track uyumsuzluğu konu edilmiş: http://www.gitarpedal.net/forum/showthread.php?27120-Guitar-Rig-M-audio-Fast-Track-sorunu
  M-Audio'nun forumunda da ASIO4ALL tavsiye edilmiş ve Amplitube sorunu çözülmüş: http://forums.m-audio.com/showthread.php?21272-M-Audio-Fast-Tracks-Amplitube

  Amplitube dışında da ASIO4ALL'a ihtiyaç duymayacaksınız herhalde. 7-8 güncel yazılımı denedim, m-audio sürücüleri bende sadece amplitube ta sorun çıkardı. ASIO4ALL'un kendisi de benim bilgisayarımda sorun çıkartmadı.
   
 19. rig kullanmaya devam ediyorum sorun çıkmaması için fakat onda da şöyle bir sorun var, sol kanaldan ses alınmıyor yani, giriş ve çıkış için L-R seçeneği var sadece R açık iken sistemde ses oluyor. L aktifken ve R pasifken ortamda ses bulunmuyor. Ki hani kulaklık, hoparlör vs. kullanırken de sol tekler hep pasif durumda. Ama program kapalıyken Direct Monitor'de iki taraftan da ses alabiliyorum
   
 20. rig de ben asio4all driveri ile on board ses kartı mic girişinden L-R den ses alabildim dönüştürücüm stereo olduğu için mic kanallarından birini kapatmak zorunda kaldım ama
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş