Knight Errant

Ehheh, Knight Errant olup da benim olmamam az bir ihtimal. Ne de olsa eski vokalistleriyim. :LOL:

Soner-Emre kardeşlerin Almora ile devam etmesinden sonra Türkiye'nin en iyi basçılarından biri olduğunu düşündüğüm Sevan ve yine o güzel sesiyle Uluer Emre'nin ayrılmasına bir hayli üzülmüştüm ve açıkçası çok umutlu değildim.

Amaaaa... Yeni vokalistin yorumunun Emre'den daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim. Beklediğimden çok çok iyiydi. Basçı (Halit idi sanırım) da çok hoşuma gitti. Adamın süper bir tipi var :LOL:
Grubun eski elemanları Ilgın ve Murat'a zaten laf yok. Murat Abi'nin çalarken yüzünde oluşan o hırslı ifadeye hayranım. Her müzisyende olmasını beklediğim ifade bu işte.

Sonuçta KE bu yeni kadrosuyla çok iyiydi. En kısa zamanda yine Ankara'da görmek dileğiyle. MT'ye de bize KE izleme fırsatı verdiği için teşekkür ederim.

basçı İlker gitarlar Hamit ve Ali kemanda hepimizin bildiği üzere Ilgın ve davulda Murat vardı dün akşamki konserde. Hepimiz Knight Errant ın çok iyi bir grup olduğunu bikliyorduk ama benim ve zannedersem benim gibi çoğu insanın da kafasında yer edinen en büyük endişe vokalidi. Ancak Barbaros helal olsun hepimizi şaşırttı ve mükkemmel bir konser çıkarttı..."ben hayatımda sayısız vokalist izledim ama ilk konserinde bu kadar iyisini hiç dinlememiştim" :!:
Umarım Ankaranın getirdiği uğurla devam edersiniz ve sizi daha birçok kez izleme fırsatımız olur!!!!
sizi çok seviyoruz

Çok iyi bir konserdi! Cesaretleri ve azimlerini kutluyorum!! Profesyonellikle ilklerin buluşması...Ama bitmemiş heyecan ve alçakgönüllülük...Yeni çalışmalarını heyecanla bekliyorum! Bu konser umarım iyi bir başlangıç olmuştur daha çoookkk uzun olan yolunuzda...

konserde arkalardaydım... ama gerçekten çok güzel bir konserdi.. knight errant ın elemanlarında neredeyse hepsi değişmiş... ama eskisini aratmıyor denilebilir.. hatta daha iyiler...

Konserde en öndeydim :mrgreen: Ve bence de süper bir konserdi :) Çok iyilerdi kesinlikle :) Şahsen konserden sonra bahsedilmesi gereken en önemli şeyin eni besteler olduğunu düşünüyorum :) Bir çoğu inanılmaz yer etti aklımda :) Özellikle Ich Nicht, Anka, yanılmıyorsam Lies And Shadows isimli parça ve RS complation'ından da zaten bildiğimiz Requem for Enkidu :) Hepsi süper parçalardı, grubun hala eskisi kadar güçlü olduğunu gördük :)

Ayrıca grup elemanlarıyla şahsen tanışıp zaman geçirme fırsatını yakalamış birisi olarak, çok anlayışlı ve çok mütevazi olduklarını belirtmek istiyorum :) Ve bunun için onlara burdan teşekkür ediyorum :)

Yeni elemanlarla ilgili olarak da;

Hamit abi bence çok profesyonel ve çok iyi bir gitarist süper oturmuş gruba :) Ve Barbaros da gerçekten süper bir ses rengine sahip olan ve sahne performansıyla grubun ruhunu çok iyi yansıtan bir vokalist bence :) Yeni albümü dört gözle bekliyoruz :) Elinize sağlık, iyi ki varsınız :D

ses sistemi çok kötüydü. Arka tarafta insanların uyuduğunu gördüm. Knight Errant'ın hemen hemen hiç bir elemanının olmadığı bir Knight Errant seyrettik. Knight Errant'tan geriye kalanlar bizi tatmin etmedi. Partisyonunu kaçıran gitar ve davulcunun hataları konseri çekilmez hale getirdi.

DaveMustaine_64 demiş ki:
Konserde en öndeydim :mrgreen: Ve bence de süper bir konserdi :) Çok iyilerdi kesinlikle :) Şahsen konserden sonra bahsedilmesi gereken en önemli şeyin eni besteler olduğunu düşünüyorum :) Bir çoğu inanılmaz yer etti aklımda :) Özellikle Ich Nicht, Anka, yanılmıyorsam Lies And Shadows isimli parça ve RS complation'ından da zaten bildiğimiz Requem for Enkidu :) Hepsi süper parçalardı, grubun hala eskisi kadar güçlü olduğunu gördük :)

Ayrıca grup elemanlarıyla şahsen tanışıp zaman geçirme fırsatını yakalamış birisi olarak, çok anlayışlı ve çok mütevazi olduklarını belirtmek istiyorum :) Ve bunun için onlara burdan teşekkür ediyorum :)

Yeni elemanlarla ilgili olarak da;

Hamit abi bence çok profesyonel ve çok iyi bir gitarist süper oturmuş gruba :) Ve Barbaros da gerçekten süper bir ses rengine sahip olan ve sahne performansıyla grubun ruhunu çok iyi yansıtan bir vokalist bence :) Yeni albümü dört gözle bekliyoruz :) Elinize sağlık, iyi ki varsınız :D

berkaya tamamen katılıyorum en önce bütün konser boyunca hiç durmadan kafa salladık...emreden((uluer)) sonra başka bi vokale kolay kolay alışcamı sanmazdım ama barbaros helal olsun çok iyi oturmuş gruba...fazla söze gerek yok...yolunuz açık olsun K.E ....

vixen demiş ki:
ses sistemi çok kötüydü. Arka tarafta insanların uyuduğunu gördüm. Knight Errant'ın hemen hemen hiç bir elemanının olmadığı bir Knight Errant seyrettik. Knight Errant'tan geriye kalanlar bizi tatmin etmedi. Partisyonunu kaçıran gitar ve davulcunun hataları konseri çekilmez hale getirdi.

Konseri nerden izlediğini sorabilir miyim? Yani amfinin neresindeydin? Bir de davulcunun hataları neymiş ben onu anlayamadım, çok fazla dikkat etmedim ama öyle ciddi bir hata hiç hatırlamıyorum...

Hayır ya benim anlamadığım şey şu, şimdi insanlar konsere eğlenmeye mi gidiyorlar, yoksa eğlenememek için bahane bulmaya mı? Kim hatasız çalıyor ki abi? Herkes hata yapıyor, özellikle de sahne içinde sesin çok iyi olmadığı zamanlarda. Davulcu şarkının ortasında hata yapıp, durdu kaldı fln mı? Yarıda mı kestiler yani şarkıyı? Olur ufak tefek şeyler, oluyor da... Seyirci hem grubun karşısında koltuğa kurulur hem de hata yaptılar hiç eğlenemedik derse bu işte bir terslik var demektir... Hatta belki art niyet.

Konsere kimsenin kendini kanıtlamak için yaptığı bir şey değildir, sonuçta kimse başımıza virtüöz değil, konsere grup kendini tanıtmak veya fanlarıyla buluşmak eğlenmek vs. için çıkar :) Bu amaçla oraya gidenlerin hepsi de bence fazlasıyla tatmin olmuş olmalı :) Ben şahsen grupla ilgili fazlasıyla fikir edindim :) Eğlenceli de bir konserdi...

Ayrıca konserden sonra amfinin arkasındaki bir kamerayla çekilmiş görüntüleri izledim ve sesler gayet dengeliydi :) Grup elemanlarının birebir ağzından da aynı şeyi duydum :) Bence grup gayet doğru eleman seçimleri yapmış :) Tabii ki her zaman eski elemanlara bir özlem duyulur....

Albüm kayıtlarında daha da iyi göreceksiniz, zaten konserden önce birkaç şarkı çalındı albüm kaydından, ama sanırsam pek dikkat edilmedi.... Hiç kimse yeni bestelerle iligli falan konuşmamış ayrıca, birisi çıkıp dese yeni besteler çok sıradan özelliksiz şarkılardı dese içim yanmayacak :)

Ya amacım kimseye bok atmak değil de sen böyle söyleyince yazayım dedim.
Davulcunun paslanmış olduğu vuruşlarından belliydi,hihat e dağınık vurmak vardır, ki her çıkan ses farklı gelir;bir de düzgün vurmak vardır ki bu tutuş şeklinden ve vurduğu yerden belli olur.(Berkay bunları senin de bildiğine eminim ama belki dikkat etmemişsindir diye yazıyorum)
Muhtemelen uzun zamandır çalmamış parmakları ve bilekleri güçsüzleşmiş,ben buna yoruyorum olayı..

Esasen benim eleştirim sana değildi :) Ben gerçekten de dikkat etmedim davula ama bu gibi şeylerin olabileceğini hesaba katarak konuşurum her zaman :) Önceden de dediğim gibi çok önemli şeyler olduğunu düşünmüyorum bunların, geri döndüklerine dua etmek lazım :D

sevgili dave, ben beğenmedim, benim gibi bir çok insan da zaman zaman kulaklarını tıkadı konserde. herhangi bir lise grubunu getirsen onlar da buna yakın performans sergilerdi yani. ke nin elemanları senin arkadaşın olabilir, onları bu yüzden korumanı da anlıyorum ama kötüydüler, üzgünüm ama gerçek bu!

heh bi sürü insan kulaklarını tıkadı ha?

metal müzik dinlemem ilgi alanımda değildir ancak KE konserinde mimarlık amfisindeydim ve performansın çok başarılı olduğu görüşündeyim.yeni vokaliste beklediğimden çok çok daha fazla başarılıydı eskileri aratmayacak gibi.

bide madem kulaklarınızı tıkatacak kadar kötüydü neden terketmediniz amfiyi,kimse orada zorla tutulmuyor.

Merhabalar ben Knight Errant'tan İlker...

O.D.T.Ü Müzik topluluklarına gerçekten teşekkür etmek istiyoruz yüreklerini ve alın terlerini ortaya koyarak türlü imkansızlıklara göğüs gerip gerçekten profesyonelce bir iş çıkardılar ve takdiri hak ediyorlar...

En yakın zamanda tekrardan Ankara'da görüşmek üzere :))

vixen demiş ki:
sevgili dave, ben beğenmedim, benim gibi bir çok insan da zaman zaman kulaklarını tıkadı konserde. herhangi bir lise grubunu getirsen onlar da buna yakın performans sergilerdi yani. ke nin elemanları senin arkadaşın olabilir, onları bu yüzden korumanı da anlıyorum ama kötüydüler, üzgünüm ama gerçek bu!

Tabii ki beğenmeyebilirsin :) buna kimse bir şey demez, ama söylediklerinde çok ilginç ifadeler vardı, yukarıda söyledim :) MEsela art niyet varmış hissi veren şeyler vardı :)

KE elemanları benim arkadaşlarım değiller :) Sadece Ankara'ya geldiklerinde onlara rehberlik eden ekipte ben de vardım ve tanışma fırsatı buldum onlarla :) Çok da mutlu oldum :mrgreen:

En son söylediklerinden sonra benim de sana senin KE elemanlarıyla bir kişisel probleminin olmadığını nerden bilebileceğimizi sormam gerekiyor bence :) Şimdiye kadar hiç aklıma gelmemiş olsa da senin arkadaş teorin bunu bana düşündürdü :) Yani yaklaşımın çok yanlış bana sorarsan :)

konser hakkında bir yorum da ben yapmak isterdim ama ne yazık ki konseri izleyemedim. aslına bakacak olursak knight errant da kim kimdir ne çalar -eski kadrodan soner, burak ve ılgın haricinde- nasıl bir gruptur, eskisi - yenisi nedir hiçbir fikrim yok ve ben knight errant hakkında fikir edinmek istiyorum. albümlerini piyasada bulamadım.bulabileceğim yeri bilen birileri varsa bana mail atabilir mi?

DaveMustaine_64 demiş ki:
vixen demiş ki:

Tabii ki beğenmeyebilirsin :) buna kimse bir şey demez, ama söylediklerinde çok ilginç ifadeler vardı, yukarıda söyledim :) MEsela art niyet varmış hissi veren şeyler vardı :)

KE elemanları benim arkadaşlarım değiller :) Sadece Ankara'ya geldiklerinde onlara rehberlik eden ekipte ben de vardım ve tanışma fırsatı buldum onlarla :) Çok da mutlu oldum :mrgreen:

kötü bir grubu körü körüne savunmak için güzel bir neden.

En son söylediklerinden sonra benim de sana senin KE elemanlarıyla bir kişisel probleminin olmadığını nerden bilebileceğimizi sormam gerekiyor bence :) Şimdiye kadar hiç aklıma gelmemiş olsa da senin arkadaş teorin bunu bana düşündürdü :) Yani yaklaşımın çok yanlış bana sorarsan :)

çok seviyorum ben bunları yaw:D
belki de kemanı çok sevdiğim için olsa gerek yaptıkları müzik acayip hoşuma gidiyor,özellikle winds of doom şarkısı...

Geri