Charvel / Jackson Başlığı

Ne güzel bir renk, ne kötü bir dizayn. Neyse custom işte. Dükkandan alsam satardım ben de, ama Marty'den direkt alınca iş değişir. İşte bol içki ve aptal bir kafa satabiliyor böyle bir gitarı. Neler var dünyada haketmeyen ama sahip olan. Yazııııkkk !!!

Atalay demiş ki:
Ne güzel bir renk, ne kötü bir dizayn. Neyse custom işte. Dükkandan alsam satardım ben de, ama Marty'den direkt alınca iş değişir. İşte bol içki ve aptal bir kafa satabiliyor böyle bir gitarı. Neler var dünyada haketmeyen ama sahip olan. Yazııııkkk !!!

kasanın alt kanadının üst taraftan uzun olması da ilginç, bi anlam veremedim, ama dediğin gibi custom işte

Gitar güzel fakat e-bay'deki "scammer" tabir ettiğimiz sahtekarın söylediği gibi Marty'nin albüm kayıtlarında kullanılmış bir gitar değil.. Marty zaten klavyesinde o inlay olan bir gitarı kullanmaz bile :mrgreen:

DaveMustaine_64 demiş ki:
Gitar güzel fakat e-bay'deki "scammer" tabir ettiğimiz sahtekarın söylediği gibi Marty'nin albüm kayıtlarında kullanılmış bir gitar değil.. Marty zaten klavyesinde o inlay olan bir gitarı kullanmaz bile :mrgreen:
dave, doğru olabilir... ben okuduğumu yazdım buraya...yanlız ihtimal de var, neden diyecek olursan, şu an kullandığı ibanze sz'ye gövde tipi açısından benziyor...inlay olayında sana katılıyorum...

kim bilir belki jacksonda alacağı falan kalmıştır, onun yerine bunu almıştır (satıcı&türk alıcı repliği :mrgreen: )

rock-the-boy demiş ki:
Atalay demiş ki:

kasanın alt kanadının üst taraftan uzun olması da ilginç, bi anlam veremedim, ama dediğin gibi custom işte

İlginç olan birşey de gitarın fotoğrafa sol tarafındaki eğimin de ters olması... Alt taraf dar, üst taraf geniş...

Sanki solak bir gitar yada sağ bir gitarın ters yüzü kullanılmış gibi... :)

Gitarın gövdesi custom değil arkadaşlar. Jackson'ın "Demon" olarak bilinen gövde şeklidir.. Yani elle çizilmiş bir şey değil. Jackson Custom shop'ına "Demon" gövdesi istiyorum dediğiniz de bunu yaparlar.

Bunun Ibanez versiyonu da var bir de 540 PII bir dönem Skolnick de onlardan kullanmış...

Alın size başka bir Demon, bence çok güzel bir gövde şekli :)
demonen6.jpg

yamuk yumuk bişey abi işte :D
jacksonın o kadar güzel dizaynları varken böyle birşeyi almak ancak her tür gitarı kullanıp işin suyunu çıkaran adamlara has bir olay olur.

Custom bir Jackson yaptırma şansım olsa kesinlikle Demon kasa isterdim.Şekilli kasalara beni çok şaşırtıp kendine bağlayacak bir gitar elime alana kadar tövbeli olduğum için sahip olunabilecek en radikal superstrat kasa gitar olarak görüyorum Demon ları :)

gogostar demiş ki:
rock-the-boy demiş ki:
Atalay demiş ki:

İlginç olan birşey de gitarın fotoğrafa sol tarafındaki eğimin de ters olması... Alt taraf dar, üst taraf geniş...

Sanki solak bir gitar yada sağ bir gitarın ters yüzü kullanılmış gibi... :)

Gogostar bende de böyle bi gitar var (ama Jackson değil :( markası yok ) ilginç bişi hatta resmi görünce vay be benim şeytan kasa gitarım varmış da haberim yokmuş :LOL:

Arkadaşlar jackson ın bu modeli hakkında görüşleriniz nedir ? elinde olan yada daha evvel kullanan var mı ?
Benim çok hoşuma gitti, ayrıca sabit köprü ve yekpare olduğu için müthiş bir performans alınabilir gitardan.. ama jackson son dönemde gözden düştü diyorlar.. bu yüzden endişelerim var..
Bilindiği gibi çoğu gitarist esp ye geçti.. Bunun sebepleri neler ? bu konu hakkında da görüşlerinizi almak isterim.. Şimdiden teşekkürler..

Gitarın linki : http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2803076803

Altitudes demiş ki:
Arkadaşlar jackson ın bu modeli hakkında görüşleriniz nedir ? elinde olan yada daha evvel kullanan var mı ?
Benim çok hoşuma gitti, ayrıca sabit köprü ve yekpare olduğu için müthiş bir performans alınabilir gitardan.. ama jackson son dönemde gözden düştü diyorlar.. bu yüzden endişelerim var..
Bilindiği gibi çoğu gitarist esp ye geçti.. Bunun sebepleri neler ? bu konu hakkında da görüşlerinizi almak isterim.. Şimdiden teşekkürler..

Gitarın linki : http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2803076803

Gözden düştü? Bunun sebebini araştırmak lazım.

Endorsement mevzularını baz almak oldukça yanlış olur, firma politikasıdır, önemli olan ürünlerde sorun var mı onu incelemek lazım... O konuda da ciddi bir değişim olduğunu sanmıyorum...

Dean Gitar fabrikası bir Türk'e mi ait acaba?

Neden mi?

Dean Gitarlarının Resmi sitesinde şöyle yazıyor:

++ Dean Guitars has the finest guitars in the world! We build Electric Guitars , Bass Guitars
, Acoustic Guitars, Amps, Cases, Banjos, Mandolins, and so much more. You will not find a better guitar ++

Offff oooofffff...

Atalay demiş ki:
Dean Gitar fabrikası bir Türk'e mi ait acaba?

Neden mi?

Dean Gitarlarının Resmi sitesinde şöyle yazıyor:

++ Dean Guitars has the finest guitars in the world! We build Electric Guitars , Bass Guitars
, Acoustic Guitars, Amps, Cases, Banjos, Mandolins, and so much more. You will not find a better guitar ++

Offff oooofffff...
hemen hemen her firmanın sitesinde benzer bir önerme vardır niye takıyorsun ki,çalmadan deanler hakkında hüküm yürütmemek lazım köklü bir firma sonuçta.Dandik dime modellerine bakarak karar verilmemesi lazım.Dean gitarlara cadillac diyorlar amerikada vardır bi bildikleri :)neyse jackson başlığında konudan sapmayalım dean başlığı varsa orda tartışalım

Jackson'a ben de bayılırım ama firma politikası olarak çok ilgisiz olduklarını kabul etmek lazım. ESP ve Ibanez yepyeni ve harika site tasarımlarıyla yine yepyeni ve harika modellerini görücüye çıkarırken Jackson sadece RR'nin 24 perdeli bir hali ve Mark Morton'un Signature modelini çıkardı ve sitelerinde de bir değişme yok. Ayrıca en büyük rakibi diyebileceğimiz ESP tonla endorsement yapıp göz boyarken Jackson hala ilgisiz kalmaya direniyor. Jackson'un kalitesi ortada tamam ama bu kalitenin ve ismin üstüne bir de rakipleri gibi güzel piyasa stratejileri olsa silip süpürürler piyasayı. Anlayamıyorum cidden neden böyle yapıyorlar.

Geri