Charvel / Jackson Başlığı

soulwalker demiş ki:
iyide dk2 neye gider. bende dkmg dinky alıcam.şimdi bence dk2 metale pekte gitmez.

www.purevolume.com/dementiatr

Burdaki kayıtlar, sololar hariç stok bir dk-2 ile yapıldı, belki fikir verebilir :)

Dk-2 = Alder gövdeli, maple saplı, rosewood klavyeli ve bir adet floyd rose sistemi olan h-s-s konfigürasyonlu bir gitar :) Bu gitarla baya fazla tarz çalınabilir, doğru manyetik ve ekipman kombinasyonuyla :) Tabii ki her tarz için daha özelleşmiş gitarlar vs. olabilir o zaman o gitarları alırsınız :) Eğer hedeflediğiniz şey versatilite ise dk-2 gayet versatil bir alet :)

Metal müzlik yapmak için illaki üzerinde emg 81/85 manyetik mi olması gerekli? Bence bakış açılarınızı değiştirmeniz gerekli ayrıca ben 1.5 sene boyunca stüdyo da ps3 performer ile pink floyd çaldım ve bence de gitarın hem clean hemde overdrive lı tonlarında bi aşırılık yoktu ne yani Jackson metalci gitarı diyenlere göre benim müzikten anlamayan bir zavallı olmam gerekiyor...

yoo ne alakası var,herkesin müzikten, tondan, gitardan beklediği şey farklıdır ama bazı şeyler daha karakteristiktir.jackson metalci gitarı demedim ben sadece söylediğim model daha çok benim sevdiğim müzik tarzına gider. sonuçta neyin nasıl ses verdiği ortada.

Yanlış anlaşılmasın benim demek istediğim gitardan zakk wlyde gibi bir ses almak istiyorsan evet emg 81 ve 85 ile bunu çok rahat alırsın ama benim demek istediğim bir markanın bir modeli ile sadece şu tarz yapılır başka bişiy yapılmaz denmesi

ya istisnalar her zaman vardır ve olacaktır hele ki müzikte şu şunla yapılır demek doğru olmaz evet ama ben metal çalan biriyim.bodom,slayer,amon amarth,megadeth çalıyorum ve benim sevdiğim müziğe gidecek bence dkmg dinky. benim tercihim bu sonuçta daha yaklaşıyorum istediğim tona ama bi başkası başka bi şeyde alabilir. single ın verdiği ,humbucker ın verdiği,ağacın verdiği belli tonlar var,sen bunların dışına çıkarsın veya çıkmazsın.

Soulwalker benim senin dkmg almak istemen ile alakalı bir sorunum yok hatta bence de illaki jackson dinky kasa 2 hum bir e.gitar alacaksan ya dkmg ya da dk2m var senin için seçenek o konuda sana katılıyorum ama ben daha önce hiç bir gibson les paul ile metal ve blues çalan birilerinin yadırgandığını görmedim ama her nedense insanlar ben jacksonla blues yapıyorum dediğimde gözlerinin fal taşı gibi açılıp hadi leen jacksonla blues mi yapılır demesine feci uyuz olmaktayım napayım abi sinirleniyorum ister istemez... (sinirlenme sebebim de sen değilsin ben sadece fikrimi belirtiyorum) Benim de müzik yelpazem geniş biraz(iron maiden,sepultura,death,black sabbath,dio, rainbow, pink floyd...vs) ben de zamanında arada kalmıştım bu 2 gitar arasında ben ise tercihimi dk2m yönünde kullandım çünkü üzerinde s.d. hum.lar vardı :D

Arkadaşlar aslında pek de yeni olmasa da Türkiye için taze resimler var RR24 için, anlayacağınız bu model artık bir ütopya olmaktan çıkıyor. Ve bütün modellerde bevellerle logo aynı renkteymiş, ki benim gibi snow white rr'de siyah headstock isteyen biri için ölüm; ancak çoğunuz için bu haber bir müjde niteliğinde. Jackson camiasına hayırlı olsun diyorum.
rr247wj.jpg

soulwalker demiş ki:
ebsrepic demiş ki:
arkadaşlar hint yapımı jackson js30dk ya 750 ytl istiolar..sizce uygunmu?

670 680 civarı laylaylom a peşin para verirsen veriyo bu fiyata.750 bana pahalı geldi açıkçası.

evet bende laylaylomda sordum zaten kredi kartıyla alcağım için fazla indirim yapcaklarını sanmıom :) bilmiom belkide almam biras bekleyip ikinci el bişe alırım.. hint yapımı jacksonlar hakkında birçok olumsuz eleştri duyuyorum..buda caydırdı gitarı almaktan :)

Ankara'da js30 bi yerde bulabildim sadece, 800 milyon istiyor dahada inmiyor.Zaten vazgeçtim js30 almaktan ama başka jacksonda bulamıyorum Ankara'da.Sonunda ibanez aldırcaklar hehe

js30'a 800? cok fazla kesinlikle degmezler.. ben daha gecenlerde Alder ustu Maple Top japan DK2S aldim valla anlatmakla bitiremem gitari, soloistlere para verenlere uzulmeye basladim cunku soloistler aradaki FIYAT UCURUMUNU kesinlikle hak etmiyor.. kopru bir kere oldukca iyi, tahminlerimden cok daha iyi cikti.. sustaini zaten sonsuz hic bitmiyor, sapta cok ince ama o benim icin dez avantaj hatta satmaya iten tek sorundu ama alismaya karar verdim.. Duncanlarinda performansi oldukca iyi bence adamlar harika bir gitar yapmislar, SL1'i sattigima pisman degilim artik bunu almakla :metalhead

bence japan DK2 dusurmeye calis bulursan DK2S havada kap 8) pek umit vermek istemiyorum ama.. (d.n.: limiti 800'un daha uzerine cikarmalisin)

.

Arkadaşlar Jackson DKMGT nasıl bir gitardır?Kullanan varmı aranızda?
Kimileri övüyor kimileri yerden yere vuruyor,nedir bu DKMGT olayı?

01 demiş ki:
Arkadaşlar Jackson DKMGT nasıl bir gitardır?Kullanan varmı aranızda?
Kimileri övüyor kimileri yerden yere vuruyor,nedir bu DKMGT olayı?
DKMGT güzeldir. Zaman zaman özlediğim eski bir gitarımdır. Öyle yerden yere vurulacak bir gitar değil kesinlikle. Kim yerden yere vuruyormuş şaşarım hatta. Sapı çok rahattır. (Kime göre? Bana tabii ki) Arch top olması sebebiyle ayrı bir karizması vardır. Kimileri EMG HZ'leri beğenmez, ben de bayılmıyordum belki ama "ıyyy manyetiğe bak, üğğrenç" denemez. Bayılanlar da var. Benim için yeterliydi. Zevkinize göre bir kombinasyon oluşturursunuz ömürlük gitar olur.

Gerçi yenileri 81/85'le geliyor o da ayrı mevzu ama, gitar iyidir yani.

Geri