Charvel / Jackson Başlığı

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, bu klavye ağacının biraz çıkık olması durumuna bolt-on Jackson'ların genelinde rastlanır, bir sorun değildir yani. Jackson guruları yanlışsam düzeltsinler, beynim biraz sulanmış durumda şu an çünkü.

LLL partileri Hollanda'dan geliyor. Avrupa dağıtımı ordan yapılıyor. ABD modeliyse ABD'den, Capon modeliyse Caponyadan Hollanda'ya gelip oradan ülkelerdeki distribütörlere dağıtılıyor. Ülke içindeki ulaştırmayı da o distribütör (burda LLL) yapıyor.

HAngi devirde yasiyoruz, dünyanin neresinden gelirse gelsin hic bir zaman bir malin gelmesi bu kadar sürmez, ayrica jackson firmasi stoklariyla LLL gibi elli tanesini döver.
Benim tahminim LLL kargo masrafini vede gümrük masrafini düsürmek icin (sonucta 10 tane yada 20 tane gitar gelsede yapilacak islemler hep ayni) siparisi bekletiyor, aslinda baba bir distr. olsa basar parayi getirtir 200 tane gitar iki haftadada gelir. Ama adamlarin diger garip bir yani, fazla sermaye yatirmak istemiyorlar yada yok yatiramiyorlar, yani ilk basta mali satiyor parayi topluyor sonra siparisi veriyor, tabiki bu aradada masrafi ve ugrasi düsürmek icin mümkün oldugu kadar fazla siparis almak icin olayi sürüklüyor. Her halde bu kadar amatör ruhla calisilan baska bir branj kalmamistir. Düsünsene samsung a gidip tv aliyorsun, abi siparisleri aliyoruz, mali siparis etcez diyor ;)

Eee jackson fiyatlarından belli değilmi ibanezler türkiyede yurtdışıyla çokta farklı fiyatlara satılmıyor çünkü gitar başına düşen gümrük masrafı ne kadar çok gitar getirirseniz o kadar azalıyor. LLL nasıl bir ticaret mantığına sahip anlamıyorum. Ellerinde jackson distiribütörlüğü olmasa zaten gitar ve ekipman işini bırakırlar heralde.

ibanezin iki distribütörü olduğu için fiyat kırıyorlar çok mal getirmekle pek bi alakası olduğunu sanmıyorum. olsada fiyatlara bu kadar yansıyacağını sanmıyorum. ayrıca distribütör iseniz zaten belli bir miktarda mal getirmek zorundasınız, firma bunu şart koşar. lll yi jacksonla da özdeşleştirmeyin Takamine gibi bir firmanında distribütörü ayrıca. aynı şeyleri Takamine lerde yapmıyorlar, demek ki jacksondan kaynaklanan bir sorun var.

Onur senin bu LLL'yi savunma hastalığın ne zaman geçecek merak içinde bekliyorum.İçimizde en çok partiyi bekleyen sensin sanırım neden hala Polyannacılık yapıyoyorsun anlamış değilim.
Adamlar bizi bekletiyorlar Onur konu bu kadar basit...

soulwalker demiş ki:
ibanezin iki distribütörü olduğu için fiyat kırıyorlar çok mal getirmekle pek bi alakası olduğunu sanmıyorum. olsada fiyatlara bu kadar yansıyacağını sanmıyorum. ayrıca distribütör iseniz zaten belli bir miktarda mal getirmek zorundasınız, firma bunu şart koşar. lll yi jacksonla da özdeşleştirmeyin Takamine gibi bir firmanında distribütörü ayrıca. aynı şeyleri Takamine lerde yapmıyorlar, demek ki jacksondan kaynaklanan bir sorun var.

hiimm bencede sorun Jacksonda adamlar bütün dünyaya mal yetistiriyorlar, ki ben sahsima bunu kesin olarak söyliyebilirim, avrupada böyle jackson olmamasi gelmemesi gibi bir sorun yok, sadece LLL ismarladigi 20 gitari hala yetistiremediler gitti.

Sigmastern demiş ki:
HAngi devirde yasiyoruz, dünyanin neresinden gelirse gelsin hic bir zaman bir malin gelmesi bu kadar sürmez, ayrica jackson firmasi stoklariyla LLL gibi elli tanesini döver.
Benim tahminim LLL kargo masrafini vede gümrük masrafini düsürmek icin (sonucta 10 tane yada 20 tane gitar gelsede yapilacak islemler hep ayni) siparisi bekletiyor, aslinda baba bir distr. olsa basar parayi getirtir 200 tane gitar iki haftadada gelir. Ama adamlarin diger garip bir yani, fazla sermaye yatirmak istemiyorlar yada yok yatiramiyorlar, yani ilk basta mali satiyor parayi topluyor sonra siparisi veriyor, tabiki bu aradada masrafi ve ugrasi düsürmek icin mümkün oldugu kadar fazla siparis almak icin olayi sürüklüyor. Her halde bu kadar amatör ruhla calisilan baska bir branj kalmamistir. Düsünsene samsung a gidip tv aliyorsun, abi siparisleri aliyoruz, mali siparis etcez diyor ;)

Aynen dediğin gibi. Adamların amacı bizi bekletip hem gümrük vs. den tasarruf etmek hem de o arada gelen siparişleri eklemek! Adam olsalardı böyle yapmazlardı.... :mad:

Benim artık heyacanım da kalmadı bu durumdan dolayı pek...Bu durum gitardan soğumama bile sebep oldu.
Ayrıca bugün konuştum LLL ile.Ay sonuna kadar partinin geleceğini söylediler henüz yola çıkmamış.

Geri