Charvel / Jackson Başlığı

@_Tj_
Arkadaşım nedir bu herkesin floyd rose'dan korkusu, akordu stabil tutmuyorsa sabitlenip oldukça başarılı olunabilir, ayrıca floyd rose'un tüm eksileri de bertaraf edilir, el için daha rahat bir sabit köprüye ulaşılır.
Saygılar

yıllardır hayat ettigim jackson gitarımı 1.5 hafta once edindim sonunda sl1t aldım klavyesi bukadar rahat, manyetikleri bukadar basarılı( single lar okadar deil ama h super) sustaini bukadar yuksek bi gitr daha once calmadım. daha iyileri kesinlikle wardır ama bu gitar tam benim icin yapılmıs diyebilirim.

Kont_De_La_Fere demiş ki:
@_Tj_
Arkadaşım nedir bu herkesin floyd rose'dan korkusu, akordu stabil tutmuyorsa sabitlenip oldukça başarılı olunabilir, ayrıca floyd rose'un tüm eksileri de bertaraf edilir, el için daha rahat bir sabit köprüye ulaşılır.
Saygılar
ben floyd rose pek kullanmadıgım icin floyd rose sus olanını tercik ettim sustainleri daha iyi oldugu icin. ama kullanılıyorsa bircok avantajı da vardır. tercih meselesi

acumenis demiş ki:
yıllardır hayat ettigim jackson gitarımı 1.5 hafta once edindim sonunda sl1t aldım klavyesi bukadar rahat, manyetikleri bukadar basarılı( single lar okadar deil ama h super) sustaini bukadar yuksek bi gitr daha once calmadım. daha iyileri kesinlikle wardır ama bu gitar tam benim icin yapılmıs diyebilirim.

Lafta kalmış bunlar. Resim isterim ben. :twisted:

selam. dk2t'lerin hepsi japon yapımımı ? bir de dk2t'ler arasındaki fiyat farkları sadece kullanılan renktenmi oluşuyor. mesela trans black rengi ile crimson swirl arasında fiyat farkı var.. crimson swirl daha kaliteli demek doğrumu ?

desen işçiliğinden dolayı oluşan bir fiyat farkı var. onun haricinde aynı sene üretilen bir dk2t diğerinden daha kaliteli ise tek sebebi öyle denk gelmesidir.

selam .. Jackson'ın dk2s modelini kullaniyorum bi suredir
genel anlamda memnunum gitarimdan ama sanki duncan desng manyetikleri gitar icin yetersiz gibi neckteki single zaten sustainiac ondan pek verim alamiyorum ama single tonlarınıda seviyorum bu manyetigi DE iptal edip komple biseyler takmaya niyetim var, genelde istedigim cok farklı bi sound degil ama heavy&hardrocktan bluesa kadar bir çok sey çalmaya çalışıyorum simdiden fikirleriniz için tesekkürler ..

alta jb, üste little 59. ortaya da classic stack falan olur. gitarında 2 tane de mini switch için boşluk kalacak. bunları da çeşitli şekillerde değerlendirebilirsin. yerinde olsam bir tanesini orta manyetiği ters faza almak için kullanırım, kendi jacksonımda da bu şekilde kullanıyorum ve özellikle clean tonlarda çok güzel oluyor. öteki için de çalma tarzına göre uygun birşey bulunabilir. mesela neck ve bridge manyetiklerini beraber çalıştırmak için kullanabilirsin, little 59u single a dönüştürmek için kullanabilirsin, gitarı 2 volume 1 ton haline getirip sonra da köprü manyetiğini ton potanzına bağlamak veya devre dışı bırakmak için kullanabilirsin, mesela bu sayede alt manyetik normalken neck manyetiğinin tonu kapalı olabilir. çok farklı şekillerde değerlendirebilirsin o switchleir, önemli olan neye ihtiyaç duyduğun.

kucukseytan demiş ki:
selam .. Jackson'ın dk2s modelini kullaniyorum bi suredir
genel anlamda memnunum gitarimdan ama sanki duncan desng manyetikleri gitar icin yetersiz gibi neckteki single zaten sustainiac ondan pek verim alamiyorum ama single tonlarınıda seviyorum bu manyetigi DE iptal edip komple biseyler takmaya niyetim var, genelde istedigim cok farklı bi sound degil ama heavy&hardrocktan bluesa kadar bir çok sey çalmaya çalışıyorum simdiden fikirleriniz için tesekkürler ..
Evet duncan design ilk başlarda yeterli gibi geliyor, benim dk2 eds gitarımda da stoklar var, modifiye gerekiyor artık .. köprüye bende bi jb düsünüyorum, daha sonra orta ve neck manyetikle ilgilenirim ..

Geri