Charvel / Jackson Başlığı

Merhaba arkadaşlar.Bu forumda da epey aradım ama pek bulamadım YETERLİ bilgi.Sormak istiyorum Jackson DXMG hakkında ne düşünüyorsunuz?2-3 hafta sonra alacağm tanıdğımdan 2.el . yanında 10watt drive marka bir ampli(ki eminim dandiktir zaten 10watt'tan bişe beklemiorum anca analoglarla idare eder gibi geliyor)kılıf,jack vs. 750 ytl.. Sizce fiyatı iyimi? 2006 öncesi sanırm seri numarısını bilmiyorm.Sorup yazabilrm foruma.Aktif manyetik çok sevmioyorum pasiflerin ses rengi daha hoş geliyor bana o yüzden dkmg istemedim.Çünkü genelde forumlarda sallayın dxmg'yi dkmg alın gibi yorumlar var. Düşüncelerinizi merak ediyorum gitarı almam kesinleşti ama fikir almakta yarar var tabi.

ravenlord demiş ki:
arkadaşlar öncelikle gitardan hiç anlamam bende bir jackson var siz v kasa diyorsunuz ama benimkinin alttaki ucu daha kısa , sapında made in usa yazıyor üzerinde beyaz şimşek desenleri ve seymour duncan yazısı var bi de sapın başladığı yerde uo 6868 yazıyor.bu gitarı satmaya kalksam kaç lira eder 1000 lira filan olur mu?(gitarı gören biri 1000 lira veriyim dedi de onun için soruyorum

o gitarı goren kişi, seni ayaküstü "muck" yapmaya kalkmış.
Ben '91 model lightning sky modelini 1700$ a sattım, o cıvarlarda hatta daha ustune satabilirsin..

Arkadaşlar hem ps-4 hem de dr-3 kullanmış arkadaşlar bu iki gitarı karşılaştırabilirler mi benim için?hangisi death/grinde iyi gider.ps4ün metale daha yatkın olduğunu okudum bi kaç yerde.manyetik modifiyesiyle gitarın uçacağını da söylemişler.doğruluğu nedir?bi de dr-3 ps4ten daha üst model sanırım,yanılıyor muyum?şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

dr3 daha üst model evet. ancak grind falan yapacaksan ps4 daha iyi gider. daha kuru, yüksek drive ile geçinmeye daha yatkın bir gitar, tabi manyetik modifiyesi şart.

dr3 klavyesi genelde daha rahattır, ps4lerin de çok iyileri çıkıyor ama bazen o konuda. köprü falan dr3de daha kalitelidir tahminen, ama ps4 köprüsü de fena değildir. aradaki fiyat farkına zaten ps4 üzerindeki ağaç olmayan herşeyi değiştirebilirsin :)

abi içim yandı valla şu cevabından sonra,500 ytlye orjinal floydlu bi dr3 kaçırdım parasızlıktan.şimdi bi kaç ps4 buldum ama soğudum,eski hevesim kalmadı valla :D hem bulduğum dr3ten daha pahalı hem de dr3ün orjinal floydu falan vardı yaa.öğrencilik,parasızlık gerçekten çok beter bişey :D

Ben '91 model lightning sky modelini 1700$ a sattım, o cıvarlarda hatta daha ustune satabilirsin..[/quote]

gitar sıfır sayılır öpüp okşandı sadece :LOL: 3500 ytl ye bile satmam ki sıfırının türkiyeye gelişi 4500 ytlyi buluyor iken ve benim gitarım da sıfırdan farksız iken.

ravenlord demiş ki:
Ben '91 model lightning sky modelini 1700$ a sattım, o cıvarlarda hatta daha ustune satabilirsin..

gitar sıfır sayılır öpüp okşandı sadece :LOL: 3500 ytl ye bile satmam ki sıfırının türkiyeye gelişi 4500 ytlyi buluyor iken ve benim gitarım da sıfırdan farksız iken.[/quote]

gitardan hiç anlamam demişsin. 1000 lira falan eder mi demişsin. türkiyeye geliş fiyatının 4500 ytl olduğunu kimden öğrendin? artı madem geliş fiyatını biliyodun da kafa bulmak için mi sordun 1000 lira eder mi diye?

ravenlord demiş ki:
arkadaşlar şaka bir yana allah herkese bir rr1 nasip etsin bırakın çalmaya dokunmaya bile kıyamadığım bir gitardır kendileri

galiba bu mesajı kaçırmışsın slaytanic zaten daha önceki yazılanların foruma renk gelsin diye yapılmış bir espri olduğunu yazmıştım.yoksa değerini çok iyi biliyorum rr1 in

ravenlord demiş ki:
ravenlord demiş ki:
arkadaşlar şaka bir yana allah herkese bir rr1 nasip etsin bırakın çalmaya dokunmaya bile kıyamadığım bir gitardır kendileri

galiba bu mesajı kaçırmışsın slaytanic zaten daha önceki yazılanların foruma renk gelsin diye yapılmış bir espri olduğunu yazmıştım.yoksa değerini çok iyi biliyorum rr1 in

Kafan mı iyi arkadaşım? Kendine eğlence arıyorsan başka başlıkları kullanabilirsin.Burası sandığın gibi bir yer değil...

Öncelikle bu foruma giriş amacım eğlenmek değil bilgime ve deneyimlerime dayanarak amerikan jacksonlar özellikle rr1 hakkında havada kalan sorulara yanıt vermek;almayı veya getirtmeyi düşünen arkadaşlara yardımcı olmaktır. Foruma giriş şeklim belki bazılarına yanlış gelebilir onun da açıklamasını daha önce yapmıştım. Bu konu hakkında birşeyler söylemek isteyenler özel mesaj atabilirler böylece bu güzel başlığı gereksiz yere polemik yaratarak meşgul etmemiş oluruz.Ayrıca "kafan mı iyi,kafa mı buluyosun" şeklinde argo cümleler kullanmayı tasvip etmiyorum. Sonuçta buraya birşeyler yazanların belli bir kültür düzeyinde olduklarını düşünüyorum. Şunu da belirtmek isterim ae büyük korkum hiç anlaşılamamak değil yanlış anlaşılmaktır eğer böyle bir şeye sebebiyet verdiysem şimdiden özür dilerim.

Rica ederiz o zaman :) Senin gibi arkadşalar artar umarım bu forumda.Ben de kulandığım cümleden dolayı özür dilerim ancak yazdıkların saçma gelmişti bu açıklamayı yapana kadar.

Tekrar hoşgeldin foruma.Anlayışın ve saygın için ayrıca teşekkür ederim.

Not:Gitara 1100YTL vereyim hemen bana sat :D

o zaman ben de tüm jacksonseverleri mutlu edecek çok gizli bir bilgi vereyim.Firma ismi veremiyorum ama Türkiyedeki çok saygın bir firma jacson bayiliği için uğraş vermekte şu an ufak tefek ayrıntılar kaldı hepimize hayırlı olması dileklerimle
umarım lay lay lom dan kurtuluruz.

Geri