Charvel / Jackson Başlığı

usa dean ler baba gitarlar ama fiyatları çok uçuk biraz kastırsan 2 tane usa jackson alırısın o paraya ton klavye bunlar zevk meselesi kesinlikle hatta kafadaki yazıda öyle deanlere kötü demek doğru deil ama o parayı dean e verceğime gider usa jackson alırım ki öyle yaptım he çokmu param var ondan önce gider aynı paraya chuck ın stealth ını alırım izle izle ağla:D

usa schecter de almam mesela ben. abi kore gitarları gayet iyi aletlerin tamam da, hayatımda usa schecter görmedim ki, tanımadığım bilmediğim adamın yaptığı gitara neden para sayayım? tamam kesin güzeldir de, ne kadar güzel?

gerçekten eski dean, hamer, bc richleri falan çok merak ediyorum ama. nedense ünlü grupların elinde hala onları görüyoruz, gerçi adamların tutuculuklarından da kaynaklanabilir o :) 82 civarı yapılmış birkaç bc rich çalma şansım oldu, cidden çok güzel aletler. iki üç kez amerikan jacksonlarla kıyaslama şansım oldu, gerçekten üstün aletler.

Dean'ler gerçekten güzel gitarlar.Benim için tek kötü yanı klavyelerindeki kalınlık.Zaten oda yekpare olmasından kaynaklanıyor.

Gel gelelim Jackson'a.Jackson'ın ben ne olduğunu size söyliyeyim.80lerin başındaki heavy-thrash çılgınlığına ait gitar BC Rich olmuştur her zaman.O zaman lar bütün Heavy Metal ve dallarında ki gitaristler daima bu markayı seçtiler.Çünkü gerçekten sıradışıydı.Ama sonra Jackson adı altında bir gitar firması etkinliğe girdi ve gerçekten BC Rich devrine son verdi.BC Rich ler şu sıralar tekrar yeni yeni rağbet görmeye başladı.Özellikle son 4 yılda.Jackson gerçekten güzel gitarlar.Özellikle RR modelleri ve Dinky ler.

metallizm2 demiş ki:
Dean'ler gerçekten güzel gitarlar.Benim için tek kötü yanı klavyelerindeki kalınlık.Zaten oda yekpare olmasından kaynaklanıyor.

Gel gelelim Jackson'a.Jackson'ın ben ne olduğunu size söyliyeyim.80lerin başındaki heavy-thrash çılgınlığına ait gitar BC Rich olmuştur her zaman.O zaman lar bütün Heavy Metal ve dallarında ki gitaristler daima bu markayı seçtiler.Çünkü gerçekten sıradışıydı.Ama sonra Jackson adı altında bir gitar firması etkinliğe girdi ve gerçekten BC Rich devrine son verdi.BC Rich ler şu sıralar tekrar yeni yeni rağbet görmeye başladı.Özellikle son 4 yılda.Jackson gerçekten güzel gitarlar.Özellikle RR modelleri ve Dinky ler.
80lerin başı dedikmi hamer hurricane kramer gitarlarını unutmamak gerekir.sanki o zaman yapılan gitarlar bir daha üretilmiyor gibi hissiyata kapılıyorum.

metallizm2 demiş ki:

deanlerin y ekpare olmayan modellerinin sapı da gayet su borusu gibi. hatta yekpare modeli yok bile sanırım. kalın sap tercih ederilm genelde ama hakikaten aşırı kalın geliyorlar.

onlar hikaye ya o fiyata satan yer yok amerikada en pahalı yerler music123,musician friend,guitar center yanılmıyosam zaten aynı kuruluş bunlar onlar bile 3000 lere satıosa amerikada çok daha uygun fiyatlara bulunabilir ama aynı şekilde jacksonlarda çok daha uygun fiyatlara bulunabilir tercihim hep jackson:D

izzzyy demiş ki:
onlar hikaye ya o fiyata satan yer yok amerikada en pahalı yerler music123,musician friend,guitar center yanılmıyosam zaten aynı kuruluş bunlar onlar bile 3000 lere satıosa amerikada çok daha uygun fiyatlara bulunabilir ama aynı şekilde jacksonlarda çok daha uygun fiyatlara bulunabilir tercihim hep jackson:D

Valla ben kendi ülkemde satılan fiyata bakarım. usa de yaşamıyorum. İbanezleri mesela sevmememe rağmen fiyat açısından diyecek laf bulamıyorum. Çok avantajlı fiyatları. Schecter ler iyi ,böyle devam ederlerse tabi. Jackson distribütörü, usa lerde güzel fiyat veriyordu. Tabi en son partide önödeme ayağına milletin paralarının faizleri yendi , hala da yeniyor. :) Ki en son partiden bi önceki partide 5 6 ay gecikmeli geldi. Jacksonlar Türkiye'de iyi temsil edilmedi. Umarım bundan sonra daha iyi olur. Jackson olsa da alsak :)

1- Yine marka kavgasına doğru gidiyor olay. Arkadaşlar hatırlatırım ki efsane albümlerden bazıları mesela Van Halen ilk albüm Eddie'nin kendi monte ettiği derme çatma Frankenstein ve Blue Dream'de Satriani'nin yine kendi topladığı bir gitarla kaydedilmiştir.

2- USA fiyatları bizi bağlamaz ancak iki gitarın relatif değerini gösterir, burada kaça satıldığı başka bir konudur.

3- Dave Mustaine konusunda kendisinin bir röportajını okudum. Öncelikle Dean'in sahibi ile olan kişisel ilişkisi ve Dean'in ısrarları sonucu ESP ile de anlaşarak bu geçişi yaptı. Öyle direkt parayı veren düdüğü çalar değilmiş ama tabi ESP'nin Mustaine'e ayırdığı bütçe daha düşük ama yine de Dave gitmeden önce bak gidecem ne yaparız en son kaç gitar vereceksiniz filan diye ESP ile helalleşmiş. Yanılmıyorsam ESP senede 2 verirken Dean 11 gitar mı ne vermiş bedava, artı satışlardan royalty filan ama o kadarını ESP de veriyordu herhalde. Tabi burada Dave'in 9 fazla gitara ihtiyacı mı var sanki demeyin, reklam, tanıtım vs sonuçta adamın adı yazan bir ürün bu, yakışır şekilde pazarlama desteği verilmeyecekse ayrılması normal. Zaten bunu da konuşmuşlar ESP ile okuduğum kadarıyla, her zaman da dönebilirim diyor kendisi.

4- Başlık Charvel/Jackson konuyu dağıtmayalım başka markalara lütfen.

Saygı hürmet :)

Marka kavgası değilde değişik markaların fiyatlarını ele aldım kendi açımdan. Tabi konuyla alakalı olarakta firmanın eski Türkiye distribütörünü eleştirdim. :) Yoksa bi markayı bi markadan üstün tutmuş değilim, sadece ederiyle alakalı konuşuyorum, bana ise mesajınız.

Bi arkadaşımdan duyduğuma göre kıvılcıma(Ankara) dükkan dolusu jackson gelmiş,limitim max1600ytl dk2m mi dersiniz ibanez 2550z mi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Geri