Charvel / Jackson Başlığı

Sevgili solitude71 benim zuhal ve lll yi tamamen aynı politikada bulmamı eleştirmişsin fakat dikkatini çekmek isterim ki Zuhal Müzik büyük bir firma. A dükkanlarında çok iyi hizmet verirken B dükkanlarından milletin nefret etmesi zuhal müziğin hizmet standardının düşük olmasının göstergesi değilmidir ki? Benc bu birşeylerin yolunda olmadığı ve bazı müşterileri memnun ederken bazılarınıda soğuttuklarının basit bir göstergesi. Ayrıca yapıcı eleştirin için teşekkür ederim

Nocure demiş ki:
Sevgili solitude71 benim zuhal ve lll yi tamamen aynı politikada bulmamı eleştirmişsin fakat dikkatini çekmek isterim ki Zuhal Müzik büyük bir firma. A dükkanlarında çok iyi hizmet verirken B dükkanlarından milletin nefret etmesi zuhal müziğin hizmet standardının düşük olmasının göstergesi değilmidir ki? Benc bu birşeylerin yolunda olmadığı ve bazı müşterileri memnun ederken bazılarınıda soğuttuklarının basit bir göstergesi. Ayrıca yapıcı eleştirin için teşekkür ederim

herkesi memnun etmek mümkün değil ne yazıkki ama daha iyi olabilir o konuda kesinlikle haklısın fiyatlar konusunda söylemiyorum çünkü fiyat konusunda çok farklı şeyler giriyor işin için amerika fiyatıyla kıyaslamak doğru olmaz ama müşteriyle ilgilenme konusunda şunu bir türlü öğrenemedi türkiyedeki firmalar müşteri hep haklıdır.

Bak bu doğru: Londra'da çok mağaza gezdim, kablo da alsan Les Paul de baksan adam sana araba galerisinde Rolls Royce alıyormuşsun gibi muamele ediyor. İngiliz'e denk gelirsen tabi, yoksa kompleksli Hint'liler filan kendi ezilmişliklerini direkt senden çıkartmaya bakıyorlar.

Neyse başlık Jackson, demografik boyuta taşımadan kısa keseyim........

Arkadaşlar müşteri hep haklıdır lafının doğru olması için de müşterinin müşteri olması, yani sadist ve bilinçsiz tüketici olmaması gerekiyor. İnsanlık diye birşey var ve müşteri de henüz satın almadığı bir gitara veya başka bir ekipmana bakarken müşteri gibi davranmalı, malın sahibi gibi değil.

Ben aldığım tüm Jackson gitarlarımı seçerken ve denerken de sanki bir "Rolls Royce" a dokunuyormuş gibi dokunuyorum. Demek ki müşteri de müşterilik etmeli, satıcı da satıcılık değerlerini korumalı.

Atalay beye katılıyorum ama su var. Ulkemizde "paralı" ve "iyi calana" farklı muamele yapılıyor. Sanki sadece iyi gitar alan ya da profesyonel muzisyenlere gerektigi gibi muamele yapılıyor. O bakımdan ekipman denemeye ulkemizde gitmeye hic hoslanmıyorum. Ha yurtdısına da her zaman gitme fırsatı olmuyor. Londra'da ve Miami'de denedim. 2sinde de beni bir deneme odasına aldılar 1 saate yakın caldım kimse rahatsız etmedi. Sonra gitari almasam da surat yapmadilar. Yani soyle diyeyim musteriye yardım etmekten ziyade musteri uzerinde genelde resmen baskı oluyor. "Alacaksan al arkadasım" tarzı bir muamele oluyor.

onlardadaki sistem şu teşhir ürünleri var onlar satılmıyor satılıyorda artık kalkacağı zaman yarı fiyatına satılıyor bizde teşhirdeki ürünler ilk satılıyor hatta açılmamış istiyorum diyincede surata maruz kalabiliyorsun bu nedenle teşhirdeki ürünlerede dikkat etmeye çalşıyorlar kötü çalma olayına gelince denemek için ayrı odalar olmadığında kötü çalanda ciddi rahatsızlık verdiğinde çalıştım ordan biliyorum biran önce bırakması sağlanmak için başında bekleniyor falan oda müşteriyi rahatsız ediyor dediğiniz gibi yurtdışında bu işler çok farklı yürüyor orda müşteri herzaman haklı ama bu hakkınıda suistimal etmiyor müşteri karşılıklı özveri mevzusu sonuç olarak forever jackson:D

Atalay demiş ki:
Arkadaşlar müşteri hep haklıdır lafının doğru olması için de müşterinin müşteri olması, yani sadist ve bilinçsiz tüketici olmaması gerekiyor. İnsanlık diye birşey var ve müşteri de henüz satın almadığı bir gitara veya başka bir ekipmana bakarken müşteri gibi davranmalı, malın sahibi gibi değil.

Ben aldığım tüm Jackson gitarlarımı seçerken ve denerken de sanki bir "Rolls Royce" a dokunuyormuş gibi dokunuyorum. Demek ki müşteri de müşterilik etmeli, satıcı da satıcılık değerlerini korumalı.

Kesinlikle katılıyorum. Ben 38 yaşındayım ona rağmen 20 yaşındaki satıcıyla bile ilk girdiğimde siz diye konuşurum naber lan demem. Raftan bir gitar almadan bakabilir miyim der ve tercihen onun alıp vermesini beklerim. Buna rağmen (Zuhal için demiyorum) ne var kardeşim almayacaksan yorma beni diyen öküz evlatları çıkıyor işte o zaman sinir basıyor insanı. Yoksa tabi ki müşteri zirzopsa satıcı ne yapsın. :D

Zaten sıkıntı müşteri farkını ayırt edemeyen satıcılar yoksa Zuhal veya bir başka firmanın müşteriye gıcık davranma politikası var diyemeyiz elbette (ismi üç harfli merhum bir firma hariç).

Neyse Jackson başlığı koptu gider. Biz çok toyuz bu konuda, 10 seneye filan hem alıcı hem satıcı profili çok değişecektir eminim.

zihniyetle alakası yok onun jackson ın dağıtım sistemiyle alakalı jacksonlar havuz sistemiyle dağılıyor dünyaya hollandaya geliyor sonra dünyaya dağılıyor hollanda çıkışlı oldukları için fiyatlar euro oluyor aynı fender gibi zaten fender aldıktan sonra çıktı bu mevzu.

Şimdiki Jackson'ların donuk metal aksamları (pot, tremolo vs.) hiç hoşuma gitmiyor. Sanki ucuz malmış gibi görünüyor. Siyahlarını tercih ediyorum. Tabi bazıları da çok beğeniyor bu aksamları.

krom aksamdan bahsediyor olmalı altın ucuz gibi görünmediğine göre siyahtan başka bi krom var:D bende sevmiyorum krom aksam gerçekten ucuz mal görüntüsünde gelmiştir hep banada.

izzzyy demiş ki:
krom aksamdan bahsediyor olmalı altın ucuz gibi görünmediğine göre siyahtan başka bi krom var:D bende sevmiyorum krom aksam gerçekten ucuz mal görüntüsünde gelmiştir hep banada.

Bende ondan biraz sorun yaşadım. Krom olsa krom derdi diye düşündüm ve donuk kelimesinden yola çıkarak jackson'ın bir ara import serilerinde kullandığı satin gri aksamlardan bahsettiği sonucuna vardım.

Şunun gibi;

http://www.sillum.dk/bjarke/IMG_0701.jpg

Not: CSI çalışanı gibi cümleler kurmuşum.

Beyler sizce DK2 mi RR3 mü yoksa RG1570 mi işimi görür?

Death Metal çalıyorum ve whammy bar da kullanıyorum biraz.

devil96 demiş ki:
Beyler sizce DK2 mi RR3 mü yoksa RG1570 mi işimi görür?

Death Metal çalıyorum ve whammy bar da kullanıyorum biraz.

kesinlikle dk2 ton istiyosan .. şekil olsun diyosan rr3 :D tabiki ikiside güzel gitar ama v kasa fantezin yoksa dk2 yi kesinlikle tavsiye ederim ... ibanez hakkında da bi yorum ypamıycağım :D

dk2 ve rr3 arasıdaki ton farkı nedir peki? gerçekten merak ediyorum. manyetikler ağaç genel özellikler birebir aynı. ileride bende rr kasa gitar fantezimi gerçekleştirmek istiyorum ama tondan ödün vermemek şartıyla. birde sizce sl3 e o para verilirmi? yekpare olması dışında manyetik dizilimi farklı dk lerden görebildiğim kadarıyla.

rr3 kullanmadım ama ton farkının çok olacağını sanmıyorum. Devede kulaktır. O parayı sl3'e verene kadar 2. el sl1 alınabilir sanki. Kısacası dk2 al huzura kavuş :D

Geri