Charvel / Jackson Başlığı

şu anda bu paralara rg1570 almak üstüne birde manyetik modifiyesi yapmak için ödenecek para çok fazla bence. 4.5 sene önce 1100 liraya aldığım rg1570 i şu son sıfır fiyatlarıyla görünce inanamadım. manyetik modifiyesi yaklaşık 300-350 lira tutuyor. ben yaptım inanılmaz memnunum aletten imzamdaki manyetiklerle sesi çok güzel oldu. ah birde boyası biraz dayanıklı olsa. neyse dağıttım konuyu.

Hiç bulaşma denecek birşey yok o kadar da öldürme yav, bence gayet güzeller.
Yani ah ulan bizim zamanımızın Fender öncesi Jackson'ı diye lafa girersek tabi ki fark var ama kendi içinde düşünürsek yeni Japon Jackson'lar bence gayet güzel, objektif olarak bakarsak fiyat kalite oranı oldukça mantıklı Jackson'ın şu anda gibi geliyor bana. Zuhal fiyatlarından bahsediyorum tabi ki.

rr3 ün manyetikler HH dizilimli tb4 sh2 . dk2 ninkiler HHS .. tb4 stk1 stk1 dizilimi var dk2 de... sonra dk2 de klavyede binding var rr3 te yok. rr3 te parayı köşeler için veriyosun .al bi dk2 kurtul :D

ton farkı oluyor kasa şekli değiştikçe hatta kv ile rr arasında bile hissettim o farkı ben olsam rr3 alırdım alışkanlık işte:D ama tavsiye istersen dk derim manyetik diziliminden değil binding olması daha şık olmasını sağlıyor manyetik dizilimi zaten HSS yanlışlıkla HHS yazılmış heralde neyse illa rr diyorsan rr24m almaya çalış dk nin tonu iyi rr nin kötü diye bişey yok farklı ama kötü değil tondan ödün vermiş olmuyorsun yani müzik tarzınla alakalı bişey thrash ve türevleri çalıyorsan rr güzel bir gitar.

solitude71 demiş ki:
Yani ah ulan bizim zamanımızın Fender öncesi Jackson'ı diye lafa girersek tabi ki fark var ama kendi içinde düşünürsek yeni Japon Jackson'lar bence gayet güzel, objektif olarak bakarsak fiyat kalite oranı oldukça mantıklı Jackson'ın şu anda gibi geliyor bana. Zuhal fiyatlarından bahsediyorum tabi ki.

Evet o fiyatlar üstünden konuşunca güzel tabi ki ona lafım yok ama bir japon işçiliği kalitesi yok hele ki bi ibanez prestige ile karşılaştırınca gitarlar işçilik ve kalite olarak sönük kalıyo ama her şey değişti tabi şimdi; distribütör , fiyatlar vs..

soulwalker demiş ki:
solitude71 demiş ki:

Evet o fiyatlar üstünden konuşunca güzel tabi ki ona lafım yok ama bir japon işçiliği kalitesi yok hele ki bi ibanez prestige ile karşılaştırınca gitarlar işçilik ve kalite olarak sönük kalıyo ama her şey değişti tabi şimdi; distribütör , fiyatlar vs..

ben prestige ibanezden japon jacksona geçmiştim bir zamanlar.her iki gitardan da kullanan birsürü insanla konuştum tercihler farklıydı.ben bu iki serinin karşılaştırılması taraftarı değilim,çünkü hitap ettiği tarzlar farklı.Ben metal çaldığım için jacksonı çok daha beğendim,ki 2 sene ibanez kullanmama rağmen.neyse başlığı yüzyıllardır tartışılan japon jackson mı ibanez mi tartışmasına çevirmek istemiyorum :D
umarım zuhal şu parasızlığın hakim olduğu ortamda fiyatları uygun tutar da,insanlar güzel güzel gitarlara kavuşur :)

Bundan bi kaç sene öncesine kadar bende jackson derdim ama son gördüklerim hiç iyi değildi. Kalite değişimi ve distribütör değişimi, bunlar etkiliyo düşünceleri. Şimdiki jackson fiyatları çok iyi mesela ona kimse bi şey diyemez ama eskisi gibi değil, fender öncesinede gitmeye gerek yok 2005 yapımları bile gayet güzel ,sanırım 2006 veya 2007 den sonra olay bozuldu iyice.

soulwalker demiş ki:
Bundan bi kaç sene öncesine kadar bende jackson derdim ama son gördüklerim hiç iyi değildi. Kalite değişimi ve distribütör değişimi, bunlar etkiliyo düşünceleri. Şimdiki jackson fiyatları çok iyi mesela ona kimse bi şey diyemez ama eskisi gibi değil, fender öncesinede gitmeye gerek yok 2005 yapımları bile gayet güzel ,sanırım 2006 veya 2007 den sonra olay bozuldu iyice.

neden?

Benim anlayamadım bir konu var.

Şu jackson başlığında onlarca üye sürekli bir kalite tartışması içerisindeler. Fender sonrası jacksonları kalitesizlikle itham ediyorlar. Yani ben şunu anlıyorum;

1) Yurdum gitaristlerinin büyük çoğunluğu yıllarca Jacksonın her modeliyle sürekli aralıksız çaldılar.

2) Yıllar boyunca çaldıkları gitarların yanıda amfilerin, barlardaki ses sistemlerinin giderek kötüleşmesi ve elektronik sistemlerin ömürlerini doldurmalarından öte Jacksonlar sürekli kalite kaybettiler. Sistemler asla performans kaybı yaşamadılar.

3) Yıllardır JAckson kullanan gitaristler sürekli gerçekten kaliteli sistemler kullandılar ve kalitenin neolduğundan gerçekten emin ve harika ton hassasiyetine sahip birer kullanıcılar

4) Ben biraz kompleks yaptım

5) Bazı yorumlara gerçekten g.tümle gülmelimiyim yoksa ciddiyemi almalıyım gerçekten bilmiyorum

izzzyy demiş ki:
soulwalker demiş ki:

neden?

Neye neden?

Arkadaşım nocure ile sen ağız dalaşına girmemi falan mı bekliyosunuz anlamadım? Düşüncelerimi belirttim , siz gidin alın yeni jacksonlarınızı bi güzel çalın. Oldu mu abisi?

soulwalker demiş ki:
Arkadaşım nocure ile sen ağız dalaşına girmemi falan mı bekliyosunuz anlamadım? Düşüncelerimi belirttim , siz gidin alın yeni jacksonlarınızı bi güzel çalın. Oldu mu abisi?

Sevgili Soulwalker lütfen o mesajıma kızarak, tepkimin sana olduğunu düşünme. Amacım kesinlikle senin yorumunu rencide etmek değildi. Dikkat ettiğim husus sürekli "Fender öncesi Jackson" kavramının getirilmeye çalışıldığı nokta

Tata öncesi Jaguar
VW öncesi Lamborghini
Fender öncesi Jackson

Elbette alan firma birşeyleri değiştirecek. Çok da takılmayın, dediğim gibi bence de eskileri daha bir başkaydı ama şu anda da Jackson'lar fiyat / kalite olarak başarılı.

Tamam Nocure art arda gelince öyle sandım , sende benim kusuruma bakma.
Fender öncesinde gitmeye gerekte yok diyorum ben, laylaylomun son getirdiği parti sanırım 2005 yılında yapılan gitarlardı , mg serileri emg81 85 li gelmeye başlamıştı ki ondan bi öncesi emg hz lerle gelmişti. Burdan çıkar yapım yılı ama fender sonrasıydı kesinlikle. O partideki çoğu japon jackson ı çaldım, benim aldığım ise dkmgt idi, gerçekten çok kaliteli bir işçilik ve malzemeye sahipti. Ben o gün denerken gitarları aynı özeni ve materyali göremedim. Ton konusunda evimdeki amfide denemeden bir şey söyleyemem ama benim takıldığım nokta işçilik ve kalite. Yalnız! şu gelen fiyatlarla da gerçekten kalite fiyat olarak başarılı 1300ytl te dk2t çok avantajlı bir fiyat. Demek istediğim bunlar, umarım açıklayıcı olabildim bu sefer. O elime geçen dkmgt yide verdiğime hala pişmanım. :(

eski gitarların daha güzel gelmesini şöyle yorumluyorum ağaçlar kuruyor ton oturuyor kulak bu tona alışıyor sap daha stabil hale geliyor daha az ayar istiyor vatandaşın ah o eski bayramlar şeklindeki psikolojik yapısı işin içinede girince ah o eski jackson lara dönüşüyor ben defalarca söyledim 93 ten 2007 model jackson a kadar bi çok yıla ait jackson kullandım kalite düştüğüne dair bi işaret göremedim hepsi jacksondı jackson ın kararkteristik özelliklerini gösteriyordu japon jackson ın işçiliği nasıl sonradan kötüleşiyor onu anlamadım fabrikasyon bi alet fabrika aynı fabrika ancak malzeme kalitesi düşebilir oda jacksonda pek mümkün değil çünkü yılların ağaç stoğunu yapıyor büyük gitar firmaları sadece 98 99 2000 gibi jackson ın çöküşe doğru gittiği yıllarda kalite düşmesinden bahsedilebilir oda şu şekilde hiç neck thru japon üretmediler o yıllarda mesela şimdi rr5,rr24,matt tuck rr,sl3,slsmg, kevin bond neck thru kevin bond durmuş gerçi neyse sonuç olarak kalite düşmesi olayına katılmıyorum kullandığımdan biliyorum.

Farkettiysen ton ile alakalı bir şey söylemedim. Sapın stabil hale gelmesi ile de alakası yok bahsettiğimin , sapta kullanılan ağaç odun gibi. İstanbuldaysan lütfen bi gidip o gitar oradaysa sana kusurlarını göstereyim. İşin psikoloji ile alakası yok, sen bu kadar bunun üstünde duruyosan bi arkadaş var alım satımda usa jackson satıyor, satışında neden acaba fender öncesi jackson diye belirtiyo ve sen buna en ufak bir şey demiyorsun ki benim bahsettiğim fender öncesi bile değil laylaylomun getirdiği son partiden bahsettim o da fender sonrası ama şu an zuhal in getirdiği jacksonlar ancak o fiyata alıcı bulur. Japon jackson'ın nası kötüleştiğini bana değil jacksondaki adamlara soracaksın :)

Geri