Charvel / Jackson Başlığı

arkadaşlar floydlu gitarda akort nasıl değiştirilir ayrıntılı anlatılmış bir yer var mı forumda? benim gitar dk2 .. eadgbe den başka bi akora geçmek istiyorum ama floyd nasıl kullanılır bilmiyorum..

Dk2T mi DKMGT mi :D daha iyi, Dk2T yeni çıkan bir model, Dk2nin sabit köprülü ve iki humbuckerlı versyonu, gitar çok hoş, fakat Dkmgt niye daha pahallı :? Dkmgt daha iyi mi demek oluyor şimdi bu.

manyetikleri hesaba katmayın, ikisini de seymour duncanlı yada emg li olarak hayal edin :LOL:

bence şu ikisinden daha güzel =)

649458.jpg

ne dersiniz =) dk2msn bu

DaveMustaine_64 demiş ki:
Dkmgt daha pahalı çünkü üstündeki emg'ler daha pahalı ayrıca arch top ;)

Ben olsam dk2t'yi tercih ederdim ama herhalde çünkü Jackson'ın olayı zaten sharkfin inlay :)

Peki arch top nedir? Artıları varsa eksileri nedir?

Arama yaptım ama yorgunum ve uykum geldi. Birşeyde bulamadım zaten. :)

Arched top gövdenin ortaya doğru yükselip bombelenmesi.. Mantığı manyetiklerin tellere daha yakın konumlanması idi galiba ama tam emin değilim.. Bence görüntü açısından güzel duruyor.. Özellikle transparan olunca boya çok güzel parlıyor.. Satin'in parlaması da bir ayrı :)

Evet durumumu artık herkes ezberledi sanırım kısa bir tekrar geçeyim:
aradığım gitarlardan (hatta adam gibi gitarlardan) hiçbiri etrafta yok.. En son işe yarar 2 gitar vardı:
Esp (ltd) Dv-8R
Jackson WRMG

espyi şekli nedeniyle beceremedim çalamadım beğenmedim vs.
Jackson hakkında ne söyleyebilirsiniz? Aslen esp ex-400 bekliyorum. Hangisini önerirsiniz?
Bir de bu gitarı sığdıracak bir hardcase bulunur mu?

@dorlin
Dostum eğer bu iki seçeneğinin fiyatları çok yakınsa yerinde olsan DV-8-R'yi tercih ederdim. Sonuçta WRMG'yi de oturarak çalarken de o kadar rahat olamayacaksın. Bir de eski modelse EMG-HZ manyetikler olacak üzerinde. Ton bakımından JB-Jazz ikilisiyle bir karşılaştırmanı öneririm. Bir de sap gövde bağlantısına gelince LTD daha önde kalıyor neck-thru ile bunu da göz önünde bulundur.
Neyse sana iyi şanslar diliyorum..

midnite demiş ki:
arkadaşlar floydlu gitarda akort nasıl değiştirilir ayrıntılı anlatılmış bir yer var mı forumda? benim gitar dk2 .. eadgbe den başka bi akora geçmek istiyorum ama floyd nasıl kullanılır bilmiyorum..

bana yardım edecek yardımsever bir kullanıcı yok mu şimdi burda:p? floydu ellemeye korkuyorum neresini önce açmalıyım bilmiyorum..hangi vida,civata nereyi söker?köprü boşta kalınca kasaya zarar vermemesi için neresine destek koymalıyım?

midnite demiş ki:
midnite demiş ki:

bana yardım edecek yardımsever bir kullanıcı yok mu şimdi burda:p? floydu ellemeye korkuyorum neresini önce açmalıyım bilmiyorum..hangi vida,civata nereyi söker?köprü boşta kalınca kasaya zarar vermemesi için neresine destek koymalıyım?

Kısaca; Gitarın arka kapağını çıkar,iki yay varsa ikisinin de vidalarını aynı miktarda ve çok az gevşet (nasıl bir kelime bu ya), sonra akortunu yap, floyd rose un gitar gövdesine paralel olması lazım, olmadıysa biraz daha gevşet yayları, akortu yenile, ta ki floyd rose gitar gövdesine paralel olana kadar tekrarla.

yanlış yazmadım umarım :roll: :D

Geri