Charvel / Jackson Başlığı

Jackson lara EMG manyetiklerin gitmeyeceği doğrumudur?Yani Jackson alırken duncan designed manyetikli gitarları mı tercih etmeliyiz?Eğer bu tamamen saçmalıksa, sizce hangisi daha iyidir, ben çok anlamıyorum bu işlerden ama EMG aktif manyetiklerin iyi olduklarını biliyorum özellikle metal için...

DXMG ile KVX10 arasında tercih yapmak isteseniz hangisini seçersiniz ?Bu soru saçma oldu ama, benim hep eskiden beri üçgen gitar merakım vardı.Ama bundan önce hep DXMG yle aynı kasada olan gitar kullandım[adı ne oluosa bilmiorum].Birde ikisininde klavyeleri ince oluyor di mi ?

Ayrıca Laylaylom ssk işhanında eski gölge nin yanında durmaktadır..

Manyetik tamamen zevk meselesi bence.3000-4000 dolarlık custom shop aletlerde de emg manyetikler olabiliyor,ayrıca jackson alan arkadaşlar blues çalmak için bu aletleri almadıklarına göre bence emg,jacksonlar için biçilmiş kaftan.Ama ben benim gitardaki emg-hz leri beğenmiyorum,biraz gürültülü.(bu arada hzler aktif değil)Ayrıca manyetiğin gitara gidip gitmeyeceği gitarın markasıyla değil ağacıyla ilgili bir konu. ;)

LeprosyX demiş ki:
Jackson lara EMG manyetiklerin gitmeyeceği doğrumudur?Yani Jackson alırken duncan designed manyetikli gitarları mı tercih etmeliyiz?Eğer bu tamamen saçmalıksa, sizce hangisi daha iyidir, ben çok anlamıyorum bu işlerden ama EMG aktif manyetiklerin iyi olduklarını biliyorum özellikle metal için...

Deneme imkanın varsa dene ve hangisi sana daha iyi geliyorsa o gitarı al. manyetik işi çok fazla göreceli çünkü :)

LeprosyX demiş ki:
DXMG ile KVX10 arasında tercih yapmak isteseniz hangisini seçersiniz ?Bu soru saçma oldu ama, benim hep eskiden beri üçgen gitar merakım vardı.Ama bundan önce hep DXMG yle aynı kasada olan gitar kullandım[adı ne oluosa bilmiorum].Birde ikisininde klavyeleri ince oluyor di mi ?

Ben olsam Dxmg'yi seçerdim, daha üst seviye bir gitar çünkü... Klavyelerin inceliği için de gitarları denemen lazım Jackson'ların klavyeleri genelde Ibanezlere göre kalın oluyor mesela :)

Peki o iki gitarın üstünlüğünü neye göre anlıyorsun?

Birde ben Emg 81 85 taktırmak istiyorum aldığım gitara, hangi ağaç tan yapılan gitar almalıyım ?

Teşekkürler ayrıca..

emg için o kadar farketmez ağac aslında ama alder veya maghony tercihtir genelde.klavyede abanoz ise tadından yenmez(emg için konusuyorum)bence de dxmg al.süper bi gitar.caldım ve 10 puan veriyorum.govde tasarımı da farklı biraz ust yuzeyi falan cok estetik.floyd rose da bi sorunu yok ,klavyesi rahat,işcliği güzel,coil tap ozelliği var,bi tek manyetikleri fire veriyo ama madem emg manyetik takıcan oda sorun değil.bu arada coil tap ozelliği var gitarda soylediğim gibi.yani sap manyetiği olara emg89 sec bence.o manyetik emg 85 ve emg sa(sessiz single coil) içeriyo.

Dxmg lerde gövde alder, klavye de snaırım rosewood.Bir de EMG HZ ler var.Onları satıp üstüne 81 85 alsam ne kadara ihtiyacım olur ?

Birde bilmediklerimi de sorayım da öğreniyim öyle öyle ( : Coil tap olayı ne oluyo acaba ?

LeprosyX demiş ki:
Dxmg lerde gövde alder, klavye de snaırım rosewood.Bir de EMG HZ ler var.Onları satıp üstüne 81 85 alsam ne kadara ihtiyacım olur ?

Birde bilmediklerimi de sorayım da öğreniyim öyle öyle ( : Coil tap olayı ne oluyo acaba ?

coil tap genelde tone switchinin çekmeli yapılmış hali. Humbuckerları single yapmak yada dkmgde olduğu hibi emghzlere 20db boost vermek için (active manyetik değil)kullanılan bir anahtar diyebiliriz.

Deathcallsdeath demiş ki:
Dxmg tabi ki üst seri çünkü.
:)
Benim bir sorum olacak charvellerde kullanılan poplar ağacı hakkında bilgi verir misiniz iyi mi kötü mü :\ ilk kez duydum.

Poplar ağacı sadece charvel'larda değil ayrıca sanırım 2003'e kadar usa select jacksonlarda da kullanılmış bir ağaç. Ton karakteri olarak da alder'a baya yakın hatta belki de ayırt edilemeyecek kadar yakın bile denilebilir. :D

Deathcallsdeath demiş ki:
Dxmg tabi ki üst seri çünkü.
:)
Benim bir sorum olacak charvellerde kullanılan poplar ağacı hakkında bilgi verir misiniz iyi mi kötü mü :\ ilk kez duydum.

Poplar'ı ilk başta ben alder'in dandik versiyonu sanıyordum ama sonra araştırdığımda pek de öyle olmadığını öğrendim. Tonal olarak alderle çok yakın olduğunu söylüyor herkes, ayırt etmenin çok zor olduğunu. Poplar aldere göre daha hafif bir ağaç onun için bazıları tercih ediyor.

Her gitarda olduğu gibi poplar gitarda da gitarın ağacının poplar olmasından çok o ağacın ne kadar iyisinin kullanıldığı önemli :) Genel olarak kaliteli ağaçlar kullanan bir firma için basswood, alder, poplar, mahogany kalite olarak fark etmeyecektir diye düşünüyorum. Gitarı kullanacak olan kişinin zevkine seçimine kalıyor yani hangi ağacın daha iyi olduğu...

Önceden de konuşulmuştu ama Jackson'ın ilk luthier'larından biri olan Mike Shannon'ın yaptığı "Shannon soloist" ismiyle piyasaya sürülen bir seri var. galiba 100 kadar üretilmiş. Oldukça meşhur gitarlardır ve Mike Shannon bu gitarlarda ağaç olarak poplar kullanmış :) Böyle bir örnek verebilirim...

Blessed_Spirit demiş ki:
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ibanez rg1570 için dk2 dinky ye vereceğim paranın 250 euro fazlası verilir mi? bu arada gitarlar solak:(

aynı ikilemde ben de kalmıştım ama tercihimi dk2 den yana kullandım. ama bi gözüm hala ibanez de itiraf edeyim:p (bkz. avatarım)

midnite demiş ki:
Blessed_Spirit demiş ki:
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ibanez rg1570 için dk2 dinky ye vereceğim paranın 250 euro fazlası verilir mi? bu arada gitarlar solak:(

aynı ikilemde ben de kalmıştım ama tercihimi dk2 den yana kullandım. ama bi gözüm hala ibanez de itiraf edeyim:p (bkz. avatarım)

Valla Ibanez'i kötülemek için söylemiyorum, üst model ve eski Ibanezleri çok severim ama Dk-2 her açıdan rg1570ten daha iyi bir gitar bence :) Yeni 1570lerde köprü olarak ne kullanıyolar bilmiyorum ama eğer iyi birşeyse sadece o dk-2den iyi olabilir onun dışında "bence" dk-2 her açıdan daha iyi bir gitar...

midnite demiş ki:
Blessed_Spirit demiş ki:

aynen işte mantığım jackson diyor ama bi yandan da gizlice ibanez istiyorum.ne varda 250 euro fark var anlamıyorum?? :?:

DaveMustaine_64 demiş ki:
midnite demiş ki:
Blessed_Spirit demiş ki:

Valla Ibanez'i kötülemek için söylemiyorum, üst model ve eski Ibanezleri çok severim ama Dk-2 her açıdan rg1570ten daha iyi bir gitar bence :) Yeni 1570lerde köprü olarak ne kullanıyolar bilmiyorum ama eğer iyi birşeyse sadece o dk-2den iyi olabilir onun dışında "bence" dk-2 her açıdan daha iyi bir gitar...
hocam köprü edge pro

Geri