Ibanez Başlığı

yakında bende ibanez ailesine giriyorum model olarak rgt42dx sahibi olacağım yorumlarımı aktarırım genelde ibanezin sabit köprülü modelleri kullanan az ülkemizde zaten ha diyincede bulunmuyoz rg serisi özellikle
neyse esen kalın :p

deliturko demiş ki:
yakında bende ibanez ailesine giriyorum model olarak rgt42dx sahibi olacağım yorumlarımı aktarırım genelde ibanezin sabit köprülü modelleri kullanan az ülkemizde zaten ha diyincede bulunmuyoz rg serisi özellikle
neyse esen kalın :p
Rgt42dx çok güzel bir gitar. Hayırlı olsun şimdiden. Ben ilerde inşallah rgt3020 almak istiyorum. .Kaç paradır bu canavar bilen varmıdır acep?

engineer_of_creation demiş ki:
Deniyebilirim :roll: ama benim sorunum tremolo kolunu taktığım yerin sabit olmaması. Yani içerdeki pul ve üstteki tüm aksam komple hareket ediyo.
Pulu çıkarmayı denedim ama sıkışmış :cry:

Kusuruma bakma ama puldan kastın nedir, tam olarak anlayamadım :D
Problemini ve köprünün modelini ayrıntılı olarak yazarsan belki yardımcı olabilirim.

arkadaşlar ben ibanez edr 470 ex kulanıyorum cok memnunum.ibanezden. manyetikleri kapalı ibanez firmasının üretmiş ulduğu manyetiklere sahip emg..dist ve cler tonları çok iyi :LOL:

euphrates demiş ki:
engineer_of_creation demiş ki:
Deniyebilirim :roll: ama benim sorunum tremolo kolunu taktığım yerin sabit olmaması. Yani içerdeki pul ve üstteki tüm aksam komple hareket ediyo.
Pulu çıkarmayı denedim ama sıkışmış :cry:

Kusuruma bakma ama puldan kastın nedir, tam olarak anlayamadım :D
Problemini ve köprünün modelini ayrıntılı olarak yazarsan belki yardımcı olabilirim.

2SL2C-9C.jpg

bu parçanın (arm holder)bulunduğu yerde sabit durmasını sağlamak için alttan takılan parça. Yine anlatamadım galiba ama umarım anlarsın..
tremolonun modeli; 2SL1C12B
yardım için şimdiden teşekkürler ;)

Derdini değişik bir şekilde anlatmışsın :D
Sanırım köprün eski Edge köprülerden. Edge Pro değil, Lo-pro değil, Edge II değil. Belki Edge III de olabilir ama eski bir köprü olduğu için tahminim Edge olduğu yönünde. Gitarın da 1999-2000 Kore yapımı RG470 ya da aşağısı bir model olsa gerek.
Problemine gelince;
arm holder denen parçayı teflon bantla sarmalayıp köprüye yerleştirirsen eğer hiçbir sıkıntı yaşamayacağını sanıyorum. Ki zaten tremolo kolunun oynamadığını söylemişsin. Bütün aksam komple hareket halinde demişsin. Bu durumda teflon bantla estetik bir çözüm bulmak mümkün.
Ama eğer gitarını gerçekten seviyorsan, gerçekten rahat ettiğin ve tonundan memnun olduğun bir gitarsa bu; yerinde olsam Schaller Floyd Rose köprü takardım alete. Çünkü tahminimce köprün kötü ve sıkıntılı bir köprü.
Umarım derdini anlayabilmişimdir :D

:roll: ya çok büyük olmuş resim böyle küçük bir parça için kusura bakmayın. Evet bütün tahminlerin doğru,gitar rg 270 dx (2000).
Schaller Floyd Rose köprü uyar mı dersin? Bir de ne kadar tutar değişmesi?
Anlayışın için de yardımın için de teşekkürler :p

japon değilde ben biraz endonezyaya gidicem :D grg 170dx modeli nasıldır gio ibanezlerin içinde?yada o fiyatlarda bulunacak başka ağacı ve klavyesi iyi olan bir ibanez bulabilirmiyim?

İbanez Rg 1570 ve Rgt 42 Arasında kalmış durumdayım...
Rg 1570 :
Govde : Basswood
Sap : Wizard Prestige
Mayetikler : İbanez V7 V8
Köprü : Edge Pro

Rgt 42 :
Govde : Mohogany
Sap : Necktru
Manyetikler : İbanzez İnf
Köprü : Edge Pro II

Şimdi Rg1570 Japon Prestige serisi bir gitar kalitesi belli...
Rgt 42 ise hem maun hemde necktru oluşuyla dikkatimi çekiyor yanlız kore yapımı...
Manyetikler önemli değil yani bi şekilde değiştirilir...

Sizce Hangisi??
Saygılar Sevgiler

Ziggy, tarzını belirtirsen yardımcı olmamız kolaylaşır.Hatta özele inersen daha iyi olur(Rock-Metal gibi değil de Prog.Rock, Melodik Death Metal gibi ayırırsan daha iyi olur :) )

Beğendikten sonra yapım yerine de fazla kafayı takma.Kore ve Japon arasındaki bariz kalite farkı eskidendi, hem Kore hem Japon Ibanez kullandım arada öyle ahım şahım bir fark kesinlikle yok.Son yıllardaki Kore yapımı Ibanez'ler de en az Japonlar kadar kaliteli ;)

Hellhound demiş ki:
Ziggy, tarzını belirtirsen yardımcı olmamız kolaylaşır.Hatta özele inersen daha iyi olur(Rock-Metal gibi değil de Prog.Rock, Melodik Death Metal gibi ayırırsan daha iyi olur :) )

Beğendikten sonra yapım yerine de fazla kafayı takma.Kore ve Japon arasındaki bariz kalite farkı eskidendi, hem Kore hem Japon Ibanez kullandım arada öyle ahım şahım bir fark kesinlikle yok.Son yıllardaki Kore yapımı Ibanez'ler de en az Japonlar kadar kaliteli ;)

Tarzım : Heavy Metal
İki gitarıda çok beğendim bu yüzden tercih yapamıyorum :)
Teşekkürler...
Saygılar Sevgiler...

:) Ağacı maun olduğu için daha tok bir sesi olur. Neck thru olması da zaten ayrı bir güzellik. Bazıları basswood da sever ama benim için maun en iyisidir. Kore-Japon olayında da Hellhound'un dediğine katılıyorum. Kore RG370DX'im vardı daha önce ve Kore Ibanez'lere atılan lafları hayretleri içerisinde okuyor/dinliyordum :). Biraz da şansına bakar bu tabi.

Geri