Ibanez Başlığı

Birkaç sene önce Zuhal'den bir gitar aldım, ondan 1 ay sonra pedal almaya gittiğimde denemeye kendi gitarımla gittim, gitarı bana satan adam bunu nerden aldın dedi :) İlginç bir yer Zuhal...

Arkadaşım geçenlerde S470 gitarı için hardcase almaya gitti ben de yanındaydım. Gitarı nerden aldın diye sordu hemen. Gurmüsicden aldım dedi. Kaça aldın falan filan muhabbeti döndü. Sonra dedi ki çok pahalı almışsın yazık olmuş parana ibanez alcaksan direk buraya uğrasana dedi... Ve bomba geliyor! Verdikleri fiyat Gür den alınan fiyattan fazlaydı :D

Gönül isterki ibanezin müşteri dostu bi distribütörü olsaydı da bir gitar almak için insan sarraflığından da anlamak zorunda kalmasaydık...

bende s470dx var ve zuhalden almıştım geçen temmuz ayında. neyse, saptaki kilitlerden bir tanesini yalama yaptım sonra gittim zuhale sizde varmı veya getirebilirmisiniz diye, cevap: hayır getiremeyiz oldu. tabi arada bazı tartışmalar da geçti ama yazmanın bi anlamı yok.

Valla oyle. Genellemek istemem ama, bi tek Zuhal degil neredeyse hepsi oyle. İnsanlar kac sene para biriktirip gitar alıyorlar. Bi sorun cıkıyo, cozum yok. Distributorlugun servis -tamiri de kapsaması lazım.

Valla Laylaylom kazık atıyo' falan ama ben gitarı aldığımdan beri ne zaman gitsem muhabbet ediyo'lar benle, ki 15 yaşında çocuğum öyle çok muhabbet edilcek bi' insan da değilim :D

bi de şöle bi sorum olacak o zaman
gitar alırken
-mydukkan
-tnt
-whisky
-zuhal

hangisinden alınır? ben mydukkan diye düşünüyorum ama..

dorlin metal yapıcan heralde s ile ama bir uyarı! Bir zaman sonra gitarı re ye akortlamaya kalkınca iş değişecek gitar 24 perdeli ise 3. perdeye capo takıp devam edersin 22 perde mi akortlu gibi ama 22 perdeliyi reye akortladınmı yetmiyor perdeler soloya falan. :D

dorlin fiyat olarak tnt, asla uğramaman gereken yer whiskey (bana grg170 için 300€ demişlerdi) ve zuhal zaten belli. mydukkan nasıldır bilemem ama en ucuz veren yer tnt. bunun yanında biraz sorun çıkabiliyor arada, adamın tavırları mesela... yine de fiyat dersen, git konuş tnt ile, şu gün getir peşin peşin alacam de bence

edit: mydukkana baktım da, fiyatlar iyiymiş orda da orası da olabilir bence, zuhal ve whiskey olması da...

Mydükkanda ibanez fiyatları gerçekten iyi zuhalle kıyaslanacak kadar özellikle,eğer ibanez düşünüyorsanız istanbul dışında oturuyorsunuz ve istanbulda gitar aldıracağınız bir kişi yoksa burası çok uygun ama fiyatta pazarlık yok işte orası kötü öğrenci ayağı baya işe yarıyor.

katilinek demiş ki:
dorlin metal yapıcan heralde s ile ama bir uyarı! Bir zaman sonra gitarı re ye akortlamaya kalkınca iş değişecek gitar 24 perdeli ise 3. perdeye capo takıp devam edersin 22 perde mi akortlu gibi ama 22 perdeliyi reye akortladınmı yetmiyor perdeler soloya falan. :D
hmmmmmmm şeklinde uzun bi düşünüş efekti vereyim bir.
24 perdeli ve bu kadar janjanlı başka ne gitarlar var ki :D

Ben kendi S470 imi TNT den 15Wattlık Marshall MG amfi ile beraber toplam 1 milyara almıştım. Adamın tavırları gerçekten çok ilginç Korn için "bir avuç çocuk" terimi kullanıp, "sen bile gitarlar hakkında daha çok şey biliyosundur" dedikten sonra durumu toparlamaya çalışan değişik bir insan kendisi.

korn için doğru söylemiş :p adamda iyi bir ticaret kafası var, fender aşığı biri dükkana girer sırtında esp ile falan çıkar neye uğradğını anlamaz. ama yine de benim bildiğim ist da en ucuz veren yer. bir arkadaşıma gitar bakıyorduk, fiyatlar falan tam aklımda değil ama zuhaldeki 650€ olan gitara 650$ dedi. ama mydukkan da baya iyiymiş ibanezler konusunda... istanbul dışında bence en iyi seçenek

Öncelikle hepinize selamlar.Ben ikinci gitarımı alacağımm ancak ibanez sas32fm ile rg320fm arasında kaldım.Sas32 hoş sustainli tonlara sahip bir gitar, ama bana sanki rg320fm daha versatil bir gitar gibi görünüyor.Daha önce floyd rose tipi tremolo kullanmadım ancak nimetlerinden yararlanmak da istiyorum.Siz ne önerirsiniz hangisini seçmeliyim sizce ya da başka önerileriniz de varsa çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler ediyorum...

Geri