Ibanez Başlığı

anil_ogun_ demiş ki:
arkadaşlar acele cevap yazarmısınız???rg370dx kullanışlı mı,iyi mi???
çok iyi gitar, kore aradığına göre eski serilerden alıcaksın. Sadece floyd rose'u modifiye edersin. Belki pick-up'ları da...Gövde, klavye herşey muhteşem,bence :roll:
Söylenenlerin aksine ben rg ailesinin en hoş modellerinden biri olduğunu düşünüyorum. (bende 270dx var)
Al pişman olmazsın ;)

arkadaşlar eminimki(büyük ihtimal) yazılmış konuşulmuştur o yüzden öm atarsanız cvpları sevinirim burayıda takip ederim burda konuşursakta olur.

7telli alacağım ibanez K-7 yada esp-ltd vıper40 var alacaklarımın arasında
sizden bir üçüncü yada bak buda var bunuda dene diyebileceğiniz bir marka(fiyatı ile) yada bu ikisinden hangisi daha iyi güzel onu söylerseniz sevinirim.
not: vıperda tremolo kolo muhtemelen bulamıcaksınız ben bulduym kilit sistemli 2006 modellerinde var.

acos demiş ki:
sizden bir üçüncü yada bak buda var bunuda dene diyebileceğiniz bir marka(fiyatı ile) yada bu ikisinden hangisi daha iyi güzel onu söylerseniz sevinirim.
not: vıperda tremolo kolo muhtemelen bulamıcaksınız ben bulduym kilit sistemli 2006 modellerinde var.
bu ikisinden tabii ki k7 iyi olur ama bariz bi fiyat farkı var, ancak ben tremololu viper nereden buldun çok merak ettim? yok çünkü öyle bi model, custom shopta yaptırmadığın sürece.

eğer daha makul fiyatlara yüksek performanslı bir 7 telli arıyorsan şunlara da göz at derim;

Schecter C7 Blackjack
c7_bj_blk.jpg

CONSTRUCTION/SCALE: Set-neck w/ Ultra Access / 26.5”
BODY: Mahogany
NECK/FINGERBOARD: Maple/Rosewood
FRETS: 24 X-Jumbo
INLAYS: Black Pearl Dots
PICKUPS: Seymour Duncan JB / ‘59
ELECTRONICS: Vol/Tone/5-Way
BRIDGE: TonePros TOM w/ Thru-body
BINDING: Multi-Ply
TUNERS: Grover
HARDWARE: Black Chrome

bunun fiyatı 599$, amerika'da tabii. türkiyede yok zaten.

Schecter C7 Hellraiser
c7_hellraiser_bch.jpg

CONSTRUCTION/SCALE: Set-Neck w/ Ultra Access /26.5”
BODY: Mahogany
NECK/FINGERBOARD: 3-pc. Mahogany/ Rosewood
FRETS: 24 X-Jumbo
INLAYS: Abalone “Gothic Cross”
PICKUPS: EMG 707’s
ELECTRONICS: Vol/Vol/Tone/3-way
BRIDGE: TonePros TOM w/ thru-body
BINDING: Black Pearl
TUNERS: Grover
HARDWARE: Chrome

bunun fiyatı da 699$, bu modelin 6 tellisi olan C1 hellraiser modelini çalma fırsatım olmuştu çok güzel gitar, tavsiye ederim.

cavernosum demiş ki:
acos demiş ki:
bunun fiyatı da 699$, bu modelin 6 tellisi olan C1 hellraiser modelini çalma fırsatım olmuştu çok güzel gitar, tavsiye ederim.

evet benimde çalma fırsatım oldu Schecter çok güzel gitarlardır. :D

JEM 777 FP

Selamlar,

Benim de sormak istediğim bir konu var. Bir tane tahminim 1991, Ibanez JEM 777 FP buldum. Pembe Paf Pro yüklü. Sizce makul fiyat ne civarda olabilir? Maalesef hardcase yok bir de o gerekecek. Acil yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

melih-71 bence elindeki gitar çok iyi. Dedikleri ise doğru ne yazıkki. Ben de benzerini yaşıyorum. İnce mi teli çok zayıf sesler veriyor ve bass tellerde çok iyi olmasına rağmen tiz tellerde sesin yarısı resmen yutuluyor. Amfinin sesini çok yüksek versem ancak tatmin ediyor. (Bendeki amfi kalitesizliği biraz da) Ama klavyesi olsun, fret yapısı olsun iyi gitardır. Yerinde olsam (verecek param olsa) hiç değiştirmezdim, gider DiMarzio taktırırdım. Prestige serisine yakın ve çok harika bir gitarın olur. Ayrıca ne kadar para vereceğine de bağlı. Kolay gelsin

Tiz tellerinde ses genliği problemi yaşayan arkadaşlara tavsiyem manyetiklerin üzerindeki vidaları sola doğru birkaç tur çevirmeleri. Ama G telini çevirmeden önce pozisyonu işaretleyerek kaydedin çünkü kötü bir ses elde etmeniz muhtemeldir. Ayrıca bu işlem manyetiğinize hiçbir zarar vermez ve geri dönüşlüdür.

Re: JEM 777 FP

2Strats1LesPaul demiş ki:
Selamlar,

Benim de sormak istediğim bir konu var. Bir tane tahminim 1991, Ibanez JEM 777 FP buldum. Pembe Paf Pro yüklü. Sizce makul fiyat ne civarda olabilir? Maalesef hardcase yok bir de o gerekecek. Acil yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

Eğer gitarda herhangi bir fiziksel kusur yoksa 800$ eder.

Arkadaslar zuhalde rg2550 nin fiyati 1100 ytl diye yazmissiniz, super fiyat ya, amerika fiyati gibi, avrupa fiyati aletin 1600ytl, arada bayagi fark var yani.
Simdi bu fiyat dogrumu yada suan fiyat nerde.

2Strats1LesPaul demiş ki:
Teşekkürler euphrathes, istenen fiyat bunun iki katından fazla. Çok anlamsız o zaman...

Çok saçma. 15 yıllık bir gitardan bahsediyoruz. Ve bu marka Ibanez. Yani hi-tech bir gitar. Metallerde gözlenen malzeme yorgunluğu bu gitarı bir hayli hırpalamıştır. Sap demiri, köprü, perdeler, burgular, sap kilidi vb eskimiştir. En az 500$ modifiye yapmak lazım bu gitara. Akord tutacağını hiç sanmıyorum. Sonuçta bu saf bir ahşap Fender değil ki yıllandıkça güzelleşsin. Bu gövdesi, headstocku bol bol metalle dolu olan bir Ibanez. Ne kadar yeni o kadar performanslı. Ama şu da bir gerçek ki eski Ibanezler kullanılan ağaç ve malzeme kalitesi bakımından daha üstünler. Ama dediğim gibi bu biraz fazla yaşlı :D
En kötü ihtimalle 1000$ verirdim ben olsam.

Geri