Ibanez Başlığı

2000 yılından önce (yıl olarak yanlış biliyor olabilirim) üretilen ibanezlerin(japon) yeni üretilen ibanezlerden ağaç olarak daha kaliteli olup olmadığı konusunda ne düşünüyorsunuz.kişisel görüş olarak mesela eski bir rg 550 ltd yi elime aldığımda prestige serisinden daha kaliteli gibi duruyor.aynı konu fender içinde söyleniyor.

bu arada benim gitar rgr 480 eminim artık.bi elemanda varmış nette tanıştım.oda çok aramış taramış :) abi bunlardan çok az var dedi :)

insan çaldığı gitarın modelini ararmı arıyo işte :)

halilpazarlama demiş ki:
bu arada benim gitar rgr 480 eminim artık.bi elemanda varmış nette tanıştım.oda çok aramış taramış :) abi bunlardan çok az var dedi :)

RGx8x'ler "limited run" olarak geçer çoğu yerde. Daha önce forumda bi RG580 satılmıştı, onu almayı düşünüyodum, bu vesileyle araştırdım RGx7x serisiyle pek farkı yok bu modellerin ama bazılarında (eski RGler için ilginç sayılabilcek bi ayrıntı) maun gövde kullanılıyo...

yok dostum ben bu gitarın herhangi bir ibanez sitesinde bilgilerini bulamayacağım.kataloglar için saol ama rgr 480 ile ilgili bir bilgi yok.hatta rgr olan pgm dışında bir gitarda yok 3 katalogta.herhalde us için rgr kullanmıyorlar.japonya için üretiliyor rgr ler herhalde.
benim gitar 98 yapımı ama maalesef katalogta yok.

http://www.guitarthai.com/classified/question.asp?QID=68434

http://www.guitarthai.com/classified/question.asp?QID=68384

http://ww61.tiki.ne.jp/~kenbou2006am/ventures.html

http://www.ibanezcollectors.com/discus/messages/5751/5832.html

tüm bulabildiğim bu sitelerdeki bilgiler artık gitarımın japonya için üretilmiş olduğunu ve isminin rgr 480 f olduğunu biliyorum.ama ayrıntılı bilgi alamadim yine.çünkü japoncam pek iyi değil. :)

birde rgr 470 lerden ayıran özellik manyetiklerin etrafında çerçeve olmaması.

halilpazarlama demiş ki:

Manyetik çerçevesi RGR470lerde de var, yani daha önce kullandığım 2000 yapımı RGR470'te çerçeve vardı, '97 RG470 FM'mde de vardı çerçeve ve hatta '93 RG570'imde de vardı. :D Son bi kaç senedir üretilen Prestige serisi hariç Ibanez'in çoğu modelinde manyetik çerçevesi bulunuyo. ;)

Vine_Inlay demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Manyetik çerçevesi RGR470lerde de var, yani daha önce kullandığım 2000 yapımı RGR470'te çerçeve vardı, '97 RG470 FM'mde de vardı çerçeve ve hatta '93 RG570'imde de vardı. :D Son bi kaç senedir üretilen Prestige serisi hariç Ibanez'in çoğu modelinde manyetik çerçevesi bulunuyo. ;)

dostum dikkatli okumadın herhalde ben rgr 480 lerin rgr 470lerden bir farkıda manyetiklerin etrafında çerçeve olmaması dedim.rgr 480leri manyetiğin etrafındaki çerçeve rgr 470 lerden ayırır demedim.yani senin dediğin gibi rgr 480 lerden ayrı olarak rgr 470 lerde manyetiğin etrafında çerçeve olduğunu belirtmek istedim. ;)

Bi önceki sayfadaki gitar RGR480 değil mi? Onda çerçeve var, RGR470te de çerçeve var; dediğim tam olarak bu. Çerçeve neyi ayırt eden bi özellik onu anlamadım. :D

Trs-Pro ve Trs-II

arkadaslar bu iki floyd rose tan hangisi üst model olarak biliniyo...baslık açtım yanlıs etmişim affola...burda soruyorum teşekkürler

Trs-Pro ve Trs-II

Sonunda II varsa Kore yapımıdır. Pro olan da Professional anlamındadır... yani Trs-Pro'nun daha iyi olma ihtimali yüksek... Zaten TRS II çok kıytırık bi şey, Ibanez'in daha kıytırık bi köprü mekanizması olabileceğini düşünemiyorum. :D

bende RG2570E sahibiyim DiMarzio/Ibz manyetikleri var çok hassas ama clean tonu gerçekten çok süper. yakında boss gt-8 almayı düşünüyorum ama sizce DiMarzio/Ibz ile Boss GT-8 iyi gidermi ?

gt8 üzerinde çok fazla ayar yapabileceğin bir alet.bende dimarzio manyetiklerle kullanıyorum.uğraşacak çok vaktim var diyorsan gt8 alabilirsin.yok ben alayım car car hemen çalayım netten bol bol patc indireyim diyorsan pod xt live öneririm.forumdaki genel kullanıcı mesajlarına baktığımda gt8 in efekt olarak podunsa drive olarak daha üstün olduğu kanısındayım.

Geri