Ibanez Başlığı

varmı böyle güzellik.bence tam bir efsane hastaydık bir zamanlar uykularımız kaçardı :) rg 550 ltd.daha üst model bi ibanez alacak olsam bile gönlüm hep onunla olacak :)

ibanez-rg-550-pn-2a.jpg

halilpazarlama demiş ki:
varmı böyle güzellik.bence tam bir efsane hastaydık bir zamanlar uykularımız kaçardı :) rg 550 ltd.daha üst model bi ibanez alacak olsam bile gönlüm hep onunla olacak :)

ibanez-rg-550-pn-2a.jpg

Üç sene önce bu modelden vardı Akdeniz Müzik'te... Vay be, hergün gidip deniyodum, Orhan Abi "eskittin artık gitarı, bırak ulan yerine şunu" falan diyodu. :D

Benim de hayalimdi geçen senelerde. :D

ibanez jtk 2 diye bi gitar var sabit köprü. nasıl bir gitar dır ey ahali. bilen duyan öm atarsanız sevinirim. bööle bi gitar var ve 500 ytl diyolar 0 ı na naapayim? ben sentenced iced earth vs... dinlerim ama yapacağım en fazla alternatif yada hardrock. bu gitar gidermi ki?

biraz baktım ama oldukça iyi görünüyor 500 lira olmak için malzeme ve sunacağı tonlar bakımından. dikkat et bir numara olmasın gitarda.
deneyerek almakta fayda var.

gitarı denedim ama görünüş klasik gibi olduğundan (80 lerin rock n rollcuları gibi gibi) biraz tereddüt ettim. sesler harika. manyetikelr felan herşey gıcır gıcır. yardım için saolun.

geçenlerde arkadaşa gitar bakarken düşük model kore yapımı ibanezlerin yamaha pasificalardan daha kötü (ağaç-klavye-ton) olduğu izlenimine vardık.araştırdığımda yamaha pasifica bir çok yerde fiyat performans açısından birinci seçilmiş.bence üzerinde ibanez yazıyor diye kore malı ibanezlerin araştırılmadan alınmaması gerektiğini düşünüyorum.ayrıca satış dükkanlarında adı ibanez olduğu için kore yapımı ibanezlerin değerinden fazla satıldığını düşünüyorum.sadece orta kalite bir gitar almak isteyenlere tavsiye olsun diye söyledim.bende japon ibanez kullanıyorum ama kore ibanezlerin fiyatının abartıldığını düşünüyorum.mesela yine washburnun nuno modelleri rg 270-350 gibi ibanezlerden bence çok daha iyi.

halilpazarlama demiş ki:
geçenlerde arkadaşa gitar bakarken düşük model kore yapımı ibanezlerin yamaha pasificalardan daha kötü (ağaç-klavye-ton) olduğu izlenimine vardık.araştırdığımda yamaha pasifica bir çok yerde fiyat performans açısından birinci seçilmiş.bence üzerinde ibanez yazıyor diye kore malı ibanezlerin araştırılmadan alınmaması gerektiğini düşünüyorum.ayrıca satış dükkanlarında adı ibanez olduğu için kore yapımı ibanezlerin değerinden fazla satıldığını düşünüyorum.sadece orta kalite bir gitar almak isteyenlere tavsiye olsun diye söyledim.bende japon ibanez kullanıyorum ama kore ibanezlerin fiyatının abartıldığını düşünüyorum.mesela yine washburnun nuno modelleri rg 270-350 gibi ibanezlerden bence çok daha iyi.

Oaya o kadar geniş bi perspektiften bakmamak lazım, Kore Ibanez dediğinde nerdeyse şu an üretilen bütün Ibanezleri kaplıyo bu söylediğin, kaldı ki S Serisi gitarlar fiyatını hakediyo fazlasıyla. Bi çok kore yapımı bas gitar da aynı şekilde. RGler konusunda söylediğin tartışılabilir ama ben bi Çin Ibanez akustik gitar sahibi olarak Ibanez'in fason gitarlarının da denenerek alındığında iyisinin bulunabileceğini düşünüyorum.

Bu arada Yamaha Pasifica 312 II ne güzel gitardır, ilk elektro gitarım... Diğer Yamahalar da bu kadar iyiyse gerçekten kalitelidirler. :D

tabi ben kore ibanezleri almayın demedim zaten sadece deneyip fiyat performans olayını düşünüp alınsın dedim.genelde yeni gitar alacaklar ibanez markasının her gitarı jem gibi olacak mantığıyla hareket ediyorlar.dediğin gibi birçok model gitar var alternatif olarak.benim anlatmak istediğim Türkiyedeki dükkanlar ibanez markasını kullanıp faiş fiyatlar veriyor.

selamlar;
Ibanez RGT42DX-BP kullanan bilen varmı acaba nasıl bir gitar fiyatı yaklaşık 1milyar istememin asıl sebebi ibanez ve klavye rahatlığının dışında neck-thru olması ama biraz şüphe uyandırdı bende çnkü nechthru gitarlar daha pahalı diye biliyorum acaba nedir olay kore yapımı gitar sert tonlar alırım diye tahmin ediyorum manyetiklerini değiştirince siz nediyorusunuz yardımcı olursanız sevinirim.

ersin_n demiş ki:
selamlar;
Ibanez RGT42DX-BP kullanan bilen varmı acaba nasıl bir gitar fiyatı yaklaşık 1milyar istememin asıl sebebi ibanez ve klavye rahatlığının dışında neck-thru olması ama biraz şüphe uyandırdı bende çnkü nechthru gitarlar daha pahalı diye biliyorum acaba nedir olay kore yapımı gitar sert tonlar alırım diye tahmin ediyorum manyetiklerini değiştirince siz nediyorusunuz yardımcı olursanız sevinirim.

Benim grubumun diğer gitaristinde var, güzel bir gitar fakar kore yapımı olması bence gerçekten bir sorun.. Kısa zamanda çok fazla yıpranıyor, özellikle de köprüsü..

Gitarın çalımı bence de çok rahat fakat tonlarını şahsen pek beğenmiyorum. Bütün rgt42'ler sound olarak aynı olmayacaktır tabii gitardan gitara değişir fakat benim çaldığım gitar çok fazla bas karakterli ve vurucu tonları olmayan bir gitardı, manyetik değişikliğiyle daha iyi olacaktır ama tabii :)

hmm sanırım çok istedigim gitar degil bu çnkü vurucutonlara gerçekten ihtiyacım var :) peki 1milyara yaklaşık daha iyi bi gitar tavsiyeniz varmı tabiki nechthru olucagını sanmıorm ama napalm artk

Geri