Ibanez Başlığı

ersin_n demiş ki:
hmm sanırım çok istedigim gitar degil bu çnkü vurucutonlara gerçekten ihtiyacım var :) peki 1milyara yaklaşık daha iyi bi gitar tavsiyeniz varmı tabiki nechthru olucagını sanmıorm ama napalm artk

Eğer rgt42'yi beğeniyorsan ve neck-thru gitar istiyorsan bence 2. el bir Rgt42 al. Manyetik modifikasyonuyla istediğin gibi olup olmayacağına bak :) Eğer temiz kullanırsan tonlarını beğenmemen durumunda aldığın fiyata satabilirsin...

Yap tabii fakatşöyle bir uyarımız var, hatırlatıyim dedim

Yönetici Uyarısı: Kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

;)

Şu an ben de rgt 42 kullanıyorum..DaveMustaine_64'ün dediği gibi oldukça rahat bir klavyesi olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla,bunun dışında tonları bass karakterli ve oldukça "hacimli" geliyor..Ton bakımından ne beklediğin tabi ki kişisel bir olay olmakla beraber, ben hem death vs.. gibi sert tonlarda rahatlıkla kullanabilirken daha yumuşak tonlarda da istediğim verimi alıyorum tabi kullandığın ekipmanların da ton üzerinde büyük etkisi var...Manyetik konusunda iyi bir seçim ile daha kişisel tonlar oluşturulabilirsin..Zaten İnf manyetikleri hakkında enteresan görüş ayrılıkları var:Kimileri oldukça beğenirken kimileri ise hiç beğenmiyor,benim düşüncem ise daha çok sert tonlarda iyi olduğu...Birçok arkadaşım şimdiden,manyetikleri değiştirmem halinde talip olduklarını söylediler:)...Neck-thru olması da tercih sıralamasında göz önüne alınması gereken bir özellik..Kısaca 1000 ytl civarında birçok gitarı göz önüne alındığında şahsen iyi tercihlerden biri olduğunu düşünüyorum,tabi ki Cort-Evl-k6 ve z6 gibi diğer alternatifleri de değerlendir ve çaldığın tarza hangisi daha çok hitap ediyorsa onu al derim..Saygılarla...

Açıklama için çok teşekkür ederim gerçekten aradığım cevapları aldım yaptığım müzik benimde death ve türevleri, sanırım iyi bir manyetikle istediğim hale rahatlıkla getirebilicem gitarı gereksiz kısaltmalar içinde özür dilerim çok tesekkürler tekrar. :)

arkadaşlar 2007 kataloğuna yeni kasa ibanezler eklenmiş. V kasa ibaneze bayıldım doğrusu sanrım dimarzio aktif manyetikli bi gitar yekpare sabit köprülü,fiyatı ise prestige ibanezlerden en azından benim 2570den ucuz olacak sanırım :)

2007 Prestige Ibanez'ler çok tatlı olmuş arkadaşlar, size bir demet taze Prestige sunayım resmi siteden... :)

Öncelikle kendi gitarım 2550'nin yeni hali. Inlay'ler değiştirilmiş, Dot'ların yerini Sharktooth'lar almış...

RG2550E_GK_00_02.gif

RG2610E

(Seymour Duncan® TB-10 Full Shred™)

RG2610E_BK_00_01.gif

RG1820X

(Double Edge Pro bridge with L.R. Baggs® piezo)

RG1820X_GK_00_01.gif

RGT320Q

(Wet Rose Finish)

RGT320Q_WRS_00_01.gif

Afiyet olsun...

Uçuk fiyatlı , MTM ve Apex modellerinin daha ''ucuz'' versiyonlarının çıkması ilginç.

Altın sarısı 2570 ve efsane 550 ler çok güzel, samash.com da var fiyatlar , sadece bakılıyor :D

ustalar trash-heavy tarzı çalan grubun var ve ibanez rg270 ve gax30 arasında kaldım.. tabi param bunlara yettiği için.. hangisi tarzıma daha uygun tonlar , sert tonlar verebilir acep kullananlar varmı? bunların bütcesinde farklı ibanez modelleride olabilir tabi?? yardımcı olursanız sevinirim

dringildekDNA demiş ki:
ustalar trash-heavy tarzı çalan grubun var ve ibanez rg270 ve gax30 arasında kaldım.. tabi param bunlara yettiği için.. hangisi tarzıma daha uygun tonlar , sert tonlar verebilir acep kullananlar varmı? bunların bütcesinde farklı ibanez modelleride olabilir tabi?? yardımcı olursanız sevinirim
Gax kesmez seni, rg al sahsi kanaatim. ;)

Arkadaşlar;

Bu ay içerisinde,İbanez Sz520QM alacağım fakat bildiğim kadarıyla İbnez i Zuhal Müzik getiriyor.Elleinde varmı fiyatları ne durumda bir bilgisi olan varmı?

Geri